SME
Streda, 5. október, 2022 | Meniny má Viera

Mladý hejter: Ako som si chcel opäť pozrieť smerácke MDŽ, ale SBSKári nás nepustili dovnútra

A nepomohla mi ani vstupenka od Kolesíka.

Pred hlavným vstupom do Národného tenisového centra stojí niekoľko mužov v oblekoch a v jednom z nich spoznávam Andreja "áleprosímvástststs" Kolesíka. Držiac v ruke jeden lístok nemôžem nechať nič na náhodu a musím využiť jednu z posledných príležitostí. Vykročím k Andrejovi, nahadzujem najžoviálnejší výraz, aký dokážem predstierať a spustím: "Dobrý deň, pán Kolesík, vedeli by ste mi pomôcť? Mám iba jeden lístok na akciu a chcel by som vziať aj kamaráta. Nenašiel by sa u vás jeden navyše?"

SkryťVypnúť reklamu

Andrej nesklamal. Bez slova hodil svoj najnonšalantnejsí výraz, akože "Bejby, ešte dva roky a celé mi to tu patrí", vytiahol obálku s oranžovými vstupenkami a jednu mi podal. Poďakoval som a Pevnosť Roboyard sa mohla začať.

Prečítajte si tiež: Mladý hejter recenzuje: Bol som na smeráckom MDŽ v Trenčíne Čítajte 

Keď som pred dvomi rokmi išiel na výlet do Trenčína, aby som zažil najvyššiu koncentráciu ľudí nad 70 mimo cintorína, obával som sa, že ma nejaký príliš aktívny SBSKár nepustí dovnútra a ja nebudem môcť napísať, ako bolo. S podobne malou a možno ešte aj menšou dušičkou (a tým nemyslím šamana, ktorý spravil z ničoho niečo) som sa s kamošom Matúšom vybral pred NTC. Predsa, je to oveľa väčšia akcia, vrchol turné, prešli dva roky, doba buzereferenda sa zmenila na dobu kešu a aj tých prúserov je viacej, tak nepustíme na akciu každého podozrivého trolla, že?

SkryťVypnúť reklamu

Výbornú trollovaciu prácu štandardne odviedla naša najobľúbenejšia neštandardná strana Kotleba-ĽSNSDAP. Pár sympošov v Thor Steinar aufitoch rozdávala A4ku s vodcovým ksichtom a niekoľkými klamstvami spísanými pod titulkom Aká je však pravda?

Pravda bola, že letáky rozdával aj chlapec, ktorý vyzeral, že sa buď vymkol a trošku opustil v Kaliňákovom kancli, alebo mu povedali, že tabletky dostane, až keď rozdá všetko. Skúšal to slovami: "Zoberte sii." Tomu ver, že som si vzal.

*Krátku analýzu Majčiho pamfletu nájdeš na konci článku.

Voľný vstup, áno?

Podľa webstránky Smeru mal byť vstup na akciu voľný. Pravda je, že vstup bol voľný asi ako Kulyho tričko po menšom zabíjačkovom olovrantíku. Pri každom vstupe stálo niekoľko tvrdých chlapíkov v čiernom a jeden si niečo hovoril do kapucne, ako v amerických filmoch.

SkryťVypnúť reklamu

Vstup síce voľný bol, ale museli ste mať voľné lístky. Pýtame sa, ako sa k nim dostaneme a páni, samozrejme, ochotne netušia. Trochu sme sa vzdialili a začali útočiť na najľahšiu korisť. Prichádzajúcich babiek-sociálnych demokratiek sme sa začali vypytovať, či nemajú lístok navyše. BAM! Po asi minúte som jeden dostal do ruky! Už len jeden pre Matúša. 16:53. Čas nás tlačí ako Kollára v rozkroku, keď si RP-čkuje na Pokeci.

Andrej, prosím vás...

Ďalšia milá pani mi po pár minútach sľubuje, že hneď, ako vojde dovnútra, jeden lístok mi vybaví. SBSKári vedia, kerá bije, a ich pohľady z diaľky nasvedčujú, že aj keby som tam prišiel s Dominikom Hrbatým v tenisovom výstroji, dnes sa do útrob nedostanem. Pani na mňa o chvíľu zvnútra kričí, že lístok má. Už-už sa približujem a naťahujem ruku, vtom jej niekto niečo povie, otočí ju, navedie opačným smerom a všetci miznú v tme. Nevzdávame sa.

SkryťVypnúť reklamu

Vzďaľujeme sa od vchodu pre plebs. Pred hlavným vstupom do NTC stojí niekoľko mužov v oblekoch a v jednom z nich spoznávam Andreja "áleprosímvástststs" Kolesíka. Držiac v ruke stále iba jeden lístok nemôžem nechať nič na náhodu a využívam jednu z posledných príležitostí. Vykročím k Andrejovi, nahadzujem najžoviálnejší ksicht, aký dokážem predstierať, a spustím: "Dobrý deň, pán Kolesík, vedeli by ste mi pomôcť? Mám iba jeden lístok na akciu a chcel by som vziať aj kamaráta. Nenašiel by sa u vás jeden navyše?"

Andrej nesklamal. Bez slova hodil svoj najnonšalantnejsí výraz, akože "Bejby, ešte dva roky a celé mi to tu patrí", vytiahol obálku s oranžovými vstupenkami a jednu mi podal. Poďakoval som a Pevnosť Roboyard sa mohla začať.

SkryťVypnúť reklamu

Ukazujeme SBSKárovi dva nadobudnuté lístky a chceme ísť dovnútra. Zrazu nestačí lístok, ale musím mať aj pozvánku. Jasné, keby som mal pozvánku, tak mi povie, že mi ju musel doručiť jednonohý posol na kentaurovi, inak to neplatí. Trvám na tom, že sa chcem pozrieť na Pavla Hammela, veľkí ujovia ma odbíjajú, že či sme ženy, lebo to je MDŽ. Božemôj, tiež sa ťa nepýtam, či si čurák, keď strážiš podujatie pre Smer.

Doplácame na školácku chybu

Jeden SBSKár nám z lístkov odtrhne ústrižky, dnu nás ale nechcú pustiť. Fak. S odtrhnutými lístkami ideme k druhému vchodu, tam vysvetlíme, že ich milý kolega tak trochu nechápe kauzalitu "odtrhnem ústrižok - pustím človeka dnu" a dostávame kráľovskú odpoveď: "Máte odtrhnuté ústrižky, takže vaše lístky sú neplatné."

SkryťVypnúť reklamu

Skúšame to vyhádať, ale dostávame iba bullshit typu: "Toto je MDŽ, vy ste ženy?" zaklincované "Aj tak sa dnu nedostanete, rozumiete?"

Rozumieme. Ale fakt som si chcel pozrieť toho Pavla Hammela. A fakt som chcel naživo vidieť, ako sa ďalší moderátor vedomostnej relácie, ktorá sprevádzala moje detstvo, v priamom prenose zmení na stroj na peňáze, ktorý by síce pre kotlebovcov moderovať nešiel, ale smerácke keše mu nesmrdia. Lebo profík. Tak to teda si. Aha, mám tu také mini Páli vám to:

_ O _ O _

Opozitum charakterného človeka.

Písmenko...

"Ideme všade, kde je zadarmo"

Niečo si prišiel natočiť aj kamereman Občianskej televízie, ktorú poznáte z Youtubu z the most famous videa Lukáša Perného. Absurditu celého popoludnia dokreslil moment, keď si oproti nám v šviháckom koženom kabáte, pilotkách a čiapke vykračoval Rudo Vaský. Bez kamery, bez Daňa, len tak s chlebíkom. Som zvedavý, ako ďaleko sa dostal on.

SkryťVypnúť reklamu

Vrchol všetkého bol Martin Jakubec, ktorého sme videli vykvaseného v kaviarni v Poluse. Asi mu Robo pobral celú cieľovku a nebol kšeft. Už len stretnúť pár adminov Zomri a nemusím doma zapínať internet.

Rezignovaní sme opúšťali okolie NTC-čka a snažili sa ešte odhovoriť pár babičiek, aby tam nešli. Jednej som sa spýtal, či tam ide kvôli Smeru alebo kvôli hudbe a povedala: "Ideme všade, kde je zadarmo." A "umelci" idú všade, kde zaplatia. Všetko, ako má byť.

*Analytické okienko Mladého investigátora

Na ukážku si vyberám hneď prvý ponos Vodcu slušných ľudí s pravicami proklatě vysoko.

Kotleba sa tuto vedome dopustil kombinácie niekoľkých druhov chýb argumentácie. Tieto riadky v nás jednak vyvolávajú falošnú dilemu, že vláda sa rozhoduje iba medzi dôchodkami a prostriedkami na Rómov a tiež argument vzbudzujúci súcit, keď porovnávame "pár eur" pre jednotlivca s 55 miliónmi eur rozdelených na celkové fungovanie niekoľkých projektov. A nie 55 miliónov, ktoré vláda vzala dôchodcom kvôli cigánom, ty šašo hákovými dvojkrížmi počmáraný.

SkryťVypnúť reklamu

Fact-checking is the new black, tak som si vygúglil text vlada schvalila 55 milionov eur na projekty. Samozrejme, prvý a jediný zhodný článok bol z webu naseslovensko.net.

Ten zase odkazoval na článok zo serveru hlavnespravy.sk, čo je, ako keď v diplomovke cituješ referaty.sk. Tam sme sa dozvedeli, že 10 miliónov pôjde na Národný projekt Miestne občianske poriadkové služby, ktorý je pokračovaním úspešného projektu Rómske občianske hliadky. 45 miliónov pôjde na projekty Terénna sociálna práca a terénna práca v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít I. (MRK) a Komunitné centrá v mestách a obciach s prítomnosťou MRK – I. Fáza. Zdroj TASR, takže povedzme, že konečne nejaký relevantný, ale šak pamätáte si, keď si neoverili správu o tom, ako chrabrí muži v zelenom zasahovali vo vlaku pri skutku, ktorý sa akosi vôbec nestal.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kotlebovské alternatívne fakty: Na údajnom znásilnení a krádeži vo vlaku nesedí takmer nič Čítajte 

Ta ale to neni bars frajerina jednak pindať na asociálnych Cigánov a jedným dychom pindať aj na to, keď vláda dá lóve na projekty, aby asociálni neboli, či ne? Ja sa síce môžem mýliť, ale Kotlebova strana nie, lebo ona má, veľký pozor,

experta na cigánsku problematiku, sociológa PhDr. Štefana Surmáneka, CSc.

A viete, čo je ešte zlaté? Že v 2 zo 7 bodov kotlebovci prirovnávajú Smer k Hitlerovi a Gestapu. Fakt. To už môžme rovno poslať Borisa Kollára robiť prednášky o antikoncepcii do reedukačného centra.

A ešte jedna chuťovečka:

Vláda vám zastavila možnosť čerpať eurofondy, lebo si zamestnával načierno. NAČIERNO, toto nevymyslíš...

Ak predsa len chcete vedieť, ako to vyzeralo na smeráckych oslavách MDŽ, pozrite si tento článok:

Prečítajte si tiež: Fico recitoval, Glváč vtipkoval o domácom násilí. Ako vyzeral míting k MDŽ? Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Inzercia - Tlačové správy

     1. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
     2. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
     3. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
     4. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
     5. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
     6. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
     7. Dôležitosť duševnej pohody
     8. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
     1. Riešenie Atosu zachraňuje životy
     2. Nechajte sa zelektrizovať!
     3. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
     4. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
     5. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
     6. Nivy oslávili prvé narodeniny a takmer 13 miliónov návštevníkov
     7. Zuzana Bednárová: V Prešove je ešte veľa vecí na zlepšovanie
     8. Dni nezábudiek prispejú na zachovanie prevádzky Linky dôvery
     1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 17 310
     2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 336
     3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 257
     4. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 5 981
     5. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52% 5 800
     6. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 085
     7. Dôležitosť duševnej pohody 4 952
     8. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 356
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Hlavné správy zo Sme.sk

     Ukrajinský vojak Leonid vztyčuje na opustenom ruskom tanku na predmestí mesta Lyman ukrajinskú vlajku.

     Lyman oslobodili krátko po tom, čo ho Putin vyhlásil za ruské územie.


     a 3 ďalší 39m

     V minulosti Königsberg, teda Kráľovec, založili križiaci na počesť kráľa Přemysla Otakara II.


     1 h

     Novelu o predčasných voľbách SaS zrejme podporí.


     a 1 ďalší 5 h
     Ukrajinskí vojaci pokračujú v postupe na juhu a východe krajiny.

     Vojna na Ukrajine pokračuje.


     a 4 ďalší 17 h

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu