Fičí logo Fičí
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Včely sú dôležité, no ohrozené. 7 krokov, ktorými ich môžeme pomôcť chrániť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Rozhodol som sa založiť vlastný úľ

Poriadne som to ZVLÁŽIL. Teraz zháňam nahonenú samičku.
 
Hodnoť

Nie len med

Včela medonosná nie je jediný druh včiel, ktoré sa vyskytujú v našej prírode a sú opeľovačmi. http://pestovanie.info/dive-vc... Primárnou úlohou opeľovačov a včiel nie je produkcia medu, to je len ich prirodzený proces, aj to len u niektorých druhov. Ak chceme prospieť prírode a svoje záhrade a umožniť opeľovanie rastlín, aby sme mali úrodu plodín, tak je potrebné sa na včely pozerať komplexne. Samozrejme, ochranou a podporou divých včiel sa nedá zarobiť, ako pri predaji pomôcok včelárom. Ale za oveľa menej peňazí a oveľa menej námahy docielime lepší stav.
Klieštik a iné choroby sú totiž problémom len včiel umelo chovaných v úľoch. Divé včely tento problém nemajú a navyše nie sú pre človeka ani nebezpečné ani otravné. To sa deje len v amerických filmoch.
 

užitočný koment

tieto info sa málo spomínajú
 
Hodnoť

ta foto

ta foto pod nadpisom "Čo včelám najviac škodí?" nie je včela pre Pána. to je dvojkrídlovec z čelade ovädovitých. hanba, co sem pisete
 
Hodnoť

 

Ak mám na článku niečo pochváliť, tak asi len dobrý úmysel. Osveta je v tomto smere potrebná, ale ak mám niečo odfláknuť, tak sa do toho radšej nepúšťam. Ak niekoho zaujíma táto téma, tak tu je článok na úrovni:
https://ciernalabut.sk/5739/ra...
 


Najčítanejšie na Fičí.sk