Fičí logo Fičí
Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Pot a nadšenie. Ako vyzeral koncert Skillet v Bratislave?

Ak ste neboli, prišli ste o veľa.

V lete sme fičali na festivaloch a určite ste si všimli, že s hudbou nekončíme ani po zvyšok roka. Na jeseň sme vám priniesli fotoreporty z koncertov Alice Coopera, Rytmusa či Pavla Haberu a na konci novembra sme nazreli aj do rockovejších vôd.

Do Refinery Gallery prišla svoju šou 25. novembra prvýkrát na Slovensku odpáliť rocková skupina Skillet z amerického mesta Memphis. Rockové pecky, ktoré občas hraničia s nu metalom či industriálnym rockom, prilákali veľkú masu fanúšikov.

Načítavám video...

Tí čakali na rockerov už počas predkapely.

Skillet je na svetovom turné s novým albumom a spoločnosť im počas brázdenia Európy robia kamaráti zo skupiny Devour The Day. Američania mali počas prvých piesní menšie problémy s vypadávajúcim zvukom. Aj keď ľudia ich gitary či spevy vôbec nepočuli, skupina na slúchadlách veselo hrala ďalej, čo vyvolalo veľké ovácie a smiech fanúšikov aj samotných hudobníkov.

Článok pokračuje pod video reklamou

Svoje vystúpenie zakončili coverom známej piesne Smells Like Teen Spirit od Nirvany a na pódium sa pomaly dostala hlavná hviezda večera.

Dokonalý koncert a skvelá show skoro rozobrali industriálnu halu.

Líder kapely a spevák John Cooper, jeho žena Korey a ďalší členovia si koncert náramne užívali. To isté sa dá povedať aj o slovenskom publiku, ktoré si išlo počas pomerne dlhého koncertu priam vykričať hlasivky.

Celú eufóriu podčiarkol aj dobrý zvuk či skvelé efekty v podobe osvetlenia a CO2 diel. Dve z nich mal dokonca John pripevnené priamo na telo.

Aj keď bol Skillet na Slovensku prvýkrát, pri otázke, či už boli ľudia na ich koncerte, zdvihla ruku takmer polovica z nich.

Ak ste vy na koncerte Skillet ešte neboli, nezúfajte, prinášame vám túto galériu:

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

Súvisiaci článokHororová šou sedemdesiatnika. Ako vyzeral koncert Alice Coopera? Čítajte