Fičí logo Fičí
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aká krajina, taký McCartney. Ako vznikli vtipy o Mirovi Žbirkovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Meky je skvelý. Díky za jeho skladby...
 

Viete, kolko je vtipov o tvorcoch Fici?

Ziadne.
 

 

No, po tvojom príspevku už minimálne jeden.
 
Hodnoť

 

Meky je Meky, je to legenda.

I keď pamätníci pamätajú, za oných čias, to bol ešte Miro nemal problém hovoriť spisovnou slovenčinou. Až raz, samozrejme až vtedy, keď už to bolo nielen bezpečné, ale aj in, sa spamätal, že aký Miro, čo za Miro, jeho mama bhola Angličanka a on je Meky. :)
 

 

Ved Meky ma original bratislavsky natahovaci prizvuk. Braaaaaaatislava, Peeeeeetrzalka, chaaaaaaapeme sa nee
 

Hmmm..., spisovnou slovenčinou...

Som už päťdesiatnik,a Meky sa mi odjakživa spája s výrazným Braaatyslavskym akcentom a "nosovým" zafarbením hlasu. Ale nejdem ho za to kritizovať - tento prejav je špeciálne s nim tak spojený a pasuje k nemu tak, že bez neho už by to nebol Meky.
Ten údajný hybridný anglicko-slovenský jazyk, ktorý je na Fičí predmetom vtipov, je pre mňa novinka. Možno preto, že Mekyho nejako špeciálne nesledujem.
 

Rheklama

Aj zlá reklama je reklama. Takto to vidí viac ľudí. Keby to nebolo na Fičí, tak ľudia na neho úplne zabudnú. Úplne bežné u našich "umelcoch". Minule napríklad Darinka Rolincová mala nejakú novú platňu a už boli noviny plné tohoto.
 

 

Prízvuk nie je výslovnosť. Bratislavský prízvuk mal vždy, aj vždy spieval "nosom", ale tá anghlická výslovnosť sa u neho prejavila až v 90. rokoch, ked sa z neho stal Meky.
 

 

"Prezývku „Meky“ získal Miroslav už ako dieťa. Pomenoval ho tak kamarát, ktorý ju odvodil od mien známych ľudí, ktoré sa začínali na „Mc“ alebo „Mac“ [mek] ako napríklad McCartney."
Zdroj:
https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 

 

Ok, nehádam sa, možno ho tak naozaj volali odmala. Ale keď sme si s kamarátkami spievali Atlantídu (mimochodom, dodnes jedna z mojich najobľúbenejších pesničiek), všetci ho volali Miro a anglickú výslovnosť nemal.
 
Hodnoť

 

Velmi trapny prispevok o jednej z mala slovenskych legiend . Zrejme od velmi zakomplexovanej osoby .
 

 

OMG, veď to je super že sú o ňom mémy, akékoľvek. Čo by som dal za to ja, keby mi venovali jeden článok :))))
 


Najčítanejšie na Fičí.sk