Fičí logo Fičí
Streda, 24. apríl , 2019

Dvadsať filmových noviniek, ktoré uvidíme v novembri

V kinosálach zaznejú aj známe tóny Bohemian Rhapsody.

1. The Perfect Kiss

Tanya Cova stratila prácu aj lásku a býva u rodičov. Neprekážalo by jej to, keby sa k nej nesprávali ako k malému dieťaťu, hoci už bude mať tridsať. Šťastie a vlastné bývanie preto začne hľadať o niečo intenzívnejšie ako jej priatelia.

Príbeh sa odohráva v Kanade a Tanyu stvárnila Lucie Vondráčková. Stala sa tak prvou českou herečkou, ktorá natočila film v anglicky hovoriacej krajine a zahrala si hneď hlavnú postavu. Do našich kín príde snímka 1. novembra.

Načítavám video...

2. Ostrým nožom

Filmový debut režiséra Teodora Kuhna inšpirovala skutočná udalosť, a to vražda študenta Daniela Tupého. Snímka sa zameriava na jeho otca, ktorý sa musí vysporiadať nielen so smrťou svojho syna, ale predovšetkým s nespravodlivosťou, organizovaným zločinom, nacionalizmom a korupciou vo vysokej politike.

Film, ktorý má potenciál opäť rozvíriť spoločenskú diskusiu na tému násilia a politickej zodpovednosti, uvidíme v kinách od 1. novembra. (Aktualizované 2. novembra: Film Ostrým nožom bude mať premiéru až vo februári.)

Načítavám video...

3. Bohemian Rhapsody

Na kapelu Queen sa minimálne v hudobnom svete nikdy nezabudne. Ako vznikali jej najznámejšie skladby, sa dozvieme v snímke, ktorá zachytáva najmä život Freddieho Mercuryho. Okrem jeho hudobných vzostupov a pádov nájdeme vo filme aj zmienky o jeho dodnes nejasnej orientácii a ochorení AIDS.

Bohemian Rhapsody zaznie v kinách už 1. novembra.

Načítavám video...

4. Luskáčik a štyri kráľovstvá (The Nutcracker and the Four Realms)

Jediné, čo Klára chce, je kľúč, ktorým by otvorila skrinku so vzácnym darom od svojej matky. Keď ho už takmer získa, vytúžený predmet zmizne v tajomnom paralelnom svete. Tam sa Klára stretne s luskáčikom Filipom, myšacou armádou aj regentmi, ktorí spravujú tri ríše: Ríšu snehových vločiek, Ríšu kvetov a Ríšu sladkostí. Klára a Filip však musia prejsť zlovestnou štvrtou ríšou, aby získali kľúč a vrátili harmóniu do nestabilného sveta.

Veľkolepé Disneyho spracovanie klasickej rozprávky nájdeme v kinách od 1. novembra.

Načítavám video...

5. Ten, kto ťa miloval

Hlavnou postavou je kapitán Kalina, nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a úžasný syn svojej matky v jednej osobe. Iróniou osudu však umrie hneď na začiatku deja pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík.

Po smrti ho všetci oplakávajú. On sa len prizerá a občas svojim najbližším vyparatí nejaké huncútstvo. Keď sa však objavia klebety o jeho nevere, nie je mu všetko jedno. Naozaj podvádzal svoju manželku? Zistíme 8. novembra pri sledovaní adaptácie knihy Marie Poledňákovej.

Načítavám video...

6. Hunter Killer: Neviditeľný zabijak (Hunter Killer)

Severný oceán je miestom, kde studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tú prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily aj pomocou nukleárnych ponoriek na oboch stranách.

Kapitánom jednej ponorky je Gerard Butler v úlohe Joea Glassa. Druhú má na starosti kapitán Andropov. Stal sa tak jednou z posledných postáv, ktorú na plátne hrá už nebohý švédsky herec Michael Nyqvist. V kinách od 8. novembra.

Načítavám video...

7. Grinch

Grinch je nenapraviteľný hundroš. Neznáša všetko a všetkých okrem svojho psa Maxa, ktorým sa necháva obskakovať. Z jaskyne vychádza len v tých najnutnejších prípadoch, ako keď mu začnú chladnička a komora zívať prázdnotou.

V civilizácii zisťuje, že ho frustruje optimizmus a Vianoce by najradšej zrušil. Plán mu však prekazí Cindy, ktorá Grinchovi zmení život. Ako? Dozvieme sa 8. novembra.

Načítavám video...

8. Dievča v pavúčej sieti (The Girl in the Spider's Web)

Lisbeth Salanderová sa vracia na plátna v adaptácii krimi bestselleru Dievča v pavúčej sieti. V temnom trileri sa hackerka Lisbeth spolu s novinárom Mikaelom Blomkvistom zamotáva do siete plnej klamstiev, kyber zločincov a skorumpovaných politikov. Navyše sa po dlhej dobe stretáva so svojou sestrou, ktorej nejde práve o záchranu jej života.

Kultová hlavná postava úspešnej knižnej série Milénium Stiega Larssona ožije na plátnach už 8. novembra.

Načítavám video...

9. Climax

Tridsaťčlenná skupina tanečníkov prežíva poslednú noc v chate uprostred lesov, kde trénujú na turné v USA. Záverečná párty sa im však vymkne spod kontroly a zvodný tanec dostane prvky hororu.

Francúzska snímka zažiarila svojou kvalitou aj v Cannes. U nás ju nájdeme v kinách od 8. novembra.

Načítavám video...

10. Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)

V druhej časti čarodejníckej série sa naplnia Grindelwaldove vyhrážky. Podarí sa mu uniknúť z väzenia a začne zhromažďovať svojich nasledovníkov. Jeho cieľom je získať na svoju stranu čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov.

V snahe tomu zabrániť, povolá Albus Dumbledore svojho bývalého študenta Newta Scamandera, ktorého najväčším strachom je práca v kancelárii. Eddieho Redmayna v hlavnej úlohe uvidíme už 15. novembra.

Načítavám video...

11. Balón (Ballon)

Dej sa odohráva v roku 1979 na vrchole studenej vojny. Dve východonemecké rodiny túžia po normálnom živote v slobodnej krajine. Postavia teplovzdušný balón, s ktorým sa všetkých osem členov pokúsi preletieť do Západného Nemecka. Tesne pred hranicou však havarujú. Okamžite sa rozbehne vyšetrovanie a pátranie.

Obe rodiny pod veľkým časovým tlakom zháňajú materiál na nový balón. Podarí sa im napokon ujsť? Film natočený podľa skutočných udalostí rodín Strelzykových a Wetzelových uvidíme v kinách 15. novembra.

Načítavám video...

12. Úsmevy smutných mužov

Štyria muži padnú z vysokých kruhov spoločnosti až na dno pohárov a ocitnú sa v protialkoholickej liečebni. Majú pred sebou neľahký cieľ, ku ktorému sa snažia dopracovať aj humorom a športom. Podarí sa im zabehnúť celý maratón?

Komédia s prvkami drámy natočená podľa knižnej predlohy príde do kín 22. novembra.

Načítavám video...

13. Pat & Mat: Zimné dobrodružstvá

Vianočná výzdoba, darčeky, súkromná sauna, vlastný betlehem či silvestrovská pyrotechnika. S tým všetkým si Pat a Mat plánujú poradiť v najnovšom dieli svojich dobrodružstiev.

Nerátajú však so snehovou kalamitou, ktorá im spôsobí komplikácie a nám veľa dôvodov na smiech. V kinách od 22. novembra.

Načítavám video...

14. Mladí zabijaci (Assassination Nation)

Lily, podobne ako väčšina jej rovesníkov, trávi viac času na mobile než v realite. Pravidelne „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, až kým do digitálnych životov väčšiny obyvateľov mesta neprenikne neznámy hacker. Samozrejme, začne zverejňovať práve to, čo malo zostať skryté.

Nočná mora väčšiny ľudí používajúcich sociálne siete sa premietne na plátnach 22. novembra.

Načítavám video...

15. Dilili v Paríži (Dilili à Paris)

Animovaná rozprávka nám prostredníctvom dobrodružstva malého dievčatka priblíži obdobie Belle Époque v dejinách Francúzska. Odvážna Dilili sa spolu so svojím kamarátom Orelom vydá po stopách spolku, ktorý stojí za únosmi dievčat v Paríži.

Mladí hrdinovia stretnú počas svojho „vyšetrovania“ významné osobnosti - od Marie Curie až po Marcela Prousta. V kinách od 22. novembra.

Načítavám video...

16. Creed 2

Adonis Creed sa snaží zo všetkých síl, aby nezanedbával svojich najbližších ani prípravu na dôležitý súboj v ringu. Čaká ho ťažký súper, ktorého meno sa navyše spája s dávnym nešťastím v rodine. Sylvester Stallone v úlohe Rockyho však Adonisa nenechá len tak napospas.

Nezáleží na tom, ako ďaleko vo svojom živote zájdeš, tvoja minulosť a tvoja rodina bude vždy s tebou. Tak znie posolstvo filmu, ktorý príde do kín 22. novembra.

Načítavám video...

17. Čertovské pero

Príbeh nás zavedie do malého pokojného mestečka Švindľov, kde remeselníci a sedliaci netušia, že všetky ich priestupky a hriechy sú starostlivo monitorované miestnou pobočkou Šupvidly. Keď miestny podvodník okradne zmäteného čerta Bonifáca, spustí sa rad pekelných udalostí.

Českú rozprávka aj so slovenským obsadením nájdeme v kinách od 29. novembra.

Načítavám video...

18. Vdovy (Widows)

Vdovy sú príbehom žien, ktoré nemajú nič spoločné s výnimkou mŕtvych manželov a veľkých dlhov z ich nepodarenej trestnej činnosti. Prežívanie zo dňa na deň ich už nebaví, preto vezmú zbrane do vlastných rúk a ukážu mužom, že ani zďaleka nie sú nežnejšie pohlavie.

Film, v ktorom si zahrala aj Michelle Rodriguez z Rýchlo a zbesilo, uvidíme v kinách 29. novembra.

Načítavám video...

19. Teheránske tabu (Teheran Tabu)

Tri mladé ženy a jeden muž majú podobné túžby ako ich rovesníci inde vo svete. V Teheráne však rockové koncerty v kluboch, nemanželský sex či alkohol a drogy nepripadajú do úvahy, pokiaľ nemáte veľa peňazí a nemôžete sa zákonom vzoprieť.

Celovečerná snímka iránskeho režiséra Aliho Soozandeha, žijúceho v Nemecku, bez okolkov kritizuje korupciu, nerovnosť a pokrytectvo, ktoré postihujú iránsku spoločnosť. V kinách od 29. novembra.

Načítavám video...

20. Robin Hood

Ostrieľaný bojovník Robin z Loxley a jeho maurský veliteľ sa po dlhých rokoch strávených na križiackych výpravách vracajú domov. Anglicko sa však za ten čas veľmi zmenilo, všade vládne korupcia a strach. Dvojici preto nezostáva nič iné, len opäť zobrať do rúk zbrane a postaviť sa na odpor.

Nové spracovanie legendárneho príbehu nájdeme v kinách od 29. novembra.

Načítavám video...
Prečítajte si tiež: 10 tipov na seriály, s ktorými môžete tráviť predlžujúce sa večery

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Fičí.sk

Inzercia - Tlačové správy

 1. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
 2. Od mája sa mení definícia kilogramu
 3. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 4. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 5. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 6. Top desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 7. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
 8. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
 9. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
 10. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
 1. RECENZE autokamery Mio MiVue J60 WIFI - youtuber Bazim hodnotí!
 2. Od mája sa mení definícia kilogramu
 3. Spready a poplatky pri obchodovaní
 4. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 5. Gemerský expres priblíži nádherný kraj
 6. Takto sa môžete najlepšie chrániť pred výtlkmi
 7. Dokonalá záhrada? Nezabudnite na prísun vody
 8. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 9. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 10. Women in business
 1. Top desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019 23 322
 2. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori 9 580
 3. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť 9 248
 4. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča 6 351
 5. Čo upiecť na Veľkú noc? 5 skvelých dezertov Adriany Polákovej 5 146
 6. Až vďaka chorobe objavila svoj talent 4 459
 7. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 4 206
 8. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto 4 055
 9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 2 810
 10. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou? 1 532