Fičí logo Fičí
Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Zrušené koncerty extrémistov aj nový Harry Potter. 30 dôkazov, že rok 2016 nebol až taký tragický

Máme síce Kotlebu a Trumpa, ale aj Deň borovičky.

1. Borovička má svoj medzinárodný deň

Medzinárodný deň borovičky je 24. júna, keď meniny oslavuje Ján a Slováci sa spíjajú pri kladení svätojánskeho ohňa. V júni sa na tom dohodli výrobcovia všetkých známych slovenských borovičiek. Deň pomsty z lesa bol registrovaný ako International Borovička Day.

2. Zbavili sme sa Rada Procházku

Najskôr odišiel z Národnej rady, potom zo #Siete a keď sa chcel schovať v Luxemburgu, odmietli ho. Alebo nie? Pol na pol.

3. Niekto hackol web Slovenského hnutia obrody

Hackeri vymaľovali web Slovenského hnutia obrody naružovo a Tiso dostal nový makeup. Podpísali sa ako Anonymouse crew a makeover odôvodnili tým, že "fašisti sú hlupáci, čo nedokážu spravovať ani vlastný web, nieto ešte štát".

Skryť Vypnúť reklamu

4. Leonardo DiCaprio konečne vyhral Oscara

Americký herec premenil svoju šiestu nomináciu na cenu akadémie na víťazstvo. Za hlavnú rolu vo filme Revenant konečne získal sošku a samozrejme množstvo pozornosti. Nešetrili ho ani internetoví vtipkári.

5. Naši colníci chytili 10-tisíc Pokémonov

Colný úrad v Trnave zadržal takmer 10-tisíc hračiek dovezených z Číny, ktoré mali cez Brodské ďalej pokračovať na poľský trh. Medzi výrobkami boli Pokémon Pikachu, Minecraft, Disney Frozen či Smiley. Koľko za falšovanie a pašovanie Pokémonov pašeráci zaplatia? Podľa colného úradu od 3-tisíc do 67-tisíc eur.

6. Chlapci, z ktorých si všetci robili srandu, sú úspešní

V internetovom svete asi neexistuje osoba, ktorá by nepoznala tragédov z fotky Brutální pařba informatiků alebo Brutální pařba studentů aplikovaných věd. V súčasnosti môžu všetci posmievači študentom závidieť - dvaja z nich pracujú na vysokých akademických pozíciách (doma aj v zahraničí), tretí má rozbehnutú úspešnú kariéru v Googli a štvrtý zarezáva v americkej spoločnosti SpaceX u Elona Muska.

Skryť Vypnúť reklamu

Najútlejší z chlapcov, Tomasz Czajka (na fotke jediný bez okuliarov), vyštudoval informatiku na Varšavskej univerzite. Dnes pracuje pre Google ako softvérový manažér a zarába 200-tisíc dolárov ročne.

7. Vyšlo veľa kvalitných nových seriálov, ktoré by ste mali vidieť

Westworld, Stranger Things, The Get Down, Designated Survivor, Pustina, The Night Of, Victoria, Luke Cage, Divorce či Black Mirror.

Prečítajte si tiež: 10 tipov na najlepšie nové seriály, ktoré zatiaľ vyšli v roku 2016 a mali by ste si ich pozrieť Čítajte 

8. Kotleba sa síce dostal do parlamentu, ale nie je súčasťou vlády

A v tejto krajine a politických stranách, ktoré sú ochotné zapredať aj vlastnú dušu, len aby boli pri moci, je to skutočný zázrak.

9. Iron Maiden zahrali v Žiline aj napriek protestom fanatikov

Proti vystúpeniu kapely boli rehoľníci Spoločnosti sv. Bazila Veľkého. V apríli poslali listy predsedovi ŽSK, primátorovi Žiliny, ministrovi kultúryi, žilinskému biskupovi aj Letiskovej spoločnosti v Žiline. V listoch žiadali o zrušenie koncertu, lebo "Ide o Bohorúhavé podujatie, ktoré musí byť odmietnuté", "Heavy metal má základ v šamanských woodoo rituáloch a šíri užívanie drog" a "Koncert demoralizuje mládež a na Slovensko vnáša prekliatie".

Skryť Vypnúť reklamu

Koncert na žilinskom letisku kapela odohrala a bolo na nej zabitých presne 0 mačiatok, upálených presne 0 ľudí a prečítaných presne 0 satanských biblií.

10. Konečne niekto naložil Rudovi Vaskymu

Poslanec SaS Peter Osuský urobil to, čo chcel zrejme urobiť každý druhý človek, ktorý prišiel do kontaktu s Rudom Vaskym. Po tom, čo ho Vasky nazval "fašistickým hajzlom", mu Osuský namiesto bojleru u*&bal facku.

11. Vieme, ako bojovať proti nenávisti - vtipom a kebabom

Keď náš premiér v januári prvýkrát povedal nahlas vetu o strachu z ucelenej moslimskej komunity na Slovensku, jeho slov sa hneď chytila satirická stránka Moral & Banal. Zorganizovala udalosť Kebab alebo Falafel za moslimskú komunitu a zdravý rozum. Jej cieľom bolo podľa popisu upozorniť na fakt, že "je dôležitejšie zabrániť vzniku a existencii komunít zlodejov, ktorí okrádajú všetkých občanov SR. Predseda Fico už 8 rokov dokazuje, že s takýmito komunitami žiadny problém nemá a ochotne ich chráni."

Skryť Vypnúť reklamu

Preto si v piatok večer na počesť moslimskej komunity, ktorá s problémami našej krajiny nemá nič spoločné, mali dať ľudia kebab. A skutočne si dali, fotky zavesili na Facebook a hummusom bojovali proti humusu.

Prečítajte si tiež: Kebabom proti nenávisti. Založili udalosť na Facebooku a netušili, koľko ľudí oslovia Čítajte 

12. RTVS bude vysielať premiéru Sherlocka

Tento rok oslávila verejnoprávna televízia 60. narodeniny a svojim divákom ponúkla unikátny darček - v novom roku exkluzívne odvysiela premiérovú štvrtú sériu jedného z najlepších seriálov súčasnosti. Po úspešných rokovaniach s BBC sa RTVS podarilo uzavrieť dohodu na odvysielaní premiérovej štvrtej série seriálu.

Prvú epizódu štvrtej série si diváci budú môcť užiť takmer v rovnakom čase, v akom seriál odpremiéruje BBC – v nedeľu 1. januára 2017 o 22:10 na Dvojke. Ďalšie dve epizódy Dvojka odvysiela v nedeľu 8. januára a 15. januára.

Skryť Vypnúť reklamu

13. S mladými to nie je také stratené, ako by sa mohlo zdať

Hoci podľa exit pollov je až 20 percent voličov Kotlebu vysokoškolákov, s našimi mladými to nie je až také zle, ako by sa mohlo zdať. Dôkazom je Zuzana Hlávková, ktorá na blogu Transparency International upozornila na predražené zákazky k nášmu predsedníctvu v EÚ. Tie sa mali začať diať po príchode Zuzany Ťapákovej na ministerstvo zahraničných vecí. Na konci roka 2014 sa narýchlo pretlačila výnimka z verejného obstarávania, ktorú nakoniec využila agentúra EVKA.

Agentúra sa podľa Hlávkovej mala podieľať aj na príprave slávnostného snemu SMERu z decembra 2015 v Nitre, SMER však tieto tvrdenia odmieta. O nezrovnalostiach na ministerstve zahraničia pri príprave slovenského predsedníctva informoval aj bývalý kolega Zuzany Hlávkovej, Pavol Szalai.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Hlávkovej kolega z ministerstva: Zuzana hovorí pravdu Čítajte 

14. Trump síce vyhral, ale dokázal tým, že konšpirátori sa mýlia...

... voľby nie sú výsledkom židoboľševického sprisahania a naozaj má zmysel odovzdať svoj hlas, aj keď tentoraz to tak celkom nevyšlo.

15. Vyšla nová kniha o Harrym Potterovi

Anglický originál Harry Potter And The Cursed Child sme si mohli kúpiť v júli, slovenský preklad Harry Potter A Prekliate Dieťa v septembri. Kniha nie je román, ale scénar hry Jacka Thorna a vychádza z pôvodného nového príbehu J.K. Rowlingovej.

Je to ôsmy príbeh o Harrym Potterovi a prvý, ktorý sa objavil na javisku. Deväť rokov po poslednej potterovke sme sa tak mohli opäť vrátiť do detstva. Predtým, ako ju začnete čítať, by ste si mali uvedomiť týchto 10 vecí.

16. Vyšiel nový film s Harrym Potterom

Teda presnejšie, film z prostredia Harryho Pottera. Snímka Fantastic Beasts And Where To Find Them (Fantastické zvery a ich výskyt) opäť spustila potteromániu. Rowlingová napísala scénar v roku 2001 pod pseudonymom Newt Scamander, ktorý je hlavnou postavou filmu.

Skryť Vypnúť reklamu

Namiesto Harryho, Rona a Hermiony sme spoznali Newta Scamandera ako záchrancu všetkých čarovných zverov, Jacoba Kowalskeho ako nomága - človeka, ktorý nevie čarovať, Porpentinu Goldstein ako bývalú aurorka a jej pôvabnú sestru Queennie Goldstein. Rok 2016 nám dal taktiež dôvod tešiť sa na budúcnosť - tvorcovia plánujú minimálne ďalšie dva filmy s charizmatickým Eddiem Redmaynom v hlavnej úlohe.

17. Naši politici zabávali internety

Presnejšie povedané, internety sa zabávali na nich. V marci fičalo gifko Roberta Kaliňáka, v októbri zase fotka Fica a Richtera. Ľudia sa bavili aj na gifku s Martinom Daňom a nechýbali ani vtipy o parlamentných voľbách, kauze Bašternák, Vladkovi Weissovi, špinavých protislovenských prostitútkach, Lajčákovej kauze, či Donaldovi Trumpovi.

Skryť Vypnúť reklamu

18. Vedci objavili jeden z génov, ktorý spôsobuje amyotrofickú laterálnu sklerózu

Vďaka štúdii, ktorá bola financovaná z peňazí vyzbieraných pomocou Ice Bucket Challenge, vedci dospeli k prelomovému objavu - podarilo sa im identifikovať jeden z génov, ktorý chorobu spôsobuje.

19. Dozvedeli sme sa, že Jon Snow žije

Po finále piatej série plakal nejeden fanúšik Game Of Thrones. Veliteľa Nočnej hliadky dobodali jej členovia. Ostali sme nemí...rovnako ako Jon. Šiesta séria však splnila naše priania - Jon Snow ožil a vyzerá to tak, že možno bitku o trón vyhrá práve on.

21. Podarilo sa zrušiť prednášku o rase od rasistu

Samozvaný odborník na rasu a rasista Marián Magát chcel 22. decembra v Brezne prednášať o bielej rase.„Porovnáme myšlienky rovnostárstva s praxou a štatistikami, povieme si niečo o bielej rase a prečo je potrebné ju chrániť", napísal na svojom Facebooku.

Skryť Vypnúť reklamu

Plány mu však skrížilo mesto Brezno, ktoré mu odmietlo prenajať kulturák. Možno aj preto, že Magát opakovane chváli Adolfa Hitlera, Jozefa Tisa a spochybňuje holokaust.

22. Pandy už nie sú ohrozené

Zatiaľ čo v 80. rokoch bol počet dospelých jedincov pandy odhadovaný na menej ako 1000 kusov, v súčasnosti ich je podľa IUCN už 1864. Vďaka tomu panda veľká už viac nie je ohrozeným, ale len zraniteľným druhom. Toto je 20 dôvodov, prečo sa z toho tešíme.

23. Stúpa aj počet tigrov na zemi

Svetový fond na ochranu prírody nás tento rok potešil informáciou, že prvýkrát za 100 rokov stúpol počet tigrov. V súčasnosti ich žije na zemi 3890, kým v roku 2010 to bolo len 3200 exemplárov.

24. Na Slovensku vystúpili svetoví stand-up komici

Predtým, ako agentúre KVAS začalo kvasiť a zorganizovala vystúpenie najväčšieho konšpirátora všetkých čias, zavolala na Slovensko hviezdy seriálu Black Books - Dylana Morana a Billa Baileyho. Okrem nich sme mohli naživo vidieť aj Jimmyho Carra.

Skryť Vypnúť reklamu

25. Konečne sme sa dočkali návratu Gilmoriek

Od poslednej časti obľúbeného seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov uplynulo dlhých 9 rokov a my sme si boli istí, že je už nenávratne preč. Všetci verní fanúšikovia boli preto vo vytržení, keď spoločnosť Netflix začiatkom roka ohlásila, že sa chystá pokračovanie. Od 25. novembra sme mohli sledovať štvordielnu minisériu s podtitulom A Year in the Life, ktorá sa odohráva 8 rokov po udalostiach v pôvodnom seriáli.

26. Na Slovensku síce máme tragédov, ale na Česko sa ani len nechytáme

Áno, my síce máme Rostasa, Kollára, Mazureka, Mezenskú či bakalára kulturológie, ale Česi majú Olívii Žižkovou, Pavlínu Nytrovou a náckovia tam vyhrávajú spevácke súťaže, pričom im tlieska celá sála na čele s Bílou a Vondráčkovou.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Dnes Ortel, zajtra Hitler? Najpopulárnejšie české speváčky sa zastali extrémistov Čítajte 

27. Aspoň Rakúšania volili rozumne

Po Brexite a Donaldovi Trumpovi sme čakali, že rakúske prezidentské voľby vyhrá krajne pravicový kandidát Norbert Hofer. To sa však nestalo - v opakovaných voľbách vyhral Alexander Van der Bellen zo Strany zelených. Hofera porazil pomerom 53,8 % k 46,2 % hlasov.

28. Podarilo sa zrušiť dva náckovské koncerty

Najskôr koncert kapely Krátky proces v Trnavskom CITY CLUBE a potom aj koncert speváka Ondreja Ďuricu, ktorý bol v minulosti členom white power skupiny Biely Odpor a je stále obľúbený medzi slovenskými extrémistami. Ten mal v októbri vystupovať v Ateliéri Babylon v Bratislave.

Udalosť na Facebooku ľudia okamžite začali trollovať. Ateliér Babylon koncert zrušil s odôvodnením, že klub bol v čase, keď sa mal konať, rezervovaný niekým iným.

Skryť Vypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Vybrali sme najvtipnejšie komentáre, ktorými sa podarilo zrušiť koncert extrémistického speváka Čítajte 

29. Česi ukázali, ako môžeme poraziť šmejdov

Skupina mladých ľudí z Česka sa rozhodla bojovať proti šmejdom kreatívne - namiesto výletov s predvádzaním tovaru pre dôchodcov organizuje výlety za kultúrnymi pamiatkami. A namiesto hrncov im ponúka hudbu. Spolok Hurá na výlet! organizuje pre dôchodcov a ZŤP v Pardubickom kraji a kraji Vysočina jednodňové výlety, za ktoré dôchodcovia zaplatia len 100 českých korún. Výlety sú bezpečné, finančne dostupné, zábavné a pre dôchodcov zaujímavé. Nechýba na nich ani zdravotnícky dohľad.

30. Potvrdilo sa, že ženy naozaj pozerajú porno

Štatistiky Pornhubu dokázali, že až 24 % návštevníkov stránky pre dospelých sú ženy. Slovenky pozerajú lesbické porno, Češky sú na romantiku, černošky sledujú černochov a aziatky to rady kreslené.

Skryť Vypnúť reklamu

BONUS, o ktorom nevieme, či je pozitívny, alebo negatívny.

Slovensko má svoju E. L. James a svojich Päťdesiat odtieňov sivej

Je ňou bývalý minister školstva Juraj Draxler. Áno, fakt.

Prečítajte si tiež: Fifty Shades of Juraj Draxler: Uhádnete, ktoré erotické úryvky sú z knihy exministra? Čítajte 

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

Inzercia - Tlačové správy

 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 2. Využívajte nonstop služby právnika s poistením právnej ochrany
 3. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 5. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 7. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií
 8. Home (ale aj) Office
 9. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
 10. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
 1. Využívajte nonstop služby právnika s poistením právnej ochrany
 2. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 3. Foreigners will be centre stage in Bratislava for the whole week
 4. Poznanie
 5. Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si všímajte podmienky
 6. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 7. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 8. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 9. Pomohli sme tým, ktorí pomáhali
 10. Cenovo dostupná autokamera Mio a pritom sa skvelými funkciami
 1. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 34 003
 2. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 32 102
 3. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 21 293
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 14 070
 5. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 11 858
 6. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 11 448
 7. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 10 523
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 957
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 458
 10. Fantastická pomôcka pre deti – zábavný a náučný pracovný zošit 9 217
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Marian Kotleba

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Donald Trump, Najlepšie seriály
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Fico o návštevách kaštieľa nič nepovie, lebo si chráni súkromie. Poslancov poučuje

Stanovisko za šéfa Smeru pripravil bývalý minister Robert Kaliňák.

Predseda Smeru Robert Fico.

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 79 prípadov nákazy (minúta po minúte)

Slovensko eviduje celkovo 6 677 prípadov nákazy koronavírusom. Pandémia si doteraz vyžiadala 39 obetí.

Ilustračná fotografia.
Známa snímka z bezpečnostnej kamery v Tatra banke z 27. februára 2018, deň po zverejnení informácií o vražde novinára Jána Kuciaka. Marian Kočner bol najprv v bezpečnostnej schránke, vzal z nej čosi malé a vzápätí vybral z vlastného účtu 50-tisíc eur.
Sam Bennett (vľavo) a Peter Sagan v závere 19. etapy na Tour de France 2020.