SME
Pondelok, 2. október, 2023 | Meniny má Levoslav

Tieto novinové titulky neboli prvý apríl. Vybrali sme najbizarnejšie správy z našich a českých médií

Muž kradl v Kladně čokoládu, při útěku v obchodě zapomněl dceru.

(Zdroj: scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net)

Keď sa začiatkom tohto roka objavilo na internete video z najbizarnejšej nehody v histórii Slovenska, neverili sme tomu, že sa niečo také vôbec môže stať.

Prečítajte si tiež: V Prešove do seba opité nabúrali matka s dcérou. Toto video sa zapíše medzi legendárne reportáže Čítajte 

Slovenské a české médiá však už priniesli aj omnoho vtipnejšie, extrémnejšie a bizarnejšie titulky. Vybrali sme tie najlepšie.

***

1. Bezruký okradl nevidomého o slepeckou hůl v Českém Těšíně

Súboj storočia sa odohral v roku 2012. Hovorkyňa tešínskej polície Dorota Havlíková uviedla, že "měl neznámý muž odcizit nevidomému slepeckou hůl. Strážníci vyslechli svědky, podle kterých byl zlodějem muž s amputovaným zápěstím levé ruky a batohem na zádech." Polícii sa páchateľa podarilo chytiť. Keďže bol opitý a ohrozoval iných ľudí, skončil na záchytke v Karvinej.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

***

2. Manželia sa nadrogovali z prívarku

Šťastný rok 2011 zrejme nemal syn dôchodcov z Trstenej. Keď si chceli babička s dedkom uvariť špenát, z mrazničky vytiahli vrecúško so zelenou rastlinou. Špenát však nebol tak úplne špenát. Z výparov pri varení sa manželia nadrogovali, museli ich previezť do nemocnice a polícia stíhala neznámeho páchateľa z prečinu prechovávania omamných a psychotropných látok.

Prečítajte si tiež: Manželia sa nadrogovali z prívarku Čítajte 

***

3. Ukradli mi desítky rostlin marihuany, oznámil muž na policii. Ta mu jich zabavila další stovky

Kým chlapca so "špenátom" udala babka, 38-ročný génius z českého mesta Šumperk sa udal sám. Na políciu zavolal, že mu niekto ukradol desiatky rastlín konope. Policajti ale uňho doma našli ďalších sto rastlín, okrem iného aj nasušených, za ktoré mu hrozí 10 rokov väzenia.

SkryťVypnúť reklamu

***

4. Muž kradl v Kladně čokoládu, při útěku v obchodě zapomněl dceru

Svoje deň nemal ani 41-ročný muž z Kladna, ktorý chcel z potravín ukradnúť čokolády v hodnote 1367 českých korún. Keď ho pristihla ochranka, čokolády hodil na zem a dal sa na útek. Okrem cukroviniek však v obchode zabudol aj dcéru, po ktorú sa po 20 minútach vrátil a padol rovno do rúk polície.

***

5. U ústecké výpadovky se porvaly dvě prostitutky, bojovaly o zákazníka

Konkurenciu v práci zobrali vážne dve pracovníčky na výpadovke na Teplice. Svedok nahlásil polícii, že pri diaľnici na okraji mesta sa bijú dve prostitútky. Dôvodom bol spor o zákazníka, keď si vybral jednu z nich. Druhá to nezvládla a zaútočila na svoju sokyňu. Súboj ukončili až privolaní policajti, ženy (34 a 41) museli opustiť miesto a "celou věc jsme museli vyřešit domluvou," povedal zástupca riaditeľa mestskej polície Jan Novotný.

SkryťVypnúť reklamu

***

6. Muž ukradl kuře a zamkl se do zkušební kabinky, zbyly jen kosti

Po novom roku zrejme vyhladol 35-ročný muž v Brne, ktorý najskôr z pultu v hypermarkete ukradol grilované kura a syrové rožky, potom sa zamkol do skúšobnej kabínky a strážnikom otvoril, až keď to všetko zjedol. „Nic, já už odcházím. Ty boty jsem si nevybral," odpovedal strážnikom a na otázku, odkiaľ sa v kabínke vzali odrobinky a ohlodané kosti, odpovedal: "To už tady bylo."

***

7. Cestou na líbánky zapomněl u benzínky manželku, všiml si toho za dvě hodiny

Na svadobnú cestu zrejme nikdy nezabudne 33-ročná manželka nemeckého muža. Ten ju zabudol na pumpe a to, že nie je v aute, si všimol až po 200 kilometroch. Myslel si, že žena spí, a jediné, čo sa mu zdalo divné bolo, že deti na zadných sedadlách sú až príliš hlučné.

SkryťVypnúť reklamu

***

8. Tibetská doga jela sama tramvají navštívit matku, zradil ji však jízdní řád

Ďalší bizár z Brna prišiel v roku 2016, kedy sa MHD-čkou vybrala za svojou matkou obrovská tibetská doga. „Svým urostlým tělem budilo zvíře respekt u cestujících i u řidiče, jinak ovšem bylo přítulné,“ povedal hovorca brnenskej polície Jakub Ghanem pre iDnes. Policajti psa vyviedli z električky a zavolali majiteľovi, ktorého číslo našli na obojku. Majiteľ priznal, že mu pes prekĺzol dvermi v Zábrdovicích. „Potom pravděpodobně doběhl na zastávku a nastoupil do tramvaje, kterou s majitelem obvykle jezdívá. Muž totiž se psem dochází ke známým, kteří vlastní fenu, z jejíhož vrhu pes pochází,“ objasnil hovorca polície. Spoj ale výnimočne končil na inej zastávke, dogu tak zradil cestovný poriadok.

SkryťVypnúť reklamu

***

9. Had zahryzol modelke do silikónov, otrávil sa a uhynul

Izraelská modelka Orit Fox sa fotila s hadom, ktorý to však nevydržal a zahryzol sa jej do ľavého prsníka. Keďže žena si svoje poprsie dala vylepšiť silikónom, had sa ním otrávil. Modelke dali injekciu proti tetanu, plaza už zachrániť nedokázali. Zrejme najsmutnejší príbeh roku 2011.

***

10. Důchodkyně v Brně se popraly o salám: Mladší zaútočila větví a kyblíkem s vodou

Súboj bezrukého s nevidiacim tento rok tromfli dve dôchodkyne z Brna. Pobili sa kvôli "pohozenému salámu a párkám na zemi". Na políciu sa obrátila 71-ročná žena, ktorú napadla 65-ročná dôchodkyňa, keď zbierala zo zeme mäso, o ktorom si myslela, že ide o otrávené návnady pre zvieratá. Tento príbeh má všetko: vulgarizmy, bitku s vetvami stromu aj litre studenej vody, pričom vonku mrzlo.

SkryťVypnúť reklamu

***

11. Vydražili rezeň za 8100 dolárov. Podobal sa na Washingtona

Medzitým v Amerike: Žena v roku 2009 zamrazí nugetku z Mekáča. Keď ju o tri roky vyberie z mrazničky, zistí, že sa jej podobá na prezidenta Georga Washingtona a rozhodne sa nugetku vydražiť na eBay-i. Za starý rezeň dostane 8100 dolárov (6130 eur) a žije šťastne až do smrti. Koniec.

***

12. Kuly pred koncertom Desmodu pre nepočujúcich stratil hlas

Kulymu dali v roku 2011 zrejme pekne zabrať karbonátky a koncertná šnúra, lebo tesne pred koncertom pre nepočujúcich stratil hlas. Pesničku Zvukoprázdno, ktorá má poukazovať na problémy spojené s hendikepom nepočujúcich, mal zaspievať v bratislavskom Poluse. Nakoniec ju kvôli chorobe dal Desmod na playback, ale Kuly prišiel nepočujúce deti aspoň pozdraviť.

SkryťVypnúť reklamu

***

13. Brnem procházela nahá žena. Zapomněla, kde se svlékla na technoparty

Len pred pár dňami, 27. marca, zažila zrejme jednu z najlepších žúrok 36-ročná žena z Brna. Domov sa vracala nahá, na ulici si ju všimli okoloidúci a s obavou o jej zdravie zavolali políciu. Tá našla ženu po 5 minútach. „Na sobě už měla bundu, kterou jí prý zapůjčil přítel. Hlídce řekla, že se vrací z technoparty, kde jí bylo tak horko, že se tam musela vysvléct a při odchodu už si nevzpomněla, kde si šaty odložila,“ povedal hovorca brnenskej polície Jakub Ghanem. Podľa policajtov bolo zo ženy silne cítiť alkohol a nedala sa vylúčiť ani prítomnosť ďalších omamných látok, preto ju poslali na záchytku.

***

14. Rus spěchal na záchod, zastřelil muže ve frontě

V Rusku ešte stále bývajú rodiny v prostredí, ktoré sa podobá našim intrákom - sociálne zariadenia ako kúpelňu a WC zdieľa niekoľko rodín. A keď sa niekomu nechce čakať v rade, môže to vyriešiť svojsky, tak ako 37-ročný Rus. Svojho "soka", ktorý sa domáhal prednostného práva v rade, jednoducho zastrelil.

SkryťVypnúť reklamu

***

15. Rusové se v obchodě pohádali kvůli filozofii, skončila střelbou

Okrem fronty na WC riešia Rusi streľbou aj filozofické debaty. V juhoruskom Rostove sa napríklad dvaja Rusi v obchode pohádali pri výklade diela nemeckého filozofa Immanuela Kanta, Kritika čistého rozumu. Najskôr ich debata prerástla do slovnej hádky, potom pokračovala výmena názorov päsťami a skončila až výstrelom zo vzduchovky.

***

16. Opilí Rusové se hádali o nejhodnotnější literaturu, skončilo to vraždou

Ešte horšia téma na rozhovor s Rusom je literatúra. Dvaja podnapití obyvatelia zauralského mesta Irbit sa nevedeli zhodnúť na tom, či je hodnotnejšia poézia alebo próza. Keď to nevyriešili krikom ani päsťami, jeden z nich vytiahol nôž a svojho oponenta bodol.

***

17. Turistka niekoľko hodín hľadala samu seba spolu so záchranármi

Kurióznu pátraciu akciu rozbehli v roku 2012 na Islande. Mladá žena pomáhala hľadať nezvestnú turistku, pričom ňou bola ona sama. Cestujúci výletného autobusu zistili, že po cikpauze im jeden človek chýba. Vrátili sa tak na miesto prestávky a hľadali nezvestnú cestujúcu. Keď ju nenašli, zavolali políciu a záchranárov. V noci sa zistilo, že turistka, ktorá bola súčasťou pátracej skupiny cestujúcich, sa nespoznala z ústneho opisu a nemala poňatia, že všetci pátrajú práve po nej. Počas cikpauzy sa stihla prezliecť a premaľovať, a ostatní ju nespoznali. Okrem toho aj zle zrátali cestujúcich. Facepalm.

SkryťVypnúť reklamu

***

18. Muž zavolal policii na prostitutku. Nebyla tak hezká, jak mu tvrdila

Služby mužov zákona chcel využiť muž z britského West Midlands. Nebol spokojný s výzorom prostitútky, s ktorou sa telefonicky dohodol na stretnutí. Žena podľa neho porušila zákon o predaji tovaru. Prostitútka mala v telefóne výrazne prikrášliť svoj výzor. Keď sa stretli, začal žene nadávať, tá mu na oplátku zobrala kľúče od auta a dala sa na útek. Potom kľúče po ňom hodila a odporučila mu, nech sa ide sťažovať polícii. A muž to naozaj urobil, pričom zrejme netušil, že sa sám kupovaním sexuálnych služieb dopustil ilegálnej činnosti.

***

19. Zlodej v Čile ukradol z ľadovca päť ton ľadu

Svoj deň zrejme nemal ani muž, ktorý v Čile ukradol 5 ton ľadu. Krádež ľadu sa totiž v Čile považuje za vážny zločin. Páchateľ plánoval zmrznutú vodu predať majiteľom barov v hlavnom meste Santiago, ktorí by ho zrejme použili do koktailov. Zarobiť na tom mohol viac ako 4500 eur. Ľad pochádzal z jedného z najrýchlejšie sa zmenšujúcich ľadovcov Jorge Montt.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Zlodej v Čile ukradol z ľadovca päť ton ľadu Čítajte 

***

20. Na sobě měl jen sluchátka. Na lavičce čekal na smrt

Prvého februára 2017 sa rozhodol svoj život ukončiť 41-ročný muž na lavičke v Brne. O pol druhej v noci ho našla polícia, ako sedí nahý na lavičke so slúchadlami v ušiach. „Vedle zimou roztřeseného muže leželo odložené oblečení a muž odhodlaně tvrdil, že chce umrznout," povedal hovorca polície Pavel Šoba. Hliadka muža zabalila do deky a presvedčila ho, aby sa obliekol. Sanitka ho potom ošetrila a previezla na psychiatriu.

***

21. Vyškrtli si jeho dceru z přátel na Facebooku, on je za to zavraždil

Tragikomický prípad riešila v roku 2012 aj polícia v americkom meste Nashville. Problémy so sebaovládaním zrejme mali vtedy 60-ročný Marvin Enoch "Buddy" Potter a 38-ročný Jamie Lynn Curd. Tí zabili dvoch ľudí, ktorí si Potterovu dcéru Jenelle vymazali zo zoznamu priateľov na Facebooku. Jenelle trávila na sociálnej sieti veľa času a rok predtým dokonca telefonicky obťažovala ďalšiu ženu, ktorá si ju vymazala z priateľov.

SkryťVypnúť reklamu

***

22. Opice pokousala dívku v brněnské tramvaji

Na jazdu brnenskou MHD-čkou z roku 2008 zrejme nikdy nezabudne 11-ročná dievčina. Počas jazdy ju totiž pohrýzla opica. "Nezodpovědná majitelka kousavého primáta po incidentu z tramvaje vystoupila a odešla," napísali Novinky.cz. Bezradné dieťa utekalo rovno domov, jeho matka zavolala políciu. Po majiteľke kousavého primáta polícia pátrala, výsledok však nevieme.

***

23. Polícia hľadá chlapca, ktorý pri chôdzi nepoužíva ruky

V roku 2013 polícia pátrala po 15-ročnom Milanovi L., ktorý bol 185 centimetrov vysoký, štíhlej postavy, mal hnedé oči a hnedé vlasy a jeho charakteristickým znakom bolo, že "pri chôdzi nepoužíva ruky a má vzpriamené držanie tela."

***

24. Opilec ohrožoval rodinu i policisty motorovou pilou, stát ji nyní nabízí i škole

V roku 2016 sa v Prahe 29-ročný podnapitý muž vyhrážal príbuzným, že im zapáli dom. Potom doniesol motorovú pílu, naštartoval ju a s vyhrážkami pokračoval. „Nastartovanou motorovou pilou mával kolem sebe a svým chováním ohrožoval okolí i přivolanou hlídku policie,“ uviedol Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pílou potom mladík prevrátil smetiaky, polícia ho ale spacifikovala. Keďže píla potom pripadla štátu, ten sa ju snažil predať ministerstvám i úradom, nik ju však nechcel. Preto ju začal ponúkať školám.

SkryťVypnúť reklamu

***

25. Muž jel na kole na svátky domů, po 500 kilometrech zjistil, že jede na druhou stranu

Robotník chcel na oslavy Čínskeho nového roku vidieť svoju rodinu, ale na lístok nemal dosť peňazí. Viac ako 1700-kilometrovú trasu z mesta Rizhou do Qiqiharu sa rozhodol precestovať na bicykli. Keďže išiel po diaľnici, zastavili ho policajti a po krátkom rozhovore zistil, že ide opačným smerom. Za sebou už mal 500 kilometrov, preto sa policajti zľutovali a kúpili mu lístok na vlak.

***

26. Úředníci usnuli na školení o motivaci líných zaměstnanců

Šesť úradníkov v čínskej provincii Chu-pej si zdriemlo počas prednášky o tom, ako motivovať svojich lenivých a pomalých zamestnancov. Ako trest museli napísať sebakritickú esej a verejne sa ospravedlniť. Prečo sa ospravedlniť nemuseli lektori, ktorí prednášku viedli, ostáva záhadou.

SkryťVypnúť reklamu

***

27. Policista naháněl krávu, pak se ale role obrátily

Policajt z amerického štátu Texas sa pokúšal chytiť kravu, ktorú utiekla z veterinárnej kliniky. Nakoniec sa mu ju podarilo dostať na oplotený pozemok, karta sa však obrátila a zrazu naháňala krava policajta.

***

28. Dívka celý den chodila s pouty, správné klíčky neměli ani policisté

Len 15-ročné dievča z Nového Jičína si zo zvedavosti dalo na ruky putá od strýka, ktorý pracuje v bezpečnostnej agentúre. Keď si ich chcelo dať dole, zistilo, že nemá kľúče. Hneď v ten deň išlo na najbližšiu policajnú stanicu, žiaden kľúč však nepasoval. Nepomohol ani zámočník a zamestnanci strýkovej agentúry. Z pút dievča nakoniec vyslobodili hasiči, ktorí putá rozrezali.

***

29. Na prvom rande chcel orálny sex

Bola by škoda, keby sme z tejto správy urobili výcuc, tu ju máte v plnom znení:

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Na prvom rande chcel orálny sex Čítajte 

***

30. Mladík (26) si uřízl penis, cestou do nemocnice ho zapomněl doma

Dvadsaťšesťročný Číňam Yang Hu trpel depresiami, lebo si nemohol nájsť frajerku. Frustráciu chcel vyriešiť tým, že si odreže penis, lebo mu je aj tak nanič. Keď to urobil, ihneď svoj čin oľutoval a na bicykli sa snažil dostať do nemocnice. Odrezaný penis ale zabudol doma, takže sa poň musel vrátiť. Bohužiaľ bol penis príliš dlho bez krvi, a tak mu ho lekári nemohli prišiť naspäť.

***

31. Tříletá holčička na tříkolce vážně zranila 81letého důchodce, od nehody ujela

V poľskom meste Lodž vrazilo trojročné dievčatko v plnej rýchlosti do 81-ročného dôchodcu, ktorý utrpel vážne poranenie hlavy. Ako uviedla hovorkyňa polície Anetla Sobierajová, dievčatko aj s babkou, ktorá ho sprevádzala, z miesta činu ušlo.

SkryťVypnúť reklamu

***

+ BONUS:

32. Erika Judínyová: Myslím si, že euro nepadne

Za zmienku tiež stojí práca redaktorov Aktuálne.sk, ktorí sa na odborný názor pýtali "vyzývavej dračice a ikony nášho šoubiznisu", inžinierky ekonómie Eriky Judínyovej.

Zdroje: Blog Pavla Zlackého, Pražský institut pro urážení Brna, Okoun.cz, Bútľavá vŕba, Blogy Filipa Struhárika

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Komerčné články

     1. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
     2. Ako zvládnuť prechod?
     3. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
     4. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
     5. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
     6. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
     7. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
     8. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
     1. Ako zvládnuť prechod?
     2. MSV v Brne predstaví inovatívne priemyselné technológie
     3. Zubár rovná sa neznesiteľné utrpenie? Nemusí to tak byť
     4. Svetový deň srdca v Nemocnici AGEL Košice-Šaca
     5. List moruše bielej pomáha znižovať hladinu cukru v krvi
     6. Zlato z malého futbalu aj plážového volejbalu
     7. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
     8. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
     1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 23 465
     2. Všetkým lepí pred voľbami 13 506
     3. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 9 502
     4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 5 875
     5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa? 5 069
     6. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne 4 726
     7. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy 4 435
     8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 3 954
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Hlavné správy zo Sme.sk

     Zľava Denisa Saková (Hlas-SD), Lucia Plaváková (PS), Erika Jurinová (OĽANO a priatelia).

     Slovensko je stále pod priemerom Európskej únie.


     21 h
     Na kandidátke Smeru sa dostal do parlamentu aj trestne stíhaný bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

     Aj v novom parlamente budú sedieť kontroverzní ľudia.


     19 h
     Robert Fico počas tlačovky po parlamentných voľbách.

     Slovensko sa pridalo k sympatizantom Putina.


     3 h
     Mariana Čengel-Solčanská. (Zdroj: ARCHÍV M.Č.S.)

     Chceli sme sa zobudiť do sveta bez všetkých tráum posledných troch rokov.


     23 h

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu