Fičí logo Fičí
Pondelok, 9. december, 2019 | Meniny má Izabela

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ciky caky ciky cak, rozhodca zas nemal zrak. Takto sa internet baví na zápase Slovensko - Kanada (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nechcem to zľahčovať

a ani ospravedlňovať, ale piskot ľudí smeroval v prvom rade na spôsoby hry Kanaďanov (tie ich typické negatívne stránky boja (neustále provokovanie-často aj úplne blízko rozhodcu pod odpískaní a pod.). Ďalej to bol protest proti výkonu rozhodcov, ktorí neodpískali faul v kanadskej tretine na Pánika, súper vyrazil na úrok, z ktorého po odpískanom faule Černáka padol ten nešťastný gól. Skôr ma zaujala citácia z listu p. Nemečka kanadskej výprave, v ktorom sa podľa mňa netakticky vyjadril, (správy rádia Slovensko od 13.00), že na tom zápase nebol ?!? ktovie, čo si o tom Kanaďania možno pomysleli, akože prečo tam nebol... Škoda, že sme neprotestovali cez trénera tak, ako Fíni a nežiadali coach checking...
 
Hodnoť

tak nezlahcuj a neospravedlnuj

je jedno proti comu smeroval piskot ludi. Piskat pocas hymny supera je sedlacina ako vysita.
 

 

Jedna vec je, ze piskat do hymny sa nepatri o com ani nepochyboval, druha vec jeneutichajuci prival prispevko, ktore tvrdia za sa piskalo kvoli samotnej prehre. A to je to k comu sa vyjadruje. Skus citanie s porozumenim.
 

 

potom otázka znie: prečo sa zborovo pískalo až počas hymny, a nie hneď po odpískaní zápasu? Na to nie je žiaden rozumný ani slušný argument, pískanie počas hymny má jediné vysvetlenie - žumpárska neúcta k súperovi, jeho hráčom, celej krajine
 
Hodnoť

A preto

budeme pre ostatnych len Untermensch, a pravom
 

 

Alebo (cole)slaws :-)
 

 

"pre ostatnych"
myslíš mimozemšťanov?
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Prečo sa nepiskalo aj pri Finskej hymne vysvetli to niekto poprosim tých ktorým sa to nepači pri Kanadskej hymne.
 
Hodnoť

 

Nepokakajte za z toho. Piskalo sa na hru Kanadanov a rozhodcov. Aky zmysel ma bojovat ked je takato uroven hokeja??
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Ehm...

CUCK FANADA!
 
Hodnoť

Naša vizitka

Nuž, "veľa kriku pre nič", "normálne emócie", "nepokakajte za z toho", "Aky zmysel ma bojovat ked je takato uroven hokeja??" a podobné názory úplne odzrkadľujú morálny stav celej našej spoločnosti.
Dianie na ľade od úvodného buly po záverečný klaksón je jedna vec, kde každé družstvo využíva všetky možné prostriedky, mnoho krát i neférové, na dosiahnutie víťazstva. A verte tomu, že ma nikto nepresvedčí, že toto kanadské družstvo hrá fair. Keď im tečie do topánok, faulujú, filmujú, provokujú slovne i fyzicky, len aby zvrátili nepriaznivý vývoj zápasu.
Na to, aby hra na ľade prebiehala v rámci pravidiel, sú rozhodcovia. Aj oni sú však len omylní ľudia. A verte tiež tomu, že každý ich verdikt je preskúmaný, vyhodnotený a sú voči nim vyvodené prípadné opatrenia.
Dianie po záverečnom klaksóne patrí do úplne inej kategórie. Je po zápase, vyhodnotia sa najlepší hráči a hrá sa štátna hymna na počesť víťazného družstva. Štátna hymna je jednoducho nedotknuteľná. Patrí to k ZÁKLADNEJ slušnosti.
Nuž a tu slovenskí fanúšikovia teda skutočne "zmaturovali". Ich správanie sa nie je ospravedlniteľné žiadnou krivdou zo stretnutia. Domnelou ani skutočnou.
A o tom sa nie je čo baviť. Howgh!
 

 

K+ .. nabudúce ostanú sedieť počas akejkoľvek hymny, do divadla v teplákoch, návštevu prijmú v trenírkach, odpľujú si na zem v obchode a tak .. nie, toto nie je o "kinderstube" výchove, to je o základnej slušnej úrovni a mentálnej výbave, potrebnej na to, aby sme sa nemuseli hanbiť, medzi akými ľuďmi žijeme v r.2019 .. jo, a asi som zabudol - určite boli v hľadisku migranti a/alebo LGBTRDCS džendžer liberáli, vidíte ako treba chrániť tradičné slovenské hodnoty!
 

...

suhlas. Ci by sa tym piskajucim pacilo, ak by nabuduce nasemu muzstvu v zahranici piskali domaci pri hrani slovenskej hymny. Asi by odistovali granaty aj hufnice
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Možno chcem priveľa...

Osobne by som si predstavoval skôr to, že po takomto výkone fanúškovia po kanadskej hymne začnú zborovo spievať slovenskú. Tak, aby slovenskí hokejisti pochopili, že aj keď prehrali, fanúšikovia si ich výkon vedia oceniť a budú hrať s takým nasadením aj nabudúce.
Zlý nápad? Myslím, že v takej atmosfére ako bola včera treba iba pár ľudí, ktorí by začali a všetci sa pridajú...
 

 

K++ .. geniálny príspevok, bez irónie .. ale vidíš, to takýmto "fanúšikom" nedopne, na to bohužiaľ nemajú bunky, a pritom aké krásne a zároveň športové výpovedné gesto by to mohlo byť .. kiežby sme už neprehrali, ale ak áno, pls všetkých divákov na štadióne - nepískajte na hymny súperov, zaspievajte si po jej odohraní tú našu .. odkaz pre "pískačov" - dúfam, že slová viete
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Fičí.sk