Konšpirátor, agresor či slušný Slovák: Pre tieto typy ľudí sa neoplatí čítať internetové diskusie

So všetkými ste sa už iste stretli.

Sloboda prejavu nám okrem práva prezentovať svoje názory priniesla i astronomické množstvo záchvatov mizantropie okorenenej vražednými predstavami. 
Prečo? Lebo v každej diskusii sa nájde aspoň jeden z týchto ľudí:

Konšpirátor

Priemerne až podpriemerne vzdelaný pastier nemysliacich oviec, ktorý sa na svojom profile pýši vyštudovaním školy života, prípadne go fuck yourself university. Túži vyčnievať zo šedej masy, do ktorej patrí, preto si aspoň raz denne pozrie na Youtube dokument o židoboľševikoch ovládajúcich našu planétu skrz hormóny vo vode, ktoré spôsobujú ústup mozgovej aktivity a otupujú nás, aby sme verili ich propagande, ktorou nás kŕmia cez diablove nástroje ako sú napríklad správy (to som si nevymyslela, to mi s vážnou tvárou ktosi povedal). To mu dodáva instantný pocit experta na politológiu, fyziku, dejiny, fungovanie médií.

Článok pokračuje pod video reklamou

Základné argumenty sú "si ovca" a vymenúvanie faktov, ktoré sa väčšinou dajú vyvrátiť rýchlym nakuknutím do Wikipédie. Ale za tou tiež stoja Illumináti a jaštery z vesmíru, ktorí chcú nastoliť NWO, rovnako ako aj za univerzitami a podobnými inštitúciami, ktorých jedinou úlohou je vychovávať z ľudí poslušné ovce. Je veľmi zložité odlíšiť ich od trollov, ktorí si len robia srandu.

Konšpirátor: Rockefellerovcom ide o vyssie ciele prave to ze mas taku velku moc teda aj nad zivotom a smrtou ich len utvrdzuje v tom ze su mocny navyse im nejde o peniaze maju ich dost oni len proste postupne budu taketo veci vypustat pretoze keby ich dali vsetky naraz hrozilo by premnozenie ludi nasa planeta dokaze sice uzivit 10 mld ludi ale inteligentnych a s inteligenciou sa spaja aj setrnost jeden faktor druhy je ze ked si vsimas na rakovinu zomiera len istyt typ ludi cize v podstate separuju dobry '' material'' od zleho.
Troll: napriahne ruky nad klávesnicu, chvíľu úporne premýšľa... číta si príspevok vyššie znova. "...Dlabem na to, to neprekonám."
 

Grammar Nazi

K téme diskusie sa väčšinou nevyjadruje, pretože o nej má prehľad asi ako Nicky Minaj o termonukleárnych reakciách. Ale má diplom zo slovenčiny, prípadne pedagogiky. Svoje pôsobenie v diskusiách teda redukuje na opravovanie gramatiky v príspevkoch, ktoré často ani nie sú odveci alebo sa ich autor nesnaží nad nikoho povyšovať, čo je asi jediný prípad, kedy je opravovanie niekoho gramatiky namieste.

Ak mu niekto povie, aby sa na to konečne vykašľal, argumentuje tým, že inteligentný človek sa musí vedieť orientovať v temných zákutiach našej gramatiky, čo je obzvlášť namieste pri takýchto príspevkoch:

Diskutujúci č. 1: Vážne môžeme stav v dobe veľkého tresku považovať za nejaký špeciálny poriadok s nízkou entropiou? Veď vtedy ani neexistovala žiadna hmota a vesmír bol takmer úplne homogénny. Ako to, že taký stav nebol vlastne totožný s tepelnou smrťou vesmíru a vznikli vôbec nejaké hviezdy? Predpokladám, že vesmír skutočne začal v stave maximálnej entropie, ale bol veľmi malý, teda jeho entropia bola maximálna pre vesmír danej veľkosti. Inflácia a ďalšia expanzia tento stav zmenila. Drobné, statické nepravidelnosti, ktoré vďaka fluktuáciám vznikali aj v stave s visokou entropiou bolo neskôr premenené na hviezdy a galaxie.
Odpoveď na príspevok od diskutujúcej grammar nazi: Visokou?! No to hádam nemyslíš vážne, ty polointeligentný degenerát! Vráť na základnú školu a douč sa vybrané slová! Takých ako ty by ani nemali púšťať na internet!

S uspokojeným egom, že uštedrila podpásovku, sa spokojne presúva na článok o nových teóriách etiopatogenézy a endometriózy, pričom v druhom tabe už otvára slovník, aby si mohla skontrolovať pravopis všetkých slov, ktorým nerozumie.

Nacionalista / Slušný Slovák

Zastáva názor, že treba exterminovať všetky menšiny, ktoré sa nenarodili na našom malebnom Slovensku. Teda vrátane buzerantov, je jedno kde sa narodili tí, sú to milovníci čokovenčekov a obojstranných robertkov, čo je proti prírode a deviantov na našej rodnej hrude nechceme. Ani punkáčov, lebo s tými sa stále bijeme v krčme, takže to musia byť naši nepriatelia.

Svoju hrdosť na náš národ prezentuje znalosťami slovenského dejepisu porovnateľnými so svojimi znalosťami slovenskej gramatiky, obligátnym tetovaním dravého vtáka a nejakého národného symbolu. Na profilovke alebo titulke má seba, ako drží slovenskú, prípadne ruskú vlajku, pretože nič nevyjadruje lásku k vlasti tak, ako názor, že by bolo dobré pripojiť ju k Rusku. Často obdivuje Dolfíka, lebo nevie, že keby ten uskutočnil všetky svoje plány, Slovania by boli vyhladení spolu so židmi a iným odpadom, proti ktorému lobuje.

Jeho argumentmi sú expresíva na adresu odrodilca, ktorý sa s nim opováži nesúhlasiť, a ktoré vkusne doladí linkom na Aeronet alebo Slobodný vysielač. Okrem osvetovej činnosti na internetoch prispieva k zlepšeniu situácie národa chodením na hokej, kde niekomu naloží na búdku, prípadne na koncerty, kde tiež niekomu napraví ciferník. Keď nie je hokej ani koncert, ide len tak do vlaku.

Osobitou kapitolou sú českí národovci, ktorí sa väčšinou začínajú prejavovať, keď s nimi nesúhlasí nejaký Slovák. Českí nacionalisti, ktorým slovenská verbež berie pracovné pozície, miesta na univerzitách a hlavne devy, sa oháňajú internetmi naučeným argumentom, že každý Slovák/Maďar je menej než akýkoľvek Čech, lebo z nejakého dôvodu je aj Maďar menej ako Čech. Ale však hlavne, že nie sme Rusi, nie? To už by bol riadny prúser. Asi ma tu v komentároch označia za slniečko, ale NJE KAŽDY KTO MA INY NAZOR JE HNED SLNYEČKÁR!!!!!!!!!
 

Militantný kresťan

V súlade so svojou vierou hodnotí problémy reálneho sveta, pretože v Biblii je odpoveď na všetko. Vďaka jednej zázračnej rozprávkovej knižke pozná odpoveď na každý spoločensky alebo vedecký problém. Nechápe, že existujú veci, ktoré sa nedajú voľne interpretovať, sú empiricky odskúšané a preto ich nemôže vysvetľovať len Bohom. Žije v tak silnej dezilúzii, že vás pokojne vyzve, aby ste mu dokázali Pytagorovu vetu, keď tej vede tak strašne veríte (true story).

Chytrejší kresťan, ktorý už vie, že ľudia nebudú brať do úvahy jeho bláboly len tak, má vždy poruke aspoň jednu pochybnú štúdiu, ktorá aspoň čiastočne dokazuje jeho pravdu. Napríklad že homosexualita je vrodená a dá sa vyliečiť. Ak hlbšie preskúmate web, na ktorom je uverejnená, nájdete tam aj štúdiu o vakcínach spôsobujúcich autizmus a o tom, že nesmrteľnosť sa dá dosiahnuť vysokými dávkami vitamínu C. Keď si kresťan uvedomí, že je v slabej opozícii, väčšinou vyjadrí ľútosť nad vašou dušou prepadnutou Satanovi a prisľúbi, že sa bude modliť, aby ste v pekle neumierali nekonečnekrát dookola v totálnej agónii.

Kresťanský užívateľ: Ako veriaceho ma hlboko znepokojuje, že by moje dieťa malo mať v škole sexuálnu výchovu vytvorenú homolobbistami, ktorý sa z neho budú snažiť urobiť homosexuála, alebo ho navádzať na predmanželský styk. Čo na tom, že v krajinách s povinnou sexuálnou výchovou je omnoho menšie % tehotných tínedžeriek? To bude iste tým, že sú všetky lezby. Preto ľudstvo vymiera a teroristi vyhrávajú. Ja by som to všetko zakázal, a veru aj idem! Plaťte si ďalšie referendum, slovač blbá.
Náhodný užívateľ: Prosím... už nie. Prosím, ja už fakt nevládzem.

Agresor

Človek, ktorý vyvolá hádku úplne nezmyselným vyhlásením. Vzápätí sa snaží všetkých presvedčiť, prečo jeho vyhlásenie zmysel dáva a prečo má taký problém s vami, pričom vám nikdy ani nenapadlo nad takou banalitou uvažovať ako nad problémom. To je najlepšie viditeľné v diskusiách, kde sa zdržujú ľudia, ktorí by asi mali chodiť častejšie von, no namiesto toho svoj voľný čas trávia hľadaním úplne nepodstatných vecí, ktoré by niekomu mohli vytknúť.

Tomuto typu diskutérov je relatívne ľahké sa vyhnúť, stačí NIKDY nenavštevovať fóra o počítačových hrách, prípadne o móde. Z debaty s agresorom sa nedá vykľučkovať bez toho, aby ste boli označení mnohými expresívnymi názvami pre pohlavné orgány, ktoré ani nemusia byť totožné s tými vašimi. Na druhej strane, ak sa do debaty s takýmto indíviduom púšťate z iných ako masochistických pohnútok, asi si nič iné ani nezaslúžite. SVOJU PRAVDU DOKAZUJE CAPS LOCKOM A MNOŽSTVOM VÝKRIČNÍKOV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vystrašená matka na materskej

Väčšinou tesne po mature, v niektorých prípadoch aj pred ňou, sa slečne podarilo tak nadrbať na diskotéke, že sa jej aj oplzlé ošahávanie zo strany stoluénovaného Jana z vedľajšej dediny zdalo nesmierne romantické, až mu pod ťarchou tohto silného momentu sprístupnila baživé brány svojho kráľovstva niekde na hajzloch za kulturákom. Ani jeden z nich nemal kondóm a antikoncepciu slečna považuje za parazita požierajúceho petržlen. Nuž čo, veď hádam Jano nie je debil a zvládne z nej svoj majestátny pyj vysunúť aj po pol litri domácej a šiestich šľahoch z toluénového sáčku. Long story short, Jano je debil aj bez inhalovania omamných látok a slečna, teraz už pani, lebo podľa obyčaje treba v takejto situácii aj vystrojiť svadbu, o deväť mesiacov porodila malinkatú a bucľatučkú mašinku na exkrementy, ňuňu.

Pani sa už teda raduje, ako má prvá spomedzi spolužiačok muža a decko, no toto nadšenie rýchlo opadne. Materská totiž predsa len trochu dovolenka je a tak má pani zrazu veľa voľného času, ktorý nevie ako využiť. Tak sa z nej pod vplyvom laktačnej demencie stane stelesnená explozívna hnačka, neúnavne chŕliaca múdrosti na všetky strany, ktoré si prečítala na hystericky pôsobiacom obrázku vytvorenom v Skicári.

Zrazu sa zo všetkého stane bezprostredná hrozba pre jej dieťa, či už ide o rakovinotvornú vodu z vodovodu alebo krvilačné arabské hordy, ktoré nám sem posielajú mimovládky pod taktovkou US Embassy a Merkelovej. Ostatní ľudia sa nezaujímajú o dianie, lebo nemajú deti a nevedia, aká je to zodpovednosť a koľko to dá práce, diskutovať desať hodín denne na Modrom koníkovi o nebezpečenstvách tohto sveta. Verím, že raz poznatky mamičiek na tomto portáli budu riadne publikované vo filozofickom traktáte. 


 

Najčítanejšie na Fičí.sk

Inzercia - Tlačové správy

 1. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
 2. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
 3. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
 4. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
 5. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
 6. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
 7. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
 8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
 9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
 10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
 1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
 2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
 3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
 4. Brieždenie pod lomenicou
 5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
 6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
 7. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
 8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
 9. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
 10. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
 1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 17 765
 2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 13 246
 3. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov 10 581
 4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov? 7 374
 5. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku 5 544
 6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska! 4 967
 7. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 4 373
 8. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste 3 909
 9. Najužitočnejšia appka 2 894
 10. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy 2 857

Téma: Zábavné


Neprehliadnite tiež

Mémcyklopédia #24: Čo znamená orokuratie?

Takto to dopadne, keď sa budete príliš dlho baviť s Andrejom Dankom.

Týchto 11 pesničiek bojuje proti predsudkom. Vy by ste zmenili názor?

Každú spoločenskú zmenu sprevádza „hymna“, ktorá zjednocuje aj burcuje.

Škótske študentky dostanú menštruačné potreby zdarma

Veľa dievčat má problém dovoliť si ich.

Do študentskej jedálne v Mlynskej doline dostala vegánske jedlo

Zostaviť vegánsky jedálniček bola výzva.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Je Rybanič whistleblower? Odborníci sa nezhodli

Rybanič chce názor Súdneho dvora Európskej únie.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kam chodíte, aj keď hovoríte opak

Ako sa ázijské bistrá zmenili za posledných dvadsať rokov.

Komentár Zuzany Kepplovej

Na Dankovom diplome vlastne nezáleží

Bol by to prezident, v ktorom by nejeden našinec spoznal vlastný príbeh.

PRIMÁR

Šesť rád, ktoré vás môžu ochrániť pred chrípkou

Pripravte sa na chrípkovú sezónu.