História lakovania nechtov siaha až ku Kleopatre. Akrylové nechty vymyslel zubár

Za všetkými ženskými produktmi hľadaj chlapa.

Keďže sa na rozdiel od zvierat nemusíme hrabať v zemi ani škriabať po stromoch a skalách, nechty majú pre nás skôr okrasnú funkciu. Okrem toho sú pekné nechty indikátorom zdravia a dostatku vitamínov a minerálov. Ich vzhľad a farba (prirodzená) lekárovi veľa napovie o vašom zdraví.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Starostlivosť o nechty siaha ďaleko do minulosti, tisíce rokov pred naším letopočtom

Už vtedy si čínska šľachta zdobila nechty bielkami či lupeňmi kvetov. V antickom Egypte sa takto odlišovali jednotlivé sociálne vrstvy. Kleopatra si vraj zdobila ruky a nechty hennou, čo nemal povolené len tak hocikto. Bohatší a vyššie postavení si maľovali nechty tmavou farbou, ktorú získavali z prachu krištáľov a síry. Bežní ľudia si niečo také dovoliť nemohli.

SkryťVypnúť reklamu

V stredoveku maľovanie nechtov trochu upadlo a znakom elegancie a istého spoločenského postavenia sa opäť stalo až v období renesancie. Ženy z vyšších vrstiev dávali dlhými a pekne upravenými nechtami najavo to, že nemusia pracovať, a na ozdobu používali rôzne oleje.

Poďakujme sa chemikovi

Maľovanie nechtov tak, ako ho poznáme, však začalo získavať popularitu len pred necelými sto rokmi, v čase prvých farieb na automobily. Priekopníčkou bola Michelle Menard, ktorá prišla s trendom červených nechtov a bielym, nenamaľovaním mesiačikom na konci nechtu. V tom čase chemik Charles Lachman založil prvú značku lakov na nechty, Revlon, ktorá ponúkala širokú paletu farieb.

Absolútny boom prišiel až v 50. rokoch, keď sa maľovanie nechtov rozšírilo v Hollywoode. Dovtedy si väčšina “slušných” žien nechty veľmi nemaľovala. Hollywood však nastolil trend dlhých a upravených nechtov, ktorý kopírovalo stále viac a viac žien.

SkryťVypnúť reklamu

Nechty podliehali móde rovnako ako šaty a účesy

Takže po čase vystriedali dlhé červené nechty rôzne pastelové hippie farby na krátkych a jednoducho upravených nechtoch a neskôr elegantná francúzska manikúra, s ktorou začal Američan Jeff Pink. Zaujímavé je, že prvé akrylové nechty, ktoré boli v obľube práve v tomto období, má na svedomí tiež muž, zubár Fred Slack.

Dnes sa už maľovanie nechtov stalo takmer umením. Od neutrálnych farieb a tvarov, cez dlhé a výrazné nechty sme sa dostali až k extravagantným ozdobám a dĺžkam, ktoré sú už takmer nenositeľné.

Prečítajte si tiež: História make-upu: Podivné skrášľovacie vychytávky, na ktoré nezostal čas v školskom dejepise Čítajte 

Zdroje: TodayIFoundOut.com, Nailbargamax.it

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu