Organizuje rozvodové večierky. Párty je podľa nej pre zdrvenú ženu lepšia ako terapia

Zničené ženy jej platia za to, aby prekonali rozvod.

Je normálne, že ľudia organizujú párty pri oslave narodenín, svadby či promócii. V súčasnosti však už má svoj ceremoniál aj udalosť, ktorá na prvý pohľad nie je úplne dôvodom na oslavu, no v dnešnej dobe je bohužiaľ takmer na dennom poriadku – rozvod.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S netradičným nápadom prišla Angličanka Christine Gallagher, ktorá sa v súčasnosti označuje za expertku na plánovanie rozvodových večierkov.

Jej krátky manuál Ako zorganizovať skvelú porozvodovú párty (The Divorce Party Handbook) ju preslávila po celej Amerike a Veľkej Británii. Christine sa začala objavovať v reláciách v televízii i rádiu a o jej knihe písali aj noviny ako The New York Times či The Guardian.

SkryťVypnúť reklamu

Všetko to začalo, keď jej kamošku opustil snúbenec.

Rozhodla sa pre ňu zorganizovať „porozchodovú párty“. Mala pocit, že týmto činom jej preukáže svoju podporu, a nápad sa stretol s úspechom.

Večierok sa niesol v duchu všetkého horúceho a pálivého – jeho súčasťou bolo ohnisko, učiteľka salsy a pálivé jedlo. Vrcholom večera bol spálenie všetkých snúbencovych loveckých trofejí.

Akokoľvek diabolsky to môže znieť, zdrvená priateľka sa vďaka tomu po dlhej dobe zasmiala a večierok na ňu zapôsobil lepšie ako terapia. Christine sa na základe tohto úspechu rozhodla, že divoká tematická párty je to pravé, čo žena po rozchode alebo rozvode potrebuje.

Loading

...

A tak začala podnikať.

V Kalifornii, v ktorej žila od svojich 19 rokov, sa o ňu postupne začalo zaujímať viac a viac ľudí. Ťažko povedať či by mala podobný úspech aj v rodnom Anglicku.

SkryťVypnúť reklamu

„Mojím šťastím bolo asi aj to, že pred mnou s týmto nápadom nik neprišiel. Dokonca aj v južnej Kalifornii, kde robia párty takmer pri každej príležitosti, to bola úplná novinka,“ teší sa Christine, ktorá zorganizovala už viac ako 200 porozvodových večierkov a jej nápadom sa inšpirovali už aj v Saudskej Arábii či Indii.

„Moja obľúbená párty mala golfovú tému a to z prozaického dôvodu. Manžel žene tvrdil, že chodí na golf, no v skutočnosti ju podvádzal s inou. Bola úplne zničená. A tak sa celá párty niesla v golfovom duchu. Hostia prišli v golfovom úbore, najali sme inštruktora a ako hlavný program bolo odpaľovanie loptičiek, na ktorých bolo meno bývalého manžela. Na záver sme si opiekli jedlo na ražni z golfovej palice. Jeho žena sa stále cítila ponížená, no vďaka tejto udalosti sa dokázala znovu smiať, čo obnovilo jej sebadôveru,“ spomína organizátorka.

SkryťVypnúť reklamu

Loading

...

Každá jej párty má preto vlastný, originálny štýl.

Ďalšia klientka chcela pohrebnú tému a pochovala svoj snubný prsteň. Iná si zvolila húsenkovú dráhu, pretože bola pre ňu skvelým symbolom odpútania sa. Christine sama si prešla pokojným rozvodom, no žiadnu párty nezorganizovala.

Tvrdí, že význam to má iba vtedy, keď táto udalosť príde nečakane a žene spôsobí šok. „Väčšinou ku mne prichádzajú sestry a kamarátky ublížených žien. Muži nezvyknú prejavovať takú podporu ako ženy.“

Loading

...

Otázkou je, či sa na takomto povolaní dá aj zarobiť.

Christine tvrdí, že áno. „Jeden večierok stojí od 5000 do 25 000 dolárov (v prepočte 2400 - 21 200 eur). Súčasťou toho najdrahšieho bola luxusná jachta pre 60 ľudí, ktorá sa plavila pri pobreží Mexika. Na konci moja klientka odhodila obrúčku do mora.“

SkryťVypnúť reklamu

Rituálne zbavovanie sa symbolov rozpadávajúceho sa vzťahu je viac než časté. Veľa ľudí sa rozhodne spáliť závoj alebo svadobnú fotografiu, čo pre nich môže byť istou formou očisty.

Christine sa však stretla už aj s množstvom pohoršených reakcií a nenávistných mailov.

„Ľudia hovoria, že tým znevažujem posvätnosť manželského zväzku. Aj keď majú na tento názor plné právo, ja si myslím, že takéto rituály sú zdravé. Ľudia sa môžu cítiť osamelo a prechádzať dlhým právnym procesom. Večierok im pomáha vyvážiť ich emočný stav. Jedna noc nevyrieši ich problémy, ale dokáže byť veľkým krokom vpred,“ uzatvára Christine Gallagher.

Prečítajte si tiež: Bláznivý život rodičov: Keď sa tvoji rodičia - päťdesiatnici - rozvedú a ty ich prestaneš spoznávať Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu