Bud dnes na vyske studuju 12-rocne deti, alebo su dnesni vysokoskolaci na ich mentalnej urovni. Inak by taketo rady nemali zmysel. Ved 20-rocny clovek by uz mal byt plne schopny porodit a vychovavat dieta, starat sa o domacnost, cestovat, vybavovat veci. A taky clovek potrebuje rady "ako narabat s vreckovym"? Buduca "elita naroda"?
aj jeden moj syn ma vysku, ale druhy iba Bc. Prave z dovodov, ktore pekne rozobera tento clanok. Ludia zdaleka nie su rovnaki - a netyka sa to iba inteligencie. Len dufam, ze dcera, ktora prave nastupila na VS, to zvladne. Amen.
Neviem, či by to pani psychterapeutka skutočne poradila aj študentom prírodovedných a technických odborov. Taká skúška, z matematiky, chémie, anatómie a podobne si cekom určte vyžaduje flákať sa hneď v prvom semestri. Mali sme takých, tí ale vydržalii tak do konca prvého ročníka.
Bol som vynikajúci študent na strednej škole a riaditeľka raz povedala, že práve takíto mávajú problémy na vysokej škole. Nechápal som. Potom to prišlo. Ťažko som si zvykal na tú samostatnosť, ku ktorej som predtým nebol vedený. Ani vreckové som predtým, nedostával. Čo som potreboval a rodičia odsúhlasili, že to je rozumné, tak som na to dostal peniaze. Nevedl som sa sústrediť na nový spôsob učenia a nasilu to nešlo. Sklamal som rodičov, lebo by som vraj zvládol aj dve vysoké školy naraz a popri tom v noci brigádovať. Určite je lepšie ak je človek samostatnejší už pred nástupom na vysokú školu a vie sa rozhodnúť podľa vlastnej hlavy a podľa svojich očakávaní.
Aj ja mam vysku,
Prave z dovodov, ktore pekne rozobera tento clanok.
Ludia zdaleka nie su rovnaki - a netyka sa to iba inteligencie.
Len dufam, ze dcera, ktora prave nastupila na VS, to zvladne.
Amen.