10 príbehov najstrašidelnejších nemocníc sveta, ktorých história desí dodnes

Tu by ste sa liečiť nechceli.

(Zdroj: Wikipedia.org)

Nemocnice vďaka svojim obrovským komplexom a sterilnému prostrediu môžu vyzerať desivo. Ľudí neupokojuje ani myšlienka, že stovky ľudí po celom svete na týchto miestach zomierajú. Asi každý z nás má pred týmito miestami rešpekt, a to nehovoriac o psychiatrických liečebniach alebo o nemocniciach s pohnutou históriou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na svete sú stovky opustených liečebných zariadení, ktoré ľudia obchádzajú ďalekým oblúkom. Táto desiatka má navyše aj strašidelnú históriu.

Royal Hope Hospital Florida, USA

Royal Hope Hospital sa nachádzala pri floridskom mestečku St. Augustine. Nemocnica slúžila pre španielskych vojakov medzi rokmi 1784 a 1821. Bola zbombardovaná a úplne zničená.

SkryťVypnúť reklamu

O niekoľko rokov neskôr chceli zamestnanci mestského zastupiteľstva St. Augustine urobiť okolo areálu bývalej nemocnice vodné potrubie. Pri kopaní sa zistilo, že komplex bol postavený na indiánskom pohrebisku.

Historici a experti sa domnievajú, že vďaka indiánskej histórii a nemocnici, ktorá tu stála, je toto najstrašidelnejšie miesto na Floride. Podľa spisov, ktoré sa tu našli, sa zistilo, že hlavný chirurg nemocnice spáchal vo svojej kancelárii samovraždu, ktorá sa nikdy neobjasnila. Miestni obyvatelia veria, že nad týmto miestom sú zlé energie a duchovia, ktorí na tomto mieste museli zomrieť.

Tranquille Sanatorium, Kanada

Budova bývalého sanatória je postavená pri jazere Kamloops v Kanade. Kedysi bola rančom, pôvodní majitelia sa však rozhodli, že sa budú starať o ľudí s tuberkulózou. V roku 1907 sa z obyčajnej usadlosti stala nemocnica, ktorá bola zameraná na liečenie pacientov s tuberkulózou.

SkryťVypnúť reklamu

Po ošetrení vyše 4000 pacientov sa v 50. rokoch minulého storočia nemocnica uzavrela. V spisoch z tej doby sa píše o tom, že v deň uzavretia nebola v nemocnici ani stopa po doktoroch alebo pacientoch. Neskôr boli tieto spisy spochybnené.

O niekoľko rokov sa budova otvorila znova, vznikla v nej všeobecná nemocnica a výcvikové miesto pre doktorov. Netrvalo dlho a v roku 1985 zariadenie uzavreli natrvalo.

Za tie roky sa objavilo veľa správ, v ktorých ľudia uvádzali, že v objekte videli plávajúce biele gule. Ďalšie správy uvádzajú, že z domu vychádzali čudné zvuky, v objekte sa radikálne menila teplota vzduchu a ľudia tvrdia, že pri nemocnici môžete dostať aj nevysvetliteľný záchvat smútku. Najviac zarážajúca správa hovorí o tom, že po dome chodí zdravotná sestra, ktorá bola zavraždená jedným z pacientov.

SkryťVypnúť reklamu

Psychiatrická nemocnica Sai Ying Pun, Hong Kong

Sai Ying Pun bola psychiatrická liečebňa, ktorá bola postavená v roku 1892 v Hong Kongu. Do druhej svetovej vojny tu boli obytné priestory pre ošetrujúci personál. Neskôr sa z týchto miest stalo popravisko japonských vojakov. Z budovy sa stala psychiatrická liečebňa až v rokoch 1961 - 1971.

Dnes v budove sídli niekoľko charitatívnych organizácií. Keď sa budova v roku 1970 začala vyprázdňovať, rozšírili sa rôzne povesti. Ľudia tvrdia, že počuli ženský plač alebo búrlivý smiech. Iní zas tvrdia, že na druhom poschodí videli siluetu neznámeho muža.

Nocton Hall Hospital, Anglicko

Narozdiel od ostatných nemocníc, v týchto priestoroch bolo pôvodne panské sídlo. Až počas prvej svetovej vojny boli tieto domy poskytnuté americkým vojakom, ktorí potrebovali ošetrenie.

SkryťVypnúť reklamu

Podobnú úlohu mali aj počas druhej svetovej vojny, keď urobili z ošetrovne lazaret pre vojakov. Stavba prestala slúžiť až v roku 1995, lebo sa tu stávali opakované prípady podpaľačstva.

Očití svedkovia tvrdia, že sa po budove pohybujú duchovia dievčat, ktoré tam ostali počas požiaru uväznené. Jeden z duchov je dievča, ktoré robilo služobníčku ešte pre pôvodného majiteľa Nocton Hall. Ten ju mal v dome zabiť.

Nemocnica Old Changi, Singapur

Nemocnica, ktorá bola postavená v roku 1935, patrí medzi najstrašidelnejšie miesta v celom Singapure. Po výstavbe bola nemocnica využívaná Kráľovskými vzdušnými silami. Neskôr túto budovu používali Japonci ako zajatecký tábor a nakoniec tu vznikla mučiareň.

Budova stratila svoj význam v roku 1997. Keď sa stala opustenou, začali sa tu schádzať rôzni lovci duchov, pretože chceli vysvetliť, čo sa vlastne v budove bývalej nemocnice deje. Sami opisovali, že tam počuli rôzne kroky, videli siluety postáv a zažívali neopísateľnú nevoľnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Ararat Lunatic Asylum, Austrália

Ararat Lunatic Asylum bola svojho času najväčšia psychiatrická liečebňa v Austrálii. Postavili ju v roku 1867.

Táto liečebňa liečila počas svojej existencie desiatky tisíc pacientov. Hovorí sa o tom, že doktori tu skúšali na ľuďoch pochybné liečebné praktiky. Dokonca sem posielali aj najnebezpečnejších vrahov z celého sveta.

Liečebňa bola otvorená neuveriteľných 130 rokov a počas tejto doby tu zomrelo 13-tisíc pacientov. Asi aj toto je jedným z dôvodov, prečo sa táto nemocnica pokladá za najstrašidelnejšie miesto v Austrálii. Liečebňa bola zatvorená v roku 1998 a očití svedkovia videli rôzne nevysvetliteľné javy. Dnes je z miesta turistická atrakcia, kde sa môžete pozrieť na niektoré pavilóny liečebne, vrátane márnice.

SkryťVypnúť reklamu

Severalls Hospital, Anglicko

Tento psychiatrický ústav je obzvlášť desivý, čo vysvetľuje, prečo sa o tomto mieste šíria rôzne historky a strašidelné príbehy. Strach vyplýva z toho, že ústav bol jeden z mála, kde sa konali rôzne pokusy na ľuďoch. Skúšali sa tu prvé lobotómie, vŕtalo sa do rôznych nervových zakončení a testovala sa liečba elektrickými šokmi.

Všetky spomínané procedúry, ktoré sa považovali za liečbu, boli vykonávané na pacientoch, ktorí prejavovali náladovosť alebo pubertálnu vzdorovitosť. Ďalším znepokojivým faktom je, že "liečby" aplikovali aj na ženy tesne po pôrode, ktoré pre znásilnenie priviedli na svet nemanželské dieťa.

Nemocnicu otvorili v roku 1913 a tieto metódy pretrvávali až do roku 1990. Liečebňu definitívne zavreli v roku 1997. Ľudia tvrdia, že dodnes počujú čudné zvuky z okolia márnice. V dnešnej dobe sa plánuje zbúranie nemocnice, aby sa pozemky mohli nanovo využiť.

SkryťVypnúť reklamu

Athens Mental Hospital v Ohiu, USA

Athens Mental Hospital sa nachádza v ohijskom meste Atény. Postavená bola v roku 1874 za účelom liečenia mentálne chorých. V prevádzke ostala do roku 1993. V 50. rokoch minulého storočia tu liečili vyše 1800 pacientov naraz. Ústav svoju "popularitu" získal predovšetkým neslávnymi pokusmi o lobotómiu na násilných zločincoch.

História nemocnice je zahalená rúškom tajomstva. K záhadnosti prispieva aj to, že všetky informácie o údajoch drží štát Ohio pod prísnou ochranou. Ak sa k nim chce niekto dostať, tak len veľmi ťažko a s rôznymi povoleniami. V spisoch sa nachádza aj vyše 1900 pacientov, ktorí v ústave zomreli, ale nie sú označení menami, len číslami, aby bolo všetko dôkladne utajené.

Ďalšou záhadou je príbeh pacientky z roku 1978, ktorá zmizla. Jej telo bolo nájdené o rok neskôr v opustenej väznici. Aj o tri desaťročia neskôr je na podlahe škvrna na mieste, kde našli mŕtve telo pacientky.

SkryťVypnúť reklamu

Štátna Massachusettská nemocnica v Taurone, USA

Nemocnica bola postavená ako psychiatrická liečebňa v roku 1854. Tá sa môže pochváliť celkom desivou históriou.

Jednou z najznámejších pacientiek bola Jane Toppan, sériová vrahyňa. Priznala sa k 31 vraždám, ktoré vykonala ako zdravotná sestra. Napriek tomu sa v nemocnici pohyboval nebezpečnejší personál ako samotní pacienti.

Príbehy hovoria, že zdravotný personál brával niektorých pacientov do pivnice a následne na nich robili satanistické rituály. V neskorších rokoch samotné vedenie nemocnice priznalo, že vždy, keď išli k suterénu, cítili nepokoj a hrozný smútok. Niektorí ľudia tvrdia, že v jednej z miestností videli čiernu siluetu muža, ktorá sa šplhala po stenách.

Beechworth Lunatic Asylum, Austrália

Nemocnica je známa pod názvom blázinec Mayday Hills. Bola sesterskou nemocnicou s Ararat Lunatic Asylum. Otvorená bola 128 rokov a svoje dvere zavrela v roku 1995.

SkryťVypnúť reklamu

Obe nemocnice boli otvorené v rovnakom roku, pretože všetky nemocnice v Austrálii boli v tom čase preplnené duševne chorými pacientmi. Naraz tam vždy liečili okolo 1200 ľudí.

Neskôr vyšlo na povrch, že v tej dobe sa tam diali záhadné úmrtia a zmiznutia. Preukázalo sa, že doktori na pacientoch vykonávali rôzne pokusy, operácie zaživa a pitvy. Police v miestnostiach boli napĺňané časťami tiel. V roku 1950 v ústave vypukol požiar a nádoby s orgánmi záhadne zmizli.

Doktori verili, že šialenstvo a nepríčetnosť vyvoláva mesiac na oblohe. Preto keď vychádzali v noci z nemocnice, ukrývali sa pred mesiacom dáždnikom.

Je dokázané, že v tejto nemocnici zomrelo vyše 9000 pacientov, dokonca aj malé dievčatko, ktoré bolo vyhodené z okna. Ako sa tam dostala a ako naozaj zomrela, nie je dodnes objasnené.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kvíz pre skutočných pacientov: Uhádnete, v ktorých slovenských mestách sú tieto nemocnice? Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu