Fičí logo Fičí
Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Trhlina aj Masaryk. Do kín mieri týchto 19 filmových premiér

Na plátnach sa predstaví aj Anne Hathaway či Bruce Willis.

1. Escape Room

Prečítajte si tiež: Radi riešite hádanky a záhady? Toto sú tie najlepšie escape rooms na Slovensku Čítajte 

Šesť ľudí vedie navzájom úplne odlišný život. Spojí ich až nečakaná pozvánka do escape room a vidina jedného milióna dolárov.

Počas hry však vyjde na povrch, že organizátori o nich vedia všetko a vybrali ich úmyselne. Kto vyviazne zo smrtonosnej pasce živý?

Snímku hororového režiséra Adama Robitela nájdeme v kinách od 3. januára.

Načítavam video...

2. Nová šanca (Second Act)

Maya si na svoje 43. narodeniny želá len to, aby po pätnástich rokoch konečne získala v práci pozíciu vedúcej. Vysnívané miesto však dostane kolega, ktorý má na rozdiel od nej titul. Hoci ju priateľ Trey a najlepšia kamarátka utešujú, že to neznamená koniec, Maya si neverí. Po štyridsiatke sa podľa nej už nedá začať odznova.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetko sa zmení, keď jej synovec vytvorí na pohľad dokonalý životopis. Vymyslený titul z prestížnej univerzity naozaj otvorí Mayi dvere do veľkej firmy. Ako si však poradí s očakávaniami nadriadených, ktoré vyplývajú z jej falošného životopisu?

Novinku s Jennifer Lopez uvidíme v kinách od 3. januára.

Načítavam video...

3. Láska bez hraníc (Eye on Juliet)

Američan Gordon na diaľku ovláda robota, ktorým pozoruje ropovod na Blízkom východe. Nečakane jeho pozornosť upúta mladá Ayusha. Jej rodičia ju sľúbili staršiemu mužovi za manželku, hoci ona miluje iného.

Napriek vzdialenosti, spoločnému strachu a nedokonalej komunikácii, urobí Gordon všetko pre to, aby bola Ayusha v bezpečí. Postupne sa do nej dokonca zamiluje. Podarí sa dvojici z rozličných kútov sveta stretnúť? Zistíme 3. januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

4. Hovory s TGM

Neznámy príbeh slávneho rozhovoru. Aj taký podtitul by sa dal priradiť k snímke, ktorá má rovnaký názov ako kniha z roku 1928, keď sa oslavovalo desiate výročie založenia Československa.

Ústredným motívom je diskusia spisovateľa Karla Čapka s vtedajším prezidentom Tomášom Garriguem Masarykom o rodine, politike, národe a v neposlednom rade aj ženách. V kinách od 3. januára.

Načítavam video...

5. Všetko bude

Dvanásťročného chlapca by ste za volantom na ceste asi nechceli stretnúť. Heduš však neváha a so štrnásťročnou Márou sa vezú naprieč krajinou v snahe dostať sa čo najďalej od domova. Počas výletu sa k nim pridá aj mladá stopárka.

Idylka rýchlo skončí, keď ich chytia policajti. Na ich príbehoch im niečo nesedí. Prečo odišli z domu? Dozvieme sa 9. januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

6. Ralph búra internet (Ralph Breaks the Internet)

Ako to vyzerá vo vnútri internetu? Ralph nás v animovanom dobrodružstve prevedie po jeho zákutiach a zoznámi nás s Yesss, hlavným algoritmom, srdcom a dušou trendy stránky „BuzzTube“.

Zároveň však Ralph musí prekonať niekoľko nástrah a nečakaných prekážok, aby úspešne získal náhradnú časť do videohry Sugar Rush. Podarí sa mu to? Uvidíme už 10. januára.

Načítavam video...

7. Pašerák (The Mule)

Osamelý 80-ročný muž Earl Stone je na mizine, keď dostane ponuku robiť šoféra. Znie to jednoducho, preto okamžite podpíše zmluvu. Netuší, že v skutočnosti ide o prácu drogového kuriéra pre mexický kartel.

Okrem Clinta Eastwooda v úlohe Earla sa na plátnach opäť predstaví aj Bradley Cooper, a to už 10. januára.

Načítavam video...

8. Beautiful Boy

Nic Sheff je momentálne jeden z tvorcov seriálu 13 Reasons Why. V osemnástich rokoch však zápasil so závislosťou na drogách, hoci mal na prvý pohľad všetko: skvelú rodinu, príťažlivý vzhľad, očividný talent aj list o prijatí na univerzitu.

Skryť Vypnúť reklamu

Počas tohto obdobia nedokázal najmä jeho otec pochopiť, kde sa vzala Nicova potreba brať drogy. O pár rokov neskôr obaja o tejto skúsenosti napísali knihy zo svojich uhlov pohľadu. Práve z nich vychádza snímka Beautiful Boy, v ktorej si hlavnú úlohu zahral Timothée Chalamet známy z filmu Daj mi tvoje meno. V kinách od 10. januára.

Načítavam video...

9. Zložka 64 (Journal 64)

Tri mumifikovné telá okolo jedálenského stola potrápia aj takých skúsených detektívov, akými sú Carl Mørck a Assad z kriminálneho Oddelenia Q. Pátranie ich privedie na opustený ostrov Sprogø, kde sa vykonávali podivné lekárske experimenty a zneužívali dievčatá.

Detektívny príbeh založený na skutočnej kapitole dánskych dejín je štvrtým severským trilerom natočeným podľa bestelleru Jussiho Adler-Olsena. Pozrieť si ho môžeme už 17. januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

10. Glass

Spomínate si ešte na filmy Vyvolený s Bruceom Willisom a Rozpoltený s Jamesom McAvoyom? Režisérovi M. Night Shyamalanovi sa konečne podarilo oba príbehy spojiť a vznikla snímka Glass, v ktorej sa predstavia herci z oboch predošlých častí.

Psychiatrička Ellie Staple má na starosti trojicu ľudí, ktorí veria, že získali superschopnosti. David dokáže po dotyku vidieť vaše životy, Kevin v sebe ukrýva 24 rôznych identít a Elijah má nadpriemerné IQ. Nebezpečenstvá, do ktorých sa trojica so svojimi schopnosťami dostane, uvidíme na plátne 17. januára.

Načítavam video...

11. Kursk

Film zobrazuje skutočnú katastrofu, ktorá sa stala v roku 2000 na palube jadrovej ponorky K-141 Kursk. Pôvodne ponorka slúžila ako „nepotopiteľná“ pýcha Severného loďstva ruského vojenského námorníctva.

Skryť Vypnúť reklamu

Počas augustového cvičenia však otriasli trupom Kurska mohutné explózie, ktoré poslali na dno arktických vôd Barentsovho mora. Pre 118 námorníkov sa tak začal zúfalý boj s časom. Prijala napokon ruská vláda zahraničnú pomoc? Uvidíme v napínavom príbehu už 17. januára.

Načítavam video...

12. Jack stavia dom (The House That Jack Built)

Ako premýšľa sériový vrah? Ponurý, inteligentný i groteskne humorný príbeh je situovaný do 70. rokov minulého storočia. Jack sa snaží postupne „vylepšovať“ svoje vraždy, aby vytvoril dokonalé umelecké dielo. Keď ho na ceste zastaví stopárka, v hlave sa mu začnú premietať scenáre, čo by s ňou mohol urobiť.

Dej filmu je inšpirovaný obrazom Danteho bárka, známeho aj pod názvom Dante a Virgílius v pekle, ktorý v roku 1822 namaľoval Eugéne Delacroix. Podobnosť si môžeme všimnúť v kinách 17. januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

13. Cena za šťastie

Milenecký pár vychováva dve deti, keď do ich harmonického spolužitia vstúpi muž z minulosti. V tom istom čase sa v inej rodine násilnícky psychopat domáha svojej dcéry z rozvedeného manželstva.

Dvaja tínedžeri od svojich rodín jednoducho utečú. Podarí sa im nájsť šťastie napriek nešťastným rodičom? Dozvieme sa 17. januára.

Načítavam video...

14. Trhlina

Nezamestnaný Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch dezorientovaný rovnako záhadne objavil, mal na tele zvláštne popáleniny a zranenia.

Igor pátra ďalej. Fischerov prípad nie je ojedinelý, zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Do tribečských lesov sa preto vyberie osobne.

Skryť Vypnúť reklamu

Snímka natočená podľa knižnej predlohy Jozefa Kariku príde do kín 24. januára.

Načítavam video...

15. Návrat domov (A Dog's Way Home)

Bella bola len šteniatko, keď si ju Lucas adoptoval a stali sa najlepšími priateľmi. Nešťastnou zhodou okolností sa však Bella stratí a ocitne sa vyše 600 kilometrov od domova. Ako si poradí s nástrahami prírody a neznámymi ľuďmi?

Film vhodný pre všetkých milovníkov psov nájdeme v kinách od 24. januára.

Načítavam video...

16. McQueen

Jeho modely nosili na sebe aj Sarah Jessica Parker či Lady Gaga, ktorá s obľubou šokovala verejnosť jeho extravagantnými kúskami nielen v klipoch, ale aj na podujatiach. Reč je o módnom návrhárovi Alexandrovi McQueen, ktorý si pred takmer deviatimi rokmi síce siahol na život, no do sveta výstrednosti sa zapísal navždy.

„Moje prehliadky sú o sexe, drogách a rock’n’rolle. Chcem vyvolať rozruch a husiu kožu. Chcem infarkty, chcem záchranky," vyjadril sa mladý návrhár. Aké reakcie vyvolá dokument o ňom? Zistíme 24. januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: 7 nových dokumentov, ktoré vám priblížia osobnosti a pozadie sveta módy Čítajte 
Načítavam video...

17. Favoritka (The Favourite)

Anglická kráľovná Anna je chorá a náladová. Niekedy až veľmi náladová, no lady Sarah stojí vždy po jej boku. Po príchode Abigail sa však panovníčkina pozornosť začne upriamovať skôr slúžkiným smerom.

Postavy, ktoré stvárnili Rachel Weisz a Emma Stone, sa v dráme plnej čierneho humoru nezastavia pred ničím. Ich boj o post favoritky uvidíme 24. januára.

Načítavam video...

18. Ženy v behu

Věra je po smrti svojho manžela pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie, a to zabehnúť maratón. Emancipovaná a rázna matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Žiadna zo štvorice však zatiaľ neodbehla ani meter, tréner Vojta pre ne preto pripravil kondičný plán. Dcéry sa však do behania veľmi nehrnú. Majú úplne iné starosti.

Česká komédia nás pobaví v kinách od 31. januára.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

19. Serenity: Ticho pred búrkou (Serenity)

Baker si hojí svoje životné rany v pokoji a horúčave rajského exotického ostrova v Karibiku. Živí sa tu ako rybársky sprievodca, vlastní loď s názvom „Serenity“, v dedine má domček aj milenku a nepeknú minulosť zapíja v bare.

Ticho jeho života prelomí bývalá žena Karen. Zúfalo požaduje od Bakera, aby zabil jej súčasného násilníckeho manžela. Okrem bezpečia ich syna sa odvoláva aj na jeden milión dolárov, ktorý môže byť jeho. Stačí, aby vzal jej manžela na rybársku výpravu a hodil ho žralokom.

Matthew McConaughey a Anne Hathaway sa v hlavných úlohách predstavia už 31. januára.

Načítavam video...
Prečítajte si tiež: Slovenské dokumenty o politike, ktoré by ste mali vidieť Čítajte 

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

Inzercia - Tlačové správy

 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 2. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 4. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 6. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
 7. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií
 8. Home (ale aj) Office
 9. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
 10. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu
 1. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 2. Foreigners will be centre stage in Bratislava for the whole week
 3. Poznanie
 4. Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si všímajte podmienky
 5. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 6. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 7. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 8. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 9. Cenovo dostupná autokamera Mio a pritom sa skvelými funkciami
 10. Nová služba v Prešove – celoročný bezplatný zber elektroodpadu
 1. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 33 147
 2. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 29 626
 3. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 21 400
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 13 282
 5. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 12 093
 6. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 11 523
 7. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 10 102
 8. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 9 864
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 437
 10. Fantastická pomôcka pre deti – zábavný a náučný pracovný zošit 9 269
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Holandsko zadržalo štyri milióny eur Bödörovi st. pre podozrenie z prania peňazí

Zistenia holandských orgánov potvrdzujú spoločné podnikanie Penty a Bödöra.

Fotografia Miroslava Bödöra v Hospodárskych novinách, ktorú Hospodárske noviny nevlastnia.
Dobré ráno

Dobré ráno: Snáď sa Slovensko poučí, čo sa deje v Česku

Jaroslav Flegr hovorí, ako sa nám pandémia vymyká spod kontroly.

Podcast Dobré Ráno.
Monika Jankovská v rukách polície.
Na snímke vľavo Kenan Bajrič (Žilina) a Lucas Lovat (Slovan).