Bruselské sochy zakvitli. Pestrofarebné brady alebo vlasy pútajú pozornosť (nielen) turistov

Bruselské sochy zakvitli. Pestrofarebné brady alebo vlasy pútajú pozornosť (nielen) turistov

Vydané 23.1.2017 o 10:24

Zopár púpav namiesto brady zo sochy ešte nerobí hipstera.

Geoffroy Mottart miluje kvety a vďaka svojej práci sa s rastlinkami denno-denne stretáva. Nechýba mu ani kreativita, čo je vlastne dôvod, prečo začal v hlavnom meste Belgicka realizovať svoj nevšedný projekt - zdobenie sôch kvetinami.

Nejde o žiadne nudné vence s umelými ľaliami a ružami pripomínajúcimi odrastené ombré. Pri návšteve Bruselu by ste skôr narazili na podobizeň sochára Victora Rousseau s pestrofarebnou bradou.

Goeffroy to vysvetľuje nasledovne: "Moje povolanie kvetinára mi dáva možnosť dať zabudnutým sochám nový život. Už nie sú vnímané len tak okrajovo. Je to teda aj spôsob, ako zakývať minulosti a dokázať, že stále môžeme byť očarení tým, čo tvorí umenie okolo nás."

Belgičan priznal, že miluje nachádzať ľudské výtvory akoby "za rohom," rovnako ako obľubuje, keď ho to prinúti predstavovať si za dielom príbeh.

Presne to dokážu aj sochy, ktoré zdobí. Niektoré majú potmehúdsky úsmev, iným vyčaril dlhočizné vlasy. Skulptúry týmto nijako neničí a vďaka jednodňovému efektu tvorí umenie pominuteľné, no krásne.

Loading

...

Loading

...

Loading

...

Loading

...

Loading

...

Loading

...

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Pre úžasné obrazy sa netreba babrať s farbami. Tento chlapík svoje diela strihá a lepí

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?