Fičí logo Fičí
Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia

Charlieho anjeli doletia do kín. Nové filmy, ktoré uvidíme v novembri

Prichádza Ľadové kráľovstvo.

1. Doktor Spánok (Doctor Sleep)

Film nadväzuje na príbeh Osvietenie, ktorý popisuje hrôzostrašné udalosti spred štyridsiatich rokov. Teraz už dospelý Dan Torrance sa usilovne snaží vyrovnať so zážitkom z hotela Overlook a nájsť pokoj. Jeho pokusy však vyjdú nazmar, keď sa stretne s Abrou, odvážnym mladým dievčaťom, ktoré je obdarené mimoriadnymi schopnosťami označovanými ako „žiarenie“.

Nemilosrdný boj na život a na smrť, ktorý opísal Stephen King vo svojom bestselleri, uvidíme na plátne 7. novembra.

Článok pokračuje pod video reklamou
Načítavám video...

2. Narušiteľ systému (Systemsprenger)

Benni je „narušiteľkou systému". Tento termín sa používa pre problémové deti, ktoré porušujú každé jedno pravidlo a napokon končia v detských zariadeniach sociálnej starostlivosti. Deväťročnú Benni však pre jej správanie nikde dlhodobo nechcú. To jej vyhovuje, keďže sa túži vrátiť k svojej mame. Tá sa však s nevypočítateľným správaním svojej dcéry nedokáže vyrovnať.

Nemecká dráma bude mať u nás premiéru 7. novembra.

Načítavám video...

3. Osamelí bežci: Ideme ďalej!

Básnická skupina Osamelí bežci vznikla v roku 1963 a existuje dodnes. Snímka zachytáva životy jej členov: Ivana Laučíka, Petra Repku a Ivana Štrpku. Ich tvorba bola a stále je jednou z najzásadnejších v kontexte modernej slovenskej poézie.

Príbeh o poézii a priateľstve nás bude čakať v kinách 7. novembra.

Načítavám video...

4. Ženská na vrchole

Majiteľka biokaviarne Helena odchádza s osemročným synom Mikulášom do hôr, aby tam prežili pokojný advent. Vďaka vlastnej roztržitosti sa však neocitnú v luxusnom hoteli, ale na vysokohorskej chate Samota. Ešteže tam býva horár Richard, ktorý zbožňuje adrenalínové športy.

Česká komédia plná nečakaných zvratov sa dočká premiéry 7. novembra.

Načítavám video...

5. Charlieho anjeli (Charlie's Angels)

Kristen Stewart, Naomi Scott a Ella Balinska. To je trojica herečiek, ktorá sa zhostila nového prevedenia Charlieho anjelov. Tentoraz bude ich úlohou pomôcť inžinierke Elene, ktorá zistila, že jej technológia bola upravená na zbraň. Zároveň sa tiež chce pridať k utajovaným anjelom.

Akčné a zvodné špiónky sa nám predvedú na plátnach 14. novembra.

Načítavám video...

6. Bitka o Midway (Midway)

Krátko po japonskom útoku na Pearl Harbor nastal ďalší zlomový moment v Tichomorí. Konkrétne bitka o Midway, ktorá významne ovplyvnila priebeh druhej svetovej vojny.

Film natočený podľa skutočných udalostí príde do kín 14. novembra.

Načítavám video...

7. Dokonalá lož (The Good Liar)

Profesionálny podvodník Roy zvedie pomocou internetu osamelú bohatú vdovu. Tá ho vpustí nielen do svojho domu, ale aj života. Zatiaľ ide teda všetko podľa plánov. Roy však nečakal, že mu na Betty začne naozaj záležať.

Film o klamstvách, v ktorých dennodenne žijeme, nájdeme v kinách 14. novembra.

Načítavám video...

8. Le Mans '66 (Ford v Ferrari)

Konštruktér áut Carroll Shelby a britský jazdec Ken Miles vytvárajú pre automobilku Ford revolučný závodný automobil Ford GT40. Cieľ je jasný: zvíťaziť s ním v dvadsaťštyrihodinovom francúzskom závode Le Mans nad Enzom Ferrarim.

Matt Damon a Christian Bale v hlavných úlohách nám priblížia skutočné udalosti z roku 1966 už 14. novembra.

Načítavám video...

9. Synonymá (Synonymes)

Yoav odíde z izraelskej armády a presťahuje sa do Paríža. Francúzom sa chce stať čo najrýchlejšie. Odmieta preto hovoriť po hebrejsky a s nadšením sa učí po francúzsky. Má na to špeciálnu metódu: stále si opakuje synonymá.

Kritici nazvali film „migračnou satirou". Do našich kín sa dostane 14. novembra.

Načítavám video...

10. Ľadové kráľovstvo II (Frozen 2)

Po rokoch sme sa dočkali. V prvej časti Ľadového kráľovstva sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš silné a nebezpečné. Teraz má, naopak, strach, či postačia na záchranu celého kráľovstva. Jej pozornosť navyše odvádza Anna, ktorá ju nasleduje do každého nebezpečenstva, len aby sa uistila, že je v poriadku.

Na ďalšie dobrodružstvo sa môžeme spolu s Kristoffom, Olafom a Svenom vybrať 21. novembra.

Načítavám video...

11. Portrét ženy v plameňoch (Portrait de la jeune fille en feu)

Talentovanú Marianne pošlú do Bretónska, aby tam namaľovala svadobný portrét Héloise. Pracovať však musí potajme, pretože mladá žena sa odmieta vydať z donútenia, a preto nechce ani daný portrét. Mariannu jej predstavia ako spoločníčku na prechádzky. Časom obe ženy prekvapí vzájomná príťažlivosť.

Príbeh nás prenesie do roku 1760 už 21. novembra.

Načítavám video...

12. Malá ríša (Little Kingdom)

Slovenská romantická dráma s medzinárodným hereckým obsadením zobrazuje dedinský život počas vojny. Mladá Eva pracuje v továrni arogantného zbohatlíka, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z frontu. Ten napokon jedného dňa dezertuje a domov sa vracia s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť čokoľvek.

V hlavnej úlohe sa predstaví Švédka Alicia Agneson, známa zo seriálu Vikingovia. Výsledok spolupráce producentov a hercov z viacerých krajín uvidíme 21. novembra.

Načítavám video...

13. Appka (Countdown)

Už existujú aplikácie asi na všetko. Najnovšia vám prezradí, kedy zomriete. Zdravotná sestrička zažije šok, keď zbadá, že má už len tri dni života. Niečo jej však na celej aplikácii nehrá. Dokáže ju prekabátiť, a zachrániť tak život sebe aj tisícom ďalším?

Novinka, ktorá používa závislosť na aplikáciách ako ústredný motív, príde do kín 21. novembra.

Načítavám video...

14. Vlastníci

Mnohí majitelia bytov to poznajú z vlastnej skúsenosti. Pravidelne sedávajú na domových schôdzach a pokúšajú sa dohodnúť na správe celého obytného bloku.

Česká snímka zobrazuje vypočítavých manipulátorov, submisívnych rojkov, ale aj obyvateľov s pocitmi bezvýznamnosti. Výsledok danej domovej schôdze uvidíme 21. novembra.

Načítavám video...

15. The Sound Is Innocent

Hudobná skladateľka a režisérka filmu Johana Ožvold nám ponúka únik do elektronickej hudby. Tá sa stáva metaforou nášho uponáhľaného a rýchlo sa meniaceho sveta.

Dokument, na ktorom sa podieľali viacerí umelci a hudobníci, zarezonuje v kinách 26. novembra.

Načítavám video...

16. Výnimoční (Hors normes)

Režisér úspešného francúzskeho filmu Nedotknuteľní sa tentoraz zameral na autistický život. Hlavný hrdina Bruno vedie spolok pre deti a dospievajúcich, ktorých prípady sú tak komplikované, že ich všade odmietajú prijať. Jeho najlepší priateľ Malik učí mladistvých zo sociálne slabých rodín, ako sa o autistické deti starať.

Teraz však hrozí, že Brunovu organizáciu zrušia. Dvojici preto nezostáva nič iné, len presvedčiť úrady, že ich práca má zmysel. Ako to dopadne? Uvidíme 28. novembra.

Načítavám video...

17. Voda, čo ma drží nad vodou

Roman Pomajbo si v slovenskej novinke zahral básnika a textára Jozefa Urbana. Snímka skúma jeho život najmä od nástupu na poetickú scénu až po tragickú autohaváriu. Urban zažil za tie roky niekoľko lások, nádejí, pádov aj vzostupov, ktoré vyvrcholili napísaním textu Voda, čo ma drží nad vodou.

Biografický príbeh človeka, ktorý bol už vo svojej tridsiatke maturitnou otázkou, mal prísť do kín už v apríli. Pre problémy s licenciami sa ho napokon dočkáme 28. novembra.

Načítavám video...

18. U Zlatej rukavičky (Der goldene Handschuh)

Fritz, odpudivý opilec z Hamburgu, vraždí miestne prostitútky. Ich telá ukrýva do steny svojho podkrovného bytu. Smrad hnijúceho mäsa okoreňujú výpary z gréckej reštaurácie na prízemí.

Prípad sériového vraha Fritza Honku šokoval v polovici sedemdesiatych rokov celé Nemecko a inšpiroval Fatiha Akina k natočeniu filmu, ktorý príde do kín 28. novembra.

Načítavám video...

19. Valhala: Ríša bohov (Valhalla)

Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia spojiť a odvrátiť zánik celého sveta. Spracovanie tohto príbehu nám už priniesol Marvel. Tentoraz sa však severských báji zhostili priamo Dáni, Nóri a Švédi a dodali im temnejšiu vikingskú atmosféru. Výsledok ich práce uvidíme 28. novembra.

Načítavám video...

20. S chuťou Toskánska (Quanto basta)

Arturo bol uznávaný michelinský šéfkuchár. Nedokázal však ovládnuť svoj hnev, a tak skončil vo väzení. Keď ho prepustia, musí sa venovať verejnoprospešným prácam. Svoje šéfkuchárske znalosti preto začne odovzdávať skupine ľudí s Aspergerovým syndrómom.

Hoci ich spôsob myslenia nedokáže pochopiť, v jednom zo svojich študentov objaví skutočný potenciál a prihlási ho na súťaž. „Keď vyhrám, dostanem peniaze, kúpim si auto a nájdem si frajerku," plánuje Guido. Či sa mu to naozaj podarí, nám talianska novinka prezradí 28. novembra.

Načítavám video...

21. Sexi Jexi (Jexi)

Phil nemá žiadnych priateľov a jeho milostný život je nanič. Nudné dni zvláda vďaka mobilu. Keď si kúpi najnovší model, netuší, že si tým zároveň zadovážil Jexi. Virtuálnu asistentku, ktorá má k dispozícii všetky jeho údaje. Využije ich v jeho prospech alebo Philovi zničí ešte aj začínajúci vzťah?

Súboj s telefónom si pozrieme v kinách 28. novembra.

Načítavám video...

22. Last Christmas

Kate si nerozumie s vlastnou rodinou, nevie si nájsť priateľa, pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami a stráca predstavu, čo ďalej so životom. Ten dokonca pred rokom počas komplikovanej operácie takmer stratila.

Všetko sa zmení, keď spozná záhadného mladíka. Ako si navzájom ovplyvnia budúcnosť, uvidíme 28. novembra.

Načítavám video...
Súvisiaci článok undefined Čítajte 

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Fičí.sk

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
 2. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 3. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu
 4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 5. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
 6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
 7. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?
 8. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
 9. Darčeky sa dajú tento rok kúpiť výhodnejšie
 10. Obyčajné dáta sa dokážu premeniť na neobyčajné veci
 1. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
 2. O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť
 3. Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku
 4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
 5. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
 6. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu
 7. Laserovou terapiou proti chorobám z povolania
 8. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
 9. Zdarma doživotně radary a zľava 23 % na autokamery Mio MiVue 731
 10. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
 1. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 9 247
 2. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 9 177
 3. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 8 988
 4. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku? 8 577
 5. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 7 218
 6. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček 6 973
 7. TOP pätnásť miest v Spojených arabských emirátoch 6 026
 8. 5 najúčinnejších tipov, ako sa zbaviť bolesti hlavy 5 813
 9. Príbehy z raketovej základne, ktoré ste nikdy nemali počuť 5 205
 10. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 4 621

Neprehliadnite tiež

Kvíz: Čo viete o Nežnej revolúcii?

Viete, kto napísal text nepísanej hymny revolúcie?

Kvíz: Čo viete o osobnostiach Nežnej revolúcie?

Koľko si toho pamätáte z hodín dejepisu?