SME

Veľký prehľad vtipov v roku 2018: Na tomto sa bavilo Slovensko

Veľký prehľad vtipov v roku 2018: Na tomto sa bavilo Slovensko

Na polovicu si už ani nepamätáte.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Rok 2018 bol bohatý na udalosti, ktoré hýbali Slovenskom. Takmer ku každej sa na internete vyrojili vtipy a mémy, ktorými sa Slováci snažili prekryť znechutenie a zhrozenie z toho, v akej krajine to žijeme.

Pripravili sme veľký prehľad vtipov a mémov, ktoré fičali internetom za posledných 12 mesiacov. Rozdelili sme ich podľa mesiacov:

JANUÁR

Nový rok odštartovali fotky z omše, na ktorej sa stretli v Dóme svätého Martina v Bratislave Andrej Kiska, Ivan Gašparovič a Andrej Danko. Objavili sa aj Peter Pellegrini a Peter Kažimír, ktorý zrejme prišiel dospať silvestrovský žúr.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Gašparovič a Danko boli na novoročnej omši. Internet to chvalabohu aj žiaľbohu nenechal bez vtipov

Medzitým bola sranda aj na žilinskej župe - nová županka Erika Jurinová totiž pozvala na Úrad Žilinského samosprávneho kraja exorcistu. Páter Ľuboš Václavek tu vykonal posviacku, o ktorej na svojom Facebooku informoval poslanec OĽaNO Richard Vašečka, ktorý tam nesmel chýbať.

Prečítajte si tiež: Na žilinskej župe vyháňali duchov. Županka pozvala exorcistu, určite nečakala tento náklad vtipov

Svoje chcela svetu povedať aj Kotlebova ĽSNS. Jej členovia sa na čele s vodcom vybrali k našej štátnej hranici na východe, aby natočili krátky film o imigrantoch, ktorí prídu na Slovensko "znásilňovať, lúpiť a podpaľovať naše mestá".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Video obsahovalo aj:

Prečítajte si tiež: Kotlebovci sa zahrali na filmárov. Z ich dramatického počinu proti migrantom sa sranda robí aj sama

Veselo bolo aj v Prezidentskom paláci - Andrej Kiska tam pozval na obed bývalých prezidentov Ivana Gašparoviča a Rudolfa Schustera. Najedli sa, pokecali o štátnych vyznamenaniach, Kaliňákovi a mafiánskom štáte.

Prečítajte si tiež: Prezidenti Kiska, Gašparovič a Schuster spolu obedovali. Nezaobišlo sa to bez (ne)chutných vtipov

Svetu sa znova pripomenul aj Andrej Danko - tentokrát ako superhrdina. Keď išiel spolu so svojím ochrankárom domov z parlamentu popri Dunaji, začuli spod mosta hlasy. Našťastie ale mali pri sebe baterku a čoskoro vďaka tomu našli muža, ktorý sa pri brehu držal kríkov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Išlo o bezdomovca, ktorý spadol do Dunaja a začal sa topiť. Predseda SNS privolal záchranku a hasičov a zase raz zachránil svet.

Prečítajte si tiež: Z kapitána Danka sa stal superhrdina. Zachránil muža pred utopením, internet ho odmenil vtipmi

Napätie medzi prezidentom Andrejom Kiskom, Robertom Ficom (vtedy ešte premiérom) a Róbertom Kaliňákom (vtedy ešte ministrom vnútra) začalo naberať na obrátkach práve v januári. Okrem faktúr za lety do Popradu vytiahol na tlačovke Róbert Kaliňák kauzu ovracané lietadlo.

Povedal, že prezidentovi "pošle faktúru za čistenie interiéru lietadla, ktoré sa vrátilo z Mexika celé povracané." Prezident letel do Mexika na služobnú cestu v novembri, podľa prezidentovho hovorcu vznikli zvratky v lietadle pre žalúdočné problémy z jedla.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kaliňák vyčíta Kiskovi ovracané lietadlo. Tieto zvrátené vtipy už stihol vymyslieť internet

FEBRUÁR

V polovici februára oznámil svoju prezidentskú kandidatúru Eduard Chmelár. Svojim fanúšikom to oznámil (ako inak) trojkilometrovým statusom na Facebooku.

Prečítajte si tiež: Eduard Chmelár chce byť slovenským prezidentom. Tieto vtipy určite nepredpovedal

Na svetlo sveta znova vyšiel aj spevák kultovej punkovej skupiny Zóna A, ktorý má k punku blízko asi ako Andrej Danko k syntaxi alebo Milan Uhrík k dejepisu. Jeho napojenia na slovenských neonacistov nie sú žiadnou novinkou, vo februári schytal vtipy za to, že sa odfotil s Marianom Kotlebom a Rastislavom Rogelom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Punkáč Koňýk zo Zóny A sa odfotil s Kotlebom. Skutočný punk sú však vtipy, ktoré si z neho uťahujú

Vtedy ešte premiér Robert Fico sa odviazal na na sneme českých sociálnych demokratov v Hradci Králové. Vystúpil tam s prejavom, v ktorom okrem iného prirovnal stranu Smer k bordelu: „Toto posolstvo sa dotýka samotnej slovenskej strany sociálnej demokracie. Dámy mi, dúfam, prepáčia jedno pravdivé prirovnanie, keď sa hovorí, že ak prestane fungovať bordel, treba vymeniť dievčatá, nie postele. Som toho názoru, že pokiaľ ide o personálne výmeny, tak netreba sa toho báť."

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Fico prirovnal stranu Smer k bordelu. Taký výrok sa nezaobišiel bez vtipov

Debata sa viedla aj o Istanbulskom dohovore - dokumente Rady Európy, ktorého cieľom je predchádzať násiliu na ženách. Podpísala ho ešte v roku 2011 vláda Ivety Radičovej a po podpise mala nasledovať ratifikácia. Tú však odmietol Robert Fico, výhrady mala hlavne Dankova SNS a cirkvi, ktoré proti nemu aktívne bojovali v kostoloch.

Prečítajte si tiež: Slovenská vláda odmietla Istanbulský dohovor. Zareagovali na to aj internetoví vtipkári

Po najsmutnejšej udalosti tohto roka - vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej - sa vtedy ešte premiér Robert Fico rozhodol, že Slovákov ešte viac naštve. Už v deň vraždy oznámil, že ponúka milión eur za informácie, ktoré môžu viesť k chyteniu vrahov. O pár dní k celému prípadu zvolal aj s Róbertom Kaliňákom a Tiborom Gašparom tlačovku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

V rohu miestnosti stál ozbrojený muž so samopalom v ruke a na stolíku vedľa rečníckeho pultu ležal v úhľadných zväzkoch milión eur v hotovosti.

Prečítajte si tiež: Fico, Kaliňák a Gašpar vyložili na tlačovke na stôl milión eur v hotovosti a znechutili Slovákov

MAREC

Začiatkom marca to na Slovensku praskalo vo švíkoch - ľudia na námestiach žiadali rekonštrukciu vlády, k čomu sa pridal aj prezident Andrej Kiska.

To rozčúlilo vtedy ešte premiéra Roberta Fica až tak, že pristúpil na rétoriku konšpirátorov a povedal, že "prezident dnes o šestnástej hodine prečítal vyhlásenie, ktoré zjavne nebolo napísané na Slovensku".

Ľudia na internete začali Fica prirovnávať k Mečiarovi, ktorý v posledných dňoch svojej vlády tiež blúznil o tom, že za všetkým proti nemu sú osoby zo zahraničia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Fico obvinil Kisku, že mu prejav napísali v zahraničí. Aj tieto vtipy určite zaplatil Soros

Na druhý deň sa Fico rozbehol naplno - na tlačovke priznal, že celú noc nespal, čo zrejme malo za následok jeho blúznenie o tom, čo doteraz robili len konšpirátori a fašisti.

„Chcem dnes na tejto tlačovej konferencii pánovi prezidentovi postaviť jednoduchú otázku – 20. septembra 2017, New York, Piata avenue. Pýtam sa, prečo hlava štátu Slovenskej republiky išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má veľmi pochybné meno, a ten človek sa volá pán Soros,“ povedal s vážnou tvárou, za čo si vyslúžil výbuch smiechu od prítomných novinárov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Fico naozaj obvinil Kisku zo spolupráce so Sorosom. Z jeho konšpirácií si robí srandu celý internet

To však zo strany dnes už poslanca Fica nebolo všetko - úplne na smiech začal byť po tom, čo na ďalšej tlačovke začal konšpirovať o odznakoch. "Za 5 dní si pozrite, ako bolo všetko zorganizované. Ako zrazu boli 10-tisíce odznakov vytlačených," povedal nahnevaný Fico.

Prečítajte si tiež: Fico konšpiruje o odznakoch na protestoch. Internet mu to vracia výsmechom

Posledným klincom do rakvy Ficovej príčetnosti sa stali výroky o dlažobných kockách na Úrade vlády pred protestami Za slušné Slovensko. Pred jedným z protestov tvrdil, že je veľká pravdepodobnosť útokov na verejné budovy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Spomenul, že pred Úradom vlády zachytili kopy kamenných kociek, ktoré tam boli nazvážané a poschovávané v kríkoch. Ukázal dokonca aj niekoľko fotiek s predmetnými kockami.

Ukázalo sa, že zistiť, kto ich tam nanosil, nebude ľahké, prihlásili sa k tomu totiž hneď viacerí ľudia - pani, ktorá si ich chcela zobrať do záhradky, či reštaurátor. Navyše sa ukázalo, že kocky tam boli už dávno, a nikto ich tam teda nenavozil pred protestami.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Fico sa pred protestmi bojí dlažobných kociek pri Úrade vlády. Internet ho zahádzal vtipmi

V tlačovkovej prekáračke najvyšších ústavných činiteľov samozrejme nesmel chýbať ani Andrej Danko, hoci jeho SNS väčšinu času mlčala. Dve tlačovky stačili na to, aby bol predseda strany zase na smiech. Na prvej vyjadril "úprimnú sústrosť pozastalým" a povedal, že pre neho je ten, kto zločin spáchal, "netvor". Svoj prejav zakončil vetou "Ukameňujme spolu tých netvorov!".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Andrej Danko toho k vládnej kríze zatiaľ veľa nepovedal, vtipom však neušiel

Na druhej vyzval mladých, ktorí protestujú, aby išli do politiky, spomenul aj vyháňanie diabla zo SNS, banánovú republiku, ping-pong, svoju predstavu o opozičnom lídrovi a vraždu Ugandy. Ale tomu zvyšku asi nerozumel nikto.

Prečítajte si tiež: Andrej Danko nám konečne doprial poriadnu tlačovku. Spomenul aj vyháňanie diabla z SNS či ping-pong

Počas vládnej krízy sa zase ukázal harakter Mostu-Híd. Strana v prvých dňoch mlčala, Béla Bugár bol počas najväčších turbulencií na dovolenke, a keď sa mal rozhodnúť medzi predčasnými voľbami a výmenou premiéra (ktorého mal znova dosadiť Smer), vybral si druhú možnosť. Hoci predtým hovoril, že je za rekonštrukciu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Béla Bugár sa zase vyfarbil. Slováci bojujú so sklamaním z politiky aspoň vtipmi

Posledný článok zavraždeného novinára bol o prepojeniach členov vlády na taliansku mafiu. Premiér Robert Fico pri návšteve komisie europoslancov povedal, že "samotný nápad, že by mafia mohla mať záujem o východné Slovensko, je absurdný, lebo tam nič nie je." Naštval tým nielen východniarov a od internetu to pekne schytal.

Prečítajte si tiež: Premiér Fico dojal východniarov. Vyhlásil, že na východe Slovenska nič nie je

Politická kríza sa skončila nevídaným gestom - premiér Robert Fico podal demisiu. Nebol by to však on, keby si pri jej podávaní do rúk prezidenta Andreja Kisku neodpustil úškľabok a vetu "Neboj sa, pán prezident, ja nikam neodchádzam".

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Z Ficovej víťaznej grimasy sa stal mém. Ľudia ho pridávajú do tragikomických koláží

Novým premiérom sa stal Peter Pellegrini, ľudia v tom však nevideli veľký význam a mysleli si, že je to len prezlečený Fico.

Prečítajte si tiež: Pellegrini nahradil Fica na poste premiéra, tomu však nezmizol úsmev z tváre ani pri demisii

Pellegrini zabával internet hneď po jednej z prvých tlačoviek na poste premiéra. Vypadol mu na nej z vrecka podlhovastý biely predmet. Vypadnutý predmet hneď nonšalantne schoval do dlane, v ktorej ho držal, kým ho odložil do vrecka chvíľu po mobile.

Podľa premiérovho hovorcu išlo o špáradlo v papierovom obale, internet však vedel svoje.

Prečítajte si tiež: Pozornosť internetu upútal biely predmet, ktorý vypadol z vrecka novému premiérovi Pellegrinimu

Róberta Kaliňáka mal na poste ministra vnútra vystriedať syn speváka Elánu, Jožo Ráž mladší. Internet upútal najmä jeho výzor, ktorý pripomínal známeho akčného herca Vina Diesela. Nakoniec sa ministrom nestal, prezident Andrej Kiska ho odmietol vymenovať.

Prečítajte si tiež: Kaliňáka mal nahradiť syn Joža Ráža, ktorý vyzerá ako Vin Diesel. Vtipy prišli rýchlo a zbesilo

Po ťahaniciach nakoniec prezident Andrej Kiska vymenoval novú vládu, v ktorej sa objavili aj (staro)nové mená: Richard Raši (podpredseda vlády pre investície a informatizáciu), Tomáš Drucker (minister vnútra, ktorý vydržal menej ako menštruačný cyklus ženy), Andrea Kalavská (ministerka zdravotníctva), Ľubica Laššáková (ministerka kultúry) a Gábor Gál (minister spravodlivosti).

Prečítajte si tiež: Odborníci na všetko. Noví ministri ešte ani nevládnu a už sú terčom internetových vtipov

Marcové udalosti komentovali aj umelci a herci - narážky na vraždu novinára a vládu Smeru nechýbali ani na odovzdávaní cien OTO. Najviac sa odviazal Milan Kňažko - vo svojom prejave navrhol pár mien, ktoré by sa mali objaviť v zrekonštruovanej vláde. "Ministrom financií by sa mal stať Bašternák, ministrom vnútra Kočner a predsedníčkou vlády Trošková. Niečo už od premiéra chytila, dúfam, že premiér nič nechytil od nej," povedal Kňažko za búrlivého potlesku v sále.

Prečítajte si tiež: Milan Kňažko to v priamom prenose natrel Ficovi. Na jeho prejav na OTOvi internet reaguje vtipmi

V úplne inom vesmíre ako zvyšok republiky zrejme žili kotlebovci, ktorí v marci riešili zmenu svojho loga. Namiesto dvojkríža, ktorý svojho času používala Hlinkova garda, už má v logu cyrilo-metodský kríž, aký je aj v štátnom znaku Slovenskej republiky. Prečo? Lebo nechceli, aby ich spájali s "fašizmom, nacizmom a kadejakými podobnými 'izmami'". Internet im vymyslel trefnejšie logá.

Prečítajte si tiež: Kotlebovci zmenili logo, nechcú byť spájaní s fašizmom. Internet im vymyslel vhodnejšie vizuály

Na smiech bola internetu aj slovenská polícia, ktorá začala les vo Veľkej Mači prehľadávať viac ako mesiac po vražde novinára.

Prečítajte si tiež: Policajti prehľadávali les vo Veľkej Mači mesiac po vražde. Našli aspoň tieto vtipy

APRÍL

Internet bavila nielen politika - hviezdami sa v apríli stala kapela Metallica, ktorá na koncerte v Česku zahrala hitovku Jožin z Bažin.

Prečítajte si tiež: Metallica zahrala na koncerte Jožina z bažin. Tieto vtipy vás presvedčia, že nothing else matters

Na prelome marca a apríla sa vyostrovala situácia vo verejnoprávnej RTVS. Celú sme ju prehľadne zhrnuli v máji a článok s vysvetlením nájdete tu.

Najviac vtipov si odniesol Gustáv Murín, keď vyšlo najavo, že sa stane spolutvorcom relácií Euroskop a Spektrum na Rádiu Slovensko.

Prečítajte si tiež: RTVS bude spolupracovať s konšpirátorom Gustávom Murínom. Za tieto vtipy zažaluje internet

O pár dní však generálny riaditeľ Jaroslav Rezník oznámil, že Murín nakoniec s RTVS spolupracovať nebude.

Prečítajte si tiež: Z RTVS odíde konšpirátor Gustáv Murín. Internet mu na rozlúčku venoval tieto vtipy

V apríli odsúdil Najvyšší súd bossa východoslovenského podsveta Róberta Okoličányho na doživotie. O pár dní ho však nebolo - ušiel do zahraničia a do väzenia nenastúpil.

Prečítajte si tiež: Na východe nie je nič, už ani Okoličány. Mafián utiekol policajtom, tých dobehli vtipy

Ani psí pohľad nezabral a Tomáš Drucker odstúpil z postu ministra vnútra po rekordných 25 dňoch.

Prečítajte si tiež: Najlepšie vtipy, ktoré Tomáš Drucker schytal za necelý mesiac ministrovania

A pridal sa k nemu aj policajný prezident Tibor Gašpar, hoci sa svojej funkcie držal od roku 2012 zubami-nechtami.

Prečítajte si tiež: Tragikomédia v 5 dejstvách: Posledné týždne Tibora Gašpara nešetrila ulica ani internetoví vtipkári

Nikam však neodišiel - o par mesiacov sa stal poradcom ministerky Denisy Sakovej.

Prečítajte si tiež: Z uniformy do saka: Internet reaguje na nové teplé miestečko Gašpara

Poslanec ĽSNS dostal v apríli trest 5-tisíc eur za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia kvôli svojmu protirómskemu vystúpeniu v Rádiu Frontinus. Pred banskobystrický súd ho prišli podporiť radikáli na čele s multitalentovanou českou čávicou Oliviou Žižkovou. Tá zaspievala Arabelu a Miňovi kamoši z toho boli nadšení.

Prečítajte si tiež: Pred súdom v Bystrici bolo veselo, zaznela Arabela. Miňo Mazurek dostal pokutu a náklad vtipov

Nový premiér sa odviazal na sociálnych sieťach - počas jedného víkendu nahral na smeč vtipkárom fotkou, na ktorej si užíva lúče slnka, a tiež videom, na ktorom sadí zemiaky pomocou traktora.

Prečítajte si tiež: Premiér Pellegrini sadil zemiaky a užíval si lúče slnka. Zrejme nečakal bohatú úrodu vtipov

O pár dní neskôr boli bohatým zdrojom vtipov fotky zo stretnutia premiéra s arabským šejkom.

Prečítajte si tiež: Premiér Pellegrini privítal arabského šejka. Internet ich stretnutie nenechal bez vtipov

V apríli sa zase vyznamenali aj Kotlebovci - na Facebooku zverejnili príspevok, v ktorom sa chlapec v zelenom tričku hrá na chemika a odoberá vzorku prachu zo strechy auta. Ten reaguje na magnet. Dodali, že aby zistili pravdu, odobrali viacero vzoriek prachu na rôznych miestach Slovenska a odoslali ich na laboratórnu expertízu. O výsledkoch mali svojich fanúšikov informovať, nikdy to však neurobili.

Prečítajte si tiež: Kotlebovci posielajú piesok z auta na expertízu. Nepozdáva sa im, že reaguje na magnet

Po Tomášovi Druckerovi bol na chvíľu ministrom vnútra Peter Pellegrini, nakoniec Smer vybral na jeho post Denisu Sakovú. Tá je považovaná za pravú ruku Róberta Kaliňáka, čo bol hlavný motív vtipov.

Prečítajte si tiež: Saková je nový Kaliňák. Ešte sa ani neujala postu ministerky, už si z nej ľudia robia srandu

Na konci apríla sa prvýkrat objavila kauza Vietnamca, ktorého mal uniesť slovenský vládny špeciál.

Prečítajte si tiež: Slovensko je podozrivé, že prispelo k únosu Vietnamca. Kaliňák musí byť unesený z týchto vtipov

MÁJ

Od júna 2017 u nás platí zákon, podľa ktorého musia byť obchody zatvorené na sviatky a v dni pracovného pokoja. Najviac to štve predsedu SaS Richarda Sulíka. Ten ešte na Veľkú noc zverejnil status, v ktorom vyplakával, že si nemôže kúpiť teplé rožky. Dávku vtipov schytal aj na Sviatok práce.

Prečítajte si tiež: Richard Sulík dostal svoje teplé rožky. Slováci prežili zatvorené obchody aj vďaka vtipom

Už len poslanec Robert Fico ani po marcových udalostiach nezačal odpovedať na kritické otázky novinárov. Na jednu z nich odpovedal vtipom o mačke: „Je pekný vtip, že sused mi zabil mačku. Sused je volič Smeru. Fico zabil mačku. Ďakujem pekne, ďakujem, že ste prišli."

Prečítajte si tiež: Robert Fico ukončil tlačovku vtipom o mačke. Ľudia sa bavia len na jeho účet

Internet zaujala aj tlačovka z polovice mája, na ktorej bývalý premiér schovával ruky pod stolom. Na predchádzajúcej sa mu totiž triasli ruky.

Prečítajte si tiež: Fico si na tlačovke schovával ruky pod stolom. Internet to zaujalo viac ako útok na Kisku

V máji zaplavili internet aj vtipy o autonómnom autobuse - Dúbravkou sa v jedno ráno viezol autobus bez vodiča. Vozidlo bratislavskej MHD prešlo po chodníku cez niekoľko lavičiek, cez križovatku a zaparkovalo to do stromu. Za ním utekal zúfalý vodič v zácviku, ktorý zabudol zatiahnuť ručnú brzdu.

Prečítajte si tiež: Autonómny autobus z Dúbravky pobavil Slovákov. Na tieto vtipy narazil na internete

Máj bol bohatý aj na stretnutia, ktorými sa politici pochválili na Facebooku. Andrej Danko sa stretol s olympijskou víťazkou Nasťou Kuzminovou. Nechýbali Dankove preklepy a láskyplné fotky.

Prečítajte si tiež: Andrej Danko privítal na hrade Nasťu Kuzminovú. Jeho teátro sa nezaobišlo bez vtipov

Tie zopakoval aj s podpredsedom Národného zhromaždenia Arménskej republiky, Eduardom Sharmazanovom.

Prečítajte si tiež: Andrej Danko sa zase stal terčom vtipných koláží. Môže za to láskyplná fotka s Arménom

Premiér Peter Pellegrini sa vybral do Brna, aby tam spolu s českým premiérom Andrejom Babišom otvoril výstavu pri príležitosti storočnice vzniku Československa. Samozrejme to nemohli osláviť inak, ako tradičným čapákom v jednej z českých hospůdek.

Prečítajte si tiež: Pellegrini si dal pivo s Babišom. Stretnutie si podal aj internet

Všetky problémy sveta sa zase raz rozhodol vyriešiť Anton Hrnko. Tentokrát sa nechal počuť, že mu prekážajú vložky v televíznych reklamách.

Prečítajte si tiež: Hrnkovi prekážajú aj reklamy na vložky. Podpredseda SNS je na smiech celému internetu

O pár týždňov to ešte okorenil tým, že sa vyjadril k Dúhovému Pride-u. Označil ho za "šírenie neoliberálnej genderovej ideológie".

Prečítajte si tiež: Hrnko sa vyjadril k Dúhovému Pridu. A internet mu posiela odpoveď

Prvého júna, presne na Deň detí, oznámil svoju prezidentskú kandidatúru Marian Kotleba. Podľa ĽSNS má na to totiž "formálne a odborné predpoklady".

Prečítajte si tiež: Kotleba chce byť prezidentom. Internet reaguje vtipmi s Tisom aj Kiskom

JÚN

Spolu s letom a horúčavami prišli na Slovensko a najmä do hlavného mesta povodne. Sociálne siete začali ihneď zaplavovať fotky a videá z post-apokalyptickej Bratislavy.

Prečítajte si tiež: Vtipy o povodni potopili Bratislavu ešte viac ako silný dážď

Ľudia sa pýtali, či je to len náhoda, že deň pred potopou si v Dunaji zaplával Robert Fico. Spolu s Marošom Šefčovičom si zaspomínal na detstvo a pochválil sa na Facebooku.

Prečítajte si tiež: Poslanec Fico si zaplával v Dunaji. Jeho video baví internet

Ku kandidátom na prezidenta pribudol v júni aj predseda Mosta-Híd.

Prečítajte si tiež: Bugár chce byť prezidentom. Jeho harakter zase čelí internetovým vtipom

V polovici júna v parlamente prečítal prezident správu o stave republiky. Členovia ĽS NS počas jeho prejavu vytiahli papiere s písmenkami, ktoré dokopy dávali slovo VLASTIZRADCA.

Pozorným divákom neušlo, že písmeno S mali naopak, poslanec Krupa konečne niečo povedal (presnejšie písmeno "A") a Stanislav Mizík očividne dokáže ovládať počítač aspoň na to, aby napísal jedno písmenko.

Prečítajte si tiež: Kotlebovci vytiahli na Kisku v parlamente písmenká. Ľudia ich vysmiali vtipnými kolážami

Sieť supermarketov Billa stiahla z predaja konšpiračný časopis Zem a Vek. Fanúšikovia časopisu obchodu hneď vyhásili bojkot, čo ho určite zruinovalo. Neskôr sa k Bille pridali aj ďalšie predajne.

Prečítajte si tiež: Billa stiahla konšpiračný Zem a Vek. Stojí aj za týmito vtipmi George Soros?

Internet pobavila aj fotka zo summitu V4, na ktorej pôsobil čudne najmä maďarský premiér Viktor Orbán.

Prečítajte si tiež: Vtipkári si podali spoločnú fotku premiérov V4

Jún patril aj kontroverznému podnikateľovi Marianovi Kočnerovi. Prvá várka vtipov prišla, keď ho zadržali a sám skončil na pranieri internetu.

Prečítajte si tiež: Kočnera zadržala polícia. Youtuber sám skončil na internetovom pranieri

Svoje si vďaka Kočnerovi odniesol aj youtuber a revolucionár Rudo Vasky. Práve fotka Vaskeho a Kočnera zo súdu sa stala bohatým zdrojom humoru.

Prečítajte si tiež: Kočner na pranieri ľudovej tvorivosti

Tretí náklad vtipov prišiel po tom, čo Najvyšší súd rozhodol, že Marian Kočner bude vo väzbe pre podozrenie z marenia spravodlivosti a falšovania zmeniek televízie Markíza za 69 miliónov eur.

Prečítajte si tiež: Kočner je vo väzbe, ľudia sa s jeho slobodou lúčia vtipmi

JÚL

Kým v roku 2017 Andrej Danko trieštil koalíciu vypovedaním koaličnej zmluvy, toto leto sa rozhodol oddychovať. Najskôr bol terčom vtipov, lebo navštívil Múr nárekov.

Prečítajte si tiež: Andrej Danko navštívil Múr nárekov, zase neušiel vtipom

Koncom júla dokonca pri príležitosti 100. výročia vzniku Česko-Slovenska vystúpil spolu s českým predsedom snemovne na najvyšší vrch Bielych Karpát, Veľkú Javorinu. Nechýbali úsmevy, šťastný Kapitán, ležérne pózy v civilnom oblečení, hladkanie psíkov a objatia.

Prečítajte si tiež: Andrej Danko toto leto (zatiaľ) netriešti koalíciu. Takto si ho užíva a cíti sa dobre

Politické vtipy nechtiac inšpiroval aj Peter Sagan, ktorý oznámil rozvod s manželkou Katkou.

Prečítajte si tiež: Vtipy o Saganovom rozchode schytali Fico, Gašparovič či Rytmus

AUGUST

Najviac vtipov v treťom letnom mesiaci si odniesol bývalý minister vnútra. Začiatkom augusta totiž Denník N priniesol výpovede slovenských policajtov, ktorí tvrdili, že videli, ako zdrogovaného Vietnamca nesú po schodíkoch do vládneho špeciálu.

Prečítajte si tiež: Air Kali - linka, z ktorej budete unesení. Slováci si robia srandu z Kaliňáka pre únos Vietnamca

Kaliňák sa preto odhodlal ísť na detektor, aby vyvrátil podozrenia, že vedel a spolupracoval na únose Vietnamca.

Prečítajte si tiež: Kaliňák prešiel detektorom lži, internet ho za to odmenil vtipmi

Vďaka fotke, ktorú zavesil na svoj Facebook, mali ľudia novú zábavku - fotošopovali ho do tragikomických koláží.

Prečítajte si tiež: Kaliňák baví fotkou z detektoru. Ľudia ho dopĺňajú do komických koláží

Bohatú úrodu vtipov zrejme nečakali ani premiér Peter Pellegrini a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, ktorí zavítali na Agrokomplex do Nitry.

Prečítajte si tiež: Pellegrini a Matečná si užili Agrokomplex. Ich fotky sú bohatým zdrojom vtipov

Okupačný humor si najviac odniesol milovník socializmu, poslanec Ľuboš Blaha, naprázdno však neodišli ani poslanci ĽSNS a konšpirátori.

Prečítajte si tiež: Výročie okupácie inšpirovalo vtipy o politikoch a konšpirátoroch

Výročie SNP oslavoval poslanec Robert Fico pod Mostom SNP, kde nakrútil video, a vtipkári v tom zase videli Sorosa.

Prečítajte si tiež: Vtipy schytal najmä Fico pod mostom. Výročie SNP inšpirovalo internetový humor

SEPTEMBER

Bratislava sa ešte nespamätala z júnovej potopy a už prišla ďalšia - 3. septembra silný dážď zatopil Trnavské mýto aj podchod, a zrejme aj zvyšky Nesrovnalovej nádeje na znovuzvolenie za bratislavského primátora. Len päť dní pred apokalypsou ho totiž slávnostne otvoril.

Prečítajte si tiež: Búrka vytopila nový podchod na Trnavskom mýte. Nesrovnal sa brodí záplavou vtipov

Na železničnej trati medzi Kalnou nad Hronom a Levicami sa roztrhol rýchlik. Ľudia hovorili, že zo Slovenska radšej aj rušeň uteká kade ľahšie.

Prečítajte si tiež: Zo Slovenska ešte aj rušeň uteká kade ľahšie. Internet sa baví na roztrhnutom vlaku

Okrem vlaku sa roztrhlo aj vrece s požiarmi na trati.

Prečítajte si tiež: Náhodný požiarca. Horiaci vlak rozohnil cestujúcich aj vtipkárov

Robert Fico oznámil v septembri na tlačovke, že chce presadiť obedy zadarmo pre deti v poslednej triede škôlky a pre žiakov základných škôl. Daňových poplatníkov bude jeho nápad stáť približne 117 miliónov eur, jeden žiak dostane na stravu za rok približne 120 eur.

Prečítajte si tiež: Vtipkári si podali školské obedy zadarmo

Symbolicky, v prvom mesiaci školského roka, vyšla na svetlo sveta aj kauza rigoróznej práce Andreja Danka. Prvé vtipy boli o tom, že sa práca nevedela nájsť.

Prečítajte si tiež: Kpt. JUDr. Andrej Danko. Internet baví záhada Dankovho titulu

Kapitánovi však neodľahlo ani keď sa našla - novinári totiž zistili, že práca je takmer totožná s prácou advokáta Daniela Pisáka, ktorý ju obhájil o rok neskôr.

Prečítajte si tiež: Danko konečne sprístupnil rigoróznu prácu. Tieto vtipy sú originálnejšie

A v novembri prišlo to, čo všetci predpokladali - novinári zistili, že Dankovo veľdielo je vlastne kompilát piatich okopírovaných učebníc.

Prečítajte si tiež: Danko sa s rigorózkou nebabral: Vtipy o najnovších podozreniach z plagiátorstva

OKTÓBER

Aj v októbri vytiahol poslanec Fico na tlačovke konšpirácie - rozrečnil sa o tom, ako médiá, opozícia a prezident chceli vďaka protestom "zmeniť mocenské pomery na Slovensku". Nečudujeme sa, ak toho mal Peter Kažimír stojaci za ním už dosť a tváril sa, že tam vlastne nie je.

Prečítajte si tiež: Fico si zakonšpiroval na tlačovke. Kažimír na nej vyzeral ako maketa

Začiatkom mesiaca sa zase riešil Marian Kočner - novinári zistili, že ho vyšetrujú pre podozrenia, že vraždu novinára si objednal práve on. Hlavným motívom humoru bolo, že Fico susedí v komplexe Bonaparte s bytom, ktorý vlastní Kočner.

Prečítajte si tiež: Fica môžu prejsť vtipy o susedovi. Kočner skončil na pranieri internetu

Ku koncu roka nabrali na intenzite aj televízne diskusie. V O 5 minút 12 sa stretli poslanec Fico a predseda SaS a nič si nedarovali. Zo Sulíka sa stala hviezda internetu, Fica v debate niekoľkokrát "zrušil" a zaslúžil si vlastné "thug life" gifká.

Prečítajte si tiež: Fico vyzeral v televíznej diskusii strhane. Naložil mu Sulík aj internet

Bizarnú nehodu zažil v októbri premiér - na ceste medzi Popradom a Veľkou Lomnicou totiž pred vládnu limuzínu, v ktorej sedel, skočil jeleň. Našťastie všetko dobre dopadlo a jedinou ujmou pre predsedu vlády mohli byť vtipy o Ficovi a Sorosovi.

Prečítajte si tiež: Premiér Pellegrini sa zrazil s jeleňom. Bizarná nehoda si priam pýtala vtipy

Humoru neušlo ani okrúhle výročie vzniku Československa. Ich hlavnými postavami boli súčasní politici, ale aj Masaryk so Štefánikom.

Prečítajte si tiež: Sto rokov Československa sa neozaobišlo bez humoru

NOVEMBER

Neuveriteľné sa v novembri stalo skutočnosťou a podnikateľa Ladislava Bašternáka odsúdili za neodvedenie daní a poistného. Súd mu za dvojmiliónové nadmerné odpočty daní vymeral trest päť rokov, Bašternák sa odvolal. Najviac vtipov schytal Fico, ktorý stále býva v jeho byte.

Prečítajte si tiež: Začnite s vysťahovaním. Fico je hviezdou vtipov o Bašternákovom odsúdení

Bohatým zdrojom vtipov boli aj komunálne voľby, najviac vtipov bolo o súboji v Humennom.

Prečítajte si tiež: Najlepšie vtipy o voľbách: Veštica Vaľová a porazený víťaz Fico

V hlavnom meste zvíťazil Matúš Vallo a slovné hračky z jeho priezviska na seba nenechali dlho čakať.

Prečítajte si tiež: Bratisvalla má nového primátora. Ešte ani nezačal a už je terčom vtipov

Richard Sulík v debate nerozniesol len Roberta Fica, ale aj Andreja Danka. Ten v relácii O 5 minúť 12 tvrdil okrem iného to, že na Slovensku nie je kapitalizmus.

Prečítajte si tiež: To najlepšie z víkendových diskusií. Dankovi naložili Kollár, Sulík aj internet

Vianočnou atmosférou zahoreli trhy v Bratislave - na Hlavnom námestí zhorel ilegálny stánok a s ním aj secesný palác, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.

Prečítajte si tiež: Požiar na trhoch v Bratislave inšpiroval spaľujúce vtipy

DECEMBER

Aj v decembri si veľa vtipov odniesol Marian Kočner - najskôr keď v jeho trezore policajti našli nahrávky z kauzy Gorila...

Prečítajte si tiež: V Kočnerovom trezore objavili Gorilu a tieto vtipy. Nič z toho nepoteší Fica

... a aj keď vyšlo najavo, že sa z väzenia snažil motákmi komunikovať s vplyvnými ľuďmi.

Prečítajte si tiež: Vianočnou poštou ti píšem moták. Vtipy o Kočnerovi

RTVS natočila cyklus dokumentov o bývalých premiéroch Slovenska. Robert Fico sa snažil vo filme ukázať svoju ľudskú tvár - spomínal na školské časy v lavici, vybral sa aj na Topoľčiansky hrad, zabehal si so psom Larrym a zaplával si v Dunaji. Aj tak to veľmi nevyšlo.

Prečítajte si tiež: Fico v zrkadle i pred tabuľou. Z dokumentu o expremiérovi vznikli vtipy

Premiér Peter Pellegrini sa s fanúšikmi podelil o fotky, na ktorých doma v rámci predvianočného upratovania pomáha vešať záclony.

Prečítajte si tiež: Pellegrini cez víkend vešal záclony, ľudia sa na ňom bavia

Prezident svojim kolegom rozdával vianočnú kapustnicu, odmenou mu boli vtipy.

Prečítajte si tiež: Kiska rozdával vianočnú kapustnicu. Internet jeho fotku zúročil vo vtipoch

Rok bizarných nehôd a prírodných úkazov uzavrela reštaurácia, ktorá sa v Bratislave odtrhla z brehu Dunaja a vydala sa na plavbu.

Prečítajte si tiež: Ide to s ňou dolu vodou. Internet sa baví na odtrhnutej reštaurácii

Najlepšie športové vtipy roku 2018 nájdete tu:

A takto vyzeral internetový humor minulý rok:

Prečítajte si tiež: Najväčšie vtipy slovenského internetu roku 2017: Na tomto sme sa bavili posledných 12 mesiacov Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Pochádza z Čadce, vyštudovala žurnalistiku na UK v Bratislave. V denníku SME tvorí podcasty (aj podcast Piatoček) a stará sa o Instagram a YouTube SME. Facebook

Čítajte ďalej

SkryťZatvoriť reklamu