Pán Trololo by oslavoval 83. narodeniny. Kto bol vlastne spevák z legendárneho videa?

Pán Trololo by oslavoval 83. narodeniny. Kto bol vlastne spevák z legendárneho videa?

Vydané 4.9.2017 o 16:16

Jeho video určite poznáte, príbeh možno nie.

Kto by nepoznal toto video, ktoré patrí do zlatej klenotnice internetových bizarností?

Ale viete niečo po pánovi, ktorý je jeho hlavnou hviezdou?

Volal sa Eduard Anatolyjevič Khil a 4. septembra by oslávil 83 rokov, ak by v roku 2012 nezomrel. Google tejto internetovej legende dokonca venoval jeden zo svojich "doodles" na titulnej stránke vyhľadávača.

Eduard Khil sa narodil v ruskom Smolensku v roku 1934.

Po štúdiu na konzervatóriu sa stal známym ruským popovým spevákom, ktorý žal jedno ocenenie za druhým. Okrem iného bol v Sovietskom zväze ocenený ako národný umelec.

Dobre známy úryvok pochádza z pesničky "Я очень рад, ведь я, наконец, возвращаюсь домой" (v preklade "Som veľmi šťastný, že sa konečne vrátim domov") z televízneho vystúpenia v roku 1976. Bizarné slabiky pravdepodobne nahradili pôvodné slová, ktoré neprešli komunistickou cenzúrou, čo v tej dobe nebolo nič výnimočné.

Video sa na internete prvýkrát objavilo v roku 2009. Odvtedy sa raketovo rozšírilo a 4. septembra 2017 má viac ako 26 miliónov pozretí. Pán Khil sa stal mémom, známym ako "Mr. Trololo".

Samotný spevák sa o svojej popularite dozvedel tak, že začul svojho vnuka, ako si pohmkáva pesničku. Ani vo vyššom veku ho neopustil entuziazmus a takto si známu pesničku zaspieval po 50 rokoch:

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Ako sa z maďarského dôchodcu stal internetový fenomén? Harold o svojej sláve dlho ani netušil

Zdroje: knowyourmeme.com, thesun.co.uk, google.com,

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?