SME
Piatok, 2. jún, 2023 | Meniny má Xénia, Oxana

23 filmových noviniek, ktorými sa v kinách zakončí leto

V auguste a septembri vypukne na plátne Tulipánová horúčka aj požiar z filmu Only the Brave.

(Zdroj: Youtube reprofoto)

Leto ešte nejakú chvíľu potrvá a s ním aj neznesiteľné teplo, pred ktorým sa môžeme ukryť v klimatizovanej sále aj s popcornom.

August nám ukáže, ako vyzerá nebeský gauner či Terminátor v 3D verzii

1. Čiara

Adam Krajňák je otcom rodiny a hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Vybudovanie Schengenského priestoru vnesie do kšeftov značné napätie a nervozitu. Keď jedna z pašeráckych zásielok stroskotá, Krajňáka v podaní Tomáša Maštalíra čakajú nepríjemné opletačky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Prvé recenzie prirovnávajú film Petra Bebjaka, ktorý si z festivalu v Karlových Varoch odniesol cenu za najlepšiu réžiu, k snímke Krstný otec. Na druhej strane však mnohí hovoria, že humor vo filme je nemiestny a zbytočne znižuje jeho kvalitu. Sami sme to mohli posúdiť v kinách už 3. augusta.

Prečítajte si tiež: Ukázal podsvetie na hranici s Ukrajinou. Aký je slovenský krimitriler Čiara? Čítajte 
Načítavam video...

2. Atomic Blonde

V uzavretej miestnosti sa spustí nahrávanie a tajná agentka Lorraine Broughtonová začne rozprávať o drsnej berlínskej misii a udalostiach posledných desiatich dní. Dej sa odohráva počas novembra 1989, kedy je hlavné mesto Nemecka stále rozdelené múrom a demonštrácie sú v plnom prúde.

Lorraine musí okrem iného získať zoznam, ktorého obsah by mohol nielen predĺžiť, ale dokonca aj vyvolať novú, ešte krutejšiu studenú vojnu. Či sa jej podarilo misiu splniť, sme mohli zistiť v kinách už 3. augusta.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

3. Emoji Film (The Emoji Movie)

V četovej aplikácii sa nachádza rušné mesto Textopolis, ktoré obývajú Smajlíci. Najväčšiu radosť im robí, keď ich majiteľ telefónu v konverzácii použije. Energický Gene sa však na rozdiel od ostatných Smajlíkov narodil s množstvom emócií, a tak nevie, ako sa má pri odosielaní tváriť.

So svojím najlepším priateľom Hi-5 a známej hackerky Jailbreak sa vydáva na cestu ostatnými svetmi – aplikáciami v telefóne - aby objavil kód, ktorý by ho “opravil”. Celý telefón však zároveň čelí veľkej hrozbe a zachrániť Textopolis môže iba táto zvláštna trojica. Podarí sa im to? Odpoveď sa dozvieme už 10. augusta.

Načítavam video...

4. Annabelle 2: Stvorenie zla (Annabelle 2: Creation)

August nesklame ani milovníkov hororov. Po úspechu filmu Annabelle z roku 2014 prichádza jeho pokračovanie. Niekoľko rokov po dcérinej tragickej smrti prijme výrobca bábik do svojho domu rádovú sestru a niekoľko dievčat zo zavretého sirotinca. Zakrátko sa však stanú terčom aktivít Annabelle, démonického výtvoru nešťastného otca. Ako si s ňou poradia, zistíme v kinách už 10. augusta.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

5. Zabijakov osobný strážca (Hitman's Bodyguard)

Špičkový bodyguard Michael Bryce v podaní Ryana Reynoldsa musí dostať jedného z najznámejších zločincov sveta z Londýna na súdne pojednávanie do Haagu. Neúprosný telesný strážca a obávaný zabijak, ktorí boli dlhé roky nepriateľmi, nešetria vo filme nadávkami, ale ani humorom. Či cestu plnú šialených naháňačiek a divokých prestreliek naozaj prežijú, sa dozvieme v kinách 17. augusta.

Načítavam video...

6. Na doraz (Kidnap)

"Uniesli ste nesprávne dieťa," hovorí vo filme zúfalá, no zároveň odhodlaná matka malého Frankieho. Po tom, ako jej ho pred očami odvlečú do neznámeho auta, ide okamžite na políciu. Tam jej však dôjde, že policajti nič nezmôžu a svojho syna sa odhodlá zachrániť sama. Čo všetko je matka schopná podstúpiť pre svoje dieťa, uvidíme na plátne už 17. augusta.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

7. Veľká oriešková lúpež 2 (The Nut Job 2: Nutty by Nature)

Veveričiak Surly a jeho priatelia Buddy, Andie a Precious zistia, že starosta mesta Oakton City sa rozhodol premeniť ich domov na obrovský zábavný park. Ani pri pohľade na buldozéry sa však Surly nevzdá a spolu s ostatnými zvieratkami pripraví plán, ako výstavbu prekaziť. Či budú úspešní sa dozvieme 24. augusta.

Načítavam video...

8. Temná veža (The Dark Tower)

Čitatelia kníh Stephena Kinga sa môžu tešiť na adaptáciu románovej ságy Temná veža, v ktorej si zahral aj Matthew McConaughey. V úlohe Muža v čiernom stvárňuje rivala posledného žijúceho pištoľníka Rolanda Deschaina. Ten sa už roky snaží nájsť bájnu Temnú vežu, ktorá spája všetky svety a drží ich pohromade. Podarí sa mu Muža v čiernom zastaviť a ochrániť celú existenciu? Zistíme už 24. augusta.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

9. Barry Seal: Nebeský gauner (American Made)

Film zachytáva skutočné udalosti, ktoré však pôsobia neuveriteľne. Barry Seal v podaní Toma Cruisa je pilot dopravného lietadla. Pracovná rutina ho natoľko ubíja, že sa rozhodne prijať ponuku agenta CIA a začne robiť prelety nad kolumbijskými kartelmi, aby zhotovil usvedčujúce fotky.

Po čase už však nelieta naprázdno, ale spojí sa aj s protistranou a preváža drogy. Už dávno sa nenudí, má krásnu ženu, topí sa v peniazoch a nepremýšľa nad tým, čo sa stane, ak sa mu tento domček z karát raz zrúti. Ale on sa jedného dňa naozaj zrúti. Čo urobí Barry potom, uvidíme na plátne 24. augusta.

Načítavam video...

10. Tulipánová horúčka (Tulip Fever)

Alicia Vikander zo snímky Dánske dievča, Dane DeHaan a Cara Delevingne z filmu Valerian, Matthew Morrison zo seriálu Glee... Aj títo herci sa preniesli do obdobia, počas ktorého prebiehala v Holandsku "tulipánová horúčka". Dej sa sústredí na zakázanú lásku medzi maliarom Janom Van Loosom a zadanou Sophiou. Skončia nakoniec spolu? Koniec príbehu zo 17. storočia sa dozvieme 31. augusta.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

11. Terminátor 2: Deň zúčtovania 3D (Terminator 2: Judgment Day 3D)

Arnold Schwarzenegger sa v úlohe Terminátora vracia do kín. Na 3D verzii akčného sci-fi filmu pracoval režisér James Cameron, ktorý divákom odkazuje: „Ak ste nikdy predtým nevideli druhého Terminátora, tak toto bude verzia, ktorú by ste mali vidieť ako prvú a zapamätať si ju.“ Film bude dostupný v kinách od 31. augusta.

Načítavam video...

12. Logan Lucky: Miliónová lúpež (Logan Lucky)

Loganovci žijú v úplnom zapadákove, sú trochu prihlúpli a čelia jednému problému za druhým. Keď Jimmyho v podaní Channinga Tatuma vyhodia z práce, rozhodne sa počas najväčších a najslávnejších automobilových pretekov v Amerike ukradnúť 14 miliónov dolárov.

Aby sa mu to podarilo, potrebuje pomoc svojho „spomaleného“ brata s jednou rukou a takisto aj miestneho odborníka na lúpeže každého druhu, ktorého ale musí najskôr dostať z väzenia. Či sa im napokon podarí peniaze ukradnúť, zistíme 31. augusta.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

13. Hurvínek a kúzelné múzeum

Pán Spejbl pracuje ako strážca Múzea bábok, ktorému hrozí zbúranie. Hurvínkovi sa podarí preniknúť do uzavretých priestorov múzea, kde objaví svet skrytý pred zrakmi návštevníkov. A práve v podzemí je ukryté nielen tajomstvo čarovného múzea, ale aj kľúč k jeho záchrane. Animovanú komédiu, ktorá vznikala primárne v Česku, môžeme v kinách vidieť od 31. augusta.

Načítavam video...

September nám okrem zahraničných filmov prinesie aj dve slovenské novinky

14. Vychladnutie (Out)

Mladému slovenskému režisérovi Györgyovi Kristófovi sa podarila nevídaná vec, keď to so svojím celovečerným filmom Out dotiahol až na prestížny festival v Cannes. Hlavný hrdina Ágoston sa vydá na cestu východnou Európu v zúfalej nádeji nájsť si prácu a splniť si sen - chytiť veľkú rybu. Film sa natáčal na Slovensku, v Lotyšsku, v Maďarsku a v Estónsku. V kinách ho uvidíme od 7. septembra.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

15. Malý Yeti (The Son of Bigfoot)

Teenager Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý záhadne zmizol. Nakoniec zistí, že je to Yeti a celé roky sa ukrýval v lese, aby uchránil seba a svoju rodinu pred ľuďmi, ktorí ho chceli využiť na vedecké pokusy.

Adam sa postupne začína s otcom zbližovať a prichádza na to, že po ňom zdedil neuveriteľné schopnosti. Nevšimol si však, že ho cestou sledovali a nechtiac priviedol k otcovi ľudí, pred ktorými sa ukrýval. Či bude mať Adamov príbeh šťastný koniec, sa dozvieme 7. septembra.

Načítavam video...

16. To (It)

Film podľa knižnej predlohy Stephena Kinga nebude v kinách len v auguste, ale aj v septembri. Tentoraz pôjde o horor. Každých 27 rokov sa v meste Derry prebúdza zlo, ktoré na seba berie podobu toho, čoho sa najviac bojíme. Ako si siedmi priatelia poradia s pomstychtivým klaunom? Zistíme už 7. septembra.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

17. Víno nás spája (Ce qui nous lie)

Jean pretrhol všetky putá, ktorá ho spájali s rodinou žijúcou v Burgundsku, a desať rokov cestoval po svete. Keď však jeho otec vážne ochorie, vráti sa domov. Po jeho smrti sa musí spolu so svojimi súrodencami Juliettou a Jeremym dohodnúť, čo bude so zdedeným rodinným vinohradom.

Francúzsky príbeh o troch súrodencoch vo vás vzbudí nielen chuť na víno, ale aj odhodlanie vylepšiť svoje vzťahy s najbližšími. V kinách od 14. septembra.

Načítavam video...

18. Ktorý je ten pravý? (Home Again)

Alice má štyridsať, dve malé deti, rozišla sa s manželom a vracia sa späť do rodného mesta. Doma si chce utriediť myšlienky a začať odznova. Na bujarej narodeninovej oslave stretáva troch mladých mužov, s jedným z nich strávi noc a následne všetkým ponúkne, že u nej môžu chvíľu bývať.

SkryťVypnúť reklamu

Spontánne rozhodnutie prestane vyzerať práve najmúdrejšie vo chvíli, keď sa na prahu dverí zjaví jej bývalý manžel a chce Alice získať späť. Ktorý je ten pravý pre postavu Reese Witherspoon, ktorá mala v čase natáčania tiež štyridsať, sa dozvieme 14. septembra.

Načítavam video...

19. Americký zabijak (American Assassin)

V štrnástich rokoch zomreli Mitchovi pri tragickej autonehode obaja rodičia, o deväť rokov neskôr prišiel o priateľku pri teroristickom útoku. Jeho snaha pomstiť sa priláka pozornosť CIA, ktorá chce z neho urobiť tajného agenta, a tak ho posiela na výcvik k starému veteránovi zo studenej vojny. Spoločne odhaľujú sériu zdanlivo náhodných útokov na vojakov aj civilov. Film plný akcie a napätia príde do kín 14. septembra.

Načítavam video...

20. Lego Ninjago film (The Lego Ninjago Movie)

Mesto Ninjago potrebuje pomoc, a preto povoláva Lloyda a jeho tým ninja bojovníkov. Vedený Majstrom Wu musia poraziť zlého Garmadona, Lloydovho otca. Boj stroja proti stroju a syna proti otcovi ozvláštňuje pôvodný dabing, ktorého sa zhostili herci ako Jackie Chan či Dave Franco. V kinách od 21. septembra.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

21. Only the Brave

Príbehy o vymyslených superhrdinoch vystrieda v septembri film o ozajstných hrdinoch. V lete 2013 vypukol okolo vrchu Yarnell Hill rýchlo sa šíriaci požiar, s ktorým bojovalo 20 hasičov. Na film od režiséra Josepha Kosinskeho si zrejme bude treba doniesť aj vreckovky. Oheň zachváti plátna 21. septembra.

Načítavam video...

22. Nina

Má dvanásť rokov a jej svet sa rozpadá. Rodičia sa rozvádzajú, a hoci tvrdia, že chcú pre ňu len to najlepšie, Nina trpí. Žije medzi ich hádkami, raz u mamy, raz u otca. Oboch má rada, ale nerozumie im, cíti sa opustená a oklamaná.

Jedinou istotou v jej svete je plávanie. Keď konflikty rodičov ohrozia jej účasť na plaveckých pretekoch, rozhodne sa vziať veci do vlastných rúk. Ako sa skončí Ninin príbeh, ktorý režíroval Juraj Lehotský, zistíme 21. septembra.

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

23. Kingsman: Zlatý kruh (Kingsman: The Golden Circle)

Halle Berry a Channing Tatum sa toto leto predstavia vo viacerých filmoch a druhá časť v Kingsmanovi nie je výnimkou. Po zničení centrály sa hlavní hrdinovia spoja s organizáciou v USA zvanou Statesman. Agenti oboch špionážnych agentúr začnú spolupracovať, aby porazili bezohľadného nepriateľa, a zachránili tak svet. Akčného filmu s prvkami komédie sa dočkáme 21. septembra.

Načítavam video...
Prečítajte si tiež: Wonder Woman láme rekordy. Ani tieto filmy so ženskými hrdinkami nemali problém zarobiť si na seba Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Inzercia - Tlačové správy

     1. Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť
     2. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu
     3. Cítite sa unavení, bez nálady a vaše problémy sa nezlepšujú?
     4. Ako si správne vybrať sporiaci účet?
     5. Palubná jednotka Shell EETS otvára európske hranice
     6. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
     7. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
     8. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
     1. Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť
     2. Ako si správne vybrať sporiaci účet?
     3. HYPONÁJOM, odložte hypotéku a svoj nový byt splácajte už teraz
     4. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
     5. Oznamujeme nominácie na Orange Podcast roka 2023
     6. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu v Levoči
     7. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu
     8. Slováci si čoraz častejšie kupujú jazdené „kombíky“ na úver
     1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 14 402
     2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 135
     3. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 7 839
     4. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 021
     5. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 5 330
     6. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 3 168
     7. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 832
     8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 2 260
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu