Konšpirátor, agresor či slušný Slovák: Pre tieto typy ľudí sa neoplatí čítať internetové diskusie

So všetkými ste sa už iste stretli.

Sloboda prejavu nám okrem práva prezentovať svoje názory priniesla i astronomické množstvo záchvatov mizantropie okorenenej vražednými predstavami. 
Prečo? Lebo v každej diskusii sa nájde aspoň jeden z týchto ľudí:

Konšpirátor

Priemerne až podpriemerne vzdelaný pastier nemysliacich oviec, ktorý sa na svojom profile pýši vyštudovaním školy života, prípadne go fuck yourself university. Túži vyčnievať zo šedej masy, do ktorej patrí, preto si aspoň raz denne pozrie na Youtube dokument o židoboľševikoch ovládajúcich našu planétu skrz hormóny vo vode, ktoré spôsobujú ústup mozgovej aktivity a otupujú nás, aby sme verili ich propagande, ktorou nás kŕmia cez diablove nástroje ako sú napríklad správy (to som si nevymyslela, to mi s vážnou tvárou ktosi povedal). To mu dodáva instantný pocit experta na politológiu, fyziku, dejiny, fungovanie médií.

Článok pokračuje pod video reklamou

Základné argumenty sú "si ovca" a vymenúvanie faktov, ktoré sa väčšinou dajú vyvrátiť rýchlym nakuknutím do Wikipédie. Ale za tou tiež stoja Illumináti a jaštery z vesmíru, ktorí chcú nastoliť NWO, rovnako ako aj za univerzitami a podobnými inštitúciami, ktorých jedinou úlohou je vychovávať z ľudí poslušné ovce. Je veľmi zložité odlíšiť ich od trollov, ktorí si len robia srandu.

Konšpirátor: Rockefellerovcom ide o vyssie ciele prave to ze mas taku velku moc teda aj nad zivotom a smrtou ich len utvrdzuje v tom ze su mocny navyse im nejde o peniaze maju ich dost oni len proste postupne budu taketo veci vypustat pretoze keby ich dali vsetky naraz hrozilo by premnozenie ludi nasa planeta dokaze sice uzivit 10 mld ludi ale inteligentnych a s inteligenciou sa spaja aj setrnost jeden faktor druhy je ze ked si vsimas na rakovinu zomiera len istyt typ ludi cize v podstate separuju dobry '' material'' od zleho.
Troll: napriahne ruky nad klávesnicu, chvíľu úporne premýšľa... číta si príspevok vyššie znova. "...Dlabem na to, to neprekonám."
 

Grammar Nazi

K téme diskusie sa väčšinou nevyjadruje, pretože o nej má prehľad asi ako Nicky Minaj o termonukleárnych reakciách. Ale má diplom zo slovenčiny, prípadne pedagogiky. Svoje pôsobenie v diskusiách teda redukuje na opravovanie gramatiky v príspevkoch, ktoré často ani nie sú odveci alebo sa ich autor nesnaží nad nikoho povyšovať, čo je asi jediný prípad, kedy je opravovanie niekoho gramatiky namieste.

Ak mu niekto povie, aby sa na to konečne vykašľal, argumentuje tým, že inteligentný človek sa musí vedieť orientovať v temných zákutiach našej gramatiky, čo je obzvlášť namieste pri takýchto príspevkoch:

Diskutujúci č. 1: Vážne môžeme stav v dobe veľkého tresku považovať za nejaký špeciálny poriadok s nízkou entropiou? Veď vtedy ani neexistovala žiadna hmota a vesmír bol takmer úplne homogénny. Ako to, že taký stav nebol vlastne totožný s tepelnou smrťou vesmíru a vznikli vôbec nejaké hviezdy? Predpokladám, že vesmír skutočne začal v stave maximálnej entropie, ale bol veľmi malý, teda jeho entropia bola maximálna pre vesmír danej veľkosti. Inflácia a ďalšia expanzia tento stav zmenila. Drobné, statické nepravidelnosti, ktoré vďaka fluktuáciám vznikali aj v stave s visokou entropiou bolo neskôr premenené na hviezdy a galaxie.
Odpoveď na príspevok od diskutujúcej grammar nazi: Visokou?! No to hádam nemyslíš vážne, ty polointeligentný degenerát! Vráť na základnú školu a douč sa vybrané slová! Takých ako ty by ani nemali púšťať na internet!

S uspokojeným egom, že uštedrila podpásovku, sa spokojne presúva na článok o nových teóriách etiopatogenézy a endometriózy, pričom v druhom tabe už otvára slovník, aby si mohla skontrolovať pravopis všetkých slov, ktorým nerozumie.

Nacionalista / Slušný Slovák

Zastáva názor, že treba exterminovať všetky menšiny, ktoré sa nenarodili na našom malebnom Slovensku. Teda vrátane buzerantov, je jedno kde sa narodili tí, sú to milovníci čokovenčekov a obojstranných robertkov, čo je proti prírode a deviantov na našej rodnej hrude nechceme. Ani punkáčov, lebo s tými sa stále bijeme v krčme, takže to musia byť naši nepriatelia.

Svoju hrdosť na náš národ prezentuje znalosťami slovenského dejepisu porovnateľnými so svojimi znalosťami slovenskej gramatiky, obligátnym tetovaním dravého vtáka a nejakého národného symbolu. Na profilovke alebo titulke má seba, ako drží slovenskú, prípadne ruskú vlajku, pretože nič nevyjadruje lásku k vlasti tak, ako názor, že by bolo dobré pripojiť ju k Rusku. Často obdivuje Dolfíka, lebo nevie, že keby ten uskutočnil všetky svoje plány, Slovania by boli vyhladení spolu so židmi a iným odpadom, proti ktorému lobuje.

Jeho argumentmi sú expresíva na adresu odrodilca, ktorý sa s nim opováži nesúhlasiť, a ktoré vkusne doladí linkom na Aeronet alebo Slobodný vysielač. Okrem osvetovej činnosti na internetoch prispieva k zlepšeniu situácie národa chodením na hokej, kde niekomu naloží na búdku, prípadne na koncerty, kde tiež niekomu napraví ciferník. Keď nie je hokej ani koncert, ide len tak do vlaku.

Osobitou kapitolou sú českí národovci, ktorí sa väčšinou začínajú prejavovať, keď s nimi nesúhlasí nejaký Slovák. Českí nacionalisti, ktorým slovenská verbež berie pracovné pozície, miesta na univerzitách a hlavne devy, sa oháňajú internetmi naučeným argumentom, že každý Slovák/Maďar je menej než akýkoľvek Čech, lebo z nejakého dôvodu je aj Maďar menej ako Čech. Ale však hlavne, že nie sme Rusi, nie? To už by bol riadny prúser. Asi ma tu v komentároch označia za slniečko, ale NJE KAŽDY KTO MA INY NAZOR JE HNED SLNYEČKÁR!!!!!!!!!
 

Militantný kresťan

V súlade so svojou vierou hodnotí problémy reálneho sveta, pretože v Biblii je odpoveď na všetko. Vďaka jednej zázračnej rozprávkovej knižke pozná odpoveď na každý spoločensky alebo vedecký problém. Nechápe, že existujú veci, ktoré sa nedajú voľne interpretovať, sú empiricky odskúšané a preto ich nemôže vysvetľovať len Bohom. Žije v tak silnej dezilúzii, že vás pokojne vyzve, aby ste mu dokázali Pytagorovu vetu, keď tej vede tak strašne veríte (true story).

Chytrejší kresťan, ktorý už vie, že ľudia nebudú brať do úvahy jeho bláboly len tak, má vždy poruke aspoň jednu pochybnú štúdiu, ktorá aspoň čiastočne dokazuje jeho pravdu. Napríklad že homosexualita je vrodená a dá sa vyliečiť. Ak hlbšie preskúmate web, na ktorom je uverejnená, nájdete tam aj štúdiu o vakcínach spôsobujúcich autizmus a o tom, že nesmrteľnosť sa dá dosiahnuť vysokými dávkami vitamínu C. Keď si kresťan uvedomí, že je v slabej opozícii, väčšinou vyjadrí ľútosť nad vašou dušou prepadnutou Satanovi a prisľúbi, že sa bude modliť, aby ste v pekle neumierali nekonečnekrát dookola v totálnej agónii.

Kresťanský užívateľ: Ako veriaceho ma hlboko znepokojuje, že by moje dieťa malo mať v škole sexuálnu výchovu vytvorenú homolobbistami, ktorý sa z neho budú snažiť urobiť homosexuála, alebo ho navádzať na predmanželský styk. Čo na tom, že v krajinách s povinnou sexuálnou výchovou je omnoho menšie % tehotných tínedžeriek? To bude iste tým, že sú všetky lezby. Preto ľudstvo vymiera a teroristi vyhrávajú. Ja by som to všetko zakázal, a veru aj idem! Plaťte si ďalšie referendum, slovač blbá.
Náhodný užívateľ: Prosím... už nie. Prosím, ja už fakt nevládzem.

Agresor

Človek, ktorý vyvolá hádku úplne nezmyselným vyhlásením. Vzápätí sa snaží všetkých presvedčiť, prečo jeho vyhlásenie zmysel dáva a prečo má taký problém s vami, pričom vám nikdy ani nenapadlo nad takou banalitou uvažovať ako nad problémom. To je najlepšie viditeľné v diskusiách, kde sa zdržujú ľudia, ktorí by asi mali chodiť častejšie von, no namiesto toho svoj voľný čas trávia hľadaním úplne nepodstatných vecí, ktoré by niekomu mohli vytknúť.

Tomuto typu diskutérov je relatívne ľahké sa vyhnúť, stačí NIKDY nenavštevovať fóra o počítačových hrách, prípadne o móde. Z debaty s agresorom sa nedá vykľučkovať bez toho, aby ste boli označení mnohými expresívnymi názvami pre pohlavné orgány, ktoré ani nemusia byť totožné s tými vašimi. Na druhej strane, ak sa do debaty s takýmto indíviduom púšťate z iných ako masochistických pohnútok, asi si nič iné ani nezaslúžite. SVOJU PRAVDU DOKAZUJE CAPS LOCKOM A MNOŽSTVOM VÝKRIČNÍKOV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vystrašená matka na materskej

Väčšinou tesne po mature, v niektorých prípadoch aj pred ňou, sa slečne podarilo tak nadrbať na diskotéke, že sa jej aj oplzlé ošahávanie zo strany stoluénovaného Jana z vedľajšej dediny zdalo nesmierne romantické, až mu pod ťarchou tohto silného momentu sprístupnila baživé brány svojho kráľovstva niekde na hajzloch za kulturákom. Ani jeden z nich nemal kondóm a antikoncepciu slečna považuje za parazita požierajúceho petržlen. Nuž čo, veď hádam Jano nie je debil a zvládne z nej svoj majestátny pyj vysunúť aj po pol litri domácej a šiestich šľahoch z toluénového sáčku. Long story short, Jano je debil aj bez inhalovania omamných látok a slečna, teraz už pani, lebo podľa obyčaje treba v takejto situácii aj vystrojiť svadbu, o deväť mesiacov porodila malinkatú a bucľatučkú mašinku na exkrementy, ňuňu.

Pani sa už teda raduje, ako má prvá spomedzi spolužiačok muža a decko, no toto nadšenie rýchlo opadne. Materská totiž predsa len trochu dovolenka je a tak má pani zrazu veľa voľného času, ktorý nevie ako využiť. Tak sa z nej pod vplyvom laktačnej demencie stane stelesnená explozívna hnačka, neúnavne chŕliaca múdrosti na všetky strany, ktoré si prečítala na hystericky pôsobiacom obrázku vytvorenom v Skicári.

Zrazu sa zo všetkého stane bezprostredná hrozba pre jej dieťa, či už ide o rakovinotvornú vodu z vodovodu alebo krvilačné arabské hordy, ktoré nám sem posielajú mimovládky pod taktovkou US Embassy a Merkelovej. Ostatní ľudia sa nezaujímajú o dianie, lebo nemajú deti a nevedia, aká je to zodpovednosť a koľko to dá práce, diskutovať desať hodín denne na Modrom koníkovi o nebezpečenstvách tohto sveta. Verím, že raz poznatky mamičiek na tomto portáli budu riadne publikované vo filozofickom traktáte. 


 

Najčítanejšie na Fičí.sk


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kreditná karta – áno alebo nie
 2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
 3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 6. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 7. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 8. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 9. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 1. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
 2. MiddleCap Equity Partners a Mayfair Assets ukončili fúziu
 3. Súboj olympionikov na Malom Dunaji
 4. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
 5. Dvojitý diplom medzi EU v Bratislave a UNWE v Sofii
 6. Ustanovujúce valné zhromaždenie Alumni klubu EU v Bratislave
 7. Kreditná karta – áno alebo nie
 8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
 9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
 10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
 1. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 26 615
 2. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 11 217
 3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch? 8 638
 4. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 8 534
 5. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 7 637
 6. Kreditná karta – áno alebo nie 6 578
 7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina? 5 670
 8. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 5 153
 9. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 3 975
 10. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou 3 937

Téma: Zábavné


Neprehliadnite tiež

So psom je psina: Čo musíte spraviť, keď si domov prinesiete šteniatko

'So psom je psina' je relácia pre tých, ktorí chcú viac porozumieť psíkom, ale aj milovníkom psov.

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.

EKONOMIKA

Mestá už môžu vykázať staré autá z centier, ale veľmi nechcú

Ministerstvo vytvorilo priestor na vytváranie zón s nízkymi emisiami.