Radiohead a Hans Zimmer sa spojili. Výborná skladba sprevádza ešte krajšie zábery dokumentu o mori

Radiohead a Hans Zimmer sa spojili. Výborná skladba sprevádza ešte krajšie zábery dokumentu o mori

Vydané 28.9.2017 o 11:53

Toľko krásy v jednom videu sa len tak nenájde.

Ak ste ešte dnes nemali dennú dávku pekných vecí, pustite si tento soundtrack k dokumentárnej sérii BBC Modrá planéta II (Blue Planet II). Neuveriteľné zábery morského života dopĺňa exkluzívna skladba, na ktorej svoje sily spojili dve hudobné veličiny. Rocková skupina Radiohead na čele s Thomom Yorkom a Hans Zimmer, jeden z najúspešnejších skladateľov filmovej hudby.

Spoločne do orchestrálnej podoby prerobili skladbu "(ocean) bloom" z roku 2011. "(Skladba) Bloom bola inšpirovaná pôvodnou sériou Modrá planéta, takže je úžasné, že kruh sa mohol uzavrieť a prerobili sme ju pre tieto úžasné zábery," teší sa Thom York a Hans Zimmer k skladbe dodáva: "Ukázalo sa, že Bloom predbehla svoju dobu, keďže nádherne reflektuje formy života a morský svet, z ktorých padá sánka a ktoré divákom ukazuje Modrá Planéta II."

Pozrite sa, na čo sa môžeme tešiť v dokumente, ktorý by mal vyjsť ešte do konca tohto roka.

Pôvodná miniséria Modrá planéta vyšla už pred dvadsiatimi rokmi. Vďaka tomu, ako odvtedy pokročili technológie, ale aj vedecké poznatky, sa teraz tvorcom podarilo zachytiť ešte neuveriteľnejšie zábery, ktoré ukazujú, aký bohatý a obrovský je morský ekosystém.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:15 geniálnych filmových soundtrackov, ktoré zložil oslávenec Hans Zimmer

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?