SME
Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Najväčšie vtipy slovenského internetu roku 2017: Na tomto sme sa bavili posledných 12 mesiacov

Fičali gifká, meme aj videá. A plochá zem Emmy Drobnej.

(Zdroj: scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net)

Ktorými meme obrázkami a vtipmi by ste charakterizovali rok 2017?

Vo svete fičalo napríklad meme tureckého kuchára Salt Bae, Mocking SpongeBob, The Floor Is Lava či vtipy s neverným mužom, Distracted boyfriend:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečítajte si tiež: Zachytili ste už toto meme s neverným mužom? Snímka páriku z fotobanky baví internet Čítajte 

A ako to s vtipmi a mémami vyzeralo na Slovensku?

Január: Milovník Andrej Danko a strelec Milan Kňažko

Novinári na začiatku roka 2017 zistili, že predseda SNS sa stal v tichosti armádnym dôstojníkom. Do hodnosti kapitána v zálohe ho vymenoval minister obrany Gajdoš rozkazom z 21. septembra 2016. To sa nepáčilo najmä opozičným politikom - Igor Matovič Andreja Danka vyzval, aby hodnosť vrátil, lebo povýšenie napríklad nedostali vojaci, ktorí zahynuli pri páde vojenského lietadla AN-24 v roku 2006 pri maďarskej obci Hejce.

SkryťVypnúť reklamu

Danko hodnosť vrátiť odmietol s tým, že je "priamo úmerná jeho veku a vzdelaniu." Na tlačovke plaketu s hodnosťou pobozkal a pochoval tým zvyšky svojej sebaúcty a preferencií SNS.

Prečítajte si tiež: Andreja Danka povýšili na kapitána a internet povýšil svoj humor na nový level. Vybrali sme to NAJ Čítajte 

Internetovým vtipkárom neušiel ani herec Milan Kňažko, ktorý 11. januára postrelil lupiča, ktorý vošiel do jeho vily. Slovenský herec ho svojou legálne vlastnenou zbraňou postrelil do nohy.

Prečítajte si tiež: Milan Kňažko vo svojom dome postrelil lupiča a teraz si z neho strieľa celý internet Čítajte 

Február: Miňo Mazurek bojuje proti islamizácii. S kebabom v ruke

Poslanec ĽSNS Milan Mazurek v parlamente ukázal, že celkom určite nie je rasista a xenofób. Islam nazval "obyčajným dielom diabla" a predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi pripomenul jeho výrok, že "islamizácia štátu začína stánkami s kebabom". Islamofóbov nazval "ľuďmi so zdravým rozumom a hrdými kresťanmi".

SkryťVypnúť reklamu

No a aby to všetko dávalo ešte väčší zmysel, večer išiel svoju národnú hrdosť zajesť kebabom.

Prečítajte si tiež: Miňo Mazurek cez deň odmieta islamizáciu, večer si dá kebab. Toto sú najchutnejšie internetové vtipy Čítajte 

Marec: We Are The World, nie historik Uhrík a prasačinky Borisa Kollára

Marec bol najplodnejší mesiac minulého roka. Naši "umelci" naspievali "pesničku" We Are The World, z ktorej nám doteraz praskajú ušné bubienky. Internet im to dal riadne vyžrať a okrem obrázkových vtipov sa šírili aj videjká.

Prečítajte si tiež: Slovenská verzia We Are The World je zlý vtip. Tieto srandy na jej účet sú o dosť lepšie Čítajte 
Načítavam video...

"Veselo" bolo aj v politike. Boris Kollár si vypisoval prasačinky s maloletou chovankyňou zariadenia Čistý deň, čo priznal na tlačovke po tom, ako ho obvinila zakladateľka zariadenia.

V konverzácii, ktorú ochranca tradičných hodnôt Kollár zverejnil, okrem iného napísal vety ako "Som domenko", "Už ťa chcem", "Pomilujem si ťa" a "Vyš*káme sa". A čo jeho odpoveď na to, že dievča malo vtedy len 15? „Vyzerala na 19 rokov.“

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Boris Kollár vypisoval prasačinky 15-ročnému dievčaťu. Tieto vtipy sú zmesou srandy a znechutenia Čítajte 

Svoje znalosti zo základnej školy zase prejavil v televíznej diskusii Milan Uhrík z Kotlebovej ĽS NS. O odsune židovského obyvateľstva zo Slovenska počas Slovenského štátu povedal, že to "nevie odsúdiť, lebo nie je historik a nevie, aké boli historické okolnosti."

Prečítajte si tiež: Milan Uhrík chce chrániť biele deti. Internet si musel podať jeho výroky z televíznej diskusie Čítajte 

Svoju trápnu chvíľku zažil aj premiér Robert Fico. Ten 7. marca na svojom Facebooku zverejnil video, v ktorom osobne telefonuje generálnemu riaditeľovi VŠZP Miroslavovi Kočanovi.

Sťažuje sa mu na opatrenia, ktoré poisťovňa navrhuje v súvislosti s ozdravným plánom a znížením rekordného zadĺženia. Okrem iného povie aj vetu "Nechápem, kde na tie hovadiny chodíte." Vtipkári z toho urobili paródie, v ktorých premiér volá Charliemu Sheenovi, Dedemu, Meliškovi či Liamovi Neesenovi.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Toto sú najlepšie internetové paródie na Ficov telefonát, ktorým sa strápnil na Facebooku Čítajte 

Apríl: Poštár Danko a oslobodený Weiss

Vtipkári zase nič nedarovali Andrejovi Dankovi, ktorý vraj tentokrát prikázal zamestnancom parlamentnej podateľne, aby otvárali listy adresované poslancov, ktoré sú od fyzických osôb alebo nemajú odosielateľa.

Dehonestujúce listy alebo také, ktoré obsahujú vulgarizmy, sa k poslancom údajne nemali ani dostať a po troch mesiacoch ich mohli dokonca skartovať. Oznámil to na tlačovke Igor Matovič.

Prečítajte si tiež: Z kapitána sa stal poštár Danko. Chce otvárať listy poslancom, nezaobišlo sa to bez vtipov Čítajte 

Internety bavili aj naši športovci. Tak napríklad Vladka Weissa oslobodili, lebo skutok (šoférovanie pod vplyvom alkoholu s ďalšími 10 ľuďmi v aute) sa nestal.

Prečítajte si tiež: Vladka Weissa oslobodili, lebo skutok sa nestal. Ale stali sa tieto internetové vtipy Čítajte 

Máj: Zem je plochá a Evita je bez peňazí

Evolúciu poprela speváčka Emma Drobná, víťazka štvrtej série súťaže Česko Slovensko hľadá Superstar. Keď si ju k sebe do štúdia pozval Peter Marcin, vyšlo najavo, že evidentne číta "alternatívne informačné zdroje", ktoré ju viedli k rôznym úvahám. Napríklad o tom, či jej mimozemšťania nedali náhodou do nohy čip. A že sú "isté indície, že Zem je plochá, ale podľa mňa sa nikdy nedozvieme pravdu".

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Internet sa baví na drobnej kauze s plochou zemou. Vyjadrila sa k nej už aj samotná Emma Čítajte 

Najlepší rok zrejme nemala ani Evita Urbaníková, najznámejšia slovenská autorka a vydavateľka "ženskej" literatúry. Po rokoch sa začali ozývať autori evitoviek, ktorým Urbaníková údajne nezaplatila za napísanie knihy alebo zaplatila neskoro a až po tom, čo ju autori chceli dať na súd.

Prečítajte si tiež: Pre Evitu všetko, pre autorov nič. Neplatila autorom kníh, teraz jej to vracajú internetové vtipy Čítajte 

Jún: Nový šéf RTVS a Panna Mária s kotlebovcami

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) má po piatich rokoch nového generálneho riaditeľa. Poslanci ho zvolili až v druhom kole, v ktorom sa rozhodovalo medzi bývalým riaditeľom telerozhlasu Václavom Mikom a riaditeľom tlačovej agentúry TASR, Jaroslavom Rezníkom. Vyhral Rezník a internetoví vtipkári.

Prečítajte si tiež: Charakter rozhodol o novom šéfovi RTVS a internet si robí srandu z Rezníka aj z Bugára Čítajte 

A vtipom znova neušli ani kotlebovci, presnejšie, sám vodca. Ten v Bazilike Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou zasvätil seba, stranu Kotleba - ĽSNS, všetkých poslancov, asistentov, voličov, sympatizantov súčasných i budúcich a celé Slovensko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kotleba zasvätil svoju stranu Panne Márii. Irónia celej situácie nahrala na smeč internetovým vtipkárom Čítajte 

Júl: Vylúčený Sagan, Fico na žatve a nesprávny Kriváň

O medzinárodnú kauzu sa postaral cyklista Peter Sagan, ktorý bol vylúčený z Tour de France za zablokovanie Marka Cavendisha. Rozhodcovia Saganovi najprv udelili 30-sekundovú penalizáciu a odobrali mu 80 bodov v súťaži o zelený dres, dve hodiny po dojazde etapy však oznámili, že Sagana vylúčili z pretekov.

Hoci športový arbitrážny súd v decembri uznal, že zrážka s Markom Cavendishom na tohtoročnej bola nešťastná a neúmyselná udalosť, vtipy ostanú v archívoch navždy.

Prečítajte si tiež: Sagana vylúčili z Tour de France. Zelený dres by si viac zaslúžili autori týchto vtipov Čítajte 

Internetovým vtipkárom neušiel ani Robert Fico, ktorý si užil žatvu v Drahovciach. Tam sa poďakoval poľnohospodárom za ich prácu a odfotil sa s dievčinou, ktorá v rukách držala chlieb.

Keď si z toho internet začal robiť srandu, Robo nahral video, na ktorom vtipkárov nazval "zúfalcami a chudákmi" a vyzval ich, aby si robili srandu z neho a nie z tej dievčiny. Challenge accepted.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Fico vyzval internetových vtipkárov, nech si z neho robia srandu. Tí nezaváhali Čítajte 

O najväčší geografický fail sa postarali prívrženci Mariana Kotlebu, ktorí sa na Facebooku pochválili výstupom na najvyšší vrch Malej Fatry - Veľký Kriváň. V popise k fotkám uviedli národné výstupy štúrovcov, tí však vystúpili na úplne iný Kriváň - ten vo Vysokých Tatrách, ktorý je od toho fatranského Veľkého Kriváňa vzdialený niekoľko desiatok kilometrov.

Prečítajte si tiež: Kotlebovci netrafili na správny Kriváň, o to trefnejšie sú internetové vtipy. Vybrali sme tie naj Čítajte 

Ikonický bol aj útek vtedy ešte ministra školstva Petra Plavčana z jednej z tlačoviek k eurofondom.

Prečítajte si tiež: Minister Plavčan utiekol z tlačovky. Jeho urýchlený odchod sa stal dobrým námetom na vtipy Čítajte 

August: Plavčanov koniec, urazený Danko a kotlebovská kolóna

A sranda s Plavčanovými tlačovkami v júli neskončila. Na jednej z tých augustových sa objavil aj Hodor Vladimír Soták, predseda klubu 500, z ktorého si ľudia hneď začali robiť srandu. Skutočný vodvaz však nastal, keď Plavčan skončil na ministerskom poste.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Plavčau. Minister Plavčan sa lúči so svojou funkciou, internet sa na tom baví Čítajte 

O pár dní neskôr preplo Andrejovi Dankovi, ktorý zničoho-nič vypovedal koaličnú zmluvu.

Prečítajte si tiež: Andrej Danko nečakane vypovedal koaličnú zmluvu. Internet si na kapitánovi zgustol Čítajte 

V auguste sa podaril životný úspech aj Kotlebovej ĽSNS. Kolónou áut prešli cez obce a mestá v Banskobystrickom kraji, aby upozornili na to, že "tlupy asociálov" údajne "okrádajú, znásilňujú a vraždia nevinných ľudí". Výsledok? Zbytočné emisie a vtipy.

Prečítajte si tiež: Kotlebovci sa snažili obsadiť Slovensko kolónou áut. Výsledkom sú len zbytočné emisie a tieto vtipy Čítajte 

September: Vlak Bus Shopping, Sagan, Richter a drahé maslo

Najväčší rozruch vyvolala v prvý školský mesiac nová autobusová stanica v Banskej Bystrici. Tá je nepopierateľne lepšia a modernejšia ako tá stará, má však jednu chybu. Je ňou zvláštny názov, ktorý neobvyklým spôsobom kombinuje slovenčinu a angličtinu - Terminal Vlak Bus Shopping.

Prečítajte si tiež: Autobusová stanica v Banskej Bystrici is realita. Jej nepodarený názov však zožal všetku slávu Čítajte 

Vtipné reakcie vyvolalo aj ďalšie víťazstvo Petra Sagana, ktorý získal na MS v cyklistike v nórskom Bergene tretí titul majstra sveta. Stal sa tak vôbec prvým cyklistom, ktorému sa podarilo vyhrať MS trikrát za sebou.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Víťazstvo Petra Sagana inšpirovalo vtipné reakcie, aj keď sa vlastne nesmejú z neho Čítajte 

Začiatkom školského roka vydesilo okrem školských lavíc ľudí aj drahé maslo. Internetoví vtipkári na Slovensku aj v Česku neváhali a začali chrliť vtipy, pretože sranda musí byť, aj keby na chleba s maslom nebolo.

Prečítajte si tiež: Tieto vtipy sú luxusnejšie ako štvrť kila masla. Ľudia si robia srandu z jeho zdraženia Čítajte 

Na svetlo sveta znova vyšiel so super nápadom aj Richard Sulík, ktorému v Exceli tak nejak vyšlo, že rómska otázka sa dá riešiť sterilizáciou - išlo by o dobrovoľnú a štátom platenú sterilizáciu žien po narodení štvrtého dieťaťa.

Prečítajte si tiež: Sulík chce riešiť rómsku otázku sterilizáciou. Tieto vtipy sú smiechom cez slzy liberálneho voliča Čítajte 

Opozícii sa "prekvapivo" nepodarilo odvolať Jána Richtera pre kauzu Čistý deň. Podarili sa však aspoň vtipy.

Prečítajte si tiež: Ministra práce Jána Richtera sa odvolať nepodarilo, podarili sa však tieto vtipy o ňom Čítajte 

Október: Pavol Rusko, Prieskumník a Kotleba na hokeji

Na tohtoročnú jeseň nezabudne Pavol Rusko, ktorého polícia zatkla 23. októbra. Je podozrivý z toho, že si v roku 1997 objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky z televízie Markíza, Sylvie Volzovej. Za objednávateľa ho označil bývalý mafiánsky boss Mikuláš Černák. Čo si však Rusko určite neobjednal, boli vtipy za hranicou čierneho humoru.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Pavla Ruska obvinili z objednávky vraždy. Tieto internetové vtipy si však určite neobjednal Čítajte 

Celý Facebook sa išiel zblázniť z Prieskumníku a predpokladáme, že vtipy o ňom sa ľuďom ani nezobrazovali v Novinkách. Vďaka Prieskumníku.

Prečítajte si tiež: Facebook má nezmyselnú novinku. Internety sa na Prieskumníku bavia, lebo nemajú na výber Čítajte 

No a vtipy sa ušli aj vodcovi ĽS NS, ktorý vhodil úvodné buly hokejového zápasu v Detve. Predpokladáme, že ho tam pritiahol krásny biely ľad.

Prečítajte si tiež: Kotleba vhodil úvodné buly na hokeji v Detve. Za tieto vtipy by autorom dal 88 minút na trestnej Čítajte 

November: Župné voľby, ďalší Danko a Ficove zvarky

Bohatú úrodu vtipov priniesol aj november. Najviac vtipkárov sa vyrojilo po župných voľbách, ktoré prehrali fašisti aj Smer.

Prečítajte si tiež: Ak vás potešili výsledky župných volieb, pobavia vás aj tieto vtipy na účet porazených Čítajte 

A keďže fašisti si nechceli priznať, že prehrali, tak vlastne vyhrali internety.

Prečítajte si tiež: Kotlebovi voliči presne vedia, prečo ĽS NS prehrala voľby. A baví sa na tom celý internet Čítajte 

Andrej Danko znova bozkával objekty, po svojich kapitánskych výložkách v novembri pobozkal stuhu na venci pri buste Alexandra Dubčeka.

Prečítajte si tiež: Andrej Danko zas povzbudil ľudovú tvorivosť. Jeho bozkávacia fotka si priam pýtala vtipy Čítajte 

A z nevysvetliteľného dôvodu si Danko zlízol aj najviac vtipov o kampani My sme les, vďaka ktorej mali všetci rovnakú profilovku na Facebooku.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Najviac vtipov o kampani My sme les si zlizol Andrej Danko. Nevieme prečo, ale bavíme sa Čítajte 

Okrem masla dosahovali rekordné ceny aj vajíčka, kvôli fipronilovej kauze.

Prečítajte si tiež: Po masle zdraželi aj vajíčka. Ľuďom ostáva len kúpiť si vlastné sliepky a robiť si z toho srandu Čítajte 

Robert Fico znova zavítal medzi pospolitý ľud, tentokrát do fabriky, kde si strihol nočnú šichtu. Stihol vyrobiť 497 zvarkov, náklad vtipov a naštvať skutočne pracujúci ľud.

Prečítajte si tiež: Premiér Fico stihol za jednu noc vyrobiť 497 zvarkov, náklad vtipov a naštvať skutočne pracujúci ľud Čítajte 

No a zlatým klincom novembra bolo, že sme spoznali Občiansky tribunál na čele s Jozefom Klányim. Ten sa spolu s bandou svojich kamošov vybral do RTVS, aby ľuďom odhalil skutočnú pravdu: Slovenská republika je na základe článku 7 odseku 2 Ústavy zrušená, máme tu vojnový stav a médiá sa to pred všetkými snažia utajiť.

Prečítajte si tiež: Občiansky tribunál je späť a neostalo to bez odozvy. Toto sú najlepšie vtipy o ich bizarnom videu Čítajte 

December: Šachista Danko a varené víno z mikrovlnky na trhoch

Precedovi národniarov nedali internety pokoj ani v decembri. Z iniciatívy Andreja Danka sa v Bratislave prvýkrát konal vianočný šachový turnaj. Danka totiž mrzí, že po revolúcii sa Slováci nielen prestali učiť po rusky, ale navyše aj úplne prestali hrať šach.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Andrej Danko zorganizoval vianočný šachový turnaj. Podľa internetu to nebol dobrý ťah Čítajte 

No a vtipom neušli ani najkrajšie sviatky roka, Vianoce. Začalo to už vianočnými trhmi a zohrievanými lokšami a vínom na trhoch a skončilo to pri vtipoch o politike.

Prečítajte si tiež: Tieto vtipy o Vianociach vás pobavia, aj keď ste na trhoch nepili zriedené víno z mikrovlnky Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Inzercia - Tlačové správy

     1. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
     2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
     3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
     4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
     5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
     6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
     7. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur
     8. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
     1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
     2. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
     3. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
     4. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
     5. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
     6. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
     7. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok
     8. Zavedenie novej dane ohrozuje energetickú bezpečnosť Slovenska
     1. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 7 448
     2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 2 984
     3. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 413
     4. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 2 031
     5. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 762
     6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 440
     7. Máme 30 rokov, vy môžete mať predplatné na rok len za 30 eur 1 347
     8. Už len dnes: Predplatné SME.sk za jedinečnú cenu 30 eur 1 293
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu