SME
Piatok, 9. december, 2022 | Meniny má Izabela

Mladý hejter & Eastern Hipster: Povieme ti, prečo je Miro Jaroš vypočítavý plagiátor

Bude to trošku bolieť. Ako pravda.

Tento poznáte? V lietadle idú spolu netalentovaný producent, chlapík bez chrbtovej kosti, vykrádač nápadov, samozvaný nástupca Petra Nagya a jeho detí a objaviteľ slovenských popových dív. Áno, v lietadle sedí Miro Jaroš, osamote. A vy si zapnite pásy, lebo toto bude kamikaze prierez jeho tvorbou. Povedal som JEHO tvorbou? Tak som si robil srandu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na pomoc som si pozval odborníka na popkultúru Eastern Hipstera a vy sa konečne dozviete, v čom tkvie Mirov úspech a čo je tá tajná ingrediencia, vďaka ktorej nám na scénu prinesie vždy niečo nové. Napríklad:

SkryťVypnúť reklamu

1. Casting na Superstar (2004)

Načítavam video...

Eastern Hipster:

Sledujeme situáciu, pre ktorú sa v rámci teórie chaosu používa termín motýlí efekt. Teória vychádza z predpokladu, že aj niečo také drobné ako trepot motýlích krídiel môže vyvolať živelnú pohromu na opačnej strane zemegule.

Ale toto nie je neškodný motýľ.

Ak niekto o sebe povie, že hral vo filme bočné úlohy (Kathy Bates v Titanicu, to je bočná úloha. Jeden z davu v prístave, ktorý máva na Titanic, to sa volá komparz.), nahrával pesničky, bojoval za práva homosexuálov, bol Muž roka, aj keď vlastne nebol Muž roka, bol iba v súťaži Muž roka, ktorú nevyhral, lebo nie je Izraelčan (Som zmätený a to ešte nezaspieval.) a slúžil ako lákadlo pre médiá, je jasné, o čo tu ide.

Možnosť A: Multifunkčný renesančný človek, ktorý má hudbu v krvi. Ale to nie je všetko, preto svoj všestranný talent realizuje aj vo filmovom priemysle (ako Jennifer Hudson). Okrem toho sa zaujíma aj o ľudské práva utláčaných a svoju popularitu využíva, aby poukázal na krivdy ľudstva.

SkryťVypnúť reklamu

Znie to všetko až príliš nepravdepodobne? Tak potom...

Možnosť B: Urban Dictionary ponúka pojem attention whore – človek, ktorý je schopný porote nahovoriť čokoľvek, len aby dostal svoju šancu v showbiznise a boj za práva homosexuálov použil ako návnadu, aby na seba upútal pozornosť.

Už účes inšpirovaný Cruellou de Vil zo 101 dalmatíncov odhaľuje postranné úmysly a pokrivený charakter. A hlavne... „Zlato“ na hlave neznamená zlato v hrdle.

Ak trepotanie motýlích krídiel môže spôsobiť pohromu na opačnej strane zemegule, čo čakala porota, keď dala svoje ÁNO tomuto jedincovi?

Mladý hejter:

Miro vždy vedel, čo treba, čo letí. Už na Superstar prišiel s vyčesaným kohútom a blonďavým melírom zároveň, čo bol pre 90% vtedajších chlapov strop vo vyjadrení svojej individuality. Ako keš si dnes oholíš pol hlavy a z druhej polovice si spravíš ten drbnutý copík vzadu.

SkryťVypnúť reklamu

Dodnes nechápem, prečo bola z neho Adela taká napichaná a či porota bola na dojazde, lebo takúto nudu poslať ďalej len preto, lebo "si zaujímavý typ, ale zato hlas máš nahouno" je... Vlastne absolútne legitímne. Je to Superstar, zas to nehroťme na kvalitu.

Všimni si jeho nepríčetný odovzdaný "cez mŕtvoly" pohľad. Mladík, ktorý sa v 26 rokoch chytá poslednej slamky a túži byť vyvrhnutý na brehy slovenského šoubizu. Vidíš to? On to videl už vtedy.

2. Prvý klip – Jaroshlana

Načítavam video...

Eastern hipster:

Miro sa pre svoje čáry máry písmo v tvári pravdepodobne rozhodol inšpirovať šidirididajdou od našich východných susedov.

Vo svojom klipe sa predviedol ako slovenská Ruslana.

Bubny: Ctrl + C, Ctrl + V.

Oži v koži: Ctrl + C, Ctrl + V.

SkryťVypnúť reklamu

A ešte trošku svetielka z fakličiek: Ctrl + C, Ctrl + V.

Mladý hejter:

Pre prvý dobrý nápad si Miroslav odkočil do neďalekej Ukrajiny, kde okrem lacných ponožiek, chlastu a nafty vzal z regálu aj lacnú pieseň od Ruslany. To je tá, čo tancovala s tými vlkmi. Nemýliť s Kevinom Costnerom. Miro už vtedy prešťal celú slovenskú scénu a prišiel na jednoduchý koncept. Čo je ľúbivé vo svete, bude ľúbivé aj na Slovensku. Vtedy fičali všetky tie Shakiry a Ruslany a Miro si povedal, že má v piši, že on nie je žena, spraví si aj on tajomný klipík plný

- afektu

- textu plytkého ako mláka pred činžiakom

- hereckých výkonov na úrovni Búrlivého

- afektu

- NEKONEČNE NUDNÉHO SPEVU

- afektu.

3. Na pokraji síl

Načítavam video...

Eastern hipster:

Keď sa spojil temný hlas Nicka Cavea s nežnou Kylie Minogue, vznikol jeden z najkrajších duetov 90. rokov s videoklipom, ktorý parafrázuje obraz Ofélie od Johna Everetta Millaisa.

SkryťVypnúť reklamu

A opäť tu máme motýlí efekt v praxi. Keď Nick Cave a Kylie Minogue natočia vizuálne nádherný klip, čo sa stane o 15 rokov na opačnej strane zemegule? Príde Miro Jaroš a sprosto ho vykradne!

Keď sa spojil falošný hlas Mira Jaroša s naivnou (do úvahy spadá ešte jedno synonymum: slabomyseľnou) Dominikou Mirgovou, vzniklo niečo na pokraji dobrého vkusu. Zrod slovenskej Kylie sa nevydaril (keď tak niekoho nazve Osviežovač.sk, to ešte neznamená, že je to pravda). Ale keby nebolo spolupráce Dominiky a Mira, nevznikol by v budúcnosti Mladý hejter. S motýlím efektom proste nevydrbeš.

Mladý hejter:

Pozrime sa naňho. Prichádza ďalšie životné ponaučenie od skúseného šoubiz harcovníka:

Keď si na pokraji síl, inšpirácia sa míňa a ty si sa motal istý čas v Izraeli, kde to nepozná žiaden Slováčisko... Hm hm hm... Vykradneš Izrael! Takže vizuál máme jasný a okrem vyššie popísanej inšpirácie čórky od Cavea a Minogue si musíme vymyslieť aspoň inú melódiu. HAHAHAHHAAHA, že vymyslíme. Kukaj a hlavne počúvaj:

SkryťVypnúť reklamu
Načítavam video...

A potom sa Barbara Haščáková naserie, keď jej nejakí Mongoli vykradnú jej Sen. No ale to je ten motýlí efekt a instakarma pokope. Neujdeš. To máte za toto:

4. Duet s Barbarou

Načítavam video...

Eastern Hipster:

Bola raz malá, malá hviezdička, ktorú zviedol jej úspech na Slovensku. Zvolala: „Zbohom, Erik, chcem dobyť Ameriku!“ V Amerike však už neprišiel úspech, miesto toho prišla krutá realita, psychické problémy a kamoška Silvia Šuvadová s radami medzi nebom a zemou. A keď sa hviezdička vrátila na Slovensko, bola úplne mimo a tliachala nezmysly.

Psychickú labilitu Barbary Haščákovej využil šikovne Miro Jaroš pre duet a videoklip, ktorý potreboval náročnú dramaturgiu na zakrytie product placementu hotela Sheraton.

Dramaturgia klipu:

1. Miro zvolil basic hygienu v umývadle.

SkryťVypnúť reklamu

2. Barbara zvolila kúpeľ. S bublinkami.

3. Miro si vyberá manžetové gombíky a oblek.

4. Barbara sa stále kúpe. Typická žena.

5. Miro chľastá.

6. Barbara si vyberá bižu k šatám.

7. Miro stále čaká a je nervózny, tak fajčí cigaru. Toto naznačuje sklon k rôznym ďalším závislostiam a poruchám. Tipujem to aj na kleptomániu.

8. Na záver sa objaví za Mirom nenápadne silueta ženy. Žeby Barbara? A je späť v župane, na hlave turban. Ako vravím, typická žena.

Mladý hejter:

Opäť kopírujeme jeden dobre fungujúci koncept z Ameriky. Potrebujeme jednu niekdajšiu europopovú hviezdu za zenitom, ktorej na tom postavíme comeback, opäť raz jeden neuveriteľlne banálny text, jeden mužský hlas na genderovú vyrovnanosť a príbeh JEHO a JEJ.

ON je stalker, ktorý šmíruje dievča pod oknami hotela, ONA je fám fatal, ktorej to príde akože tajomné a sexy, tak sa v tom okne očumovať nechá a sem-tam mu ukáže kúsok meska. Ešte aby sa jej Miro vlámal do izby, keď spí a na slnečnom svite sa začal trblietať a sága je na svete. Obaja sú natoľko veľkí sociopati, že o sebe navzájom vedia, ale ich stretnutie radšej nechajú na onen OSUD.

SkryťVypnúť reklamu

Možnože to sklo raz schováme,
Obaja sa bližšie spoznáme.
Presne ako včera, tak aj dnes,
Celú noc tu so mnou zostať smieš.

Miro, sorry, ale toto je text, ktorý si 14-ročné EMObičiz písavali do ružovo-čiernych zápisníčkov a nie vec, ktorú mám uveriť tridsiatnikovi, ktorý má problém osloviť ženu, takže si na nej bude honcovať na tajňáša za oknom. Dúfam, že záclony si potom vypral, ty nezbeda.

Fakt, keď si kýchnem na papier a pospájam tie sople ceruzkou, tak z toho zbúcham lepší text.

Tiež bolo veľmi múdre názvom pesničky rovno určiť jej osud. Ja nepozerám a ty nepostupuješ.

5. Kanye Jarosh

Načítavam video...

Eastern hipster:

Vďaka tejto pesničke sme sa dozvedeli viacero vecí:

 1. Miro Jaroš má v iPode Love Lockdown od Kanyeho Westa.
 2. Miro rád holduje vodným športom, predovšetkým plávaniu.
 3. Miro rád holduje tvrdým drogám, predovšetkým kokaínu.

A tento človek vydáva cédečka aj pre malé deti. BU! BU! BU!

SkryťVypnúť reklamu

Mladý hejter:

Tu už musíme oceniť spôsob, ako Miro premýšľa už na viacerých úrovniach. Najprv tu máme vykradnutého Kaníka spred piatich rokov. Šak to si už nikto nebude pamätať. Miro však nie je sprostý a čo-to si dokázal uje... osvojiť aj u slovenských reperov súčasnosti. Ego nosí ruksak? JA SI DÁM KVETOVANÝ!

Čo ešte tí reperi teraz tak najviac spomínajú? KOKAÍN! Jasné, jeden "Si pre mňa ako kokaín" v pesničke zdvihne počet YouTube views o 365 stupňov. Je milión spôsobov, ako v piesni vyjadriť závislosť na ženskej. Čo tak byť ASPOŇ RAZ samostatne kreatívny? Mám pár nápadov, pokojne nabudúce použi:

Si pre mňa ako tuniakový Subway

Si pre mňa ako ranné dopio s mliečkom a dvoma cukrami

Si pre mňa ako logopéd pre župana

Si pre mňa ako Kanye pred piatimi rokmi

SkryťVypnúť reklamu

Chápem, že to už je viac slabík a nehodí sa ti do flowu, ale Kanye má aj iné pesničky, na ktoré sa to dá napasovať, neboj nič, murko.

Jareezy to skúša na viacerých frontoch. S mladými superstaristkami, so starými bývalými superhviezdami a vo svojom portfóliu našiel posledné prázdne miesto, z ktorého sa mu ešte nevysypal cash. DETI.

6. Je libo detské porno?

Načítavam video...

Eastern Hipster:

Keď sa spätne pozriem na svoje detstvo, hovorím si, aké som mal šťastie, pretože moderátori detských relácii ma naučili samé užitočné veci.

Paťa s Kukom ma naučili, že perieme biele a farebné veci zvlášť, aby sa nepomiešali farby. Majster N ma naučil, ako sa dá behať po byte s vodou v cedidle bez toho, aby som ju rozlial (áno, treba ju zmraziť). Máša v Slniečku na rukavičke ma zase naučila, že s nožíkom sa po detskej izbe nebehá, lebo to môže skončiť vypichnutým okom. A ešte mi Máša dala s Harvepínom slušné základy angličtiny, takže ak ma náhodou niekto v zahraničí citovo vydiera, ja ho odbijem jedinou vetou: „Don’t cry crocodile tears!“ Díky, Máša!

SkryťVypnúť reklamu

Vďaka detským moderátorom zo mňa vyrástol človek, čo si vie oprať, pozná fyzikálne zákony, neohrozuje druhých nožom a ovláda  jazyky.

Ale ako skončia dievčatká, ktoré twerkujú na vykradnutú verziu Gangnam Style?

 • Skončia v porne
 • Skončia v porne a potom na drogách
 • Skončia v porne, potom na drogách a potom v base
 • Rôzna kombinácia a poradie vyššie spomenutých

Správnu odpoveď nám môžeš zaslať na korešpodenčnom lístku na adresu:

Mladý hejter & Eastern Hipster

Redakcia Fičí

Lazaretská 12

811 08 Bratislava

Mladý hejter:

Prisámbohu, nech si každý robí čo chce a derie sa životom po svojom. Ale čo fakt z duše neznášam, je, keď niekto z malých detí robí debilov. Ten Peter Nagy to aspoň robil ako-tak edukačne a autorsky, ale tieto hovná, ktoré nám na pozlátenej tácke naservíroval Miro, no to som nežral. Po tomto videu som ostal úprimne nasratý a polhodinu sa so mnou nemohol nikto normálne baviť.

SkryťVypnúť reklamu

FAKT ideš z detského varenia robiť kurvinec? Kámo, keď si dáš žltú košeľu a červeného motýlika, si myslíš, že si zrazu chrumkavučký producent detských hitov? Keď vykradneš najotravnejšiu pesničku na svete a dáš to zatancovať deťom s hrncami, to je čo za prínos do ich vývoja? Povedz mi toto. TWERKUJÚCE desaťročné dievčatá??? Nehanbíš sa? Rodičia tých detí sa nehanbia už vôbec? Namiesto toho, aby si tie decká naučil slušne sa správať pri stole, v tej pesničke ich učíš len rebélii a apriórnemu vzdoru voči rodičom a iným autoritám. Normálne mi je z teba zle.

A nasleduje posledná kvapka.

7. Dospelácke porno?

Načítavam video...

Eastern Hipster:

Učiteľka na základnej škole mi hovorila: „Neodpisuj, lebo to nikam nedotiahneš!“ A kariéra Mira Jaroša jasne ukazuje, ako zlyháva celý náš školský systém, pretože Miro vykráda pesničku po pesničke a rádia nám to ešte tlačia do uší ako niečo fresh. Teraz siahol po samotnej kráľovnej popu a nie práve najšťastnejšie, keďže Turn Up The Radio patrí k Madonninej tvorbe za zenitom.

SkryťVypnúť reklamu

Čo predáva okrem detských pesničiek? Predsa sex. A tak Miro strčil do klipu energetického macíka s libidom (Žeby ten koks, Miro?), dievčatá s porno skills a záber, ktorý vyzerá ako predohra k fistingu. A na záver klipu prichádza pointa. Ten macík je Miro! Nečakané.

A potom sa Miro v detskej relácii bude pýtať: „Ruky, ruky, čo ste robili?“ Odpoveď bude znieť: „Pchali prsty do zadku!“

Mladý hejter:

Toto je zatiaľ najmocnejší kompilát zo všetkých Mirových masterpissov. Keď to vyšlo ešte len ako singel, prehltol som horkú slinu a nechal to tak. Ale tým klipom si z nás Mirko robí vagínu. Toto je očividne jedna veľká schéma:

Názov, ktorý ti hovorí, čo máš robiť, pričom je to zároveň jediná veta opakovacieho refrénu

Najnechutnejší vtieravý saxofón. Robíš letný hit? Prijebtam saxofón!!! Nech to má punc jazzovej kvalitky, či čo.

SkryťVypnúť reklamu

Zase raz debilný, ale že DEBILNÝ text o ničom. Lebo najprv si, ty idiot, vypeckuj rádio a až potom si zapni rádio.

Naliehavý ksicht a zvukový prejav Dominiky, ktorá sa môže do tej kamery vyškierať koľko chce, ale v živote ma nepresvedčí, že to, čo teraz spieva, nie je vykalkulovaná lobotómia pre ľudí s IQ podobným ich veku. Toľko fejku v takom mladom dievčati môže mať v budúcnosti neblahé následky.

Ešte aj Osviežovač.sk, ktorý z Dominiky umelo vytvára Kylie, si z teba robí srandu. Jeden deň si King of pop, ďalší strúhaš mrkvu a grimasy malým deťom a potom si Macík Nadržanko. Stíhaš prezliekať kabáty?

TÁTO mrochta je inak najodpudivejšia vec, čo som dnes videl:

A k inšpiráciám:

Ak chceš mať v klipe zadky... Myslím ZADKY, robí sa to takto:

Načítavam video...

Ak chceš mať v klipe človeka s hlavou zvieraťa, robí sa to takto:

Načítavam video...

Ale vieš čo? Ty už radšej nerob nič, lebo život ti to vráti a potom budeš len počúvať: My sme ti to hovorili.

See you later, plagiator!

 

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na Fičí.sk

     Inzercia - Tlačové správy

     1. Rodinná dovolenka: dvadsaťpäť hotelov v obľúbených letoviskách
     2. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
     3. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
     4. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
     5. Aby na Vianoce nič nechýbalo
     6. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
     7. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
     8. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
     1. Po čom túžia Slováci? Kupujeme, aby sme ušetrili aj sa potešili
     2. Spoločnosť Freshfields otvára nové Business Services Centre
     3. Rodinná dovolenka: dvadsaťpäť hotelov v obľúbených letoviskách
     4. Objavte miesto, kde v objatí troch riek vzniká výnimočné víno
     5. Auto na prenájom môže byť výhodné aj pre živnostníkov
     6. BILLA spolu so zákazníkmi pomôže aj pred Vianocami jednorodičom
     7. Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?
     8. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
     1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 741
     2. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 932
     3. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 5 794
     4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 5 010
     5. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 286
     6. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 4 014
     7. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. 3 416
     8. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 3 287
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Hlavné správy zo Sme.sk

     Pád vlády chce 75 poslancov, ďalší to silne zvažujú.


     1 h
     Harry & Meghan mal premiéru na Netflixe.

     Na ich dokumentárnu sériu reaguje kráľ Karol takticky.


     5 h

     Pokračuje aj debata, ako by napríklad Fico mohol zneužívať kompetenciu, ktorú nemal.


     8. dec

     Vojna na Ukrajine pokračuje.


     a 4 ďalší 20 h

     Neprehliadnite tiež

     Volali sme do Fekišoviec aj Jánovi Čarnogurskému.


     a 3 ďalší 11. mar

     Konečne poriadny diss!


     a 2 ďalší 7. jan

     Ďakujeme, že ste sa zapojili!


     a 3 ďalší 31. dec

     Vypočujte si nový diel satirického podcastu.


     a 3 ďalší 17. dec
     SkryťZatvoriť reklamu