Internát nemusí mať plesnivé steny a rozhegané postele. Tieto dievčatá zmenili svoju izbu na palác

Internát nemusí mať plesnivé steny a rozhegané postele. Tieto dievčatá zmenili svoju izbu na palác

Vydané 2.9.2016 o 11:39

Nielenže vyzerajú, ale aj žijú ako princezné.

Pri slove internát sa každému vybavia plesnivé steny, prastaré okná a nefunkčné kúrenie. Dve vysokoškoláčky z USA však posunuli bývanie na internáte na nový level.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Ideš bývať prvýkrát na intráky v Mlynskej doline? Máme odpovede na všetky tvoje otázky

Lindy Goodson a Abby Bozeman sa spoznali ešte pred začiatkom štúdia na University of Mississippi, nazývanú aj Ole Miss. Svoju izbu začali plánovať o čosi neskôr, konkrétne v decembri minulého roku. Postupne nakupovali dekorácie, od plyšových kobercov až po zlaté svietniky a lampy, a v auguste zorganizovali veľkú premenu. Ak by tak neurobili, vybavenie ich izieb by sa nelíšilo od slovenského štandardu. 

Loading

...

Obe sa okamžite  zhodli na štýle "luxusného paláca." Izbe dominujú zlatá a svetlomodrá farba a nesmú chýbať ani vyvýšené princeznovské postele. K dobru im treba pripísať, že niektoré veci si vyrobili alebo vylepšili samy. Napríklad komoda, ktorú je vidno aj na známej fotke z premeny, pochádza z antikvariátu. Abby ju celú premaľovala a pridala zlaté kľučky. Ďalším skvelým nápadom bolo aj použiť starý uterák ako záclonu na zakrytie mikrovlnky.

Pre viaceré magazíny sa vyjadrili, že  spôsobom "pomôž si, ako vieš" ich izba finančne nezruinovala, a že sa zmestili do normálneho vysokoškolského rozpočtu. V Mlynskej doline by ich rozpočet možno stačil na pokrytie výdavkov za internát na niekoľko rokov.

 

OleMiss síce preslávili, ale neboli prvé, ktoré si takto radikálne pretvorili izbu. Dennodenne na Twitteri a Instagrame pribúdajú fotky iných internátnych izieb, ktoré nemali tú česť byť prelomovými. Dvojica bola preto veľmi prekvapená, že práve o nich píšu veľké internetové portály a časopisy.

Loading

...

Loading

...

 

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Keď sa študenti zmenia na umelcov: Toto je 30 najkrajších internátnych dverí z Mlynskej doliny

 

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?