SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Charlieho anjeli doletia do kín. Nové filmy, ktoré uvidíme v novembri

Prichádza Ľadové kráľovstvo.

1. Doktor Spánok (Doctor Sleep)

Film nadväzuje na príbeh Osvietenie, ktorý popisuje hrôzostrašné udalosti spred štyridsiatich rokov. Teraz už dospelý Dan Torrance sa usilovne snaží vyrovnať so zážitkom z hotela Overlook a nájsť pokoj. Jeho pokusy však vyjdú nazmar, keď sa stretne s Abrou, odvážnym mladým dievčaťom, ktoré je obdarené mimoriadnymi schopnosťami označovanými ako „žiarenie“.

Nemilosrdný boj na život a na smrť, ktorý opísal Stephen King vo svojom bestselleri, uvidíme na plátne 7. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

2. Narušiteľ systému (Systemsprenger)

Benni je „narušiteľkou systému". Tento termín sa používa pre problémové deti, ktoré porušujú každé jedno pravidlo a napokon končia v detských zariadeniach sociálnej starostlivosti. Deväťročnú Benni však pre jej správanie nikde dlhodobo nechcú. To jej vyhovuje, keďže sa túži vrátiť k svojej mame. Tá sa však s nevypočítateľným správaním svojej dcéry nedokáže vyrovnať.

Nemecká dráma bude mať u nás premiéru 7. novembra.

Načítavam video...

3. Osamelí bežci: Ideme ďalej!

Básnická skupina Osamelí bežci vznikla v roku 1963 a existuje dodnes. Snímka zachytáva životy jej členov: Ivana Laučíka, Petra Repku a Ivana Štrpku. Ich tvorba bola a stále je jednou z najzásadnejších v kontexte modernej slovenskej poézie.

Príbeh o poézii a priateľstve nás bude čakať v kinách 7. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

4. Ženská na vrchole

Majiteľka biokaviarne Helena odchádza s osemročným synom Mikulášom do hôr, aby tam prežili pokojný advent. Vďaka vlastnej roztržitosti sa však neocitnú v luxusnom hoteli, ale na vysokohorskej chate Samota. Ešteže tam býva horár Richard, ktorý zbožňuje adrenalínové športy.

Česká komédia plná nečakaných zvratov sa dočká premiéry 7. novembra.

Načítavam video...

5. Charlieho anjeli (Charlie's Angels)

Kristen Stewart, Naomi Scott a Ella Balinska. To je trojica herečiek, ktorá sa zhostila nového prevedenia Charlieho anjelov. Tentoraz bude ich úlohou pomôcť inžinierke Elene, ktorá zistila, že jej technológia bola upravená na zbraň. Zároveň sa tiež chce pridať k utajovaným anjelom.

Akčné a zvodné špiónky sa nám predvedú na plátnach 14. novembra.

Načítavam video...

6. Bitka o Midway (Midway)

Krátko po japonskom útoku na Pearl Harbor nastal ďalší zlomový moment v Tichomorí. Konkrétne bitka o Midway, ktorá významne ovplyvnila priebeh druhej svetovej vojny.

Skryť Vypnúť reklamu

Film natočený podľa skutočných udalostí príde do kín 14. novembra.

Načítavam video...

7. Dokonalá lož (The Good Liar)

Profesionálny podvodník Roy zvedie pomocou internetu osamelú bohatú vdovu. Tá ho vpustí nielen do svojho domu, ale aj života. Zatiaľ ide teda všetko podľa plánov. Roy však nečakal, že mu na Betty začne naozaj záležať.

Film o klamstvách, v ktorých dennodenne žijeme, nájdeme v kinách 14. novembra.

Načítavam video...

8. Le Mans '66 (Ford v Ferrari)

Konštruktér áut Carroll Shelby a britský jazdec Ken Miles vytvárajú pre automobilku Ford revolučný závodný automobil Ford GT40. Cieľ je jasný: zvíťaziť s ním v dvadsaťštyrihodinovom francúzskom závode Le Mans nad Enzom Ferrarim.

Matt Damon a Christian Bale v hlavných úlohách nám priblížia skutočné udalosti z roku 1966 už 14. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

9. Synonymá (Synonymes)

Yoav odíde z izraelskej armády a presťahuje sa do Paríža. Francúzom sa chce stať čo najrýchlejšie. Odmieta preto hovoriť po hebrejsky a s nadšením sa učí po francúzsky. Má na to špeciálnu metódu: stále si opakuje synonymá.

Kritici nazvali film „migračnou satirou". Do našich kín sa dostane 14. novembra.

Načítavam video...

10. Ľadové kráľovstvo II (Frozen 2)

Po rokoch sme sa dočkali. V prvej časti Ľadového kráľovstva sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš silné a nebezpečné. Teraz má, naopak, strach, či postačia na záchranu celého kráľovstva. Jej pozornosť navyše odvádza Anna, ktorá ju nasleduje do každého nebezpečenstva, len aby sa uistila, že je v poriadku.

Na ďalšie dobrodružstvo sa môžeme spolu s Kristoffom, Olafom a Svenom vybrať 21. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

11. Portrét ženy v plameňoch (Portrait de la jeune fille en feu)

Talentovanú Marianne pošlú do Bretónska, aby tam namaľovala svadobný portrét Héloise. Pracovať však musí potajme, pretože mladá žena sa odmieta vydať z donútenia, a preto nechce ani daný portrét. Mariannu jej predstavia ako spoločníčku na prechádzky. Časom obe ženy prekvapí vzájomná príťažlivosť.

Príbeh nás prenesie do roku 1760 už 21. novembra.

Načítavam video...

12. Malá ríša (Little Kingdom)

Slovenská romantická dráma s medzinárodným hereckým obsadením zobrazuje dedinský život počas vojny. Mladá Eva pracuje v továrni arogantného zbohatlíka, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z frontu. Ten napokon jedného dňa dezertuje a domov sa vracia s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť čokoľvek.

Skryť Vypnúť reklamu

V hlavnej úlohe sa predstaví Švédka Alicia Agneson, známa zo seriálu Vikingovia. Výsledok spolupráce producentov a hercov z viacerých krajín uvidíme 21. novembra.

Načítavam video...

13. Appka (Countdown)

Už existujú aplikácie asi na všetko. Najnovšia vám prezradí, kedy zomriete. Zdravotná sestrička zažije šok, keď zbadá, že má už len tri dni života. Niečo jej však na celej aplikácii nehrá. Dokáže ju prekabátiť, a zachrániť tak život sebe aj tisícom ďalším?

Novinka, ktorá používa závislosť na aplikáciách ako ústredný motív, príde do kín 21. novembra.

Načítavam video...

14. Vlastníci

Mnohí majitelia bytov to poznajú z vlastnej skúsenosti. Pravidelne sedávajú na domových schôdzach a pokúšajú sa dohodnúť na správe celého obytného bloku.

Česká snímka zobrazuje vypočítavých manipulátorov, submisívnych rojkov, ale aj obyvateľov s pocitmi bezvýznamnosti. Výsledok danej domovej schôdze uvidíme 21. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

15. The Sound Is Innocent

Hudobná skladateľka a režisérka filmu Johana Ožvold nám ponúka únik do elektronickej hudby. Tá sa stáva metaforou nášho uponáhľaného a rýchlo sa meniaceho sveta.

Dokument, na ktorom sa podieľali viacerí umelci a hudobníci, zarezonuje v kinách 26. novembra.

Načítavam video...

16. Výnimoční (Hors normes)

Režisér úspešného francúzskeho filmu Nedotknuteľní sa tentoraz zameral na autistický život. Hlavný hrdina Bruno vedie spolok pre deti a dospievajúcich, ktorých prípady sú tak komplikované, že ich všade odmietajú prijať. Jeho najlepší priateľ Malik učí mladistvých zo sociálne slabých rodín, ako sa o autistické deti starať.

Teraz však hrozí, že Brunovu organizáciu zrušia. Dvojici preto nezostáva nič iné, len presvedčiť úrady, že ich práca má zmysel. Ako to dopadne? Uvidíme 28. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

17. Voda, čo ma drží nad vodou

Roman Pomajbo si v slovenskej novinke zahral básnika a textára Jozefa Urbana. Snímka skúma jeho život najmä od nástupu na poetickú scénu až po tragickú autohaváriu. Urban zažil za tie roky niekoľko lások, nádejí, pádov aj vzostupov, ktoré vyvrcholili napísaním textu Voda, čo ma drží nad vodou.

Biografický príbeh človeka, ktorý bol už vo svojej tridsiatke maturitnou otázkou, mal prísť do kín už v apríli. Pre problémy s licenciami sa ho napokon dočkáme 28. novembra.

Načítavam video...

18. U Zlatej rukavičky (Der goldene Handschuh)

Fritz, odpudivý opilec z Hamburgu, vraždí miestne prostitútky. Ich telá ukrýva do steny svojho podkrovného bytu. Smrad hnijúceho mäsa okoreňujú výpary z gréckej reštaurácie na prízemí.

Prípad sériového vraha Fritza Honku šokoval v polovici sedemdesiatych rokov celé Nemecko a inšpiroval Fatiha Akina k natočeniu filmu, ktorý príde do kín 28. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

19. Valhala: Ríša bohov (Valhalla)

Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia spojiť a odvrátiť zánik celého sveta. Spracovanie tohto príbehu nám už priniesol Marvel. Tentoraz sa však severských báji zhostili priamo Dáni, Nóri a Švédi a dodali im temnejšiu vikingskú atmosféru. Výsledok ich práce uvidíme 28. novembra.

Načítavam video...

20. S chuťou Toskánska (Quanto basta)

Arturo bol uznávaný michelinský šéfkuchár. Nedokázal však ovládnuť svoj hnev, a tak skončil vo väzení. Keď ho prepustia, musí sa venovať verejnoprospešným prácam. Svoje šéfkuchárske znalosti preto začne odovzdávať skupine ľudí s Aspergerovým syndrómom.

Hoci ich spôsob myslenia nedokáže pochopiť, v jednom zo svojich študentov objaví skutočný potenciál a prihlási ho na súťaž. „Keď vyhrám, dostanem peniaze, kúpim si auto a nájdem si frajerku," plánuje Guido. Či sa mu to naozaj podarí, nám talianska novinka prezradí 28. novembra.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

21. Sexi Jexi (Jexi)

Phil nemá žiadnych priateľov a jeho milostný život je nanič. Nudné dni zvláda vďaka mobilu. Keď si kúpi najnovší model, netuší, že si tým zároveň zadovážil Jexi. Virtuálnu asistentku, ktorá má k dispozícii všetky jeho údaje. Využije ich v jeho prospech alebo Philovi zničí ešte aj začínajúci vzťah?

Súboj s telefónom si pozrieme v kinách 28. novembra.

Načítavam video...

22. Last Christmas

Kate si nerozumie s vlastnou rodinou, nevie si nájsť priateľa, pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami a stráca predstavu, čo ďalej so životom. Ten dokonca pred rokom počas komplikovanej operácie takmer stratila.

Všetko sa zmení, keď spozná záhadného mladíka. Ako si navzájom ovplyvnia budúcnosť, uvidíme 28. novembra.

Načítavam video...
Súvisiaci článok undefined Čítajte 

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Budovanie zelenej značky
 5. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 6. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 10. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 42 838
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 23 932
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 15 924
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 152
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 704
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 623
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 478
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 383
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 375
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 234
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Daniel Lipšic.

Krajniak a Lipšic sa poznajú dekády.

8 h

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

5 h