Fičí logo Fičí
Piatok, 10. júl, 2020 | Meniny má AmáliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Orbánových bilboardoch o tradičnej rodine sa smeje celý svet. Použil v nich mém s neverným mužom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

mém - radšej meme
 

 

a namiesto gén budeme mať gene, namiesto fén budeme mať föhn a namiesto tém sa budeme baviť o thémach.
 

 

Ja som celkom rad, ze akciu mysou neoznacujeme "šťuknutie", ale je to klik.

Ak si mam vybrat, chcem meme. A ano, chcem gén, fén, tém. Ale sucasne meme. Nase mamy tie slova ak tak nikdy nepouziju
 

 

ak patríš k tej otravnej omladine, pre ktorú je hocijaký online obrázok "meméčko", tak máš na to (ako postihnutá osoba) právo :-)
 

 

nepatrim
 

meme - radše nie

Už len z úcty k Richardovi :-)

https://en.wikipedia.org/wiki/...
 
Hodnoť

...

kto by to povedal ze vychodna europa pojde smerom vzad
 

 

ako to myslis nazad? preco je problém ked premier krajiny je za zachovanie poctu obyvatelov?
 
Hodnoť

 

On sa len reflexivne obzrel to sa este neda klasifikovat ako nevera. :-)
 
Hodnoť

Ale zas ak ide o zvýšenie pôrodnosti

tak čím viac žien, tým lepšie, nie?

Boris.
 
Hodnoť

Radsej hamovat

ako banovat. Tak urcite:
https://lnk.sk/qtF4
Buahahahahahaha...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Bezdetná Merkelová a bezdetný Macron chcú klesajúci počet obyvateľov riešiť dovozom cudzincov (z krajín mimo EU).

Orbán, ktorý má 5 detí, chce klesajúci počet obyvateľov riešiť spôsobom, ktorý nikto nemôže nazvať inak ako prirodzený spôsob, rodením detí.
 

 

Orban nech v prvom rade robi taku politiku, aby sa kazde sieste madarske dieta nerodilo v zahranici. Z toho v drvivej vacsine na to prehnitom Zapade.
 

 

Že 600 000 Maďarov žije dnes v zahraničí? Dovolím si tvrdiť, že 90% z nich je v krajinách EU. Veď aj preto sme chceli vstúpiť aj my do EU, aby mohli chodiť naši ľudia pracovať do zahraničia bez nejakých prekážok.

A že sú to väčšinou mladí ľudia? A kto by mal odchádzať? Seniori?

Možnosť z krajiny odísť a kedykoľvek sa vrátiť alebo prísť na návštevu, je dôkazom slobody.
Pamätám si časy, keď za pokus o prekročenie československej hranice vojaci po ľuďoch strielali, ale nie vojaci Rakúska, lebo ste chceli vstúpiť na ich územie. Boli to vojaci Československa, ktorí strielali po vlastných občanoch, pretože chceli ísť do susednej krajiny a vlastný štát im nedovolil odísť. Ešte raz opakujem, Rakúsko by umožnilo vstup našich občanov, to len Československo ich nechcelo pustiť ani cez riadny hraničný priechod.

A k tomu ešte jedna pikoška. Tí, ktorím sa útek podaril, sa už vrátiť nemohli, lebo by boli odsúdení za nezmyselný trestný čin: trestný čin nedovoleného opustenia republiky.
 
Hodnoť

 

"... ľudia na Twitteri upozornili, že ak si prezriete ďalšie fotky z tejto série, zistíte, že príbeh, ktorý sa na obrázku odohral, mal veľmi nečakaný happyend. Nevernému mužovi zostali oči pre plač a ženy, medzi ktorými váhal, skončili spolu."

No teda, tak "príbeh" sa "odohral" nakoniec inak! Kto by to bol povedal?!! Dve ženy skončili spolu! - Až na to, že je to fiktívny (!), vymyslený príbeh, takže je úplne jedno a je nepodstatné, ako sa nakoniec skončil. Podstatná je daná fotografia, ktorú použil Orbán a z ktorej každý svojprávny a vnímajúci človek vie, čo vyjadruje a o čo tam ide.
 

Nie je happyend ako happyend

vsakano:
https://lnk.sk/aqy7
https://lnk.sk/wCIR
https://lnk.sk/rtwL
https://lnk.sk/elST
https://lnk.sk/eIKR
:-D
Apropo, a ako skoncili ti ludia na twitteri? :-P
 

 

Tie foto sú tak z necelej polovice príbehu. Pozrel som to aj na twitteri a tam to má dosť od veci scenár... link je v článku. Ale kto to vymýšľal, nebol zrejme celkom v pohode...
 

 

Prečo si myslíte, že to má byť príbeh?

Fotografické štúdio si najalo fyzicky pekných ľudí, aby nafotili rôzne "scénky", ktoré nahrali do fotobanky s cieľom zisku. A spravili to pre to, lebo je po takýchto fotkách dopyt. Ak dostanem úlohu napr. navrhnúť etiketu obalu na plienky, nebudem si v kúpelni fotiť vlastné dieťa mobilom.

Ktorákoľvek grafická firma na svete, ktorá potrebuje na ktorýkoľvek účel, akúkoľvek ilustračnú fotku, si pozrie fotobanku - napr. Shutterstock a za poplatok si kúpi fotografie, ktoré môže používať (nemusí riešiť žiadne GDPR, ani iné blbosti). Či už ide robiť obal knižky, internetovú stránku, obal na džús, alebo bilboard.

Fotografické štúdiu zároveň za každé komerčné použitie fotky dostane peniaze. Proste je to biznis, kde sa stretáva ponuka (modely a fotky) s dopytom (grafické štúdiá).

Grafik tohto bilbordu si proste otvoril fotobanku a dal vyhľadať "happy young family" no a táto fotka sa mu páčila najviac. Tak ju kúpil a komerčne použil.

Je úplne irelevantné, že tí istí modely (ktorý sa zrejme modelingom živia) sa nachádzajú aj na iných fotkách zo série, dokonca takých, ktoré sú z hľadiska scény protichodné.

Ako, smiať sa na tom, mi pripomína základnú školu, kde spolužiak na angličtine namiesto slova "pennyless" povedal slovo "penisless". Dokonca, keď to takto píšem, príde mi to ešte relatívne vtipné.
 

 

Áno, rozumiem, o čom sú tieto stock fotky. Ale naozaj to má podľa toho twittera aj nadväznosť a je to fiktívny, dosť umelý "príbeh", kde jednotlivé kapitoly na seba nadväzujú...
https://twitter.com/abuharisam...
 

1 2 >

Najčítanejšie na Fičí.sk