Narodky ako festival: Na oslavu pätnástky mexického dievčaťa prišli tisíce cudzích ľudí

Narodky ako festival: Na oslavu pätnástky mexického dievčaťa prišli tisíce cudzích ľudí

Vydané 27.12.2016 o 10:15

Pozvánka sa rozšírila po internete.

Spomínate si ešte, ako ste oslávili svoje 15. narodeniny? Asi nijako divoko, na rozdiel od mexického dievčaťa menom Rubi Ibarra Garcia. Na jej narodeninovú oslavu totiž podľa BBC prišlo niekoľko tisíc ľudí z celej krajiny.

Oslavy 15. narodenín dievčat v Mexiku sú tradične oveľa väčšie ako u nás. Volajú sa quinceanera a celá rodina tak veľkolepo oslavuje dospievanie dievčiny.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Tradičná oslava 15. narodenín, ktorá ruinuje rodiny: Quinceanera je často drahšia ako svadba

Ako k tomu vôbec došlo?

Rubini rodičia nahrali videopozvánku, ktorou "všetkých srdečne" pozývali na oslavu 26. decembra, na ktorej mali byť 3 kapely, jedlo a konské preteky s cenou pre víťaza. Ako neskôr vysvetlil otec Crescencio Ibarra, pozvánka bola pôvodne mienená pre rodinu, priateľov a ľudí z okolia, ako oheň sa však rozšírila po internete.

Nie je úplne jasné, prečo video ľudí tak zaujalo a rozšírilo sa. Z 1,2 milióna ľudí, ktorí sľubovali účasť, do dediny Laguna Seca v strednom Mexiku nakoniec predsa prišlo niekoľko tisícok, na ktoré čakali tucty stanov s jedlom.

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?