Ako zmenil Prieskumník spôsob, akým používame Facebook? Zisťovali sme to v uliciach

Ako zmenil Prieskumník spôsob, akým používame Facebook? Zisťovali sme to v uliciach

Vydané 28.11.2017 o 16:37

Niektorí chodia na Facebook menej, iní si zmenu ani nevšimli.

V polovici októbra prišiel Facebook s novinkou, ktorá naštvala asi tri štvrtiny slovenského internetu - newsfeed rozdelil na Novinky a Prieskumník.

V Novinkách môžeme nájsť príspevky od priateľov a zo skupín, ktorých sme členmi, a v záložke Prieskumník nájdeme posty od stránok, ktoré máme lajknuté. Ak stránky chcú, aby sa ich príspevky zobrazovali v Novinkách, musia posty zasponzorovať, teda zaplatiť za reklamu.

Už viac ako mesiac tak musíme preklikávať medzi akoby dvoma Facebookmi - jeden bol plný príspevkov od stránok a médií a ten druhý bol plný príspevkov od kamarátov zo základky, ktorých život a fotky mačičiek nás absolútne nezaujímajú.

Opýtali sme sa ľudí, ako vnímajú tento "nový" Facebook.

Prieskumník spustil Facebook v šiestich krajinách - na Slovensku, Srí Lanke, v Srbsku, Bolívii, Guatemale a Kambodži - s tým, že malo ísť o "krátky test".

V utorok 21. novembra sa niekoľkým Slovákom zobrazovali v Novinkách aj príspevky stránok a zdalo sa, že Prieskumník končí a všetko sa vracia do normálu. To však vyvrátil hovorca Facebooku, ktorý pre Denník N uviedol, že Prieskumník pokračuje a bol to len bug, ktorý už stihli opraviť.

Takže Prieskumník v skratke - nikto nevie:

  • prečo to začalo
  • prečo jedni Prieskumníka majú a iní nie
  • kedy a či vôbec to skončí
Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Facebook má nezmyselnú novinku. Internety sa na Prieskumníku bavia, lebo nemajú na výber

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?