Škótsky ostrov predávajú za skvelú cenu. Kúpi ho niekto aj napriek jeho desivej minulosti?

Škótsky ostrov predávajú za skvelú cenu. Kúpi ho niekto aj napriek jeho desivej minulosti?

Vydané 3.8.2017 o 11:08

Lákavá ponuka má aj temnú časť.

Vlastný ostrov za cenu dvojizbového bytu v Edinburghu? Škótsky ostrov Little Ross je na predaj za skvelých 325-tisíc libier, čo je asi 363-tisíc eur. Táto ponuka však nie je taká skvelá, ako by sa mohlo zdať. Ostrov má totiž temnú minulosť.

Loading

...

Nenápadný ostrov sa preslávil v roku 1960, keď si získal popredné miesto na titulných stranách novín. Dôvodom bola zvláštna vražda muža menom Hugh Clark, obsluhujúceho maják. Jeho krvavé telo našli v posteli dvaja návštevníci, ktorí sa na ostrove zastavili počas rybárskeho výletu.

Za vraždu bol na smrť odsúdený Hughov asistent. Pár dní pred jeho popravou však rozsudok zmenili a odsúdili ho na doživotie.

Pokiaľ vás však viac než 50 rokov stará vražda neodradila a máte dostatok financií, ostrov môže byť váš. Spolu s ním je v cene chata so šiestimi izbami. Maják s desivou minulosťou však na predaj nie je. Od vraždy maják vlastní a riadi rada, ktorá má na starosti aj iné severské majáky.

Má to však háčik. Na ostrov bežne nechodia lode, takže sa sem dostanete len súkromnou loďou alebo vrtuľníkom.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:10 zaujímavých európskych majákov, ktoré sa z orientačného bodu zmenili na turistickú atrakciu

Zdroje: The Telegraph, Independent, HuffingtonPost

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?