Malý chlapec všetkým ukázal, prečo si Portugalci titul majstra Európy predsa len (trochu) zaslúžia

Lebo futbal nie je len o rivalite.

Hoci takmer celý svet fandil Francúzom, Portugalci ich vo finále EURA zdolali 1:0 v predĺžení. Rozhodujúci gól strelil Éder, pričom Portugalsko hralo od 25. minúty bez svojho kapitána a najväčšej hviezdy Cristiana Ronalda.

Väčšina futbalových odborníkov, ale aj obyčajných ľudí, fandila práve Francúzom. Portugalci totiž na tohtoročných Majstrovstvách Európy toho veľa nepredviedli - v základnej časti uhrali len tri remízy a vo vyraďovacej časti vyhrali v riadnom hracom čase len nad Walesom 2:0. S Chorvátskom v osemfinále vyhrali v predĺžení a štvrťfinálový zápas s Poľskom rozhodli až v penaltách.

Aj počas finálového zápasu boli slabším tímom, Francúzi sa však nevedeli gólovo presadiť proti vynikajúcemu brankárovi Ruiovi Patríciovi.

Prečítajte si tiež: Portugalci nám otrávili futbal a dostali ho do slepej uličky, tvrdí Borbély Čítajte

Po finálovej prehre plakali nielen hráči domáceho tímu, ale aj ich fanúšikovia.

A práve jedného z nich sa snažil utešiť malý portugalský fanúšik.

A očividne to zabralo.

Lebo malý Portugalčan nám pripomenul, že futbal nie je len o súperení a rivalite.

Toto video by snáď obmäkčilo aj tých najväčších hejterov Cristiana Ronalda.