SME
Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Veľký prehľad slovenských vtipov a mémov: Ako vznikli?

Zisťujeme pôvod slovenských meme obrázkov a vtipov.

V spolupráci so stránkou Zomri vám v našej Mémcyklopédii od apríla 2018 prinášame najznámejšie a najpoužívanejšie slovenské vtipy a mémy. Vysvetľujeme ich pôvod, pravidlá používania a uvádzame aj najlepšie vtipy. Každý týždeň vysvetľujeme jeden vtip s politickým či nepolitickým pozadím.

Toto je prehľad najlepších vtipov a meme obrázkov, ktoré vyprodukoval slovenský internet:

1. Neviem sa k tomu vyjadriť, lebo nie som historik

Vtipy o Milanovi Uhríkovi, poslancovi Kotlebovej ĽSNS, pozostávajú najmä z textu "Neviem sa vyjadriť k *****, lebo nie som *****". (tie hviezdičky nie sú vulgarizmy, ale téma, ktorej sa mém týka).

SkryťVypnúť reklamu

Smutná hláška padla v diskusnej relácii O 5 minút 12 na verejnoprávnej RTVS, keď prišla na pretras téma holokaustu a židovskej otázky počas Slovenského štátu.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #1: Neviem sa k tomu vyjadriť, lebo nie som historik Čítajte 

2. Rozvášnený Milan Mazurek

Vtipy Milanovi Mazurekovi, poslancovi Kotlebovej ĽSNS, sú založené na kričiacej postave Milana Mazureka v zelenom tričku ĽSNS so zdvihnutými rukami. Vizuál je vystrihnutý z pôvodného videa a nalepený do rôznych iných situácií. Funguje však aj s doplnením textu do pôvodného obrázku. Často využívaným motívom je kebab.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #2: Rozvášnený Mazurek Čítajte 

3. Gifko Roberta Kaliňáka

Gifko Roberta Kaliňáka vzniklo v povolebnej diskusii na televízii Markíza. Boris Kollár v nej obvinil bývalého ministra vnútra z toho, že sa stretol s mafiánom Jurajom Ondrejčákom.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #3: Prekvapený Kaliňák Čítajte 

4. Chlebičkár Jožko Golonka

Vtipy o legendárnom hokejistovi Jožkovi Golonkovi sú založené na Ragulinovi, žiletke, moderátorke Smotánky, Milanovi Urbánim, ale najmä na chlebíčkoch, očkách, klobáskach, jednohubkách a rezňoch.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #4: Chlebičkár Jožko Golonka Čítajte 

5. Nezabudnuteľný prezident Ivan Gašparovič

Ten, ktorému sa ako zatiaľ jedinému podarilo dostať sa do úradu prezidenta hlavy štátu dvakrát po sebe. Ivan Gašparovič bol známy aj ako milovník rýchlych áut a hokejový fanúšik. Zanechal po sebe nespočetné množstvo breptov, zopár káuz, jeden zdvihnutý prostredník, veľa vtipov a dve knihy.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #5: Popletený Gašparovič Čítajte 

6. Bonviván Peter Stašák

Známy spevák a idol vašej babky je pravý bonviván - človek, ktorý si užíva všetky slasti, ktoré život prináša. V mémoch sú to väčšinou ženy, spev, alkohol a tancovačky.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #6: Bonviván Peter Stašák Čítajte 

7. Milan Lasica, ktorý nič také nepovedal

Falošné výroky Milana Lasicu sú staršie ako sám internet. Nepísaný zákon totiž hovorí, že ak vaše výroky obsahujú jednu múdrosť za druhou a bavia aspoň dve generácie, zaručene príde niekto, kto si tieto výroky začne vymýšľať. A zaplaví internet tým, čo ste nikdy nepovedali. Ale mohli by ste.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #7: Milan Lasica, ktorý nič také nepovedal Čítajte 

8. Kapitán Andrej Danko

Hoci je Andrej Danko v slovenskej politike relatívne krátko, internet baví ako žiaden iný politik. Jeho kariéru sme preto rozdelili na 6 častí - deštrukcia hovoreného slova, kapitánske výložky, kauza horalkový zákon, bozkávanie objektov a horcruxov a jeho láskyplný vzťah k Rusku.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #8: Kapitán Andrej Danko Čítajte 

9. Harakter Béla Bugár

Na mémoch sa nachádza Béla Bugár a rôzne slovné hračky súvisiace so slovom charakter, ktoré je prispôsobené Bélovmu maďarskému prízvuku, a preto sa píše a vyslovuje ako harakter. Okrem toho nechýbajú slová ako zrada na voličoch, chrbtová kosť a hrádza proti extrémizmu.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Bélovi Bugárovi Čítajte 

10. Konšpirátor Tibor Eliot Rostas

Obľúbené sú aj vtipy o konšpiračnom časopise Zem a Vek a jeho šéfredaktorovi Tiborovi Rostasovi. V mémoch nechýbajú konšpirácie od výmyslu sveta, odkazy na iluminátov, Soroša, mainstream, chemtrails, očkovanie, peniaze z ruskej ambasády či narážky na streľbu v žrebčíne. Ak je na obrázku sám Eliot, určite tam je aj zvodný pohľad pripomínajúci proroka, dlhé vlasy a 10 deka narcizmu.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #10: Konšpirátor Tibor Eliot Rostás Čítajte 

11. Terminal Vlak-Bus-Shopping

Medzi legendy slovenského internetu sa zaradila aj autobusová stanica v Banskej Bystrici. Presnejšie jej názov, ktorý zvláštnym spôsobom kombinuje slovenčinu (vlak) a angličtinu (bus+shopping).

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #11: Terminal Vlak-Bus-Shopping Čítajte 

12. Hrnko. Tono Hrnko.

Poslanec SNS Anton Hrnko a text, ktorý súvisí s alkoholom, dvojbodkou a RTVS, oblekom za 600 eur, nezdravým jedlom, vložkami, Dúhovým Pride-om, SNS, Andrejom Dankom a konšpiráciami.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #12: Hrnko. Tono Hrnko Čítajte 

13. Ján Slopta

Život Jána Slotu má v podstate tri základné piliere - alkohol, vulgarizmy a nenávisť voči Maďarom.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #13: Ján Slopta Čítajte 

14. Kiskaty uže

Tento mém vznikol pri útoku na reklamu Andreja Kisku. Stránka Zomri zverejnila 12. októbra 2017 fotku bilboardu, ktorý sa niekto snažil posprejovať slovami "Kiska ty úžerník". Zrejme ho však pri tom niekto vyrušil, došla mu farba, zabudol, ako sa píše R, alebo len videl okolo prechádzať auto Family Frost, a preto ostalo len Kiskatyuže.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #14: Ako vznikla hláška Kiskaty uže? Čítajte 

15. Slovenskí sranci

Na fotke sa nachádza predseda Slovenských Brancov, Peter Švrček, alebo ďalší členovia, väčšinou oblečení vo vojenských uniformách.

Vtipy sú postavené na falošnom národovectve, zlej gramatike, konšpiráciách, Sorosovi, láske k Rusku, Slovenskému štátu či Jozefovi Tisovi.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia: Ako vznikli vtipy o Slovenských brancoch? Čítajte 

16. Všadebol Marian Kočner

Podnikateľ, zmenkár, youtuber a slovenský Escobar, ktorý bol asi pri všetkom dôležitom, čo sa kedy na Slovensku stalo. Marián Kočner.

Otvorene v politike nikdy nebol, jeho meno sa však spája takmer so všetkými dôležitými udalosťami a vysoko postavenými ľuďmi, ktorých Slovensko stihlo zažiť od svojho vzniku.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #16: Všadebol Marian Kočner Čítajte 

17. Neotravujte, tu sme pri žatve!

Vtedy-ešte-premiér Robert Fico sa v júni 2016 vybral na žatvu na pole pri Bratislave, kde si hrkútal s miestnymi obyvateľmi aj poľnohospodármi.

Na otázky novinárov podráždene zareagoval pamätnou vetou "Neotravujte, tu sme pri žatve. Neotravujte a majte prosím trocha úcty k týmto ľuďom, ktorí sa, narozdiel od vás, narobia ako hovädá."

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Neotravujte, tu sme pri žatve! Ako vznikol známy mém Čítajte 

18. Ficov labrador Larry

Larry je labrador nášho expremiéra. Na fotkách je väčšinou aj so svojím pánom, Robertom Ficom. Text odhaľuje, čo si asi v tajnosti myslí domáci miláčik bývalého premiéra, ktorý toho na svojho pána musí vedieť viac ako SIS a Igor Matovič dokopy.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #18: Ficov labrador Larry Čítajte 

19. Rusko-český prezident Miloš Zeman

Miloš Zeman je stelesnením všetkého, čo sa hovorí o Čechoch - nepohrdne Becherovkou a popelníčkom, pri svojich vyjadreniach si nedáva servítku pred ústa a my sa stavíme o troch Ovčáčkov, že už niekedy mal na sebe ponožky v sandáloch.

Miloš Zeman sa netají tým, že pije, vraj mu nerobilo problémy denne vypiť šesť pohárov vína a tri poldeci tvrdého. Zrejme najznámejším výrokom je veta "Kunda sem, kunda tam."

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #19: Rusko-český prezident Miloš Zeman Čítajte 

20. Mlčiaci Peter Krupa

Vtipy, ktoré nájdeme u každého člena ĽSNS - narážky na Jozefa Tisa, prejavovanie sympatií k antisemitizmu a fašizmu a hákové kríže.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudí okrem Krupovho "prejavu" zaujal aj neobvyklý tvar jeho nakrátko vystrihanej hlavy. Postupne tak vznikali mémy, ktoré ho fotošopovali do rôznych postáv - už stihol byť Strýko Fester, červík v jablku, vajce, balón, planéta, melón či kopačka.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #20: Mlčiaci Peter Krupa Čítajte 

21. Meteorológ Jozef Iľko

Všetky mémy s doktorom Iľkom sa týkajú, prekvapivo, počasia a základom vtipov sú jeho (nevydarené) predpovede. Tie v niektorých prípadoch absolútne nevyjdú a takmer vôbec sa nezhodujú s realitou.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #21: Ako vznikli vtipy o meteorológovi Jozefovi Iľkovi Čítajte 

22. Posledný koncert skupiny Elán

V roku 1968 k nám neprišli len Rusi, ale aj Elán. Keďže sú na scéne už polstoročie, nebolo vždy jednoduché prilákať ľudí na ich koncert. A tak to vyriešili svojsky. Elán svojich fanúšikov pravidelne pozýva na vystúpenie s tým, že ide o koncert zaručene posledný.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #22: Ako vznikli vtipy o poslednom koncerte Elánu? Čítajte 

23. Sulík a jeho Excel

Okrem teplých rožkov a balónika je Richard Sulík známy tým, že pri každej možnej príležitosti a diskusii vyťahuje na svojich oponentov excelové grafy a tabuľky. A občas sa snaží otvoriť šampanské šabľou, ale je z toho len dorezaná ruka.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia 23: Ako vznikli vtipy o Sulíkovi a Exceli? Čítajte 

24. Orokuratie Bélu Bugára

Práve Béla slovo orokuratie vymyslel, aj keď nechtiac. Asi tým zrejme myslel slovo prokurátor. Výraz odvtedy stihol zľudovieť a Slováci ho používajú v mémoch s Bugárom, Čižnárom a Generálnou prokuratúrou.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #24: Čo znamená orokuratie? Čítajte 

25. Ďakujem veľmi pekne za vaše otázky

Túto legendárnu vetu má na svedomí Peter Plavčan. Donekonečna ju opakoval redaktorovi Markízy Michalovi Kovačičovi, ktorý sa od neho snažil na tlačovke zistiť, ako je spokojný s tempom školskej reformy, čo si myslí o malotriedkach a konsolidácii vysokých škôl. Okrem toho tu máme ešte karate a jeho ľúbozvučný hlas.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #25: Ďakujem veľmi pekne za vaše otázky Čítajte 

26. Skutok sa nestal

Prišiel s tým Mečiar, najviac si to zlizol Vladko Weiss. Tento výrok by už mohol byť pevnou súčasťou slovenského folklóru, podobne ako halušky či to, že korupcia na najvyšších miestach neexistuje.

Úplne prvý skutok, ktorý sa nestal, bola vražda Róberta Remiáša, teda presnejšie to, že si ju mala objednať SIS na čele s Ivanom Lexom, pravou rukou Vladimíra Mečiara.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #26: Skutok sa nestal Čítajte 

27. Mačkáš mi hada, debile

Hláška je z českej verzie relácie Zámena manželiek. Do tej chodia často exoti a bizarné postavičky. Jednou z nich bola aj milovníčka hadov Jana a jej partner Roman, ktorí si manželky vymenili s párikom Sabina - Tomáš.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #27: Ako vznikla hláška Mačkáš mi hada, debile Čítajte 

28. Reprezentant Vladko Weiss

Vladko Weiss má toho za sebou dosť. Okrem jeho iných aktivít pôsobí aj v slovenskom národnom tíme, a ten v nefutbalovom svete nereprezentuje práve najlepšie.

SkryťVypnúť reklamu

Mémy o jeho osobe sa týkajú najmä alkoholu, šoférovania, hry GTA a hlášky "skutok sa nestal".

29. Narafali sme

Na konci októbra 2011 priniesli Krimi noviny Televízie JOJ reportáž o štvorici mladíkov, ktorí skončili v priekope po jazde Dobšinským kopcom. Ten je známy tým, že sa na ňom organizujú rally preteky a že to nie je práve najbezpečnejšia cesta.

Hneď v úvode reportáže veselý mladý muž s výrazným prízvukom vysvetlí celú situáciu: "Niiič, sedeli sme v aute a sme.... narafali. Narafali sme, no." Rozjarená štvorica sa vybrala "do Spišskej, do bordelu."

Načítavam video...
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #29: Narafali sme Čítajte 

30. Gizka Oňová

Gizka vie spievať aj v maďarčine a dokáže si to patrične užiť. Skutočnú slávu aj u dnešných tínedžerov jej však priniesla až relácia Svokra.

SkryťVypnúť reklamu

Vďaka energickej Gizke už z relácie zľudoveli hlášky "idem, riešim" či prívlastok "šokantné".

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #30: Gizka Oňová Čítajte 

31. Exprimátor Ivo Nesrovnal

Bratislavčania si robia srandu najmä z toho, že ich exprimátora počas štyroch rokov videli v uliciach na začiatku a na konci volebného obdobia.

Skutočná sranda však nastala, keď Bratislavu zasiahla potopa a vytopilo podchod za ťažké milióny.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #31: Exprimátor Ivo Nesrovnal Čítajte 

32. Put your hands on the stôl

Kedy vznikla táto legendárna hláška? Tretieho septembra 2015 utečenci v Medveďove odmietli prevziať raňajky, pokojne sedeli za stôlmi v kuchyni a skandovali "deport" a "freedom". Žiadali svoje prepustenie, čo sa rozhodol riešiť riaditeľ zariadenia, tlmočník a kukláči.

Riaditeľovu vetu "Všetci si dajte ruky na stôl a po piatich vyjdite z miestnosti, ak to neurobíte, bude voči vám zakročené" tlmočník preložil ako "Put your hands on the stôl".

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #32: Put your hands on the stôl Čítajte 

33. Multiotecko Boris Dollár

Zástanca tradičnej rodiny, Boris Kollár, už stihol svetu priniesť desať potomkov, ktorých má s deviatimi ženami.

Vtipy na jeho adresu ale reagujú aj na nefungujúcu antikoncepciu, hlášku "vysukame saaaaaaa", vysokú školu života a hoaxy.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #33: Multiotecko Boris Dollár Čítajte 

34. Prekvapení slovenskí cestári

Poznáme ich na západe, východe aj na severe. Vtipy o nich sú založené na jedinej veci - snehu. Ten totiž napadne práve vtedy, keď to cestári nečakajú - v decembri, januári, februári, niekedy ale aj v septembri, októbri, novembri či apríli.

Podstatné je, že to cestárov vždy prekvapí, a výsledkom sú neprejazdné, neodhrnuté a neupravené vozovky a veľké množstvo vtipov.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #34: Prekvapení slovenskí cestári Čítajte 

35. Bude Zomri!

Tento mém vznikol na tlačovke Bugára a Pellegriniho. Tí po trápnom tichu, šaškovaní a sérii vtipov predviedli túto výživnú debatu:

SkryťVypnúť reklamu

Pellegrini: "Počkaj, toto bude teraz fotka, že si mne tak ukázal. Obluda bude, hneď."
Bugár: Bude Zomri!
Pellegrini: Zomri... no.
Bugár: Ale Zomri eská!
Pellegrini: Ale Zomri eská si myslel!
Bugár: Bodka eská. No náhodou, mne sa to páči, aj keď o mne to je niekedy.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #35: Ako vznikla hláška Bude Zomri? Čítajte 

36. Vtipy o vianočných trhoch

Čo môže byť na vianočných trhoch smiešne? Napríklad to, že začnú horieť. V Bratislave totiž na Hlavnom námestí zhorel ani nie týždeň po otvorení trhov stánok, ktorý bol na námestí načierno. Aj bez požiaru však každoročne vznikajú vtipy o prepálenom oleji, riedenom víne a podnapitých občanoch.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #36: Vtipy o vianočných trhoch Čítajte 

37. Otravný mimozemšťan Alzák

Otravnú zelenú postavičku Alzáka deti milujú, dospelým lezie na nervy. Kto nikdy nepočul hlášku "Sto tabletov týždenne", ten zrejme žije bez televízora a internetu. Ale zato s nenarušeným psychickým zdravím.

SkryťVypnúť reklamu

Za 10 rokov stihla zelená postavička zľudovieť, a tak sa k nej prirovnávajú veci, ktoré sú ešte viac otravnejšie.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #37: Otravný mimozemšťan Alzák Čítajte 

38. Dvojica Noga a Skrúcaný

Bez tejto dvojice si detstvo zrejme nevie predstaviť žiadne dieťa 90. rokov. Starší ich obdivovali najmä kvôli politickej satire, ktorej sa venovali v rozhlase aj v televízii.

Pri vtipoch spájame s týmto legendárnym duom humor 90. rokov, Eriku Judínyovú, chlebíčky, recepcie či slovenskú verziu hitu We Are The World.

Prečítajte si tiež: Haraší mi z teba Yoko. Ako vznikli vtipy o dvojici Noga a Skrúcaný Čítajte 

39. Gazda Radoslav Procházka

Celú politickú kariéru "Gazdu" dokonale vyjadruje prirovnanie, že Andrej Danko je Radoslav Procházka slovenského syntaxu. V mémoch sa často objavuje aj myšlienka, že ak niekto chce vedieť, ako si pokaziť celý život za pár mesiacov, nech sa opýta Procházku.

SkryťVypnúť reklamu

Najlegendárnejšie sú jeho reakcie "Nieeeeee" a "Vám musí je*ať, chalani."

Prečítajte si tiež: Vulgarizmy pol na pol. Ako vznikli vtipy o Radoslavovi Procházkovi Čítajte 

40. Hurónsky smiech Dana Dangla

Nepredvádza ho len v Partičke, ale aj pri nedeľnom obede. Danglove záchvaty smiechu diváci spoznali ešte v relácii SOS, ktorú vysielala Slovenská televízia od roku 2004. Predvádzal ich najmä vo vystrihnutých scénach a pri breptoch.

Dangl priznal, že záchvaty smiechu má aj v súkromí - napríklad keď jeho syn povie niečo vtipné počas nedeľného obeda.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #40: Hurónsky smiech Dana Dangla Čítajte 

41. Prezidentský kandidát Robert Mistrík

Hoci sa Robert Mistrík vzdal v prospech Zuzany Čaputovej, internet si na ňom stihol zgustnúť - vtipy boli založené predovšetkým na tom, že na otázky novinárov jednoducho nevedel/nechcel/nemohol odpovedať.

Prečítajte si tiež: Prezidentská mémcyklopédia: Ako vznikli vtipy o Robertovi Mistríkovi? Čítajte 

42. Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová

Hlavným motívom mémov o Zuzane Čaputovej bolo, že v každej jednej diskusii spomínala pezinskú skládku. A že na ľudí vyskakovala takmer aj z chladničky.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Zuzane Čaputovej Čítajte 

43. Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič

Diplomat Maroš Šefčovič to od internetu schytal za tak trochu desivý úsmev a škôlkárske logo kampane, ale najmä za trápne videá s rezňami a haluškami.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Marošovi Šefčovičovi Čítajte 

44. Prezidentský kandidát Martin Daňo

Samozvaný novinár Martin Daňo je hviezdou vtipov už nejaký ten rok. Najmä kvôli videjkám s Rudom Vaskym, roxorovým revolúciám a skokom cez lavice na mestských zastupiteľstvách.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Martinovi Daňovi Čítajte 

45. Prezidentský kandidát Eduard Chmelár

Historik, politický a mediálny analytik, vysokoškolský učiteľ, publicista (a ďalšie si dosaďte podľa ľubovôle) určite predpovedal vtipy o jeho predpovediach. Jedine Edo Chmelár.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Edovi Chmelárovi Čítajte 

46. Prezidentský kandidát Béla Bugár

Aj napriek harakterovým failom berie Béla mémy s humorom, tak dúfame, že sa mu bude páčiť aj prezidentská verzia Mémcyklopédie.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Bélovi Bugárovi Čítajte 

47. Prezidentský kandidát Marian Kotleba

Vtipov o ňom je viac ako 14 a menej ako 88. Hoci vymenil Marian Kotleba gardistickú uniformu za sako, nenávistné výroky z minulosti už z internetu nezmaže.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Marianovi Kotlebovi Čítajte 

48. Prezidentský kandidát Štefan Harabin

Antisystémový bojovník proti systému, ktorý sám vytvoril, bol terčom vtipov už pred svojou kandidatúrou.

Najmä vďaka lampe, ktorá naňho spáchala atentát, či láskyplným bozkom s Robertom Ficom. A keď k tomu pridáte sla-bi-ko-va-nie a džendžer, o zábavu na účet Štefana Harabina je postarané.

Prečítajte si tiež: Prezidentské mémy: Ako vznikli vtipy o Štefanovi Harabinovi Čítajte 

49. Mňam do***i!

V marci 2019 sa začali českým a slovenským internetom bezhlavo šíriť vtipy o Krtkovej torte. Presnejšie mémy s hláškou "Mňam dop**i!".

Prečítajte si tiež: Ako vznikli vtipy o Krtkovej torte, ktoré zaplavili internet Čítajte 

50. Aká krajina, také vtipy

Pointa hlášky je pripodobenie známych zahraničných politikov, ľudí, spevákov, kapiel či budov s ich "slovenskou verziou". Zrejme najväčší boom s hláškou vznikol po vystúpení Tublatanky na otvorení Tehelného poľa.

A potom to nabralo rýchly spád - ľudia hlášku prispôsobovali slovenským politikom, budove Pentagonu vo Vrakuni, Mekymu Žbirkovi, Katarzii či Rudovi Vaskému s Martinom Daňom.

Prečítajte si tiež: Aká krajina, také vtipy. Hláška paroduje politikov aj spevákov Čítajte 

51. Vysoká škola života

Aké predmety sa na Vysokej škole života vyučujú? Len tie, ktoré človeku naozaj niečo dajú. Napríklad:

 • Ako sa legálne vyhnúť očkovaniu
 • Ako vyliečiť rakovinu pomocou Sava
 • Ako pomocou kvantovej vlny deformovať realitu
 • Vrahovia v bielych plášťoch a farmalobby
Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia: Ako vznikli vtipy o Vysokej škole života Čítajte 

52. Nové logo našich hokejistov s troma hokejkami

Takto to dopadne, keď sa do niečoho pustí SNS. Lebo najväčším problémom Slovenska bolo pred MS v hokeji nové logo na dresoch našich reprezentantov.

Prečítajte si tiež: Aká krajina, taká kauza. Ako vznikli vtipy o novom logu SZĽH Čítajte 

53. Hláška Ciky caky

Počas Majstrovstiev sveta v hokeji sa začali internetom šíriť vtipné rýmy, ktoré nadväzovali na legendárny bojový pokrik Ciky caky. Schytali to politici, horiace vlaky, Harry Potter či Game of Thrones.

Prečítajte si tiež: O politike aj horiacich vlakoch. Ako vznikli vtipy s hláškou Ciky caky Čítajte 

54. Boris Valábik

Bývalý hokejista, policajt a ten, čo vniesol nový vietor do hokejového komentovania. A počas zápasov určite stihol ukradnúť srdce vašej frajerky. Boris Valábik.

Prečítajte si tiež: Mémcyklopédia #54: Ako vznikli vtipy o Borisovi Valábikovi Čítajte 

55. Andrej Kiska

Na obrázku sa nachádza bývalý prezident Andrej Kiska a text, ktorý odkazuje na splátky, daňovú kontrolu, ovracané lietadlo, lety do Popradu, konflikty s poslancom Robertom Ficom, Georga Sorosa či hlášku kiskaty uže.

Súvisiaci článok Soros a ovracané lietadlo. Ako vznikli vtipy o Andrejovi Kiskovi Čítajte 

56. Obchodná ulica

Ak nie ste z Bratislavy, pár geografických poznatkov: Obchodná ulica je ulica v Starom Meste v Bratislave, takmer v historickom centre mesta. Nachádza sa v predĺžení Michalskej ulice a končí pri Kollárovom námestí.

Známa je najmä vizuálnym smogom a posledné dva roky aj správami, za ktoré by sa nehanbili ani westernové mestečká či neslávne známe štvrte veľkých miest.

Súvisiaci článok Ako vznikli vtipy a mémy o Obchodnej ulici v Bratislave Čítajte 

57. Peter Marcin

Peter Marcin je slovenský herec, moderátor, spevák a režisér. Vtipy o ňom sú založené najmä na tom, že on sám s vtipmi nie je veľký kamarát.

Podľa adminov Zomri bolo spúšťačom to, že ho z nejakého dôvodu prezentujú v mainstreamových televíziách ako vtipného človeka.

Súvisiaci článok Ako vznikli vtipy a mémy o nevtipnom Petrovi Marcinovi Čítajte 

58. Hrádza proti extrémizmu

Táto fráza stihla od roku 2016 zľudovieť. Vo svojich prejavoch ju často používal najmä bývalý premiér Robert Fico a strany Smer-SD, SNS, Most-Híd a #SIEŤ ňou argumentovali vznik novej vlády po voľbách v roku 2016. Najviac však s pojmom operoval predseda Smeru.

Vtipy o hrádzi proti extrémizmu sú založené na jednoduchej premise - hrádzu od roku 2016 ničí najmä strana Smer tým, že spolupracuje s extrémistickou ĽSNS Mariána Kotlebu.

Súvisiaci článok Mémcyklopédia: Ako vznikli vtipy o hrádzi proti extrémizmu Čítajte 

59. Miro Žbirka

Miro "Meky" Žbirka je slovenský spevák a skladateľ, ktorého ešte viac ako účinkovanie v kapelách Modus či Limit preslávil jeho typický jazykový prejav, v ktorom mixuje slovenčinu s angličtinou a sem-tam mu do toho vojde aj nejaká tá čeština.

Na slovenskej hudobnej scéne je Meky legendou. Mémom však dominujú najmä narážky na britských The Beatles a Mekyho ústny prejav. Thypickhá jhe mhelódia jheho hlhasu, kheď sa shnaží povedhať niečo mhimo spheváckeho mhikrofónu.

Súvisiaci článok Aká krajina, taký McCartney. Ako vznikli vtipy o Žbirkovi Čítajte 

60. Ako veľmi si plakal?

Otázka sa často objavuje nielen v mémoch, ale aj v komentároch na satirických stránkach. Moderátor Vilo Rozboril ju v mémoch kladie väčšinou politikom a reaguje tak na aktuálne kauzy. Ľudia si týmito mémami robia srandu z politikov, ale zároveň aj z Vila Rozborila a jeho "nezištnej" pomoci ľuďom, s ktorých osudom sa život nepekne zahral.

Súvisiaci článok Ako vznikli vtipy a mémy s otázkou "A ako veľmi si plakal?" Čítajte 

61. Raz mojim deťom poviem, že...

Ak budete škodoradostní a zákerní rodičia, môžete použiť najnovšie mémy s textom "Mojim deťom poviem, že..." alebo "Raz mojim deťom poviem, že...".

V anglickom origináli sa jedná o príspevky (zväčša na sociálnej sieti Twitter) označené hashtagom #GonnaTellMyKids, ktoré sa v novembri 2019 začali šíriť po internete a koncom mesiaca sa dostali aj na Slovensko.

Ich pointou je naznačiť, že svojim deťom v budúcnosti nepovieme skutočnú pravdu, ale ukážeme im fotku niekoho iného, o kom povieme úplný nezmysel.

Súvisiaci článok Fráza "Raz mojim deťom poviem, že..." zaplavila internet. Ako vznikli vtipy? Čítajte 

62. Majk Spirit

Majk Spirit je popredná postava slovenskej rapovej scény a má na konte množstvo albumov či rádiových hitov. Okrem toho je to však aj veľmi "duchovne" založený človek, čo často vyjadruje aj vo svojich skladbách a mnohokrát nevynechá ani sociálne siete, na ktorých má státisíce sledovateľov.

Vtipy o ňom sú rozdelené na:

 • Konšpiračné teórie
 • Jeho meno
 • Knihu, ktorú o ňom napísala jeho mama
 • Jeho pesničky
 • Rady, ktoré nechce nikto počuť
Súvisiaci článok Silvia Šuvadová slovenského rapu. Ako vzniky vtipy o Majkovi Spiritovi Čítajte 

63. Dobroslav Trnka

Ako vznikli mémy o bývalom generálnom prokurátorovi? Bolo by ťažké zhrnút pár vetami, preto sme článok rozdelili na 5 kapitol:

 • hláška "Ty tupý ch..!" v nahrávke s Kočnerom
 • nahrávka Gorila
 • video z Trnkovej kancelárie
 • Trnka versus Počiatek
 • Trnkovo zadržanie a útočisko v krčme
Súvisiaci článok Krčma, nahrávky aj skrytá kamera. Ako vznikli vtipy o Dobroslavovi Trnkovi Čítajte 

64. LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder

Na obrázku je koláž, ktorá je rozdelená do štyroch štvorcov, pričom každý z nich ukazuje osobu (zviera, vec...) na inej sociálnej sieti. Najčastejšou kombináciou je poradie LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder.

Všetko odštartovala v utorok 21. januára americká country speváčka Dolly Parton na svojom Instagrame.

Súvisiaci článok Ako vznikli mémy s kolážou LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Inzercia - Tlačové správy

     1. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
     2. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
     3. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
     4. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
     5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
     6. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
     7. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
     8. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
     1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
     2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
     3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
     4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
     5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
     6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
     7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
     8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
     1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 8 369
     2. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 928
     3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 849
     4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 559
     5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 865
     6. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 758
     7. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 3 426
     8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 493
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu