Fičí logo Fičí
Streda, 24. apríl , 2019

18 filmových premiér, ktoré v kinách odštartujú rok 2018

Január prinesie na plátna životné príbehy Winstona Churchilla a Vincenta van Gogha.

1. Koleso zázrakov (Wonder Wheel)

"V láske je človek svojím najväčším nepriateľom," hovorí Ginny, ktorú v snímke Woodyho Allena stvárňuje Kate Winslet. Okrem nej stavil známy režisér aj na ďalšie slávne mená ako Justin Timberlake či Jim Belushi.

Príbeh plný vášne, násilia a zrady kontrastuje s prostredím malebného Coney Islandu v 50. rokoch minulého storočia. Ako sa štyri hlavné postavy popasujú s nečakanými životnými zvratmi a gangstrami, uvidíme v kinách už 4. januára.

Načítavám video...

2. Svadba (Noces)

Predstavte si, že v jeden deň sa zabávate na párty a v ďalší zrazu stojíte pred rozhodnutím, koho si vziať za manžela. Presne v takejto situácii sa ocitlo pakistanské dievča Zahira, ktoré považuje túto tradíciu za nespravodlivú. "Samozrejme, že je to nespravodlivé. Sme predsa ženy. Čo si si myslela?" prihovára sa jej kamarátka rovnakej národnosti.

Zvíťazí Zahirina túžba po slobode alebo požiadavka jej rodičov? Zistíme v kinách 4. januára.

Načítavám video...

3. Molly a jej hra (Molly's Game)

Lyžiarsku kariéru vymenila za biznis s hazardnými hrami. Do jej klientely však časom pribudnú aj členovia ruskej mafie, čo zas pritiahne pozornosť tajnej služby. Po 10 rokoch úspešného podnikania napokon Molly zatknú.

V snahe očistiť svoje meno nám hlavná postava vyrozpráva príbeh, ktorý by filmári len ťažko vymysleli sami. Ako to dopadne, keď má žena po krk ponižovania mužmi? Uvidíme v snímke natočenej podľa skutočných udalostí už 4. januára.

Načítavám video...

4. Insidious: Posledný kľúč

Prvým hororom, ktorý sa nám predstaví v novom roku, bude štvrté pokračovanie série Insidious. Elise je vyhľadávanou démonologičkou. Čo ju viedlo k tomuto povolaniu, však vyjde na povrch až v dome hrôzy, kde sa musí vysporiadať so svojou desivou minulosťou.

Podarí sa Elise a novým obyvateľom domu vyviaznuť z Nového Mexika bez ujmy? Zistíme v kinách 4. januára.

Načítavám video...

5. Coco

Miguel sa túži stať uznávaným hudobníkom, hoci je celá jeho rodina proti. On si však ide za svojím snom tak vytrvalo, až sa súhrou neuveriteľných okolností ocitne vo farebnej Ríši mŕtvych, kde ho čakajú roky skrývané rodinné tajomstvá.

Podarí sa mu dostať spomedzi mŕtvych skôr, než sa aj on premení na kostru? Animovaný film príde do kín taktiež 4. januára.

Načítavám video...

6. Najtemnejšia hodina (Darkest Hour)

Géniovia vždy v pravú chvíľu urobia niečo, čo všetkým ostatným vyrazí dych. Winston Churchill napísal prejav. Jednou z najsilnejších motivačných rečí v histórii zvrátil na svoju stranu najskôr verejnú mienku a postupne aj väčšinu svojich odporcov.

Neobyčajný film, ktorý zachytáva život britského premiéra v čase druhej svetovej vojny, uvidíme v kinách 11. januára.

Načítavám video...

7. Dvojitý milenec (L'amant double)

Chloé je konečne šťastná. Nebolo to tak dávno, čo ju trápila depresia a rozhodla sa vyskúšať psychoterapiu. Počas nej sa zamilovala do svojho psychológa Paula, ktorý ju dokonca požiadal o ruku. Všetko by bolo dokonalé, nebyť podozrenia, že Paul niečo tají.

"Vieš o mne všetko. Ale ja mám pocit, ako keby som bola s cudzincom," hovorí Chloé svojmu snúbencovi. Ten napokon vyjde s pravdou von. O čo ide, sa dozvieme v kinách už 11. januára.

Načítavám video...

8. Čertoviny

Hlavnými hrdinami českej rozprávky sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák. Sám vládca pekiel ich pošle za trest do sveta, aby mu každý do mesiaca priviedol jednu hriešnu dušu. Úlohu sa im už od začiatku nedarí splniť. Namiesto toho, aby ľudí zvádzali k hriechom, im neúmyselne pomáhajú.

Akú úlohu navyše zohrajú pekelné sily vo vzťahu Hanky a Jána? Rozprávka, ktorú režíroval Zdeněk Troška, sa objaví v slovenských kinách 11. januára.

Načítavám video...

9. Zúfalé ženy robia zúfalé veci

Herečka Klára Issová si zahrala najskôr v evitovke Všetko alebo nič a teraz sa predstaví vo filme inšpirovanom knižnou predlohou Haliny Pawlowskej. Na ceste za tým pravým čaká hlavnú postavu Oľgu ešte mnoho doslovných zakopnutí. Ona sa však nevzdáva a dokonca začne študovať psychológiu, aby zvýšila svoje šance.

Pri romantickej komédii si budeme môcť v kinách oddýchnuť od 18. januára.

Načítavám video...

10. Tri billboardy kúsok za Ebbingom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

"Čo je a čo nie je povolené dať na billboard?" overuje si matka zavraždenej Angely Hayesovej. Už je znechutená nečinnosťou policajtov v prípade jej dcéry a rozhodne sa ich vyburcovať k akcii. Tri billboardy s kontroverznými odkazmi vzbudia pozornosť aj médií.

Drámu odľahčuje čierny humor, ktorý diváka rozosmeje už len pri sledovaní traileru. Celý film si môžeme pozrieť v kinách 18. januára.

Načítavám video...

11. Muž vo vlaku (The Commuter)

Michael cestuje každý deň tým istým vlakom už 10 rokov. Pozná všetkých sprievodcov aj pravidelných pasažierov. Keď si k nemu prisadne neznáma žena, ešte netuší, ako veľmi mu toto "náhodné" stretnutie zmení život.

"Aký ste človek?" spýta sa ho. Michael neodolá a nechá sa vtiahnuť do zvláštnej a smrtiacej hry. Musí vo vlaku nájsť niekoho, kto tam nepatrí. Ak neuspeje, príde o rodinu, ak uspeje, dostane tučnú obálku s peniazmi. Ktorej z možností sa dočká na konci filmu? Zistíme 18. januára.

Načítavám video...

12. Beatrice (Sage femme)

Čo by ste robili, ak by sa vám do života vrátil niekto, kto vám už raz ublížil? Túto otázku si kladie pôrodná asistentka Claire, keď ju vyhľadá Beatrice, milenka jej mŕtveho otca.

Dve úplne protikladné povahy si k sebe v komediálnej dráme pomaly nachádzajú cestu. Ako si nakoniec navzájom ovplyvnia životy, uvidíme na plátne 18. januára.

Načítavám video...

13. Všetky prachy sveta (All the Money in the World)

Príbeh natočený podľa skutočných udalostí. V roku 1973 zmizol v Ríme vnuk ropného magnáta Jeana Paula Gettyho. O dva dni neskôr únoscovia kontaktovali matku a žiadali výkupné 17 miliónov dolárov. Ona sama toľko peňazí nikdy nemala, preto jej nezostáva nič iné, len poprosiť o pomoc chlapcovho starého otca. Miliardár je však nemilosrdný a jej žiadosť odmietne.

Podarí sa Gettyho presvedčiť, že láska má predsa len väčšiu hodnotu ako peniaze? Zistíme 25. januára.

Načítavám video...

14. S láskou Vincent (Loving Vincent)

Ide o prvý film na svete vytvorený len z olejomalieb. Presnejšie povedané, zo 66 960 originálnych olejomalieb od 125 umelcov z celého sveta, ktorých predlohou bolo 94 pôvodných van Goghových diel. Samotní tvorcovia tvrdia, že by rozložené obrazy dokázali pokryť celý Londýn alebo Manhattan.

Neobyčajná snímka natočená kombináciou hraného filmu a animácie čerpá námet z van Goghových listov adresovaných predovšetkým jeho bratovi. Príbeh vrcholí v júli 1890, keď sa maliar postrelí do hrudníka a o dva dni neskôr zomiera. Okolnosti, ktoré ho doviedli k smrti, neboli nikdy celkom objasnené.

Ako sa hovorí v snímke, skvelí umelci nemajú pokojné duše. Do tej van Goghovej môžeme aspoň trochu nahliadnuť už 25. januára.

Načítavám video...

15. Na konci sveta (God's Own Country)

Johnny je chovateľom oviec v Yorkshire, ktorý má vo vnútri stále pocit, že mu niečo chýba. Prázdnota sa začne zapĺňať, keď spozná rumunského migranta Gheorgheho. Spoločne pracujú na farme celú jarnú sezónu. Nečakaná vzájomná náklonnosť spôsobí, že sa musia zamyslieť nad svojimi životmi aj identitou.

Kritici zatiaľ hodnotia film pozitívne. Britský režisér Francis Lee sa údajne vyhol predvídateľným klišé a navyše krátko po brexite vyslal do sveta promigrantský odkaz. Príbeh s coming out témou príde do našich kín 25. januára.

Načítavám video...

16. Labyrint: Smrteľná liečba (Maze Runner: The Death Cure)

"Thomas, môžeš zachrániť svojich priateľov alebo nás môžeš zachrániť všetkých." Hlavná postava série Labyrint čelí vo finálnom dieli viacerým ťažkým rozhodnutiam a tiež nečakaným citom. Ten, kto sa z legendárneho Posledného miesta dostane živý, získa odpovede na otázky, ktoré si Flekári kladú od chvíle, keď po prvýkrát dorazili do labyrintu.

Príbeh z knihy Jamesa Dashnera ožije pred nami na plátne 25. januára.

Načítavám video...

17. Jo Nesbø: Časovaňa doktora Proktora (Doktor Proktors tidsbadekar)

Zamilovaný doktor Proktor cestuje do minulosti so zúfalou túžbou zmeniť ju. Chce prekaziť svadbu medzi jeho milovanou Julliette a hrozným Claudeom Clichém, no zostáva uväznený v čase. Lisa a Nilly preto využijú časovaňou, aby mu pomohli.

Spisovateľ Jo Nesbø sa vo svete preslávil nielen krimi románmi, ale aj príbehmi pre deti. Medzi ne patrí aj kniha Časovaňa doktora Proktora, ktorá mala v niektorých krajinách filmovú premiéru už pred dvoma rokmi. K nám príde 25. januára.

Načítavám video...

18. Darkland

Úspešný kardiochirurg Zaid čaká prírastok do rodiny, no zároveň oplakáva brata, ktorého prikázal zabiť vodca gangu. Keďže polícia má pre nedostatok dôkazov zviazané ruky, Zaid sa rozhodne dosiahnuť spravodlivosť sám.

Dánsky triler preplnený akciou a túžbou po pomste uvidíme v slovenských kinách 25. januára.

Načítavám video...
Prečítajte si tiež: 8 dôvodov, prečo je Star Wars: Poslední Jediovia skvelý film - lepší ako Sila sa prebúdza

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Fičí.sk

Inzercia - Tlačové správy

 1. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
 2. Od mája sa mení definícia kilogramu
 3. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 4. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 5. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 6. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
 7. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
 8. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
 9. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
 10. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
 1. Od mája sa mení definícia kilogramu
 2. Spready a poplatky pri obchodovaní
 3. Elegancia, športový duch alebo výkon? Hyundai i30 Fastback
 4. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
 5. Gemerský expres priblíži nádherný kraj
 6. Takto sa môžete najlepšie chrániť pred výtlkmi
 7. Dokonalá záhrada? Nezabudnite na prísun vody.
 8. Tip na japonskú klimatizáciu s výhodnejšou elektrinou
 9. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto
 10. Women in business
 1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019 23 194
 2. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori 9 787
 3. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť 9 269
 4. 7 kritických situácií na cestách. Ohrozujú každého vodiča 6 512
 5. Čo upiecť na Veľkú noc? 5 skvelých dezertov Adriany Polákovej 5 582
 6. Až vďaka chorobe objavila svoj talent 4 420
 7. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie 4 211
 8. Tohtoročný Autosalon? Najväčšie SUV na svete aj lietajúce auto 3 843
 9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 2 854
 10. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou? 1 551

Téma: Inšpirujúce


Neprehliadnite tiež

Mémcyklopédia: Ako vznikli vtipy o Vysokej škole života

Čo takto štátnica z toho, ako sa vyhnúť očkovaniu?

Hlavné správy zo Sme.sk

Café Európa: Ako sa zmení Ukrajina a čo čakať od Zelenského (video)

Diskusia o ukrajinských prezidentských voľbách.

Volodymyr Zelenskyj.
Peter Tóth
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Uvedomuje si štát, aká bola hlboká Kočnerova nora?

Nevieme, či sledovanie novinárov bol ojedinelý prípad.

Šéfredaktorka SME Beata Balogová.
Píše Samuel Abrahám

Nie, Fico sa nezmenil. Zala fabuluje

Ad: Fico sa zmenil obsahovo aj ľudsky.

Boris Zala.