Tvoja babka pečie koláče, táto 81-ročná pani vymyslela vlastnú appku a kreslí v Exceli

Tvoja babka pečie koláče, táto 81-ročná pani vymyslela vlastnú appku a kreslí v Exceli

Vydané 28.2.2017 o 15:03

Táto dáma sa rozhodla prežiť svoj dôchodok naplno.

Neviete svoju babku ani za nič na svete naučiť používať počítač? Niektorí dôchodcovia takýto problém nemajú. Masako Wakamiya pracovala 43 rokov v banke a používať počítač sa naučila až na dôchodku, keď mala 60 rokov. Teraz má 81, vytvára obrázky v Exceli a vedie klub pre aktívnych dôchodcov.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Seniorbook alebo ako to dopadlo, keď som babku s dedkom učila fejsbúkovať

Najnovšie vytvorila aplikáciu na iPhone.

Ide o aplikáciu, ktorá ľuďom pomôže vytvoriť oltár na festival bábik Hinamatsuri, ktorý sa koná každý rok 3. marca. Tento oltár má niekoľko úrovní, v ktorých sú podľa vopred stanovených pravidiel usporiadané tradičné bábiky oblečené v štýle éry Heian.

Aplikácia sa volá Hinadan a hráč v nej musí umiestniť 12 bábik na oltár so 4 úrovňami v správnom poradí. Keď usporiada bábiky správne, objaví sa správa s gratuláciou.

Okrem toho má aj vlastný blog, kde uverejňuje návody, ako tvoriť obrázky v Exceli a píše o svojich cestách po svete.

V poslednej dobe navštívila napríklad Nový Zéland či Stredomorie. Vzory vytvorené v Exceli ďalej používa ako potlač na vejáre, zápisníky či ozdobné papierové tašky.

V roku 2014 sa Masako objavila na podujatí TEDxTokyo, kde rozprávala o aktívnom starnutí v našom technologicky vyspelom svete.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Zo smrteľnej postele pomáha bezdomovcom. Keby sme boli ako tento starček, svet by bol krajšie miesto

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?