Moderný praveký muž vyrába primitívne technológie len z toho, čo nájde v prírode

Moderný praveký muž vyrába primitívne technológie len z toho, čo nájde v prírode

Vydané 5.8.2016 o 10:27

Jediný youtuber, ktorého sa naozaj oplatí sledovať.

Táto austrálska youtubová hviezda by strčila do vrecka aj samotného Beara Gryllsa. Napriek tomu, že vo svojich videách neprehovorí ani jediné slovo, podarilo sa mu na svoj kanál prilákať viac ako dva milióny odberateľov. Polonahému a veľmi zručnému mladému mužovi stačia na návrat do neolitu vlastné ruky a vynaliezavosť. 

V dobe, keď svet ovláda internet a najnovšie technológie, ľudí neskutočne fascinuje sledovať niekoho, kto dokáže vytvoriť kladivo, luk či dokonca dom len z vecí, ktoré nájde vo svojej bezprostrednej blízkosti. Navyše to všetko zvláda bez zbytočných obkecov. 

Všetkých 19 zverejnených videí má spolu viac ako 30 miliónov pozretí. Natáčané boli v austrálskom dažďovom pralese. Za kamerou nestojí tím odborníkov, video je zostrihané veľmi jednoducho a neobsahuje žiadny rušivý podmaz. Napriek tomu sa svet nevie vynadívať na šikovné využitie primitívnej technológie. Jeho videá majú potenciál pripraviť nás na zombie apokalypsu, stroskotanie na opustenom ostrove alebo na návštevu festivalu.

Ako postaviť luxusné ubytovanie na festivale?

Ako donútiť oheň horieť aj bez benzínu?

Ako si vyrobiť drevené uhlie bez pravekých papradí?

Zostrojte si  sekeru ako z Flinstonovcov

Postavte si váš dom snov

 

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?