SME
Streda, 7. december, 2022 | Meniny má Ambróz

Ľudia prezradili najhoršie príhody so spolubývajúcimi. Zažili podivínov, nechuťákov aj besné holuby

Na intráku aj na byte, nie vždy máte na spolubývajúcich šťastie.

Internát a spoločný podnájom s cudzími človeka naučí minimálne jednu vec: poznanie, že spolubývajúcich a vlastne celé ľudstvo môžeme rozdeliť do štyroch kategórií:

1. ľudia podivní

2. ľudia naozaj podivní

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

3. ľudia nechutní

4. ľudia naozaj nechutní

Vybrali sme tie najhoršie skúsenosti ľudí s týmito skupinami.

Kategória č.1: Ľudia podivní

Renáta: Keď som študovala v Brne, moja spolubývajúca si spravila nástenku a prvá vec, ktorá na nej pribudla, bol žltý post-it note papierik, na ktorom stálo: Chci umřít. Pravidelne to aj hovorila, len tak z ničoho nič, do úplného ticha v izbe.

SkryťVypnúť reklamu

***

Denisa: Nie je to síce najhorší zážitok, ale zaujímavé je, keď musíte spolubývajúcej oznámiť čas príchodu na izbu, aby vedela, kedy má vypnúť porno.

***

Beáta: Moja spolubývajúca mala celú svoju polovicu izby polepenú plagátmi boybandov, ktoré som nepoznala (podotýkam, že sme vtedy mali obe 23 rokov). Stále pozerala ukážky z latino telenoviel, napríklad Mária a Diego, the best of. V španielčine, aj keď po španielsky nevedela. Neustále počúvala aj hudbu z tých telenoviel, takže latino rytmy na chodbe znamenali, že je doma. Na raňajky, obed aj večeru jedla vždy vifonku, takže som sa zakaždým zobudila na to, ako klepe lyžicou o zuby. Vo voľnom čase premaľovala covery z kníh z červenej knižnice do veľkých formátov. Ale inak bola fajn.

Matej: Divných spolubývajúcich som mal viac. Od podivína, ktorý nepoužíval mydlo a vodil nám na byt 50-ročných dredatých talianov, ktorí v kuchyni fajčili brko a iných coachsurferov, až po babu, o ktorej sme mali vážne podozrenie, že je striptérka.

SkryťVypnúť reklamu

***

Renáta: Po skončení školy som prvýkrát bývala na átriákoch v Mlynskej doline v lete. Skončila som na izbe s jednou babou, ktorá malá strašný strach z toho, že nám niekto v noci vlezie do izby a znásilní nás. Keďže sme bývali na slnečnej strane, celý deň nám tam pieklo slnko a v noci sa tam nedalo dýchať bez otvorených balkónových dverí. No ona ich aj tak vždy zatvorila. V jednu krásnu noc som sa teda nas*ala a odišla som spať na strechu.

***

Martina: Dostala som na izbu dievča so satanistickymi sklonmi. Proste ona bola divná, mala svoj svet, mala všetko čierne, otapetovala si svoju tretinu izby čiernymi plagátmi, počúvala Pentagramček a ďalšie desivé zvuky. Vodila si tam chlapov, robila párty, nesprchovala sa, poriadne nejedla, lebo prepila prachy na jedlo...

SkryťVypnúť reklamu

Juraj: Keď raz spolubývajúci na intráku prišiel o tretej ráno opitý, pustil si nahlas Simpsonovcov a ráno som zistil, že mi zožral tuniaka.

***

Simona: Spolubývajúca zabudla zaplatiť energie, a tak som po dvanásťhodinovom cestovaní prišla do temného bytu, v ktorom bolo 8 stupňov. Inak je to láska.

***

Monika: Prišla som na výšku, prvýkrát som šla na intrák, a vlastne som mala prvýkrát spolubývajúcu. Tak som si tak myslela, že ako to bude super, stanú sa z nás spriaznené duše do konca života a tak ďalej (vďaka vám, americké tínedžerské filmy!). No a náš prvý rozhovor vyzeral asi takto:

-Ahoj, ja som Monika.
-Ja som Maja, a ani bohovi tu neostávam bývať.

No a o týždeň sa odsťahovala. Možno som tá zlá spolubývajúca bola ja, len dodnes neviem, prečo.

Kategória č.2: Ľudia naozaj podivní

Monika: Mala som spolubývajúcu, ktorá mala stále extrémny poriadok, vkuse si písala zoznamy, čo musí kúpiť/urobiť každý deň a mala ich pekne polepené po celej časti svojej izby. To by nebolo nič zvláštne, keby si nepísala aj veci ako: uvariť si párky, zavolať rodičom, zobrať si vodu do práce, pozrieť si seriál. V skrini mala fľašu vodky a keď sme šli niekam na párty a každý normálne priniesol fľašu, ona si vždy do pollitrovky namiešala svoj vodka-džús a stále pila iba z toho.

SkryťVypnúť reklamu

***

Kamila: Prišla som domov z knižnice, spolubývajúci si roloval jointa. Všetko ako obvykle, kým sa ma spýtal, či si nedám hríbiky. A potom stiahol plachtu zo steny a začal na ňu premietať psycho trance trip videá.

***

Michal: Ja som raz spolubývajúcej pred odchodom na výlet do Prahy povedal: „A nerob nič, čo by som ja nespravil.“ A ona zavolala na byt 30 ľudí a dali si lysohlávky.

***

Lenka: Ja som asi dva mesiace žila s reálnou kleptomankou. A keď tvrdím, že reálnou, tak myslím naozaj reálnou. Aj po tom, ako sme ju niekoľkokrát prichytili priamo pri čine, odmietala priznať, že urobila niečo zlé. Je dosť psycho, keď nemôžete usvedčiť človeka z činu, keď ho dokonca pristihnete pri tom čine a on napriek tomu odmieta priznať, že to urobil, hoci má v rukách konkrétnu vec, ktorú práve ukradol.

SkryťVypnúť reklamu

Monika: Naša super inteligentná spolubývajúca raz doviekla niekoho na byt v rámci couch surfing a pokojne odišla za priateľom s tým, že on nám ostal na krku. Týpek, ktorého nikto z nás dovtedy nevidel.

***

Matej: Ja som mal pred rokmi na intráku jeden semester spolubývajúceho, ktorý bol totálny psycháč. Bol z nejakej dediny na severe Slovenska a nosil stále tú istú flisku v podivnej modrej farbe. Skoro nič nikdy neprehovoril. Celé dni sedel na posteli v jednej polohe a sledoval len japonské a čínske filmy o starovekých bojovníkoch, vyžíval sa v starých zbraniach a okultných náboženstvách a raz sa pri zaspávaní v tichu a čiernočiernej tme out of nowhere spýtal, že čo si myslíme, že by sa stalo s dušou človeka po násilnej smrti. Nejakú chvíľu som sa nasilu po tej otázke ešte držal hore, až kým som nepočul ťažké dýchanie a mal istotu, že zaspal.

SkryťVypnúť reklamu

***

Kristína: Moja spolubývajúca celé dni nejedla nič iné, ako orechy. Fakt, ako škrečok. Na veľkonočný pondelok som si myslela, že budem mať voľnú izbu, a tak som si k sebe zavolala "kamaráta". Predtým, ako stihol prísť, prišla však na izbu ona. Náš rozhovor vyzeral asi takto:
Ja: Počuj, dnes ku mne má prísť kamarát, nebude vadiť, keď prespí?
Ona: Nie, v pohode.
(po 5 minútach)
Ona: Mali ste v pláne sa sexuálne zblížiť?
Ja: Aj hej.
Ona: Hm, máš smolu, musíte ísť niekam inam.

Kategória č.3: Ľudia nechutní

Soňa: Mali ma prísť pozrieť rodičia, tak som upratala celý byt, teda moju izbu a spoločné priestory. Kúpeľňa sa leskla, záchod krásne voňavý a čistý, podlahy v chodbe naleštené, kuchyňa ako z rozprávky. Ešte som si zbehla na posledný nákup drobností na pohostenie (obchod cez ulicu). Keď som sa vrátila, na chodbe zablatené stopy, kuchyňa ako po výbuchu, všetky hrnce vonku, všetky špinavé, a v záchode nespláchnuté "prekvapenie". Krátko po tom som sa s frajerom presťahovala do garzónky.

SkryťVypnúť reklamu

***

Monika: Spolubývajúca odvedľa si nechala na vodovodnej batérii zavesené tangá, tak sme sa s tym nebabrali a zhodili ich na zem, lebo sme si chceli umyť riad.

***

Simona: Mne sa podarilo spraviť peklo spolubývajúcim. Rozhodla som sa počas učenia na skúšku z dejín, že trochu umyjem balkón od holubieho trusu. Bola som hrdá na svoj výkon a keď bola noc, tak som o druhej ráno otvorila balkón, aby som sa trochu nadýchala čerstvého vzduchu. Lenže čo čert nechcel, v kúte na balkóne spali dva holuby. Tak som ich vyplašila, až jeden z nich vletel do izby a priamo na spiacu spolubývajúcu. Nevedela som, koho skôr ratovať, či toho chudáka vystresovaného holuba, alebo ziapajúcu spolubývajúcu. Pripájam aj fotku:

Lea: Mala som spolubývajúcu, ktorá si vždy nakúpila hromadu ovocia a zeleniny, ktoré nikdy nestíhala jesť. Najhoršie bolo, že si vždy nový nákup odložila niekam inam, často na neviditeľné miesta, kde to začalo hniť a smrdel celý byt. Keď plesnivé nálezisko našla ďalšia spolubývajúca, šupla ho našej "raw kamoške" do izby.

SkryťVypnúť reklamu

***

Marián: Náš spolubývajúci vstal každé ráno okolo 6, vzal si hrnček s vločkami, ktoré mal celú noc namočené vo vode, pridal džem, vzal dózu s pomletým kokosom a nie, on ten kokos nevedel vysypať jak človek, on jemnými pobuchnutiami dávkoval ten kokos jak posledný psychopat, aby sme náhodou neostali spať a potom vzal lyžičku a dal si pozor, aby ňou cinkol o hrnček aspon 68x. Potom to celé zmľaskal počas ďalsích 5 minút. Raz sme v marci našli v mrazáku jeho čiapku. Keď mal z domu donesené francúzske zemiaky, položil ich na radiátor, nech sa OHREJÚ. Obal každého keksíku, ktorý zjedol, vylízal dosucha. Zemiakové placky si raz z jedálne na izbu doniesol zabalené v bločku.

***

Betka: Naše najhoršie spolubývajúce boli ploštice. Keď sme sa išli sťažovať na ubytovacie oddelenie, počas našej neprítomnosti nám prišli deratizeri vystriekať izbu. Striekali hlava nehlava, postele, knihy, oblečenie, potraviny... Po tejto spúšti sme opäť išli na ubytovacie žiadať náhradu škody, ktorú nám spôsobili. A oni nás odrovnali tým, že my by sme mali odškodniť ich, lebo NIEKTO TAM TIE PLOŠTICE MUSEL PRINIESŤ.

SkryťVypnúť reklamu

***

Jaro: Raz som našiel v kúpeľni vo vedierku úplne hnijúcu a obrastenú handru, ktorou môj spolubývajúci týždeň predtým umýval záchod a nevypral ju.

Kategória č.4: Ľudia naozaj nechutní

Kamila: Spíme na izbe, keď sa zrazu budím na to, že mi spolubývajúca kričí, aby som si dávala pozor na veci. Nechápem prečo, otváram oči, čo sa deje. A odrazu zbadám, že moja opitá kamoška čupí pri balkónových dverách a ciká na podlahu. Myslela si, že je na WC. Áno, hádate správne - tieklo to smerom k mojim veciam, ktoré som mala vedľa postele.

***

Ivana: Ja som mala na strednej spolubývajúcu, pre ktorú bola hygiena cudzie slovo. Veľmi nepravidelne sa sprchovala a ako bonus bola skriňa plná spotených vecí. Raz prišla z korčuľovania a šla na dohodnuté stretko s chlapom. Povedali sme jej, že je celá spotená na chrbáte, a tak neváhala a namiesto sprchy si hodila na seba mikinu a šup na rande. Najhoršie však bolo, keď sme za jej posteľou pri upratovaní našli použité vložky alebo zo stola vyhadzovali misky s dvojcentimetrovou plesňou. #nikdyviac

SkryťVypnúť reklamu

***

Lea: Na intráku sa dievčatám z vedľajšej bunky nechcelo ísť umývať riad do kuchynky, tak to vždy robili u nás v kúpeľni. Logicky by človek vylial zvyšky do záchodu, ale to im nenapadlo a všetko skončilo v umývadle. To sa samozrejme veľmi rýchlo zapchalo. Voda neodtekala, hromadila sa v umývadle a vytvárala po okrajoch mastné rysky. Dievčatám nerobilo problém si na to ešte umyť zuby. Takže nie je nič krajšie, ako vojsť do kúpelne a vidieť zamastené umývadlo od gulášu plné vody, s pľuvancami od pasty. Enjoy!

Peter: Prídem na izbu a spolubývajúci z Kirgizska spí v nenavlečených perinách. Pozriem na zem a tam rozšliapaný chlieb s nejakou zeleninou. Okolo samozrejme kopa mravcov. Hovorím mu: Eeehm, máme tu mravce.
On rozospatý: Što? Nooo, vieš, oni tu majú cestu.
A ja: Čo?! Ako, my tu chováme tie mravce?
On: Noo oni tu idu cez okno i tu maju svoju cestu.

SkryťVypnúť reklamu

***

Dea: Moja spolubývajúca mala celé leto po izbe použité vreckovky po zemi, handry, všetko všade špinavé... Raz som prišla po týždni na izbu a bol tam neskutočný bordel a smeti a smrad. Keď som otvorila jej termoobal od jedla, bolo tam dačo chlpaté ako zajačí chvost...Vraj to bol jej chlieb vo vajci.

***

Monika: Stretla sa už s takou dievčinkou, ktorá použité toaletné papiere (po akejkoľvek potrebe) hádzala normálne do koša na spoločnej chodbe.

***

Lea: Nikdy nezabudnem na tento rozhovor so spolubývajúcou:

Ona: Nemáš náhodou práškový cukor?
Ja: Jasné, mám.
(Vybrala som ho zo skrinky a podala jej ho.)
Ona: A nie sú tam chrobáky?
Ja: Prosím?
Ona: No, čo tam nie sú chrobáky?
Ja: Prečo by tam mali byť chrobáky?
Ona: Lebo Táňa minule našla na svojej poličke chrobáky s vajíčkami.
Ja: To nemyslíš vážne?!
Ona: A ty si o tom nevedela?
Ja: Nie, nevedela!
Ona: Ja som si myslela, že ti to hovorila. Ja som potom vyhodila polovicu vecí, čo som mala na poličke.
Ja: Nie, nepovedala mi to! A vystriekala to aspoň niečím?
Ona: Myslím, že to len umyla.
Ja: Super! Idem sa pozrieť aj do múky, kde sa radi zdržiavajú. Nie sú také lenivé, aby nevedeli prejsť z jednej skrinky do druhej, keď cítia jedlo...

A tak som musela vyhodiť všetky druhy múky, soľ, cukor aj cestoviny. Vtedy som si povedala, že sa musím nadobro od svojich poriadkumilovných spolubývajúcich, ktoré majú rady zvieratká každého druhu, odsťahovať.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: 25 znakov, že máš obrovské šťastie a bývaš so svojou spriaznenou dušou Čítajte 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Inzercia - Tlačové správy

     1. Vianočný darček na celý život. Darujte návod k vlastnému telu
     2. Aby na Vianoce nič nechýbalo
     3. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
     4. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
     5. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
     6. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
     7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
     8. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
     1. Auto do 14-tisíc už nekúpite. Zvážte radšej prenájom
     2. Aby na Vianoce nič nechýbalo
     3. Helenky prichádzajú na svetlo sveta s ďalšími novými bytmi
     4. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
     5. Vianočný darček na celý život. Darujte návod k vlastnému telu
     6. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
     7. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
     8. Šariš ľuďom pomáha regiónu už takmer 20 rokov
     1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 689
     2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 605
     3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 855
     4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 4 978
     5. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 271
     6. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 3 323
     7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 3 204
     8. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 094
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu