Fičí logo Fičí
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kvíz: Čo viete o holokauste na Slovensku? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Tak príspevok porušil kódex

Scenzurovaný príspevok len vytkol zostavovateľovi otázok že pri niektorých odpovediach ani jedna odpoveď nie je historicky správna. Cenzurovaný diskutér len vychádzal z prác takých historikov ako p. Kamenec.... Aj tento príspevok bude cenzurovaný a vymazaný s odôvodnením že porušil kódex. Nepísaný kódex nedovolí ani minimálne odborné nároky na redakciu, admina a autora.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Na poslednú otázku Ti odpoviem. Preto čítame o holokauste každý deň, lebo vždy sa nájde niekto kto to zľahčuje, niekto kto si na základe informácie od "hnedých" myslí, že to je vymyslené, pretože ešte stále je veľa ľudí, ktorí si myslia, že Židia sú najväčší nepriatelia, lebo im to pán farár v kostole povedali ...
 

 

Od pogromov k holokaustu, a čo ďalej... Dejiny sú plné genocid, prečo hovoriť len o jednej, napr. Hutu a Tutsi, Rwanda... Ktorý národ je najnenavidenejši na svete? Prečo? Hľadajte odpovede.. Holokaust boli hrozný, ale položme si otázku prečo k nemu došlo? Nebola to len závisť, či nenávisť... Ak sa židia budú naďalej nadradovať nad iné národy tak to môže zase dopadnúť katastrofálne...
 

 

Holokaust bol u nás, to Ti pravdepodobne ušlo. Čo riešiš Tutsiov a pod.
 

 

Takže smrť židov je niečo viac ako smrť iracanov, syrčanov, afgancov či Rusov? Nie je to rasizmus nadradovať jedných nad druhých? všetko sú to ľudia, trpia a umierajú rovnako.. Ja s holokaustom nič nemám, ale terajšie konflikty vo svete sa má už týkajú, nemožno ich ignorovať.
 

Masová vražda

vo vápenke v Nemeckej vlastne ani nebola. Súdiac podľa jej pripomenutia raz za 25 rokov. O nejakom Jáchymove a porovnateľných koncentrákoch v celom ČSR, o justične usmrtených ľuďoch, o zničených existenciách čo ešte dnes žijú... mediálne hrobové ticho. Nebodaj o nejakých postihoch za propagáciu Stalinových zločinov - ani muk. Pričom holokaust aj tieto represálie pokrýva to isté ustanovenie Trestného zákonníka. Až Fičí urobí podobný kvíz na iné totalitné zločiny, potom ho možno akceptovať. A teraz hor sa označiť tento príspevok za porušujúci, akýsi nejasný kódex.
 

 

Neviem o tom, že by sa Židia nadradzovali, viem len to, že tvrdo pracujú a preto sú úspešní. A asi to vadí všetkým, ktorí ich kritizujú ....
 

 

Ktorý národ nemožno kritizovať? Ako sa správajú židia voči Palestínčanom v Gaze? Viacej čítať, nie bulvár ako sme!
 

Aby dopadol ako ty ?

Ale to sa neda, na to musia byt predispozicie.. Ked sme je bulvar, co su potom Hlavne ***** :D
 

 

Ale my žijeme na Slovensku a bavíme sa o Slovenských dejinách.Netreba sa báť prijať historickú zodpovednosť.Boli sme svine na čele s nacistickým farárom a nechali sme vyvraždiť tisíce nevinných ľudí .Samozrejme že nie všetci Slováci boli taký.
 

 

Odpoveď na tvoje otázky nájdeš zdokumentované v nespočetnom mnozstve kníh a dokumentov. Bohužiaľ, ak máš záujem o hľadanie pravdy a nie len uzvrdzovanie svojho vlastného názoru, musel by si občas opustiť konšpiračné weby. A to by zrejme bolo príliš veľa úsilia...
 

Ešte doplním otázky,

1. Aké bolo percentuálne zastúpenie židov v najvyšších orgánoch boľševického Ruska po revolúcii? Komu patrili priezviská Bronstein, Rosenfeld, Apfelbaum, Solomon?
2. Kto viedol a vykonával Holodomor na Ukrajine?
3. Kto založil NKVD a a akej národnosti boli jeho vrcholní predstavitelia?
5. S kým nadviazal Joseph Goebbels partnerské vzťahy a uzavrel dohodu pri odsune nemeckých židov do Palestíny? Ako vyzerá pamätná medaila vyrazená v roku 1934 na túto počesť?
6. Koľko Palestíncov bolo násilné vysťahovaných v prvých rokoch izraelského štátu? Je vtedajší izraelský prezident rovnako odsudzovaný židmi ako Tiso?
7. Ako sa volá jediný štát, ktorého občanom môže byť len jedno etnikum?
8. Kto je autorom výroku "Jedna krava v Palestíne má väčšiu cenu ako všetci Židia v Európe"?
9. Prečo židov neznášali v krajinách po celé stáročia už od Rímskej ríše?
10. Prečo ľudia Západu dokážu kritizovať čokoľvek a kohokoľvek okrem židov?
 

Anasteus

Všetky tvoje otázky sú hlúpe a je to len obyčajná antisemitická propaganda
- V prvej boľševickej vláde bol len jeden Žid... a to Trockij ( Bronstein/
- Holodomor mal na svedomí hlavne Stalin a Molotov, Ďalší v poradí boli ukrajinskí a poľskí komunisti. Kaganovič. Žid bol až na piatom mieste
- NKVD založil poľský šľachtic a neskončený katolícky kňaz Dzeržinskij.
Atď, naštuduj si veci lepšie a netáraj.
Prečo Židov neznášali ?: Boli vzdelanejší a úspešnejší. Platí to aj dodnes. A rozlišuj medzi kritikou, táraním a klamaním.
 

Ani jedna správna odpoveď,

polovica nezodpovedaných.
Kladenie kritických otázok z temnej minulosti židovstva je antisemitská propaganda?! Kritizuješ Rusov, Slovákov, ostatné národy bez problémov a ty máš tú brzočivosť označovať oprávnenú kritiku niektorých Židov za antisemitizmus? Je Žid boh, nekritizovateľný nadčlovek?
Žijeme v slobodnej západnej spoločnosti s kritickým myslením, kde neexistuje žiadne tabu. Rozumieš? Žiadne tabu.
Zakončím tvojimi slovami - naštuduj si veci lepšie a netáraj.
 

 

žiadne tabu, žiadne tabu, žiadne tabu, len škoda, Anasteus, že najväčšie tabu máš vo svojej hlave.
 

Dalsi blbec, ktory ani netusi co cini...

Ista cast slovenkeheo naroda ma vytrvalu potrebu stale riesit "zidovsku otazku" stylom ako ju kedysi nazval Hitler... Frustracia, hlupost, zavist, neschopnost, ... Asi vsetko v jednom.
 

A ja mám zase pocit,

že istá časť Židov má vytrvalú potrebu problémy zametať pod koberec a robiť všetko pre to, aby sa nedostali na svetlo. Najmä tie, ktoré sa týkajú ich temnej minulosti. Potom sa veľmi ľahko buduje mýtus o chudákoch Židoch, ktorým celý svet nespravodlivo ublížil.
Máš pravdu, frustráciu naozaj pociťujem, nad neschopnosťou, hlúposťou a predajnosťou gójov tento mýtus živiť a popierať tak základy vlastnej kultúry a tradície. V tomto sa zhodneme.
 

1 2 >

Najčítanejšie na Fičí.sk