Ako prežiť v Mlynskej doline #3: Ako sa býva na Átriakoch a Šturáku

Ako prežiť v Mlynskej doline #3: Ako sa býva na Átriakoch a Šturáku

Vydané 11.9.2015 o 17:40

Ak ešte nie si na mieste určenia, teraz zistíš, na čo sa môžeš tešiť. Alebo aj netešiť.

V predchádzajúcej časti si sa dozvedel/a všetky potrebné kontakty, ktoré ti pomôžu pri problémoch s bývaním. Dnes si predstavíme dve najznámejšie budovy v Mlynskej – Átriaky a Šturák.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Ako prežiť v Mlynskej doline #2: Všetky dôležité kontakty pokope

Átriové domky

Átriaky pozostávajú z 18-tich blokov, na ktorých sú jedno- a trojlôžkové izby. Legenda dokonca hovorí, že niekde na bloku N nájdeš aj dvojlôžkové. Kompletne zrekonštruované sú bloky A, B, H, K. Ver nám, na tých chceš bývať. Blok F má zrekonštruované sociálne zariadenia na chodbe a izbové okná, takže tam na jeseň nezmrzneš. Bloky G a J majú zrekonštruované aspoň sociálne zariadenia. A bloky C, D, E, L, M, N, O, P, R, S, T nemajú ani jedno z toho, ale sú lacnejšie.

Loading

...

Prečo tu chceš bývať:

- jedálne máš na dosah ruky
- nemusíš sa trepať výťahom, jeden blok má len štyri poschodia a ak nemáš obrovský kufor, s prehľadom to dáš za pár sekúnd
- na dosah ruky máš okrem jedální aj práčky – sú na blokoch D a P
- atmosféru akcií na terase blokov pochopíš, až keď ju zažiješ. A ver, že kvôli nej tu budeš chcieť bývať.

Prečo tu nechceš bývať:

- spoločné sociálne zariadenia: celá chodba si musí vystačiť s dvoma sprchami a troma kusmi WC. Hoci to znie hrozivo a aj stav niektorých spŕch a záchodov je dosť hrozivý, nikdy sa nám nestalo, že by sme na sprchu čakali v rade. Ak je na tvojej chodbe obsadená, môžeš ísť o poschodie nižšie alebo na vedľajší blok. A hlavne tam nikdy nechoď bosý. Ale že nikdy. Odporúča 9 z 10 hubárov.
- spojené balkóny: zakaždým, keď ideš na WC či do sprchy, musíš zamknúť balkón, pretože ti môže niekto ľahko vykradnúť izbu. Takisto by sme nenechávali bez dozoru sušiť si veci.

Prečo tu chceš aj nechceš bývať:

- spoločenský život je tu zrejme spomedzi intrákov na Mlynoch najviac rozvinutý. To znamená, že keď sa budeš chcieť učiť na skúšku, pravdepodobne ťa bude rušiť hluk. Na druhej strane, ak budeš chcieť zapiť smútok zo skúšky, určite na to nájdeš parťáka. Spojené balkóny a terasy je to, čo robí z Átriakov Átriaky.

Šturák

Šturák tvoria dva bloky – A a B, ktoré poznáš pod označením VBA a VBB. Nájdeš tu troj- a dvojlôžkové izby. Prvé dve čísla z označenia izby znamenajú poschodie. Ak máš teda izbu 1120 – bývaš na jedenástom poschodí. O WC a sprchu sa na bunke delíte desiati.

Prečo tu chceš bývať:

- ak dostaneš izbu na vyšších poschodiach, budeš sa môcť kochať aj takýmto výhľadom:

- do jedálne sa síce budeš musieť vytrepať na átriáky, ale hneď vo vestibule šturáku je fastfood MACO, kde v pohode zaženieš hlad hotdogom, bagetami, hranolkami alebo sladkým pečivkom
- ubytovacie máš hneď pod nosom a na to, aby si nakričal na tety, sa nemusíš trepať cez pol Mlynskej
- budeš mať balkón, z ktorého ti nikto neukradne sušiace sa veci

Prečo tu nechceš bývať:

- čakanie na výťah je niekedy dosť otravné, najmä v rannom prime-time, keď všetci idú na tú istú prednášku o 9:55
- súčasťou tvojho súkromia nebudú len spolubývajúci, ale aj holuby. A tie fľaše naplnené vodou na balkóne sú na to, aby ich odplašili. Takže nie, nedávaj ich preč. Inak získaš neplatiacich nájomcov.

Jeden veľký pozor:

Na bloku A je výťah trochu zmätený a akosi posunutý o jedno poschodie, takže pamätaj, ak chceš ísť napríklad na 7. poschodie, stlač 8 a tak ďalej.

Nabudúce si povieme o Mladosti a Manželákoch.

Ak chceš mať prehľad o každom článku z tohto seriálu, sleduj našu novú FB Page How to Mlynská dolina: 39 tipov na prežitie.

Najčítanejšie na Fičí.sk

Ďalšie na Fičí.sk

Čo tak ešte jeden článok ?