SME
Nedeľa, 11. apríl, 2021 | Meniny má JúliusKrížovkyKrížovky

Karanténny denník #6: Stále nemáme výsledky testov, ponorka graduje

Začína nám to tu liezť na nervy.

Moja karanténna cesta začala v lotyšskej Rige, kde som bol na erasme. A skončila v karanténnom zariadení v Gabčíkove, odkiaľ vám každý deň prinášam svoj denník.

Už ste si mohli prečítať:

Ako vyzeral šiesty deň v Gabčíkove (sobota)?

Dnešný deň je pre nás obzvlášť dôležitý. Spolu so Žralokom a Frantom čakáme na výsledky testov zo včera na prítomnosť koronavírusu. Zmobilizovali sme sa a vytrvalo čakali do tretej hodiny, zatiaľ celkom pokojne.

9:00

Na raňajky dostávam zaslúžené tri jogurty a krabičkový džús. Chalani dostávajú porciu škvarkovej nátierky, rohlíky a zeleninovú oblohu. Zasa som ako od macochy. To, že mám tekutú diétu, neznamená, že som dno spoločnosti.

9:10

Dopisujem včerajší článok. Neskôr s chlapcami vedieme debaty o tom, že by nás v poobedných hodinách mali pustiť domov. Dúfame, že s negatívnymi výsledkami.

9:50

Žralok nie a nie zatvoriť ústa. Počúvame, ako nazval svoje reči suchými vtípkami.

10:30

"Idem na záchod chlapci," oznámil nám Žralok. Majster rýchlej odozvy Franto mu odpovedá, nech si to tam užije.

11:12

Už nám to tu začína pomaly, ale isto liezť na nervy. Žralokovi vadí jeho život "z nevybaleného kufru".

12:00

Beriem si čas na učenie a prechádzam si ďalšie lekcie z ruského jazyka. Už by som si s menej gramotným Rusom vedel vymeniť pár viet.

13:50

Na obed dostávam nejakú divnú kašu, ktorú sprevádza paradajková polievka v plaste. Chlapci sú dnes sklamaní, dostávajú len guláš, chlieb a malý zeleninový šalát. Nemali sa šancu najesť. Zdravotníci v chaose pred našimi dverami nechali o jeden guláš naviac, tak ho Žralok do seba okamžite nalial.

15:00

S frajerkou tipujeme kedy otvoria hranice a budeme sa môcť stretnúť vo Varšave alebo Klaipede. Odhadujeme to na polovicu alebo koniec mája, ale asi to je len náš veľmi, veľmi optimistický pohľad.

15:20

Unavila ma kašička, idem spať.

17:32

"Ešte máme šancu, že nám prídu povedať výsledky po 19. hodine. Litovci sa o tom rozprávali s hasičmi," zobudí ma Žralok. Spoločne veríme, že doma budeme ešte dnes v noci.

17:40

Hladnému Frantovi oznamujeme príchod auta s večerou. "No konečne, dnes si dávajú na čas," odpovedá.

17:55

Bezpečnostný pracovník vyhádzal na prvé poschodie celý kartón cigariet. Zrejme boli určené pre jeho priateľov. Spýtali sme, či by nehodil aj nám, pre Franta. Asi nám nerozumeli, sme v Gabčíkove.

19:30

Dnes dosť neskorá večera, aj to len banánový milkshake. Cesta kulturistu očividne začína práve v Gabčíkove. Chlapci ma provokujú s dvomi kúskami špekačiek, horčicou a chlebom.

20:20

Počujeme spev a hlasnú hudbu z druhej strany budovy. Ako pozeráme ich videá v skupine, majú tam dosť veselo. Hneď by sme sa pridali, ale pokuta za takéto spontánne rozhodnutie je 1600 eur, to nás dosť odrádza. Tie za jeden víkend nezarobím.

21:00

Cvíčím s aplikáciou. Chlapci si už robia srandu, že zase začína hodina aerobiku. Mali by sa však pridať, keďže majú všetky predpoklady na to, aby čoskoro vyzerali ako vrece zemiakov.

21:05

Žralok aj po prísahe, že už nebude hrať hry na mojom laptope, opäť zapína Counter Strike 1.6 s najľahšími škôlkárskymi botmi.

21:35

Idem si zaspievať do sprchy. Vodné delo pri demonštráciách na námestiach je slabšie ako naša sprcha.

23:50

Volajú mi hasiči, dosť som sa zľakol. Do telefónu mi po predstavení hovoria, že skomolili moje rodné čislo a meno jedného z našej bunky. Zisťuju tak údaje na novo. Preto nám zrejme nepovedali výsledky dnes, keďže si naše mená a rodné čísla pomýlili.

Bavíme sa o prezidentských a parlamentných voľbách, nasledujú krátke výmeny názorov. Všetky tieto udalosti nasvedčujú tomu, že sme zrelí na to ísť domov. Snáď to bude konečne už na siedmy deň.

Ďalšie dni môjho karanténneho denníka nájdete tu.

Súvisiaci článokGabčíkovo, deň siedmy: Konečne máme výsledky testovČítajte 

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Karanténny denník

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Eva Petričková na sociálnych sieťach ukazuje, že aj autistické deti vedia byť fantastické.

Deťom chýbajú terapie, rodičom oddych.

9. apr
Líder Pirátov Ivan Bartoš (vľavo) a šéf hnutia STAN Vít Rakušan. Ich strany do októbrových parlamentných volieb kandidujú spoločne.

Rizikom možnej antibabišovskej vlády je ODS a jej euroskeptické krídlo.

6. apr
Vizualizácia projektu Metropolis.

Metropolis zapadol prachom.

19 h
Dnes píše Matúš Ritomský

Dovoľme si hovoriť o konci pandémie

Publicista Matúš Ritomský.

Na prekonanie poslednej fázy pandémie potrebujeme rozumný optimizmus.

8. apr

Neprehliadnite tiež

Voloďa sa rozbehol a Matovič je sexistický tragéd týždňa.

9. apr