Vraždy, násilie a fet v hlbinách mora: Delfíny nie sú milé zvieratá, ale oceánska mafia

Delfín - budúci vládca planéty?

(Zdroj: paulbr75)

Človek, delfín, prasa a opica momentálne zvádzajú nerovný súboj o najinteligentnejšieho cicavca planéty Zem. Človek je zatiaľ v slušne vyzerajúcom úniku, no tak ako náš Král, aj delfín má svoj plán, na ktorom zakladá. Plán, ktorý je surový ako sushi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. Delfín ťa znásilní a už sa ti neozve.

Alebo ťa utopí.

Spýtajte sa americkej herečky Demi Moore. Predtým, než chodila s Kelsom, mala údajne nechcenú aféru s jedným delfínom z Las Vegas.

Delfín bežne znásilňuje Delfínu, a to tak, že s ostatnými delfínmi oddelí samicu z húfu, a potom ju naháňajú a nútia k sexuálnemu styku. Toto prenasledovanie môže trvať dni a v niektorých prípadoch aj týždne.

SkryťVypnúť reklamu

Delfín je nadržaný, mocenský a sexuálne agresívny. Jeho penis pripomína hák a je špeciálne uspôsobený na prichytenie partnera. Nemá problém sexuálne napadnúť ani človeka. Na nasledujúcom videu je vidieť, ako krúži okolo potápača, tlačí ho smerom dolu a pokúša sa s ním spojiť:

Načítavam video...

Ešte stále máte radi delfíny? Existuje videozáznam delfína, ktorý masturbuje s bezhlavou rybou.

Delfín je dokonca známy tým, že nezriedka prenáša i rôzne sexuálne choroby. Ako je to možné? Okrem naturálnej promiskuity je to napríklad jediný živočích, ktorý praktikuje nazálny sex. Áno, do nosa. Viete, kde má delfín nos?

Pri troche predstavivosti by sme to mohli ospravedlniť ako delfíniu alternatívu deep-throatu, ale ostaňme nekompromisní.

2. Delfín je nadšený, inteligentný a efektívny predátor.

Delfín loví v mladom a dynamicky sa rozvíjajúcom kolektíve. Trojčlenná skupinka delfínov organizovane naženie húf rýb k brehu a svojou váhou ich vyšplechnú na breh, pričom sa synchronizovane prevalia na pravý bok a s otvorenými tlamami zbierajú úrodu. Avantgardné stolovanie:

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

3. Delfíny majú ,,mená" - osobné zvukové charakteristiky

Dr. Laura May-Colladová z portorickej univerzity v San Juane skúmala v prírodnej rezervácii Gandoca-Mantanillo pri pobreží Kostariky hlasovú komunikáciu delfína skákavého s menším delfínom brazílskym. "Jazyky" týchto delfínov sa od seba zreteľne líšia. Výkriky delfína skákavého sú dlhé, modulované a nízkej frekvencie. Delfín brazílsky vydáva krátke, vysokofrekvenčné hvizdy.

May-Colladová zistila, že v skupinách, v ktorých plávali zástupcovia obidvoch druhov delfínov sa spolu pokúšali komunikovať. Ani jeden druh nepoužíval svoj charakteristický ,,jazyk", snažili sa zvuky vzájomne prispôsobiť a napodobňovať. Vznikol tak nový, odlišný hlasový prejav. Má strednú dĺžku a i jeho frekvencia leží približne uprostred nízkofrekvenčného hlasu delfína skákavého a vysokofrekvenčného hvizdu delfína brazílskeho. Tieto dva druhy delfínov tak vlastne našli spoločnú reč.

SkryťVypnúť reklamu

4. Trúfne si aj na človeka.

Marek Němec si v roku 2008 na Kube vyskúšal atrakciu kúpanie s delfínom. Tentoraz však nešlo o žiadne intímnosti. Delfín ho najskôr silno zasiahol chvostom a následne mu v rýchlosti vrazil do hrudníku. Trafil neomylne oblasť srdca, ktorého tlkot pod vodou šteklil delfína ako prírodný sonar. Následne chmatol českého turistu za nohu a stiahol ho pod hladinu. Pred utopením Čecha Němca zachránil inštruktor, ktorý zahnal delfína obuškom.

5. Delfín zabíja svoje príbuzné sviňuchy i vlastné mláďatá.

Už takmer tridsať rokov trvá spúšť, ktorú nachádzajú morskí biológovia pri pobreží Škótska. Sviňuchy s prerazenými kosťami, dobité a dohryzené. Odtlačky zubov usvedčujú, že vrah je z rodiny. Sviňucha je niečo ako delfínova pra-pra-sesternica. Poznajú sa, ale nežerú ani ten istý druh rýb. Skupinka delfínov si pohadzuje sviňuchu vo vzduchu ako loptu, tu do nej hryznú, tu švacnú dolnou čeľusťou tlamy. V plnej rýchlosti ju takto udierajú ako kladivom. Sviňucha vypúšťa dušu, delfíny to prestane baviť, a tak nechajú mŕtvolu plávať.

SkryťVypnúť reklamu

Rovnakým spôsobom sa dokážu zabaviť aj s mláďatami iných delfínov či žralokov. Pozorovatelia vo Florida Research Centre boli svedkami toho, že keď delfíny prestane baviť volejbalová lopta, zahrajú sa pokojne aj so žraločím mláďaťom.

6. Delfín sa stretáva s ďalšími delfínmi a fetujú.

Tak ako ľudia, aj delfíny sa zgrupujú a podnikajú spolu dobrodružstvá.

Ryba fugu je vyhľadávanou delikatesou japonskej kuchyne. Zároveň je aj obľúbenou pochúťkou párty-chtivých delfínov. Tetrodotoxín, ktorý nafukovacia ryba vylučuje, je vysoko jedovatý neurotoxín podobný kyanidu a podľa všetkého to solídne šlape. Na tomto videu televízie BBC1 možno vidieť skupinku delfínov, ako spolu fetujú rybu fugu:

Načítavam video...

7. Delfín zvládne pracovný týždeň bez spánku.

Vyskúšajte nový detox! Od pondelka do piatku bez šlofíka.

SkryťVypnúť reklamu

Delfín má veľký a komplexný mozog, ktorý jeho hemisféram umožňuje pracovať "na šichty", takže polka mozgu spí a druhá polka sa jaší. Úžasné je, že takto dokáže fungovať bez straty mentálneho alebo fyzického výkonu, jednoducho si túto schopnosť osvojil a využíva ju pre svoj vzrušujúci životný štýl.

8. Delfín sa na teba neusmieva a ani nechce byť tvoj kamoš.

Tvárové svalstvo delfína nie je uspôsobené na prejavy emócií alebo inú mimiku. Či si delfíny medzi sebou pohadzujú loptu alebo žraločie mláďa, majú na tvári stále ten istý blažený výraz. Milovníci delfínov, označovaní aj ako "flipperofili", sa zastávajú tohto cicavca pre jeho vysokú inteligenciu. Tu do hry vstupuje prasa, ktoré je preukázateľne inteligentnejšie ako delfín. Zatiaľ čo na svete sa ročne uloví 25-30 tisíc delfínov a sviňúch, len v Európskej únii sa za ten istý čas skonzumujú desiatky miliónov inteligentných pašíkov.

SkryťVypnúť reklamu

Ak máte na záchode plagát delfína preskakujúceho cez dúhu, možno sa naň odteraz budete pozerať trochu ináč. A možno na delfíny nedáte aj tak dopustiť, v tom prípade gratulujem. No pravdou je, že keby sme s nimi zdieľali vodný svet, pravdepodobne by sme sa mali zle-nedobre. Majme sa preto na pozore pred nebezpečnými predátormi, ktorí s nami majú oveľa krutejšie plány ako hociktorá teroristická skupina na svete.

Prečítajte si tiež: Túžite vidieť delfíny či veľryby? V týchto európskych destináciách sa vám to môže podariť Čítajte 

Zdroje: ekolist.cz, abicko.cz, slate.com, unbelievable-facts.com, nytimes.com

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu