Olympijský bizárik: Mexický lyžiar dorazil do cieľa posledný. Tešil sa, ako keby vyhral zlato

Lyžiarov z teplých krajín je čoraz viac.

Olympiáda v Pjongčangu je bohatá na rôzne zvláštne príbehy.

Po maďarskej (ne)akrobatickej lyžiarke Elizabeth Swaney či trénerovi fínskych snowboardistov, ktorý rád štrikuje, to dokazuje aj mexický bežecký lyžiar German Madrazo.

Podnikateľ Madrazo bol vlajkonosičom pre Mexiko a súťažil v bežeckom lyžovaní.

Víťaz preteku, Švajčiar Dario Cologna, získal svoje tretie zlato s časom 33:43.9, German skončil ako 116., 26 minút za ním. Štyridsaťtriročný Mexičan prišiel v 15-kilometrovom preteku do cieľa ako posledný.

Oslavoval však, ako keby vyhral zlato.

Do cieľa prišiel s veľkou mexickou vlajkou v ruke. Tam ho už vítali jeho kamaráti - ďalší lyžiari z teplých krajín spolu s Pitom Taufatofuom z Tongy, ktorí ho zdvihli do vzduchu a oslavovali, ako keby získal medailu. Zagratulovať mu dokonca prišiel aj Cologna. Miláčik publika Pita Taufatofua skončil na peknom 114. mieste.

Prečítajte si tiež: Tichomorský športovec bude lyžovať na olympiáde. Jeho príbeh je zamotanejší ako Kokosy na snehu Čítajte