Za autonómiu Bratislavy a zrušenie chemtrails. Vybrali sme najbizarnejšie online petície Slovákov

Áno, Slováci fakt podpísali petíciu za to, aby pitie preplácala poisťovňa.

Petícia je jednou z možností, ako sa môžu občania Slovenska podieľať na tom, ako naša krajina vyzerá. Ľudia cez petície zbierajú napríklad podpisy na podporu politických kandidátov, za zachovanie škôl, ktoré sa idú rušiť, či najnovšie za zákaz predaja zábavnej pyrotechniky.

Veľkej obľube sa tešia najmä online petície, ktoré môžu ľudia vytvoriť, rozoslať a podpísať pár klikmi. Vznikajú napríklad na stránke peticie.com, na ktorú sme sa pozreli bližšie a vybrali najbizarnejšie petície, pod ktoré sa Slováci naozaj boli schopní podpísať. Zoradili sme ich od najnovších z roku 2017 až po tie staršie z roku 2013.

Článok pokračuje pod video reklamou

1. Petícia za odstránenie pedofilného symbolu zo zmrzlinových výrobkov

Kedy: Január 2018
Koľko podpisov: 6

Autorov tohto skvostu vyprovokoval Lidl, ktorý z fotiek gréckych kostolov odstránil kríže. Žiadajú, aby bolo odstránené aj logo zmrzlín a nanukov, pretože je to údajne logo, ktoré medzi sebou používajú pedofili, aby sa navzájom vedeli identifikovať.

Logo používa spoločnosť Unilever a môžete ho nájsť na zmrzlinách a nanukoch Cornetto, Magnum, Solero, Twister, Carte D'Or či Viennetta. Náhoda? NEMYSLÍME SI! Prečo?

"Ak by to niekomu pripadalo ako náhoda, výkonný riaditeľ Unileveru od januára 2009 Paul Polman sleduje na Twitteri Johna Podestu a Billa Clintona, pričom Bill Clinton letel dokázateľne 26-krát súkromným lietadlom odsúdeného pasáka detí Jerryho Epsteina, prezývaným Lolita Expess, na Epsteinov pozemok na Panenských ostrovoch. John Podesta, šéf prezidentskej kampane Clintonovej, bol spolu s bratom Tonym pozvaný na súkromný spirit cooking (varenie s duchmi) okultnou umelkyňou Marinou Abramovićovou." Dobre. Si vysvetlil.

2. Protest proti Pochodu čertov v Piešťanoch 17.12. 2017

Kedy: December 2017
Koľko podpisov: 2589

Text petície obsahoval aj takýto skvost: "Bolo by mi ľúto, ak by Piešťany zastihol takýto údel a z mesta plného slnka, vody a zdravia by sa stávala duchovná žumpa Slovenska, vyjadrujú sa občania nášho mesta, s čím sa plne stotožňujem. Po naštudovaní dostupných materiálov a zhliadnutí videí musím skonštatovať pár vecí."

Tých pár vecí bolo zistenie, že zo starovekej tradície sa stala "pasia zo zlého" a rečnícka otázka, či "naozaj chceme, aby o našej budúcnosti raz rozhodovala generácia, ktorá bude mať totálne pomýlené a posunuté hranica dobra a zla?".

3. Zrušenie DPH

Kedy: október 2017
Koľko podpisov: 3

Autor tejto petície si zrejme chcel zobrať späť svoju krajinu a zaplatiť ekonomické vzdelanie. DPH totiž podľa neho "slúži len na obohacovanie ľudí, ktorí okrádajú nás a aj náš štát" a "platia ju len ľudia, ktorí sú koneční spotrebitelia".

Zrušením DPH by sa podľa neho znížila cena všetkých produktov, ušetrilo by sa na byrokracii a rozkrádaní štátu.

4. Petícia, aby Slávka začala piť

Kedy: október 2017
Koľko podpisov: 5

Kedy naposledy kvôli vášmu pitiu založili vaši kamoši petíciu? Ak to čítajú autori, dajte nám, prosím, vedieť, či si Slávka nakoniec naozaj vypila.

5. Zákaz Maďarských názvov na Slovenských železniciach

Kedy: február 2017
Koľko podpisov: 21

Do 18. storočia nás (ne)chceli vrátiť signatári tejto petície, ktorých bolo až 21. "Týmto nesúhlasím s ďalším hanobením Slovenských názvov, ktoré nás vracajú do čias pomaďarčovania od konca 18. storočia," písalo sa v petícii. Možno by na začiatok bolo vhodné naučiť sa písať správne veľké písmená v slovenskom jazyku.

6. Sme proti aby Nora Mojsejova mala sedieť v base 10 rokov

Kedy: december 2016
Koľko podpisov: 11

Norikini fanúšikovia (ktorých je očividne až 11) sa rozhodli na jej oslobodenie spísať petíciu. Nora to ale vyriešila za nich, keď sa vydala za Versačeho, a tak sa väzeniu vyhla.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Predtým, ako Nora povedala Versačemu ÁNO, vypustila aj týchto 15 šialených výrokov

7. Petícia za autonómiu Bratislavy

Kedy: marec 2016
Koľko podpisov: 5

Východniarov už mal plné zuby autor tejto petície, ktorý tvrdí, že Bratislava si zaslúži samostatnosť. "Po dlhých rokoch doplácania na naivitu občanov z mimobratislavských oblastí, hlavne z východu a dedín, volebným právom týchto ľudí spôsobovať stagnáciu a brzdenie prirodzeného spoločenského a ekonomického vývoja Bratislavy nastal čas pre zmenu," napísal autor a my by sme naozaj chceli vedieť, čo tým vlastne myslel.

8. Petícia proti písomke z EKO

Kedy: marec 2016
Koľko podpisov: 19

Svojich povinností sa chceli zbaviť študenti Súkromnej strednej odbornej školy v Poprade. Petíciu podpísalo 19 študentov a fakt by nás zaujímalo, či písomku nakoniec písali, alebo nie.

9. Petícia za navrátenie vokatívu

Kedy: máj 2015
Koľko podpisov: 9

Do minulosti chceli Slovensko preniesť aj fanúšikovia vokatívu - pádu, ktorým sa hovoriaci obracia na adresáta. Malý počet podpisov však vokatív do nášho jazyka nevrátil.

10. Petícia za zavedenie Medzinárodného dňa spánku

Kedy: október 2015
Koľko podpisov: 8

Autori v tom mali jasno - počas tohto dňa by sa všade na svete, a teda aj na Slovensku, spalo. Berieme všetkými desiatimi.

11. Petícia proti fajčeniu Moravčíkovej

Kedy: august 2015
Koľko podpisov: 4

Kým Slávkini kamoši chceli, aby konečne začala piť, kamoši istej Janky spísali petíciu za to, aby prestala fajčiť. Taktiež dajte vedieť, či úspešne!

12. Za návrat programu "DRIŠĽAKOVINY" na čas o 20.00 hodine

Kedy: marec 2015
Koľko podpisov: 9

Fanúšik východniarskej kapely sa naozaj odviazal a v texte petície sa vyhrážal, že ak sa Drišľakoviny nebudú vysielať o 20. hodine, "budeme musieť požiadať NR SR o odvolanie riaditeľa RTVS".

13. Doživotie za PODVÁDZANIE v manželstve alebo v partnerstve!

Kedy: marec 2015
Koľko podpisov: 4

Až štyria (zrejme podvedení) ľudia sa podpísali pod petíciu, ktorá chcela zaviesť "trestný čin podvádzania v manželstve alebo v partnerstve" a uložiť zaň "trest odňatia slobody na doživotie".

14. Petícia za to, že pitie "na zdravie" by mala preplácať poisťovňa

Kedy: september 2014
Koľko podpisov: 6

Tento človek by mal vo voľbách isté hlasy väčšiny Slovákov. Ak by jeho nápad prešiel.

15. Petýcya za zrušeňye mäkkého „y“ a zároveň petýcya proťy petýcyy za zrušeňye „y“

Kedy: jún 2014
Koľko podpisov: 7

Jednoducho: "Cyeľom petýcye je prypravyť základ pre budúcu generácyu na presadeňye zjednodušeňya pravyďyel slovenského pravopysu."

16. Uznanie cirkvi dvojhlavých jednorožcov za štátne náboženstvo

Kedy: august 2013
Koľko podpisov: 5

Cieľom autorov tejto petície bolo vyzbierať stotisíc podpisov, aby následne požiadali Ministerstvo kultúry o uznanie Cirkvi dvojhlavých jednorožcov. Vzhľadom na počet podpisov (5) to zrejme nevyšlo.

PODPISOVÉ EVERGREENY

17. Petícia za zrušenie RTVS

Evergreenom medzi petíciami je žiadosť o zrušenie verejnoprávnej televízie. V tej z mája 2016 sa argumentuje napríklad tým, že "štát vypaľuje od občanov peniaze na organizáciu, ktorá nemá (vzhľadom na jej zbytočnosť) na slobodnom trhu šancu prežiť". Podpísalo ju 29 ľudí.

V rovnakom čase fičala rovnaká petícia, ktorá ale bola naozaj rozpracovanejšia, zrejme preto ju podpísalo až 582 ľudí. Za stav RTVS podľa nej nemôže štát, ale "konšpiračné teórie a relácie s treťosektorovými ľuďmi, kde sa používajú fakty, ktoré nie sú vôbec pravdivé. Tým myslíme relácie s ľuďmi ako sú: Štefan Hríb, Michal Hvorecký, Juraj Smatana a pod.".

18. Za zrušenie chemtrails

Petície za zrušenie chemtrails - látok, ktoré údajne do ovzdušia vypúšťajú lietadlá, aby nimi niekto (Soroš-USA-ilumináti-slobodomurári) mohli ovplyvňovať počasie, fičia na slovenskom internete odnepamäti. A nechýbajú v nich ani fotodôkazy.

Odštartovala to Petícia za zastavenie chemtrails, plánovanej genocídy ľudstva, z júna 2016. Autor a signatári žiadali "okamžité zastavnie kenocídy, ktorú páchajú eliti a mocný tohto sveta na obyvateľoch Zeme". Každý, kto podpísal petíciu, bol podľa autorov hrdina. Tých hrdinov bolo presne 969.

Petícia proti chemtrails z augusta 2016 povýšila problematiku na úplne nový level - jej autor totiž priniesol obrazové dôkazy chemtrails. Nič mu to však nebolo platné, petíciu podpísalo len 47 ľudí.

HUDBA

Petíciami sa fanúšikovia snažia prilákať na Slovensko aj hudobné skupiny - napríklad Twenty One Pilots (jún 2016, 25 podpisov), 5 Seconds Of Summer (jún 2016, 8 podpisov), Rihannu (apríl 2015, 12 podpisov), Pearl Jam (november 2014, 13 podpisov), Justina Biebera (máj 2013, 560 podpisov) či One Direction (máj 2013, 471 podpisov).

19. Som proti tomu aby sa kryl FALLGRAPP a Alt-J na Pohode 2017

Touto petíciou chceli návštevníci festivalu vyjadriť "úprimný smútok nad tým, že Alt-J a Fallgrapp sa v sobotu na festivale Pohoda prekrývajú". Desať hlasov im však nakoniec nebolo nič platných.

Kedy: jún 2017
Koľko podpisov: 10

20. IRON MAIDEN, SÁM SI VYPI SVOJE JEDY!

459 ľudí na Slovensku v júni 2016 nechcelo metalovú legendu. Dôvod? "Našu krajinu zatemňuje plagátmi a bilboardami, ktoré zobrajujú démonické postavy a satanistické výjavy. Tieto a podobné prejavy satanizmu vo svojej podstate urážajú Boha – Pána Ježiša Krista, sú pohoršením pre kresťanov a ničia citlivosť svedomia najmä detí," uvádzalo sa v petícii. Iniciovalo ju Spoločenstvo svätého Jozefa a nakoniec bola aj tak na nič, keďže Iron Maiden nakoniec v Hričove vystúpili.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Proti koncertu Iron Maiden v Žiline protestujú rehoľníci. Skupina vraj prináša prekliatie

Autori petície proti Iron Maiden sa zrejme inšpirovali snahou kresťanov, ktorí v roku 2014 iniciovali petíciu za zrušenie Gothoom Open Air Festivalu. Prekážalo im, že na festivale mali "vystupovať hudobné skupiny, ktoré vo svojich piesňach hrubo urážajú nášho Boha, Ježiša Krista, vyzývajú k zabíjaniu kresťanov, a rovnako tak k zabíjaniu kňazov." Ani 16120 ľuďom, ktorí petíciu podpísali, to však nebolo nič platné - festival nakoniec prebehol.

A cenu za najkreatívnejší názov petície získava...

Petícia za petíciu proti petícii za odvolanie prezidenta SR

+ BONUS: Petície, ktorých zdôvodnenie vám urve dekel až do Humenného

My občania SR touto petíciou vyjadrujeme podporu strane ĽSNS

"Lebo ako jediná bráni záujmy slovenského národa." (1355 podpisov)

Návrh Na oslobodenie Sheily Sz.

"Lebo To Chcú ľudia." (8 podpisov)

Petícia Za Zrušenie ŽSR

"je To Dobrý Nápad Lebo to ľudia chcú." (7 podpisov)

Petícia proti novým smajlíkom na FB/chceme späť sliského hatíka

"Chceme späť starého hatíka a aj ostatné smajlíky a nie žiadne homosexuálne p***viny!!" (3 podpisy)

Petícia za rovnakú mzdu ako v Nemecku.

"Keď sme v EÚ, tak chceme tie isté mzdy aj ceny ako v Nemecku." (7 podpisov)

Petícia proti závisti

"Petícia proti tomu aby si ľudia nezavydeli a nerobili si všade zle aj na posvetních miestach na podujatiach. Za to, že niekto chodieva na podujatia alebo využiva zadarmo služby ako Internet a ine veci." (5 podpisov)

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Tieto bakalárky a diplomovky by sme si fakt prečítali. Vybrali sme najbizarnejšie, no reálne témy

Najčítanejšie na Fičí.sk


Inzercia - Tlačové správy


 1. Tri pravidlá, na ktoré inovatívne firmy nikdy nezabúdajú
 2. Aj staršie životné poistenie môže mať nové výhody
 3. 7 miest, kde ešte stále môžete zažiť cisárske Rakúsko
 4. Nukleárna magnetická rezonančná liečba znova v Košiciach
 5. Ružička Csekes je už po šiesty krát Právnickou firmou roka
 6. Reportáž: Ako sa robia balené bagety? Zisťovali sme vo fabrike
 7. Nový rekord SME.sk: Za 2 roky takmer 2-krát viac predplatiteľov
 8. Zákazníkom sme vďaka našim službám ušetrili viac ako milión eur
 9. Plánujete zmeniť lekára? Na toto sa potrebujete pripraviť
 10. Zelené Grunty pripravujú nové byty do predaja
 1. Naše finančné družstvo zveľaďuje svoje aktíva
 2. Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si piatykrát odnáša Martinus
 3. Za palivo Shell BMW domov
 4. Shell ponúkne najrýchlejšie dobíjanie elektromobilov v Európe
 5. Za tankovanie môžete platiť mobilom
 6. Shell zásadne inovoval celý sortiment palív
 7. Shell uviedol nový koncept rýchleho občerstvenia
 8. Cykloturistický trip_vol. 5
 9. Hravá inštalácia študentov SPU v mestskom parku
 10. Aj staršie životné poistenie môže mať nové výhody
 1. Reportáž: Ako sa robia balené bagety? Zisťovali sme vo fabrike 19 275
 2. Plánujete zmeniť lekára? Na toto sa potrebujete pripraviť 17 004
 3. Firmy, pri ktorých sa nemusíte obávať dvojakej kvality potravín 15 964
 4. Desať obľúbených multistop zájazdov do celého sveta 14 054
 5. Aká je skutočná pravda o Partners Group Sk? 11 547
 6. Tieto dizajnové hrnčeky a poháre na kávu ocení každý 6 000
 7. Nový rekord SME.sk: Za 2 roky takmer 2-krát viac predplatiteľov 4 946
 8. V Trenčíne vzniká nová komunita, susedia tu budú priateľmi 4 713
 9. 7 miest, kde ešte stále môžete zažiť cisárske Rakúsko 4 196
 10. Vieme, čo môže spôsobovať neplodnosť u mužov a žien 3 295

Téma: Zábavné


Neprehliadnite tiež

Trump s Macronom spolu sadili strom. Ľudia sa zabavili na ich účet

Americký prezident ani nevedel, kam tú hlinu hodiť.

Mémcyklopédia #2: Rozvášnený Mazurek

Vysvetľujeme, ako vznikli najznámejšie slovenské mémy.

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Štát v službách smerákov: najprv prídu hrubokrkí, po nich grófka Rošková

Farmári z východného Slovenska hovoria o bezpráví a o strachu. Šíriť ho má organizovaná skupina za asistencie policajtov a štátnych úradov.

EKONOMIKA

Ceny bytov sú vysoké. Oplatí sa ešte nehnuteľnosť kúpiť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.

KOMENTÁRE

Cirkevní lídri zápasia o stratenú dôveru

Prečo cirkevní lídri napísali Pellegrinimu otvorený list.