SME

Koncert pre Jána a Martinu bol emotívnym zážitkom. Ak ste tam neboli, pozrite si fotky

(Zdroj: m.smedata.sk)
Koncert pre Jána a Martinu bol emotívnym zážitkom. Ak ste tam neboli, pozrite si fotky

Bratislavské ulice sa ani len nestihli spamätať z piatkového pochodu na pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, a už v nich boli tisícky ľudí znova.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Tieto fotky z Bratislavy majú politikom pripomínať, koľko ľudí vyšlo v piatok do ulíc Čítajte 

Na pamiatku obetí vraždy sa totiž konal v nedeľu podvečer na Hlavnom námestí v Bratislave spomienkový koncert s názvom Koncert pre Jána a Martinu.

Zorganizovali ho ľudia, ktorí stoja aj za festivalom Pohoda. Na pódiu sa objavili napríklad David Koller, Vec, Bez Ladu a Skladu, Korben Dallas, Živé kvety, Billy Barman, PARA, LONGITAL, Modré Hory, Michael Kocáb a Karpatské Chrbáty, B-Complex, MUZIČKA, Jozef Luptak, Marián Svetlík, Andrej Baran a Martin Ruman.

Prečítajte si tiež: Vy všetci máte na rukách krv. Taký odkaz znel na Koncerte pre Jána a Martinu Čítajte 

Takto to na koncerte vyzeralo.

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú našli policajti mŕtvych v ich dome v nedeľu. Odvtedy sa celé Slovensko pýta, či naozaj žijeme v 21. storočí a v demokratickej krajine. Vražda totiž zrejme súvisí s Kuciakovou novinárskou činnosťou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Novinár písal napríklad o kauze Bašternák, Mariánovi Kočnerovi a jeho posledný článok, ktorý vyšiel po jeho smrti, sa týkal talianskej mafie na východe Slovenska a jej napojenia na politikov a Ficovu asistentku a štátnu radkyňu Máriu Troškovú:

Prečítajte si tiež: Talianska mafia na Slovensku. Jej chápadlá siahajú aj do politiky Čítajte 

Autora fotiek môžete sledovať na jeho Instagrame, webe alebo Facebooku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Pochádza z Čadce, vyštudovala žurnalistiku na UK v Bratislave. Už počas štúdia pracovala ako elévka v Denníku N, neskôr viedla portál Fičí. V denníku SME nahráva a strihá podcasty, tvorí podcast Piatoček a stará sa o Instagram a YouTube SME. Facebook

Čítajte ďalej

SkryťZatvoriť reklamu