SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Legendy zo Szigetu aj domáce stálice. Nezabudnuteľné koncerty Grapu

Aký bol druhý najväčší festival?

Toto leto máme za sebou v poradí štvrtý najväčší festival v okolí. Na piešťanskom letisku sa počas dvoch dní vystriedalo spektrum kvalitných interpretov.

V teréne na Grape sme mali aj nášho fotografa a preto vám opäť prinášame výber (podľa nás) toho najlepšieho z desiateho ročníka. Keďže máme radšej živé koncerty, možno vám v zozname bude chýbať prevažne elektronická scéna.

Týchto 11 koncertov sme si na tohtoročnom Grape naozaj užili:

1. Zas a znova Rudimental

Vážne začíname aj tretí koncertný rebríček na festivaloch s Rudimentalom? Nemôžeme za to, že sú všade. Headliner druhého dňa, počas ktorého ešte doznievali posledné blesky v pozadí, priniesol opäť svieži závan známych hitov. A nám sa opäť najviac páčila skladba These Days!

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

2. Charizmatická Tove Lo

Ešte pred Rudimentalom prišla zo Szigetu aj speváčka Tove Lo. Pri nej sme poznali viac ako jednu pieseň a bola fakt sympatická. Aj keď sa jej koncert kvôli búrke posunul o vyše 45 minút.

3. Retro závan s The Kooks

Indie miláčikovia z Británie boli headlinerom prvého dňa. Samozrejme nás (a väčšinu) hneď dostali. Vyzerali ako predkapela The Beatles v úplne inom storočí.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

4. Najsamenergickejší Tom Grennan

Keby rebríček ešte nepokračoval, toto by bol top koncert! Energiou nás Tom hneď dostal a náš fotograf pred pódiom poskakoval ako tínedžerka.

5. Sám a dokonalý Dub FX

V minulosti pouličný umelec, dnes najväčší šéf. Všetko od reggae, hip hopu až po poriadny drum and bass kvalitne nasamplované pomocou vlastného hlasu. Neveríte? Mali ste sledovať naše storky na Instagrame.

6. Korben Dallas na tajnom koncerte v Očistci

Korbeni mali vystúpenie aj pod veľkým Suzuki stanom, no nás zaujalo niečo iné. Konkrétne ich secret koncert, na ktorý sme sa pomocou nášho fotografa (a jeho kontaktom) vedeli dostať.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Počas koncertu prišla búrka, kvôli ktorej sa exteriérové koncerty mierne presunuli alebo zrušili. To nás však nemrzelo, keďže náš koncert v improvizovanej kaplnke pokračoval. Negatívom bolo extrémne smradľavé kadidlo pastora Joa Trendyho v kombinácii s 0% kyslíkom v ovzduší. Pridávame aj fotky z veľkého koncertu.

7. Welshly Arms to odpálili aj cez deň

Stále nechápeme, prečo hrali o osemnástej hodine, no vďaka za to! Ich hity Lengendary a Sanctuary sme si užili naplno aj s celým ich setom a určite ich ešte chceme niekedy vidieť. Mňam!

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

8. Stálice PARA a Billy Barman

Ako to dopadne, keď prídu organizátori a ich kamaráti na pódium? Jedine neskutočnou smršťou a narvaným publikom. Para pridala nejaké tie dychové nástroje, Barmani si zavolali na pomoc Gleba.

9. Otvárací koncert Black Honey

Prvá kapela na hlavnom pódiu. Mysleli sme, že nebudeme poznať nič, no opak bol pravdou. Najviac nás, samozrejme, zaujala samotná speváčka.

10. Kontroverzná raperka IAMDDB

Čo to bolo? Tento koncert bol celkom extrém, niektoré zábery ani nemôžeme použiť. Tie, čo sú vhodné na uverejnenie, nájdete nižšie.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

11. Malý - veľký CHVRCHES

Asi najmenšia speváčka, ktorú sme kedy videli, odpálila veľký koncert plný energie. CHVRCHES si to do Piešťan namierili priamo z maďarského Szigetu.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Fičíme na festivaloch

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zľava: Jozef Brhel, Milan Fiľo, Jaroslav Haščák a Juraj Široký.

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

20 h

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.

10 h

Nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí.

22. jan