Severná Kórea vydala bizarné propagandistické video. O ich sile má presvedčiť tanečná choreografia

Severná Kórea vydala bizarné propagandistické video. O ich sile má presvedčiť tanečná choreografia

Vydané 4.9.2017 o 12:17

Aj keď je to poriadny bizár, stále to nie je Vivat Slovakia.

V KĽDR je v poslednej dobe rušno. Krajina na seba upozorňuje a chváli sa jadrovými zbraňami a najnovšie sa rozhodla ukázať, že jej obyvatelia vedia aj tancovať.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Pchjongjang sa zrejme pripravuje na raketovú skúšku, hlási Južná Kórea

Severokórejská spravodajská agentúra DPRK Today totiž vydala zvláštne propagandistické video.

Nechýbajú v ňom hrdí vojaci, dramatická hudba z 80. rokov, efektné výbuchy, synchronizovaný tanec či breakdanceové prvky. Celé video má nádych prezentácie na stužkovú, až na zábery vojenských útokov, ktoré sa striedajú s premakanou choreografiou.

Nie je to prvýkrát, čo sa na internet dostalo podobné video. V apríli tohto roka sa na Youtube objavil krátky záznam zo severokórejského koncertu, v pozadí ktorého vybuchovalo San Francisco.

Propagandistické videoklipy obľubujú aj Rusi - stačí si spomenúť na pesničku Malysh od ruskej speváčky Alisy Vox, ktorá vyzývala ľudí, aby neprotestovali.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Ruská pesnička so sexi klipom vyzýva mladých, aby neprotestovali. Speváčku obviňujú z propagandy

Nesmieme však zabudnúť ani na tento slovenský skvost z čias mečiarizmu, ktorý, ako niekto podotkol v komentároch, by nám možno závidel aj samotný Kim Čong-Un.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Cestovateľ porovnal život v Severnej a Južnej Kórei. Kedysi jedna krajina, dnes rozdielne svety

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?