SME

Reportáž: Navštívila som burlesque show a bolo to všetko, len nie lacný striptíz

Reportáž: Navštívila som burlesque show a bolo to všetko, len nie lacný striptíz

Za prvoplánovými nahotinkami musíte ísť inam.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Burlesque. Niekomu to nehovorí vôbec nič, niekomu sa vynoria v mysli sporo odeté slečny, Dita von Tesse či Moulin Rouge. Nám, ktorí sme mali to šťastie vidieť ozajstnú burlesque show, naskakujú zimomriavky a nevieme sa dočkať, kedy vás nepoškvrnených na to môžeme namotať.

Tou šťastnou udalosťou bola show Nad Tatrou sa Burlesque – druhé narodeniny Bratislava Burlesque Academy. Tešila som sa viac ako na svoje vlastné narodeniny, ale aj som tak úplne nevedela, čo mám čakať.

Našťastie milé burlesky na svojej stránke poradili, ako sa na niečo také pripraviť. Vraj sa netreba báť nahodiť a vyfešákovať. Klobúky, motýle, podväzky, korzety, perly. Trošku som sa toho všetkého bála, lebo v mojej skrini sa nájde kadečo a nechcela som byť úplne za.. ehm... štetku. Keď tak, len za luxusnú medzivojnovú štetku. Hranica je tenká, ale však čo, človek nechodí na burlesque každý deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hneď po príchode mi bolo jasné, že som nič neprehnala a že tých niekoľko ľudí, ktorí podcenili dresscode, sa musí cítiť dosť hlúpo. Tak som sa teda luxusne usadila medzi iných luxusných ľudí a s pohárom sektu, v ktorom plávala čučoriedka a mätový lístok, som s perom v ruke čakala, kedy sa začne nepochybne luxusná show. 

Veľkolepý začiatok

Show sa začala a zimomriavky vibrovali v publiku už po niekoľkých sekundách. Prvé vystúpenie večera a zároveň veľká premiéra Headmistress Bratislava Burlesque - Lotty Love, číslo Duch Mesta, vyrazilo všetkým dych.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Skladba, ktorá je v tomto prevední čistý sex a v tomto ťažkom kvótovom období zasieva do poľa slovenskej hudby potrebnú nádej, bola jedným z prvých príjemných prekvapení.

No a teraz si predstavte kombináciu tejto hudby, namakaného osvetlenia a hypnoticky krásnej ženy s dokonale premyslenými a zvodnými pohybmi. Máte dosť? A to je ešte len začiatok.

          Keď je Marika Gombitová sexi a v žilách máte viac trblietok ako krvi

Keď sme si zo zeme pozbierali padnuté sánky a poutierali slinky, show sa poriadne rozbehla. Aby si nikto nemyslel, že burlesque je niečo, kde stačí dobre vyzerať, mať dobrú hudbu, trošku sa zavrtieť a na konci vyzliecť, dievčatá nám ukázali veci, ktoré si mnohí nepredstavujú ani v snoch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Čo si napríklad predstavíte pod pojmom Cheesecake Burlesque? Ani nerozmýšľajte, hneď vám poviem. Napríklad krásnu rozkošnú Coco Tinu, ktorá sa za sprievodu „Ó šaty“ rozhodla, že bude oveľa viac sexy, keď sa bude namiesto vyzliekania obliekať. Aj s pomocou šťastného gentlemana z publika.

Ak nie ste úplne na sladké, tak by ste si vychutnali temné vystúpenie Lady Vivian na štýl Alžbety Bathory. Dostala by vás červená farba, sprievod živej kontrabasistky, ale hlavne jej nádherný úsmev a brutálne vlasy, hypnotizujúce pohyby a zmyselná radosť z krásy. A trblietky. Lebo prečo sa kúpať v krvi, keď sa môžete v trblietkach.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Z Bratislavy do Ruska a cez Paríž naspäť

Aby sme neostali dlho vo vážnej nálade a uvedomili si, že sme na narodeninách Bratislava Burlesque, Katina Mandlová priniesla starú aj novú Bratislavu rovno na pódium. Okrem toho, že to bolo veľmi vtipné číslo, dala všetkým ženám najavo, že aj keď sú ich chlapi určite radi, keď si vyzlečú tielka, robia to celý život zle a predviedla takú vyzliekaciu mágiu, že ešte stále sa mi sníva o tom, kam mám dať ruky a kam prsia. A piť sekt z modelu budovy Slovenského rozhlasu je tiež dosť cool.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Okrem nádherných slovenských žien sme mali možnosť nechať sa očariť aj špeciálnou návštevou z Ruska. Anja Pavlova nás preniesla takmer o sto rokov do minulosti, predviedla horúci charleston, priniesla ešte viac trblietok a odniesla si zopár zaľúbených srdiečok a večný rešpekt.

Tak, ako sme si burlesque predstavovali od Moulin Rouge, predviedla vo svojom čísle Catrice Cat, Kamienky, pierka, rukavičky, nádherný korzet a mne už fakt dochádzajú pekné slová, tak nechám hovoriť fotky.

SkryťVypnúť reklamu

Keďže atmosféra celej show bola intezívne horúca, Magie Noire sa nás snažila schladiť odkazom na Perinbabu, čo sa jej teda podarilo minimálne opäť ďalšími zimomriavkami a obrovskými vejárokrídlami.

Cigaretka na päť burlesiek a vanilková stopárka

Pre mňa asi najintenzívnejšie vystúpenie bolo to skupinové. Snáď nemusím vysvetľovať pocity, ktoré vyvoláva pesnička Cigaretka na dva ťahy. A teraz si k nej domyslite headmistress Lottu Love, ktorá ako najviac badass bitch (ospravedlňujem sa jazykovým puristom, ale lepší výraz neexistuje) sedí s whisky a cigaretou na tróne a okolo nej sa po zemi zmyselne váľajú krásne ženy. A keď si myslíte, že pri potlesku prichádzajú klaňačky, tak nie. Čo je viac sexi, ako dotancovať a sebavedomo odísť?

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ako ste si už mohli všimnúť, burlesque nie je len o vyzliekaní, ale aj o humore. Lena del Vanilla sa chcela spoľahnúť na bratislavskú MHD, no bohužiaľ, alebo našťastie pre nás, sa musela pokúsiť odviesť stopom. Ale ani bratislavskí vodiči nie sú úplne ideálni, no možno keď ste pekná vyzliekajúca sa žena, niekto už len zastaví.

Dojmy a ďakovačky na záver

Zastavili sme sa všetci v čase a úžase, pretože týchto pár bohýň všetkým ukázalo, že každá žena môže byť krásna a sexi, bez ohľadu na postavu, vek a čokoľvek iné, čo by niekoho mohlo obmedzovať. Nikto sa nepozeral na faldíky, vrásky, celulitídu... A ani tie skvelé kostýmy a dômyselná produkcia neboli to, prečo ľudia prišli. Absolútne ohromujúca bola radosť z krásy, sebavedomie, humor a odhodlanie ukázať svetu, čo všetko je možné.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Burlesque sa tancuje na hranici povážlivosti, no bez toho, aby sa snažil niekoho pobúriť alebo lacno zapôsobiť. Napriek tomu sa na tejto show našli jedinci, ktorí si asi mysleli, že prišli na lacný striptíz a snažili sa „pobaviť“ publikum „vtipnými“ pokrikmi a nejakým spôsobom sa zapojiť. Ale aj keby sa snažili oveľa viac, úroveň by sa im zhodiť nepodarilo.

Prečítajte si tiež: Reportáž: Boli sme sa pozrieť na mužský striptíz a je to zážitok, na ktorý len tak nezabudneme Čítajte 

Ešte by som vedela o tomto úžasnom zážitku písať a rozprávať veľmi dlho, ale radšej budem, ak sa prídete na niektoré vystúpenie pozrieť sami.

Okrem hlavných hviezd večera nám radosť robila speváčka La Jana, ktorá výborne dotvorila atmosféru kabaretu, stage kittens, ktoré zabezpečovali to, že vždy bolo na čo sa na pódiu pozerať, krásne slečny, ktoré chodili okolo a starali sa o to, aby bolo všetko v poriadku, vtipný týpek alias moderátor, ktorý sa na záver nechal zbičovať a veľa veľa ďalších faktorov, ktoré naznačujú, že Bratislava Burlesque bude tých narodenín oslavovať ešte veľa a ešte vo väčšom štýle.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Vyštudovala som prekladateľstvo a tlmočníctvo na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Väčšinu života píšem viac-menej do šuflíka (zásuvky). Sebarealizáciu sa okrem písania snažím nachádzať v hudbe. Som ťažký Potterhead, Tolkienovec, Kingovec a Pratchettovec, ale čítam takmer všetko, čo mi príde pod ruku. Okrem detektívok. Facebook

Čítajte ďalej

SkryťZatvoriť reklamu