Zbombardujme nenávisť láskou. Silná reklama ukazuje, že aj moslimovia sú proti teroru

Zbombardujme nenávisť láskou. Silná reklama ukazuje, že aj moslimovia sú proti teroru

Vydané 29.5.2017 o 12:23

Islam nerovná sa terorizmus.

Najmä v internetových diskusiách zdôvodňujú ľudia svoju xenofóbiu tvrdením, že každý moslim je automaticky samovražedný atentátnik a terorista. Zrejme sa inšpirovali aj výrokom českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý v rozhovore pre Reflex v roku 2011 povedal: "Netvrdím, že všetci moslimovia sú teroristi, tvrdím, že všetci teroristi sú moslimovia.“

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:23 odpovedí o islame: násilie, Európa, viera aj šaríja

Tento predsudok sa snaží zmeniť aj nová reklama kuvajtskej telekomunikačnej spoločnosti Zain.

Trojminútový príbeh začína tým, ako si radikál vo svojej garáži zostrojí bombu a vyjde medzi ľudí. Detský hlas sa mu prihovára vetou "Poviem Bohu všetko, aj to, že si naplnil cintoríny telami našich detí, a to, že kvôli tebe sú školské lavice prázdne." Ľudia na ulici jeho čin odmietajú a citátmi z Koránu sa ho snažia presvedčiť, že to, čo robí, nie je správne.

V spote vystupujú deti, učiteľky, žiaci, obyčajní ľudia z ulice aj svadobčania. A uvidíte aj malého chlapca, ktorý sa stal symbolom utrpenia a vojny v Sýrii.

Silné posolstvo reklamy by sa dalo zhrnúť pár vetami, ktoré dav spieva: Zbombardujme násilie láskavosťou, zbombardujme mylné predstavy pravdou, zbombardujme nenávisť láskou, zbombardujme extrémizmus pre lepší život.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Kvíz: Pochádzajú tieto drsné úryvky z Koránu alebo z Biblie?

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?