SME
Piatok, 29. september, 2023 | Meniny má Michal, Michaela

Od detských po strategické. Vyberte na Vianoce spoločenské hry šité na mieru

Poradíme darček vo forme hry pre každého.

(Zdroj: Jana Husárová)

Hry pre najmenších (do 6 rokov)

1. Tri nákladiaky

Tri nákladiaky a obrovská kopa, ktorú treba prepraviť. Chce to dobrú hlavu, ktorá naskladá tovar tak, aby sa všetok zmestil, a zároveň nič z naloženého tovaru nevypadlo.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Odporúčaný vek: 3 – 8 rokov
Počet hráčov: 1

Tri nákladiaky je logická hra pre jedného hráča, v ktorej sa dieťa dostáva do úlohy špeditéra, usilujúceho sa do pristaveného kamióna naskladať všetok nachystaný tovar. Úloha to nie je jednoduchá, a tak si deti potrápia hlávky i prstíky, kým prídu na to správne riešenie.

SkryťVypnúť reklamu

Zadanie, aký kamión a aký tvar tovaru sa má nakladať, je vždy zobrazené v priloženej brožúrke, kde sú zadania zoradené od najľahších (pre najmenšie deti) po Master úroveň (7 – 8 ročných hráčov, prípadne oteckov či dedov).

Hra obsahuje tri kamióny, desať dielikov s tovarom a 48 zadaní, cez ktoré sa môžete počas vianočných sviatkov prelúskať.

Stručné hodnotenie:

+ skvelá logická hra, ktorá osloví najmä chlapcov

+ učí samostatne pracovať a sústrediť sa na dosiahnutie cieľa

+ poskytne rodičom čas aspoň na pokojné vypitie kávy

+ štyri úrovne náročnosti vypracované podľa veku dieťaťa, takže hru využijete rovnako dobre pri dvojročnom i päťročnom vekovom rozdiele svojich potomkov

+ autá dokážu poslúžiť i ako hračka pre najmenšie deti

- obmedzený počet zadaní

SkryťVypnúť reklamu

2. Zajačik vo svojej jamke

Počas jedného krásneho horúceho dňa sa zajačiky schovali do brlôžka, oddychujú schovaní pred slniečkom. Z ničoho nič sa spustí dážď a do brlôžteka začína tiecť čoraz viac vody. Pomôžte zajačikom dostať sa do bezpečia skôr, ako sa brlôžtek zaplní vodou.

Odporúčaný vek: 3+
Počet hráčov: 2 – 5

Jednoduchá detská hra určená pre najmenších hráčov je ideálna pre „zasvätenie“ detí do sveta stolových hier. Pravidlá hry zhrniete do troch – štyroch viet a prakticky hneď môžete začať hrať.

Na začiatku hry sú všetci zajačikovia umiestnení v strede brlôžteka a čakajú za záchranu. Hráči postupne hádžu kockou a podľa toho, aká farba na kocke padla, umiestňujú zajkov do východov z brlôžka príslušnej farby. Ak padla farba otvoru, v ktorom sa už zajko nachádza, môže ho hráč zobrať a ako zachráneného si ho nechať pred sebou.

SkryťVypnúť reklamu

Hra postupuje rovnakým spôsobom dovtedy, kým sa brlôžtek úplne nevyprázdni (zajkovia v otvoroch sa nepočítajú). Nasleduje spočítanie zajkov a ten hráč, ktorý ich zachránil najviac, je víťazom hry.

Stručné hodnotenie:

+ dva herné varianty

+ naozaj jednoduchý a pritom nie nudný princíp hry vhodný pre najmenších hráčov

+ krátka herná doba

+ drevené vyhotovenie hracích figúrok, vrátane kocky

3. Skákajúci králiček

Komu sa podarí uchmatnúť najviac mrkvičiek?

Odporúčaný vek: 4 + (ale zvládnu i mladšie deti)
Počet hráčov: 2 +

Skákajúci králiček je jednoduchá detská hra, pri ktorej si deti užijú veľa zábavy. Veľkosťou a náročnosťou je prispôsobená najmenším hráčom, pokojne už od troch rokov.

Hru tvorí králičia nora, z ktorej vykukuje zajačik strážiaci si svoje pole s mrkvičkami. Úlohou hráčov je uchmatnúť mu z poľa toľko mrkvičiek, koľko im ukazuje šípka na losovacom kolese.

SkryťVypnúť reklamu

Hra končí v momente, keď niektorý z hráčov vytiahne takú mrkvičku, ktorá spôsobí, že zajac vyskočí z nory. Ak sa hráčovi podarí ho počas výskoku chytiť, získava ako odmenu dve mrkvičky od niektorého spoluhráča. Hráč, ktorý získal najviac mrkvičiek, sa stáva víťazom hry.

Stručné hodnotenie:

+ jednoduchá, oku lahodiaca hra

+ tréning postrehu, jednoduchého počítania

+ herné komponenty sú dostatočne veľké na to, aby sa s nimi i najmenším hráčom dobre manipulovalo

4. Mlsný Leon

Zachráňte čo najviac chrobáčikov pred mlsným chameleónom!

Odporúčaný vek: 4+
Počet hráčov: 1 - 4
Herná doba: 5 min.

V hre Mlsný Leon má každé dieťa k dispozícii čarovnú paličku, ktorou zachraňuje chrobáčikov z jazyka maškrtného chameleóna.

Na začiatku hry má chameleón zatvorené oči a je to ten pravý čas začať so zachraňovaním. Len čo otvorí oči, musia sa mať hráči na pozore, aby ich nezbadal, pretože stačí jeden neobozretný pohyb, chameleón jazyk schová a záchranná misia končí!

SkryťVypnúť reklamu

Na rubovej strane žetónov s chrobáčikmi sa nachádzajú číslice s počtom bodov, ktoré sú odmenou za záchranu. Hráč, ktorý získal najviac bodov, je víťazom hry.

Stručné hodnotenie:

+ hra bez náročného vysvetľovania pravidiel

+ krátka herná doba, takže si môžete zahrať toľko kôl, koľko len budete chcieť

- chameleón funguje na baterky, ktoré nie sú súčasťou balenia. Treba na to myslieť vopred, aby pri rozbaľovaní darčekov nebol plač, že hru nemožno ihneď zahrať

5. CINK! Junior

Zábavné pátranie po veselých klaunoch.

Odporúčaný vek: 4+
Počet hráčov: 2-4
Herná doba: 15 min.

CINK je jednoduchá postrehovka pre najmenších. Hráči postupne vykladajú pred seba, každý do svojej kôpky, karty s obrázkom farebného klauna. Len čo sa na stole objavia dvaja usmiati klauni rovnakej farby, je treba cinknúť na zvonček.

SkryťVypnúť reklamu

Hráč, ktorému sa to podarí ako prvému, môže vziať všetky vyložené karty do svojej kôpky. Takto hra pokračuje, až kým sa neminú všetky karty. Víťazom hry je ten, kto získal všetky karty súperov.

Stručné hodnotenie:

+ edukatívny charakter hry - učí rozlišovať farby, pozitívne a negatívne emócie

+ trénuje postreh a rýchlosť reagovania

+ možnosť skrátiť hru odobratím kariet z balíčka

- citeľný rozdiel v šanciach na výhru z pohľadu rozdielneho veku hráčov

Hry pre školákov

1. Kto páruje, vyhráva!

Čo má spoločné raketoplán a píšťalka? Zdanlivo nič, no skúste sa lepšie zamyslieť a nejakú podobnosť isto nájdete.

Odporúčaný vek: 8+
Počet hráčov: 3 - 10

V hre ide o hľadanie spoločných znakov objektov na hracích kartičkách. Môže ísť o podobnosť vizuálnu, ale i charakterovú. Hra má štyri kolá, počas ktorých sa na hraciu plochu vyloží 11 kartičiek s obrázkami. Každá kartička má priradené číslo.

SkryťVypnúť reklamu

Hra sa odpočítava presýpacími hodinami. Úlohou hráčov je vytvoriť z kariet s číslami, ktoré majú v rukách, päť párov, pričom posledná karta predstavuje Čierneho Petra. Následne hráči predstavujú svoje páry a získavajú body za každý pár, ktorý má vytvorený i niekto iný, okrem nich.

Dvojnásobné body môžu získať za kartu Čierneho Petra, no rovnako s podmienkou, že nie sú jediní, ktorí majú túto kartu nespárovanú. Po štvrtom kole nastáva sčítavanie bodov, hráč s najvyšším počtom bodov je víťazom hry.

Stručné hodnotenie:

+ veľké množstvo kartičiek, ktoré zdanlivo nemajú spolu nič spoločné, preto je pri hľadaní párov potrebné poriadne zapájať fantáziu

+ extra zábavu si užijete najmä pri zdôvodňovaní spárovania kariet, pretože niektoré kombinácie sú vskutku divoké

SkryťVypnúť reklamu

+ možnosť prispôsobiť hru menším deťom vynechaním párovania podľa čísel na kartách v ruke. Malé deti, pokojne od troch rokov, môžu hru hrať tak, že striedavo hľadajú páry z vyložených kariet. Čudovali by ste sa, aké kombinácie a zdôvodnenie dokážu nájsť!

- pri hre podľa klasických pravidiel je potrebné hrať s minimálne tromi hráčmi

2. Kto to bol?

Uprostred obývačky tróni nevábne voňajúca kôpka. Ktože ju tam zanechal? Môj pes to teda nebol, žeby tvoja korytnačka?

Odporúčaný vek: 6+
Počet hráčov: 3 - 6

Vo veselej kartovej hre Kto to bol? majú hráči za úlohu vyviniť svojich domácich maznáčikov z kauzy "exkrement" a pokúsiť sa hodiť vinu na iné zvieratko.

Ak bolo spomenuté zvieratko, ktoré má hráč v ruke, musí kartu s ním vyhodiť a zároveň obviniť iné. Pokiaľ také zviera už nemá žiaden zo súperov, ostala vina na jeho maznáčikovi a neporiadok musí upratať on.

SkryťVypnúť reklamu

Prehrať možno i ďalším spôsobom, a to tak, že ostane už len jeden hráč, ktorý má v ruke karty so zvieratkami, v takom prípade nemá na koho vinu hodiť a hovienko upratuje on.

Stručné hodnotenie:

+ jednoduché pravidlá

+ hra garantujúca zábavu od začiatku až po koniec

+ šikovné balenie "do vrecka"

+ možné hrať naraz až so šiestimi hráčmi

- hra je najlepšie hrateľná vo väčšom počte hráčov, minimálne však s tromi

3. Rivali

Pripravte sa na preteky, v ktorých ide nielen o pohár víťazov, ale najmä o veľké peniaze, ktoré môžete získať v stávke na víťaza.

Odporúčaný vek: 8+
Počet hráčov: 2-6
Herná doba: 30 min.

Mimoriadne zaujímavá novinka od vydavateľstva Mindok vznikla už v roku 1974 pod názvom Tempo, odvtedy však prešla mnohými úpravami, ktoré jej pridali nielen na kráse, ale i na obsahu.

SkryťVypnúť reklamu

Hra má viacero variantov. Začína sa aukciou vozidiel, kde sa snažíte získať pre seba nielen najlepšie vozidlo, ale i najschopnejšieho pilota. Verzia pre deti je v podstate pretekami formúl - ich pohyb sa riadi podľa hodnôt na kartách hráčov.

Omnoho zaujímavejšia je verzia pre pokročilých, kde sa využívajú karty schopností pilotov, ktoré so sebou nesú viacero výhod. Zároveň je do hry pridané stávkovanie. To sa vykonáva vždy, keď prvé z vozidiel prekročí na hracom pláne žltú čiaru (celkovo sú tri).

Hráči si do pripraveného bloku tipujú, ktoré z nich preteky vyhrá. Správne tipy sú na konci pretekov finančne ohodnotené. Na záver hry hráči spočítajú financie získané za umiestnenie v závode, prémie za správne tipy na víťaza a odpočítajú prostriedky minuté v aukcii na získanie formuly. Hráč s najvyššou zarobenou sumou sa stáva víťazom hry.

SkryťVypnúť reklamu

Stručné hodnotenie:

+ veľa herných variantov (detská verzia, pre dvoch, pre pokročilých, závod na dlhú trať...)

+ hrá sa s miniatúrami formúl

+ kvalitné vyhotovenie hry

+ možnosť ovplyvňovať pohyb súperových formúl

4. Cartagena

Utečte spolu so svojimi pirátskymi komplicmi z väzenia v pevnosti Cartagena a vydajte sa naprieč džungľou do pirátskej zátoky, kde nájdete bezpečné útočisko.

Odporúčaný vek: 8+
Počet hráčov: 2 – 5
Herná doba: 35 min.

V hre Cartagene sú hráči postavení do úlohy pirátskeho kapitána, ktorý vedie svoju posádku spletitými cestami cartagenského podzemia a naprieč džungľou v ústrety slobode.

Herný plán je tvorený ôsmimi dielmi, z jednej strany zobrazuje cestu podzemím pevnosti, z druhej cestu naprieč ostrovom. Pohyb pirátov sa uskutočňuje odhadzovaním kariet so symbolmi totožnými so symbolmi na hracom pláne.

SkryťVypnúť reklamu

Každý hráč hrá naraz so šiestimi pirátmi, ktorých musí dostať do bezpečia. Ten, komu sa to podarí ako prvému, sa stáva víťazom hry.

Stručné hodnotenie:

+ naozaj veľké plus dávame za množstvo herných variantov hry. V pravidlách ich nájdete sedem a ďalšie si môžete vytvoriť sami, napríklad ak potrebujete hru prispôsobiť menším hráčom, dá sa skrátiť odobratím dielikov ciest či počtu pirátov

+ cesty je možné navzájom rôzne kombinovať, čím vznikne zakaždým jedinečný herný plán

5. Skáč!

Hladná líška blúdi lesom, keď tu zbadá zajaca. Ten si veselo poskakuje s bratmi ponad muchotrávky a líšky si všimne až v poslednej chvíli. Kam sa len ukryť? Králičia nora je na dohľad, už len sa k nej bezpečne preskákať!

Odporúčaný vek: 7+
Počet hráčov: 1

Skáč! je prekrásne spracovaná hra zo série Smart games od vydavateľstva Mindok. Ide o hru pre jedného hráča, ktorá zábavným spôsobom rozvíja logické myslenie.

SkryťVypnúť reklamu

Úlohou hráča je podľa zadaní, ktoré sa spolu s riešeniami nachádzajú v priloženej príručke, dostať zajacov do nôr. Zajaci sa po hernej ploche môžu pohybovať výlučne preskakovaním iných zajacov, muchotrávok či líšok (princíp podobný dáme), hýbať možno tiež líškami, ktoré sa po hernom pláne posúvajú.

Muchotrávky sú naopak statické, hýbať nimi je zakázané. Náročnosť zadaní je odstupňovaná, takže sa úlohy dajú prispôsobiť veku hráča, ktorý hru hrá.

Stručné hodnotenie:

+ veľmi pekné spracovanie hry

+ náročnejšie zadania potrápia i dospelých

+ praktické balenie hracej dosky, ktoré sa dá uzavrieť plastovým vrchnákom, a tak môžete hru nosiť bez krabice a strachu, že sa vám rosype

- obmedzený počet zadaní. No pri ich počte je minimálne pravdepodobnosť, že by ste si riešenia zapamätali

SkryťVypnúť reklamu

Hry pre dospelých

1. Farao

Prebádajte tajomnú pyramídu a objavte nevídané poklady faraónovej hrobky.

Odporúčaný vek: 6+
Počet hráčov: 2 - 6

Farao je rodinná hra so všetkým, čo má pravá rodinná hra mať. Zaujímavý vzhľad, pútavý námet, poriadnu dávku napätia a pravidlá, ktoré pochopí šesťročné dieťa i sedemdesiatročný dedo.

Hrať sa dá v dvoch úrovniach náročnosti. Hráči v úlohe archeológov vstupujú do neprebádanej hrobky faraóna, vydávajú sa temnými chodbami a odolávajú prekážkam, ktoré tam na nich číhaju, vyhýbajú sa iným chamtivým archeológom, zbierajú staroveké nápisy s cieľom dostať sa až k samotnému faraónovi.

Ak sa hráčovi podarí zozbierať päť starovekých nápisov, môže sa vydať na cestu do pohrebnej komnaty a jej otvorením sa stať víťazom hry.

SkryťVypnúť reklamu

Stručné hodnotenie:

+ hra, ktorú zvládnu i predškoláci, pokiaľ im spočiatku pomôžete s vysvetľovaním významu jednotlivých symbolov

+ darček pre celú rodinu

+ lákavý námet

- význam jednotlivých symbolov, na ktoré natrafíte v pyramíde spočiatku bude vyžadovať dlhšie štúdium, ktoré samozrejme zdržuje hru, no po odohratí niekoľkých partií sa vám už dostatočne vryjú do pamäti a po pravidlách budete siahať čoraz menej

2. Desítka

Nie je na škodu trocha prevetrať vedomosti, a keď sa to dá aj zábavnou formou, o to lepšie.

Odporúčaný vek: 10+
Počet hráčov: 2 – 8

Desítka je vedomostná hra umiestnená v šikovnom Smartboxe, vďaka ktorému ju môžete smelo pribaliť aj na cesty. Hra obsahuje 2000 otázok a odpovedí a preverí vaše vedomosti zo širokého spektra oblastí, napríklad geografia, umenie, dejiny, biológia a mnoho ďalších. Ku každej z dvesto oblastí je desať otázok a odpovedí.

V strede Smartboxu je umiestnená oblasť, napríklad "priraďte známe filmové páry", a hráči postupne odpovedajú každý na jednu z otázok. Po vyslovení odpovede odkryjú čierny žetón zobrazujúci správnu odpoveď.

Za správnu odpoveď získava hráč žetón a môže v hre pokračovať ďalej, pri nesprávnej vypadáva z hry v danom kole. Nepoznáte odpoveď na otázku a nechcete stratiť žetóny získané v aktuálnom kole? Hra ponúka možnosť vzdať sa ťahu a predať Smartbox ďalšiemu hráčovi.

Desítka sa hrá na dvadsať kôl, počet kôl si však hráči môžu na základe dohody upraviť.

Stručné hodnotenie:

+ veľkosťou sa Smartbox zmestí do priemernej ženskej kabelky, takže ho možno nosiť so sebou kdekoľkvek bude treba

+ široké spektrum otázok, každý si nájde oblasť, v ktorej môže vyniknúť

+ otázky sú koncipované nielen ako otvorené či vyžadujúce odpoveď „áno“ - „nie“, ale pri niektorých je potrebné zoraďovanie od najstaršieho po najnovšie a podobne

- pri vymieňaní kariet v Smartboxe je potrebné ho zakaždým zboku otvoriť a manipulovať s ním opatrne, aby sa nezlomil kryt. Možno by bolo šťastnejším riešením nejaké zasúvanie bez otvárania

3. Quadropolis

Vystavajte to najlepšie mesto pre svojich obyvateľov a získajte titul starosta roka!

Odporúčaný vek: 8+
Počet hráčov: 2 – 4
Herná doba: 30 – 60 min.

Hra Quadropolis je budovateľská stratégia, kde hráči vystupujú v úlohách starostov rozhodujúcich o výstavbe mesta tak, aby čo najlepšie zohľadnilo potreby obyvateľov. K dispozícii majú tím špičkových architektov, ktorí im túto dôležitú úlohu pomáhajú plniť.

Hra sa odohráva na dvoch miestach – stavenisku, ktoré je spoločné pre všetkých hráčov, a hernej podložke hráča, na ktorej starostovia budujú svoje mestá. Na stavenisku sú umiestnené kartičky budov (paneláky, obchody, verejné služby, parky, továrne a prístavy), z nich hráči prostredníctvom svojich architektov vyberajú tie pravé budovy do svojho mesta. Za budovy potom získavajú zdroje (obyvateľov a energiu).

Hra má štyri kolá, po ktorých skončení nasleduje vyúčtovanie. Víťazné body je možné získať za budovy, obyvateľov umiestnených v budovách, no treba dať pozor na zdroje, ktoré neboli využité - tie prinášajú hráčom neželané mínusové body. Ten, kto získa najviac víťazných bodov, sa stáva víťazom hry.

Stručné hodnotenie:

+ herná doba do jednej hodiny

+ prehľadne spracované pravidlá hry, štúdium ktorých nezaberie priveľa času, a tak si hru môžete zahrať ešte počas Štedrého večera v prípade, ak ju nájdete pod stromčekom

- herná podložka hráča mohla byť vyrobená rovnako ako ostatné herné súčasti, z tvrdeného kartónu

4. 1989 Úsvit slobody

Táto hra by mohla byť súčasťou výučby našich dejín.

Odporúčaný vek: 12+
Počet hráčov: 2
Herná doba: 120 - 180 min.

Hra 1989 Úsvit slobody vás prenesie späť v dejinách nielen našej krajiny, ale i celej východnej Európy, na počiatok roku 1989. Ide o hru pre dvoch hráčov, kde jeden hrá v pozícii demokrata, druhý v pozícii komunistu.

Hra má desať kôl, ktoré predstavujú časový úsek jedného roka. Tento je rozdelený na tri obdobia - začiatok roka, stred roka a záver roka. Úlohou hráča demokrata je znižovať vplyv komunizmu a získavať dostatočnú podporu verejnosti na vyvolanie revolúcie. Komunista sa, naopak, snaží udržať pri moci.

Obaja hráči zbierajú víťazné body, zisk dvadsiatich víťazných bodov zaručuje víťazstvo v hre. Ak sa do skončenia desiateho kola žiadnemu z hráčov nepodarilo dvadsať víťazných bodov získať, nastáva bodovanie vo všetkých krajinách na hernom pláne, ktoré rozhodne o tom, či sa komunistom podarí udržať vplyv, alebo "pôjde Havel na hrad".

Stručné hodnotenie:

+ hra, ktorá sa vám dostane doslova pod kožu. Popretkávaná historickými udalosťami umožňuje nahliadnuť na dôležitý rok v našich dejinách inak, ako len stručným výpočtom faktov na hodinách dejepisu

+ kvalitné spracovanie nielen po stránke materiálovej, ale i obsahovej

- dlhšia herná doba. Na hru odporúčame vyhradiť si minimálne dve až tri hodiny, no zážitok, ktorý vás čaká, bude rozhodne stáť za ten čas

5. 7 divov sveta: Duel

Získať prevahu v dávnych časoch nebolo jednoduché.

Odporúčaný vek: 10 +
Počet hráčov: 2
Herná doba: 30 min.

Hra 7 divov sveta: Duel je strategická hra pre dvoch hráčov z úspešnej série hier 7 divov sveta (7 Wonders).

Ide o kartovú hru rozdelenú do troch fáz hry - troch vekov. Úlohou hráčov je stavať vo svojom meste budovy, získavať peniaze a suroviny potrebné na postavenie niektorého z divov sveta. Stavba vojenských budov umožňuje hráčovi posúvať figúrku vojenského konfliktu smerom k mestu protihráča. Za vedecké budovy je možné zasa získať žetóny vedeckých symbolov.

Hráč, ktorému sa podarí získať vojenskú prevahu (posunie meradlo konfliktu až k mestu súpera) či vedeckú prevahu (získa 6 vedeckých symbolov), sa stáva okamžite víťazom. Ak sa to žiadnemu z hráčov nepodarí do skončenia tretieho veku, stáva sa víťazom ten, kto má najviac bodov víťazstva.

Stručné hodnotenie:

+ krásne ilustrácie na kartách zobrazujú skutočné divy sveta

+ štúdium pravidiel nezaberie veľa času

+ víťazstvo je možné získať viacerými cestami, takže sa hráč musí rozumne rozhodovať, na čo sa v hre zameria

- ide o hru výlučne pre dvoch hráčov, pre hranie s viacerými hráčmi je potrebné zvoliť inú verziu 7 divov

Viac spoločenských hier nájdete tu.

Prečítajte si tiež: Spoločenské hry, ktoré vás prenesú do rozprávkového sveta Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Komerčné články

     1. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
     2. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
     3. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
     4. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
     5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
     6. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
     7. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
     8. Všetkým lepí pred voľbami
     1. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
     2. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
     3. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
     4. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
     5. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
     6. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
     7. TIPOS prichádza s aplikáciou, ktorá zjednoduší stávkovanie
     8. V PLANEO sú teraz spotrebiče až o 200 eur lacnejšie!
     1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 20 041
     2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 12 797
     3. Všetkým lepí pred voľbami 11 872
     4. Hladinka smeruje do Košíc! 8 243
     5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 888
     6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 5 098
     7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 962
     8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 506
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu